Efektivní elektrolýza

Souhrn všeobecných informací nejen pro "Vodíkáře".
Odpovědět
borec

vstřik páry

Příspěvek od borec »

Ahoj Sano!
Nevím jak to myslíš že jsem bral rozumy od Tesly, myslím si že tu berem všichni stejné rozumy od někoho!! kdo je již uveřejnil.
Tady jde spíš o to se dostat k tomu aby jsme jezdili nebo zatápěli vodou a je úpně jedno od koho to je, hlavně aby se ukázal ten potřebný výsledek. Velmi mě potěší když i ty předáš rozumy od někoho a nejlépe ty, které nás všechny posunou vpřed!!!!!!
Mimochodem Ti děkuji za informace že to je Teslova teorie to jsem něvěděl, já ty informace mám z jedných stránek, moc dobrých.Teď se musí ověřit jestli to prcuje.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

reakce

Příspěvek od lajos »

Elabs-jasně atmely, v elektronice jsi z nás nejlepší, není pochyb. Musím si pořídit jednu skušební sadu + návod.
Pokud vím Fet je též lineární prvek jen se převážně řídí napětím, když se podíváš na jeho charakteristiky můžeš ho otevřít na kolik chceš-čistě spínací prevek je tyrystor nebo triak. Fet se často používá ve spínacím režimu (PWM atd) protože pak se málo hřeje, při plném otevření podle typu má řádově miliohmi a tím tepelní ztráty na vyzáření minimální(Ina druhouxR).
Ty tři frekvence u Mayera jsou dané, již jsem je zmínil dříve. O té pile jsem někde četl že postupný růst amplitudy pulzů usnadňuje elktrolýzu uváděním elektronů na vyšší potenciál, aenrgetickou úsporu.
Na titan se vybodni, stačí nerez.
Zkoušel jsem spočítat rezonanci okruhu vyvíječe, navinul jsem cívky, výsledkem byli napěťové pulzi až 1200V ale strašně úzké a samozřejmě v mezerách pulzů , mayerem proklamovaný další vyplňující pulz nenaskočí, ty jeho krásné pulzy se dají tak nakreslit na papíře, popř. na schematu něco chybí.
Ten vstřik vody jsem tady uváděl příloha "watercar" popř. hodte do hledače krycí méno autora "s1r9a9m9"


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Tesla

Příspěvek od lajos »

Tesla a vodní pára, to byl Cimrmann ne?. Pokud něco citujete, ověřte si jestli nemícháte čočku s bramborem. Tesla předělal luxusní verzi auta Pirce Arrow s elektromotorem a na enrgii z prostoru, z vakua nebo odkud a měl tam nějaké rezonátory skrz které to získával, rychlost byla 90MPh a jelo to několik set mil bez nutnosti zásahu do přívodu enrgie.
Tak a jsem zvědav kdo po mně skočíte že Tesla vymyslel i vodní turbínu?


martinq

titan

Příspěvek od martinq »

Titan se dá sehnat na letišti z vyřazených letadel, popřípadě na vrakovišti letadel, také se používá v auto sportu, části motoru jsou titanové. Je i zinkotitanový plech, ale nezjistil jsem zda je to slitina nebo jen pokovované. Zkoušeli jste silnou vrstvou pozlacené elektrody ? Ale materiál moc vliv ne uvolnění plynu nemá, má vliv jen na pomalejší zanášení elektrod a tudíž méně častá údržba. Hlavní síla je v té rezonanci a vzdálenosti elektrod, to je možná důvod proč ZP10 jede jen jako šumák ikdyž má jen jednu frekvenci.


majer

majerova nádoba s elektrodama

Příspěvek od majer »

výkres
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


martinq

nakres

Příspěvek od martinq »

nakres elektro k té nádobě v kterém se ale vůbec nevyznám
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

schema

Příspěvek od lajos »

Bohužel zas jedno zapojení z dob krála klacka, pokud není na konci Fet tak si toho moc nevšímejte, podobné je v patentu Xogen.


Usáma
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: úte 21 úno 2006 11:28

Stanley Meyer video

Příspěvek od Usáma »

Moc se z toho nedozvíme, ani údaj proudu není přesný (správná hodnota 0,3A). Spíš je to jen na shlédnutí.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
sano
Zasloužilý člen
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08 úno 2006 23:48
Dostal: 18 poděkování

Odpoved

Příspěvek od sano »

2 Tom,

skús bliksoft.info/frames.htm
Pokiaľ by to nefungovalo, tak sa ozvi a nejak ti tú stránku z archívu vytiahnem a pošlem, aj keby som to mal vytlačiť a poslať poštou.

Ku Teslovi. Tesla pokiaľ viem vyvinul dve metódy pohonu auta. Jeden je ten ktorý popisuješ a druhý je vstieknuť vodnú paru do valca a zapáliť ju.

Nakoľko Tesla bol zaujímavý aj pre kontrarozviedku, po jeho smrti armáda zabavila dva vagóny jeho poznámok ku experimentom, dnes nevieme zopakovať mnohé jeho experimenty.
Pokiaľ viem zapálenie vodnej pary v automobile sa nikomu dosiaľ nepodarilo zopakovať.

sano


Uživatelský avatar
sano
Zasloužilý člen
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08 úno 2006 23:48
Dostal: 18 poděkování

Odpoveď

Příspěvek od sano »

2 Neo,

možno by pomohlo, keby si plameň rozdelil do viacerých menších plamienkov, horákov, niečo také ako sa deje v plynových sporákoch.

Sano


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

dva hořáky

Příspěvek od lajos »

O víkendu v TV v automobilovém pořadu mluvili myslím o nové hondě která má dvě svíčky na válec a zapalujou rychle jednu za druhou.


Uživatelský avatar
Smolař
Stálý člen
Příspěvky: 72
Registrován: sob 26 lis 2005 20:34
Bydliště: U Plasmy

Re: 2 Sano

Příspěvek od Smolař »

ElabsVracov píše:To s těmi více hořáky už mě taky napadlo, dopadlo to tak že mi chytl ten první, a bouchl mi celý hořák. nejspíš protože když ti začne hořet jedna dírka, nezapálí ostatní venkem jako u zemního plynu, ale vodík si plamen vtáhne dovnitř hořáku a bouchne to. Možná by to šlo nějak vyšpekulovat, ale byl to dost nepříjemný zážitek který už rozhodně nebudu opakovat.

Toto je názor moc vzdělaného pána kterého si vážím!!
Rychlost hoření vodíku je mnohonásobně větší než u normálního plynu..a proto proudění plynů musí být rychlejší než hoření aby se nevracel plamen zpět.Jemu se to podařilo a odzkoušel takovým způsobem že udělal oblouk a plyn spaloval v hořáku. Ale skončil na tom, že výroba plynu nebyla až tak efektivní jak si představoval.


Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jeff »

Sano
Na ty stránky bliksoft.info/frames.htm se dá dostat v pohodě. Autor tam píše obecně známé věci okolo klasické elektrolýzy, ale jedna zajímavost tam je a sice materiál elektrod. Nerez je asi zatím nejvhodnější, ale co je základ nerezavějící oceli? Nikl. Nevím, kde sehnat niklový plech, ale v galvanovnách používají niklové elektrody. Zkoušel jste někdo ten nikl?

jeff


Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jeff »

Ještě k tomu niklu. Právě jsem zjistil, že jak nikl, tak titan mají ve feroně. Zítra napíšu podrobnosti - plechy, trubky a ceny

jeff


Uživatelský avatar
sano
Zasloužilý člen
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08 úno 2006 23:48
Dostal: 18 poděkování

Odpoveď

Příspěvek od sano »

Ku titanu,

v rusku v minulosti horolezci predávali veľmi lacné titánové skoby do zahraničia. Možno by to mohlo byť zaujímavý zdroj. Nepozná niekto ruských horolezcov?
sano


Odpovědět

Zpět na „Rozklad vody a vodík - všeobecně“