Testatica - Spaceball

Rôzne informácie o kluboch, ich aktivitách, aktuálne správy z domova i zo sveta ako i rôzne návody, inzeráty a podobne. Ale viac ako v minulosti sa budeme zameriavať na voľnú energiu.

Moderátor: Waldes

Odpovědět
Uživatelský avatar
spaceball
Zasloužilý člen
Příspěvky: 614
Registrován: úte 05 kvě 2009 20:25
Bydliště: 48°15'N 16°22'E

Testatica - Spaceball

Příspěvek od spaceball »

Anonymous píše:
martin11 píše:...za 4 musím odolávat VŠEM posměváčkům typu Karban. za 5 musím mít "někoho."., kdo za mnou stojí a koriguje nesmyslné nápady...zdravím Gromit-a....
Jenže ten "posměváček" se tě snaží korigovat skutečně, nikoliv zatahovat do dalších omylů a bludů, jako kantůrek...

---
Myslím si, že nemá cenu zatahovat pana Karbana do debaty, stačí nalistovat dvě či tři stránky nazpět a přečíst si, jak se de facto učil na mém příkladu zákonu zachování energie (učivo základní školy). Pro funkci "korigátora" je třeba mít nejen zasloužený respekt, ale i vědomosti. Musíme si uvědomit jednu věc - fórum je zaměřeno na volnou energii, teorie její výroby - hypotézy a případné praktické pokusy. Při mém vzdělání vím, že většina pokusů zde presentovaných je určena předem k zániku, jenže z historie víme, že žádný vynález nebyl cíleně zkonstruován, nýbrž se vynořil z fatálních omylů a ignorování tehdy platných fyzikálních pouček. Nefunkční udělátko může býti zdrojem inspirací dalšímu a není vyloučeno to, že omylem či zdánlivě nelogickým začleněním nějakého mechanického či elektronického prvku do nefunkční sestavy, zapříčiní její chod v úplně jiné funkci. V létě jsem navšťívil Bern a při té příležitosti jsem si udělal vyjížďku k Methernitům. Vybaven stařičkým Geigerovým počítačem v objemnější tužce a kapesním AM-FM rádiem na baterky, mi bylo umožněno za dvacet švc.frantíků (úplatek) nahlédnout do místnosti s testatikou. Focení nebylo povoleno! "Průvodce" prstem roztočil jedno z kol a ono se to točilo. Žádná zátěž nebyla připojena (bohužel), žádné dráty nevedly k přístroji, gajgr ani nepípl a kapesní rádio neprskalo. V místnosti, která vypadala spíše jako kobka byla zima i když venku bylo pres třicet. Jelikož jsem byl sám, mohl jsem se přiblížit na vzdálenost jednoho metru od testatiky. Okamžitě mi bylo jasné, že si někdo hrál s indukční elektrikou (ta podobnost) a nějak se mu podařilo vyřešit (jsem přesvědčen že omylem) kromě transformace, čerpání (nabitých?) iontů z prostoru - (opak levitátoru?) jakoby ve funkci tepelného čerpadla (ta přítomná zima). Předpokládám, že by se Methernité nesnížili k podvodu a myslím si, že to původně mělo mít jinou funkci, nebo jen pokus vylepšit školní pomůcku do kabinetu fyziky. Testatika měla údajně utáhnout 100W žárovku ale nebylo mi to předvedeno. Vydržel jsem na to koukat asi 10 minut a když se nic zvláštního nedělo (krom nesousledné rotace dvou kotoučů), ukončil jsem exkursi...... Cením si toho že se najdou lidé ochotni jít proti proudu a ostatních, kteří jsou nápomocni v radách bez potřeby kritizovat, urážet, povyšovat či vysmívat se. Takhle nějak cítím filosofii těchto stránek, které se věnují volné energii. Pěkný den Spaceball


Spaceball Obrázek
_________________
To není průmyslové znečištění, co poškozuje naše životní prostředí. Jsou to nečistoty ve vzduchu a vodě, které za to mohou. G. W. Bush
Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

pro Spaceball

Příspěvek od la »

:good: :good:
a mraky zdánlivě nesouvisejících otázek.

1,byla nosná hřídel kotoučů přerušená,nebo průchozí?(souosost)
2,kotouče byly pohledově s dvou různých druhů materiálu?(barva)
3.vlhké nebo zdánlivě suché prostředí?(pouze chladno)

:oops:


Uživatelský avatar
spaceball
Zasloužilý člen
Příspěvky: 614
Registrován: úte 05 kvě 2009 20:25
Bydliště: 48°15'N 16°22'E

Re: pro Spaceball

Příspěvek od spaceball »

la píše::good: :good:
a mraky zdánlivě nesouvisejících otázek.

1,byla nosná hřídel kotoučů přerušená,nebo průchozí?(souosost)
2,kotouče byly pohledově s dvou různých druhů materiálu?(barva)
3.vlhké nebo zdánlivě suché prostředí?(pouze chladno)

:oops:
Rád se podělím. Je jasné že si hned nevzpomenu, ale i ty zdánlivě
nesouvisející otázky pomohou k rozpamatování (nejvíce mne utkvělo v paměti to, že jsem tam v tom horku pod sluncem čekal hodinu).
Prostředí suché, nebyla cítit žádna zatuchlina. Hřidelka tam nebyla, každý koutouč ve svém uchycení a převod jednou zkříženou a jednou normální gumičkou (vypadalo to tak). Zajímavé je, že vzadu byl malý motorek! Předpokládal jsem, že to indukční zátěž nezvládá, ale je možné, že byl jiné konstrukce. Pohledem ze předu (kotouče) byly jakoby z hlinikové děrované fólie (alobal?) - hlavou mne právě probleskl ten vysokonapěťový levitátor a souvislost s nabitými ionty.


Spaceball Obrázek
_________________
To není průmyslové znečištění, co poškozuje naše životní prostředí. Jsou to nečistoty ve vzduchu a vodě, které za to mohou. G. W. Bush
Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

pro Spaceball

Příspěvek od la »

Dik za odpověd. :oops: Potřeboval jsem si ověřit hlavně neprůchodnost hřídele ,v tom případě je mech.konstrukce mnohem záludnější. 8)

Ps:Kde jsou pohyblivé ionty a plochy tam funguje spousta věcí ,například i princip iontové vývěvy,je to oříšek :oops:


Uživatelský avatar
spaceball
Zasloužilý člen
Příspěvky: 614
Registrován: úte 05 kvě 2009 20:25
Bydliště: 48°15'N 16°22'E

re

Příspěvek od spaceball »

Jestliže 30KV způsobím iontový vítr kolem jednoduché aluminiové elektrody, proč by to nešlo naopak (nejspíš ne - je to to samé jak svítit na žárovku a odebírat el.proud), ale k zamyšlení to stojí. Podobnost se školní indukční elektrikou je v pouhým využitím její mechanické konstrukce.


Spaceball Obrázek
_________________
To není průmyslové znečištění, co poškozuje naše životní prostředí. Jsou to nečistoty ve vzduchu a vodě, které za to mohou. G. W. Bush
Návštěvník

Re: pro Spaceball

Příspěvek od Návštěvník »

spaceball píše:[

Pohledem ze předu (kotouče) byly jakoby z hlinikové děrované fólie (alobal?) - hlavou mne právě probleskl ten vysokonapěťový levitátor a souvislost s nabitými ionty.
Pokud byl disk potažený fólií a ve fólii vyřezané díry, tak jde o měnič z jednosměrného na střídavé napětí.
P.


Uživatelský avatar
spaceball
Zasloužilý člen
Příspěvky: 614
Registrován: úte 05 kvě 2009 20:25
Bydliště: 48°15'N 16°22'E

Re: pro Spaceball

Příspěvek od spaceball »

Anonymous píše: Pokud byl disk potažený fólií a ve fólii vyřezané díry, tak jde o měnič z jednosměrného na střídavé napětí.
P.
Ano, v souvislosti s testatikou je to hodně známé, říká se to...
Jestli je zařízení schopné určitého výkonu, a dejme tomu, že energii čerpá z nějakého potenciálu - třeba atmosféry, mělo by se tak dít pomocí speciálně upravených ploch určitého obsahu (už jen kvůli hustotě náboje a nabíjení kondezátorů). Indukční elektrika nám dá výkon zlomku mW při zběsilé rychlosti kotoučů, ale co jsem měl možnost spatřit, testatika se točila rychlostí gramofonové LP desky. Kotouče mohou býti multifunkční anebo je to jen opravdu měnič a celé tajemství čerpání energie "odnikud" je opravdu ukryto v kombinaci magnet-kondenzátor, o čemž upřímně pochybuji, jelikož při dnešních technologiích se nevyhneme neovlivnění kondenzátorů elm. polem kdejakého počítačového napájecího zdroje, strojů, domácích spotřebičů... a pokud by docházelo k nevysvětlitelným a nežádoucím fluktuacím energie - padaly by nám letadla, nebo u ucha hořely mobily. :?


Spaceball Obrázek
_________________
To není průmyslové znečištění, co poškozuje naše životní prostředí. Jsou to nečistoty ve vzduchu a vodě, které za to mohou. G. W. Bush
Návštěvník

Re: pro Spaceball

Příspěvek od Návštěvník »

spaceball píše:
Anonymous píše: Pokud byl disk potažený fólií a ve fólii vyřezané díry, tak jde o měnič z jednosměrného na střídavé napětí.
P.
Ano, v souvislosti s testatikou je to hodně známé, říká se to...
Jestli je zařízení schopné určitého výkonu, a dejme tomu, že energii čerpá z nějakého potenciálu -
Možná se to bude zdát moc šílené co teď napíšu. Mám pocit, že to souvisí s teorií minim a maxim. Nechci to dál rozvíjet.
P.


Uživatelský avatar
spaceball
Zasloužilý člen
Příspěvky: 614
Registrován: úte 05 kvě 2009 20:25
Bydliště: 48°15'N 16°22'E

Re: pro Spaceball

Příspěvek od spaceball »

Anonymous píše:
Možná se to bude zdát moc šílené co teď napíšu. Mám pocit, že to souvisí s teorií minim a maxim. Nechci to dál rozvíjet.
P.
Každá šílenost lepší než nic nebo obehrané citace :good:
Teorii - minima a maxima si vybavuji pouze v souvislosti s difrakcí nebo
interferencí vln při nějakém štěrbinovém pokusu s částicemi. Ale asi máte na mysli něco jiného...


Spaceball Obrázek
_________________
To není průmyslové znečištění, co poškozuje naše životní prostředí. Jsou to nečistoty ve vzduchu a vodě, které za to mohou. G. W. Bush
Uživatelský avatar
gromit
Zasloužilý člen
Příspěvky: 586
Registrován: pát 18 črc 2008 21:37
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: pro Spaceball

Příspěvek od gromit »

spaceball píše:
Anonymous píše:
Možná se to bude zdát moc šílené co teď napíšu. Mám pocit, že to souvisí s teorií minim a maxim. Nechci to dál rozvíjet.
P.
Každá šílenost lepší než nic nebo obehrané citace :good:
Teorii - minima a maxima si vybavuji pouze v souvislosti s difrakcí nebo
interferencí vln při nějakém štěrbinovém pokusu s částicemi. Ale asi máte na mysli něco jiného...
asi to bude něco jiného - interference obecně je lákavá možnost, ale to není teorie, ale výsledek pokusu. Něco o energetické optimalizaci, rezonanci, nekonzervativních systémech a Lazerovi se mi mihlo před očima. Jestli to není na sklo, byl bych vděčný i za SZ.

P. :?:


Když to nejde silou, musí to jít ještě větší silou!
Uživatelský avatar
spaceball
Zasloužilý člen
Příspěvky: 614
Registrován: úte 05 kvě 2009 20:25
Bydliště: 48°15'N 16°22'E

Re: pro Spaceball

Příspěvek od spaceball »

gromit píše:
Každá šílenost lepší než nic nebo obehrané citace :good:
Teorii - minima a maxima si vybavuji pouze v souvislosti s difrakcí nebo
interferencí vln při nějakém štěrbinovém pokusu s částicemi. Ale asi máte na mysli něco jiného...

asi to bude něco jiného - interference obecně je lákavá možnost, ale to není teorie, ale výsledek pokusu. Něco o energetické optimalizaci, rezonanci, nekonzervativních systémech a Lazerovi se mi mihlo před očima. Jestli to není na sklo, byl bych vděčný i za SZ.

P. :?:
Teorii - minima a maxima... pomlčkou jsem oddělil tu teorii od minim a maxim z důvodu toho, že žádnou teorii minima a maxima neznám a rád bych se o této teorii něco dozvědel pokud to nesouvisí s Teorií funkcionálu hustoty či výnosu v oboru zemědělném. Toto jsem chtěl jemně naznačit :) Trochu mi za nehty ulpělo něco z kvantovky a částicové fyziky, tak snad budu rozumět i odbornějšímu ražení a rovněž bych přivítal příspěvek (jako gromit) na vyše uvedenou teorii způsobem libovolným - SZ nebo "sklo". Děkuji


Spaceball Obrázek
_________________
To není průmyslové znečištění, co poškozuje naše životní prostředí. Jsou to nečistoty ve vzduchu a vodě, které za to mohou. G. W. Bush
Návštěvník

Re: zachovani energie

Příspěvek od Návštěvník »

spaceball píše:.....V létě jsem navšťívil Bern a při té příležitosti jsem si udělal vyjížďku k Methernitům. Vybaven stařičkým Geigerovým počítačem v objemnější tužce a kapesním AM-FM rádiem na baterky, mi bylo umožněno za dvacet švc.frantíků (úplatek) nahlédnout do místnosti s testatikou. Focení nebylo povoleno! "Průvodce" prstem roztočil jedno z kol a ono se to točilo. Žádná zátěž nebyla připojena (bohužel), žádné dráty nevedly k přístroji, gajgr ani nepípl a kapesní rádio neprskalo. V místnosti, která vypadala spíše jako kobka byla zima i když venku bylo pres třicet. Jelikož jsem byl sám, mohl jsem se přiblížit na vzdálenost jednoho metru od testatiky. Okamžitě mi bylo jasné, že si někdo hrál s indukční elektrikou (ta podobnost) a nějak se mu podařilo vyřešit (jsem přesvědčen že omylem) kromě transformace, čerpání (nabitých?) iontů z prostoru - (opak levitátoru?) jakoby ve funkci tepelného čerpadla (ta přítomná zima). Předpokládám, že by se Methernité nesnížili k podvodu a myslím si, že to původně mělo mít jinou funkci, nebo jen pokus vylepšit školní pomůcku do kabinetu fyziky. Testatika měla údajně utáhnout 100W žárovku ale nebylo mi to předvedeno. Vydržel jsem na to koukat asi 10 minut a když se nic zvláštního nedělo (krom nesousledné rotace dvou kotoučů), ukončil jsem exkursi...... Cením si toho že se najdou lidé ochotni jít proti proudu a ostatních, kteří jsou nápomocni v radách bez potřeby kritizovat, urážet, povyšovat či vysmívat se. Takhle nějak cítím filosofii těchto stránek, které se věnují volné energii. Pěkný den Spaceball
Je dobré si prohlédnout ty fotografie onoho zařízení.

Dost napoví již první pohled - rozmístění prvků přímo architektonické, dva stejné elementy po stranách, uprostřed ta největší část, všechny prvky tvoří geometrické obrazce.

A právě v tom je ukryto celé tajemství - podobně, jako v průčelích velkých chrámů a ohromných staveb.

Zázrak se nekoná, vše lze vysvětlit...


. . .


Uživatelský avatar
spaceball
Zasloužilý člen
Příspěvky: 614
Registrován: úte 05 kvě 2009 20:25
Bydliště: 48°15'N 16°22'E

re

Příspěvek od spaceball »

No, že mne to nenapadlo Obrázek


Spaceball Obrázek
_________________
To není průmyslové znečištění, co poškozuje naše životní prostředí. Jsou to nečistoty ve vzduchu a vodě, které za to mohou. G. W. Bush
Návštěvník

Re: zachovani energie

Příspěvek od Návštěvník »

Anonymous píše:
Dost napoví již první pohled - rozmístění prvků přímo architektonické, dva stejné elementy po stranách, uprostřed ta největší část, všechny prvky tvoří geometrické obrazce.

A právě v tom je ukryto celé tajemství - podobně, jako v průčelích velkých chrámů a ohromných staveb.

Zázrak se nekoná, vše lze vysvětlit...


. . .
Kecy...Kecy... a zase jenom kecy...
P.


Návštěvník

Re: zachovani energie

Příspěvek od Návštěvník »

Anonymous píše: Kecy...Kecy... a zase jenom kecy...
P.
Vhodně rozložené stavby, resp. jejich průčelí, mají stejný účel, jako uspořádání toho přístroje.

Zkuste si odpovědět na otázku, proč je ta věc na pohled symetrická...


Odpovědět

Zpět na „Asociacie UFO Badatelov - http://www.aufob.org“