Teslové prístroje a objavy

Rôzne informácie o kluboch, ich aktivitách, aktuálne správy z domova i zo sveta ako i rôzne návody, inzeráty a podobne. Ale viac ako v minulosti sa budeme zameriavať na voľnú energiu.

Moderátor: Waldes

Odpovědět
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Teslové prístroje a objavy

Příspěvek od NAVAR »

pdp7 píše:Kdyby náhodou někdo něco takového měl, ohebný mikanit, mikafolium či něco podobného budu rád když se ozve. Do Labara.cz jsem psal a prý materiál poptávají u dodavatele, ale kdy to dostanu je ve hvězdách. Uvítám vaši pomoc.
Co takhle skleněnou tkaninu? Už jsem posílal jednu členu fóra, ten to měl jako filtr u auta na dřevoplyn, tuším nick Peťa????
Ta skleněná tkanina je velmi hustá a pevná, přitom povrch má hedvávný takže vlákna jsou jemné.
Klidně zašlu vzorek, když tak SZ.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
pdp7
Starší člen
Příspěvky: 167
Registrován: stř 31 črc 2013 16:14
Bydliště: Nádražní 282, Zákupy
Dal: 3 poděkování
Dostal: 46 poděkování

Re: Teslové prístroje a objavy

Příspěvek od pdp7 »

Odešlo mi IHVT trafo, takže smůla, pokračování příště.


pdp7
Starší člen
Příspěvky: 167
Registrován: stř 31 črc 2013 16:14
Bydliště: Nádražní 282, Zákupy
Dal: 3 poděkování
Dostal: 46 poděkování

Re: Teslové prístroje a objavy

Příspěvek od pdp7 »

NAVAR píše:
pdp7 píše:Kdyby náhodou někdo něco takového měl, ohebný mikanit, mikafolium či něco podobného budu rád když se ozve. Do Labara.cz jsem psal a prý materiál poptávají u dodavatele, ale kdy to dostanu je ve hvězdách. Uvítám vaši pomoc.
Co takhle skleněnou tkaninu? Už jsem posílal jednu členu fóra, ten to měl jako filtr u auta na dřevoplyn, tuším nick Peťa????
Ta skleněná tkanina je velmi hustá a pevná, přitom povrch má hedvávný takže vlákna jsou jemné.
Klidně zašlu vzorek, když tak SZ.
Děkuju ti za nabídku, ale mikanit už jsem sehnal, teď mám zase problém se zdrojem. Budu muset udělat vlastní transformátor s větší izolační pevností než mají IHVT.


pdp7
Starší člen
Příspěvky: 167
Registrován: stř 31 črc 2013 16:14
Bydliště: Nádražní 282, Zákupy
Dal: 3 poděkování
Dostal: 46 poděkování

Re: Teslové prístroje a objavy

Příspěvek od pdp7 »

Tak, udělal jsem vlastní VN trafo na dvou feritových účkách 3C90 primární cívka má 6 závitů s odbočkou uprostřed a sekundární 1050z CuL 0,3mm vinutých po 70 závitech v 15 vrstvách. Jednotlivé vrtsvy jsem prokládal mikanitem tl. 0,5mm. Celý trafo je uzavřený do plastový krabice od ABB IP65 a naplněný trafoolejem. Video


deʒa vy
Zasloužilý člen
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 30 dub 2015 9:17
Dal: 86 poděkování
Dostal: 95 poděkování

Re: Teslové prístroje a objavy

Příspěvek od deʒa vy »

Naozaj pekná práca. Má to VN trafo aj nejaký konkrétný účel?


Být sám sebou má za následok vyhostenie mnohými luďmi, podrobenie se prianiu iných má za následok být vyhosteným sám v sebe... Príroda nerobí žiadne skoky... Míerou chápania člověk pracuje na sebe, mierou nechápania na toho, kdo chápe víc...
pdp7
Starší člen
Příspěvky: 167
Registrován: stř 31 črc 2013 16:14
Bydliště: Nádražní 282, Zákupy
Dal: 3 poděkování
Dostal: 46 poděkování

Re: Teslové prístroje a objavy

Příspěvek od pdp7 »

Samozřejmně, bude sloužit jako napájení tesláku, ovšem toho se speciálním zhášeným jiskřištěm v primárním obvodu. Zítra se pustím do testů.


deʒa vy
Zasloužilý člen
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 30 dub 2015 9:17
Dal: 86 poděkování
Dostal: 95 poděkování

Re: Teslové prístroje a objavy

Příspěvek od deʒa vy »

Je tomu už pekných pár rokov keď som se s niečim velmi podobným zaoberal i ja. Šiel som na to trošku ináč, ako zdroj relatívne tvrdého VN som používal (z bespečnostných dôvodou) zapojenie niekoľkých transformátorov do kaskády.


Být sám sebou má za následok vyhostenie mnohými luďmi, podrobenie se prianiu iných má za následok být vyhosteným sám v sebe... Príroda nerobí žiadne skoky... Míerou chápania člověk pracuje na sebe, mierou nechápania na toho, kdo chápe víc...
pdp7
Starší člen
Příspěvky: 167
Registrován: stř 31 črc 2013 16:14
Bydliště: Nádražní 282, Zákupy
Dal: 3 poděkování
Dostal: 46 poděkování

Re: Teslové prístroje a objavy

Příspěvek od pdp7 »

Tak s politováním oznamuju že dnešní testy skončily odpálením jednoho IRFP250 v ZVS driveru. Nevím 100% co bylo příčinou, ale na tišťáku se ZVS driverem mi shořela (vinou slabého pocínování) jedna cestička spojující SOURCE spodního mosfetu s mínus pólem napájecího zdroje. Tak asi tím odešel.
Tu chvíli co to šlapalo jsem spozoroval blikání zářivky viz. fotka, ale těžko říct zda tam něco vzniká, mám jen VN sondu do 15kV ss a tu se tam bojím připojit, pro jiskřiště je potřeba 30kV a míň udělat nejde. Do tý smyčky jsem dal i sklenicový elektroskop a trochu sebou pocukával. :ethink:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


pdp7
Starší člen
Příspěvky: 167
Registrován: stř 31 črc 2013 16:14
Bydliště: Nádražní 282, Zákupy
Dal: 3 poděkování
Dostal: 46 poděkování

Re: Teslové prístroje a objavy

Příspěvek od pdp7 »

Takže další dva Mosfety pryč, tentokrát velkým proudem, měl jsem špatnou tlumivku (malá indukčnost). Mám objednanou VN sondu až 39kV do 220MHz Pintek HVP-39pro. Budu postupně dávat vědět jak jsem pokročil.


pdp7
Starší člen
Příspěvky: 167
Registrován: stř 31 črc 2013 16:14
Bydliště: Nádražní 282, Zákupy
Dal: 3 poděkování
Dostal: 46 poděkování

Re: Teslové prístroje a objavy

Příspěvek od pdp7 »

Ahoj, co si myslíte, že je to kolem toho železa co jsem označil šipkou? Cívka elektromagnetu? Nějaká izolace to asi nebude
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Teslové prístroje a objavy

Příspěvek od A(&F) »

pdp7 píše:Nevím 100% co bylo příčinou, ale na tišťáku se ZVS driverem mi shořela (vinou slabého pocínování) jedna cestička spojující SOURCE spodního mosfetu s mínus pólem napájecího zdroje.
... :ethink: ... jaká byla tloušťka mědi ?? ... a jak silné bylo to pocínování ?? ...

... byť to možná bude vypadat jako naprostá blbost, tak je možné, že Ti ten spoj shořel právě vlivem pocínování ... = tenká pocínovaná měď mívá totiž daleko horší el. vodivost než samotná měď (nepocínovaná) ...

... :bye: ... Anri ...
Naposledy upravil(a) A(&F) dne čtv 14 kvě 2015 23:48, celkem upraveno 1 x.


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Teslové prístroje a objavy

Příspěvek od lajos »

Jestli u toho jiskřiště máš permanentní magnety(jako že jo) tak ten obal vidím jako izolaci.


pdp7
Starší člen
Příspěvky: 167
Registrován: stř 31 črc 2013 16:14
Bydliště: Nádražní 282, Zákupy
Dal: 3 poděkování
Dostal: 46 poděkování

Re: Teslové prístroje a objavy

Příspěvek od pdp7 »

lajos píše:Jestli u toho jiskřiště máš permanentní magnety(jako že jo) tak ten obal vidím jako izolaci.
Ne, mám elektromagnet. Teď nějak přemýšlím jesti není slabý, přecejenom od cívky k tomu prostoru kde se má zhášet je to nějakých 14cm, na jednu i na druhou stranu. :ethink:


pdp7
Starší člen
Příspěvky: 167
Registrován: stř 31 črc 2013 16:14
Bydliště: Nádražní 282, Zákupy
Dal: 3 poděkování
Dostal: 46 poděkování

Re: Teslové prístroje a objavy

Příspěvek od pdp7 »

A(&F) píše:
pdp7 píše:Nevím 100% co bylo příčinou, ale na tišťáku se ZVS driverem mi shořela (vinou slabého pocínování) jedna cestička spojující SOURCE spodního mosfetu s mínus pólem napájecího zdroje.
... :ethink: ... jaká byla tloušťka mědi ?? ... a jak silné bylo to pocínování ?? ...

... byť to možná bude vypadat jako naprostá blbost, tak je možné, že Ti ten spoj shořel právě vlivem pocínování ... = tenká pocínovaná měď mívá totiž daleko horší el. vodivost než samotná měď (nepocínovaná) ...

... :bye: ... Anri ...
No co vim tak kuprextit má 35μm tl. mědi. Cestu jsem měl 6mm širokou, ale když člověk vezme ten proud kterej tam procházel tak se neni čemu divit. Už je mi jasný proč většina těch co ZVS staví, tak to dělá stylem "vrabčího hnízda".

Často se taky tišťáky cínují, aby měď nezoxidovala.


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Teslové prístroje a objavy

Příspěvek od A(&F) »

pdp7 píše:Často se taky tišťáky cínují, aby měď nezoxidovala.
... a v tom je právě ten průser (tedy především u silových spojů) ...... cín totiž poměrně snadno difunduje do mědi (a měď zase do cínu), u PCB s 35 µm až do 60% tloušťky mědi, čímž v tomto "rozhraní" vzniká intermetalika, kterážto má ještě podstatně horší vodivost než cín ... = pocínovaný plošný spoj má proto až dvakrát větší odpor než ten samý nepocínovaný !!! ... navíc odpor dráhy se postupně průběžně zvyšuje se stárnutím pocínovaného tišťáku, kdy nejrapidnější nárůst je během pvých několika dnů od pocínování ... :ewhistle: ...

... také jsem si totiž před časem docela slušně zcela naběhl ... ;) ... správně navržený spoj pro 20A se po pocínování hřál mnohem více než bez pocínování, což však naprosto postrádalo logiku (vždyť plošné spoje např. v PC zdrojích se přece běžně nasilují tlustou vrsvou cínu) ... hlava mi i přes lehké tušení tehdy zkrátka moc nebrala, proč se tak vlastně děje ...... a jelikož těch tišťáků bylo poměrně hodně kusů, tak pro odstranění zahřívání jsem pak (namísto klasického posílení spoje připájeným drátem) nakonec tyto dráhy galvanicky pomědil na 130 µm a místo cínování chemicky postříbřil ... (použít kuprák se silnější vrstvou mědi v tomto případě bylo takřka nemožné, hlavně z důvodu problematického leptání jemných detailů pro řídící SMD MCU) ...... teprve až dodatečně jsem jedinou dvouřádkovou zmínku o této problematice našel ve skriptech Návrh a konstrukce desek plošných spojů od Víta Záhlavy ... :smoke: ...

... :bye: ... Anri ...

------------------
PeS: ... jinak pro ukázku, takhle to dopadne, když během poměďování využijete, že galvanizace pracuje i bez stálého dozoru ... :evil: .... jdete mezitím se psem na procházku, při níž si ale utrhnete kus podrážky, tudíž při cestě zpátky se ještě zdržíte koupí nových bot ..... a měď mezitím narůstá ... a narůstá ... a narůstá .... až je jí tam nakonec hodně přes 300 mikronů ... :laugh: :laugh: :laugh: ...
(je pak krásně poznat rozdíl mezi "nasílenou silovinou" :arrow: oproti ostatní "nenasílené mědi" ... a to nejen opticky, ale především na omak ... :D )
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Odpovědět

Zpět na „Asociacie UFO Badatelov - http://www.aufob.org“