Funkcné zariadnenia

Úspěšně replikované otevřené projekty...

Moderátor: sano

Odpovědět
petero88
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: pon 22 úno 2010 19:33

Funkcné zariadnenia

Příspěvek od petero88 »

Je tu niekto komu to funguje? Mohol by sa podelit o skúsenosti?


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Funkcné zariadnenia

Příspěvek od martin11 »

petero88 píše:Je tu niekto komu to funguje? Mohol by sa podelit o skúsenosti?
...dobrý dotaz.....takový cílený....a přesně na míru....

...upraveno...protože se dále rozvinula plodná diskuse...odpověď jsem smazal, neb byla laděna nevhodně a k tomu legrace....z což se omlouvám....netušil jsem , že jde o vážnou věc.. :idea: ..martin11 :lol:
Naposledy upravil(a) martin11 dne ned 28 úno 2010 9:25, celkem upraveno 1 x.


... věřím, že se " TO " povede ......
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

???

Příspěvek od lajos »

Mně bohužel podobné dotazy (a na ně založené vlákna-hned mazat, neéé??) přijdou, jako když se cikán zeptá: kolko je hodín pán velkomožný?


Uživatelský avatar
Jim68
Zasloužilý člen
Příspěvky: 668
Registrován: úte 29 zář 2009 14:36
Dal: 1 poděkování
Dostal: 26 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Kolik je hodin?...

Příspěvek od Jim68 »

Já myslím, že není od věci nalít si čistého vína: máme tu mraky vláken, která rozjeli nadšení výzkumníci (sekce nadšenci..?), ale která nikam nevedou, případně končí nějakým ostudným konfliktem. Hodně lidí si taky mění identitu, nebo dokonce "zmizí". Je to tím, že nikomu nic nefunguje? Kde jsou ty desítky vychytaných rešení? Já jsem tu popsal dvě svoje nefunkční PM a nestydím se za ně - dal jsem do nich ( v té době) všechno.
Toto nové vlákno bychom, jako realisté i nadšenci, mohli pojmout jako seznam cílů, kterých se někomu již podařilo dosáhnout. Nemusíme nováčkovi vše "vytelit", ale jde o to, aby neztrácel čas s něčím, co již někdo vyzkoumal (pokusy o Perenděv, MEG atd...) a mohl se věnovat své vizi.
Podobný seznam je ve vlákně AKORD. Bohužel, kromě mě se na něj nikdo nechytl.... Vlastně ano . Beldy (missing..) a Filuta... :shock:

Ještě dotaz na vědeckou komunitu: majlando s váma komunikuje přes SZ, nebo to vzdal? Založil totiž podobné vlákno.... Free energy, někde je tu jiné - Funkční MM.... ale nikdo z nás těm dotazům není schopen ani anonymně vyhovět? Říct: jo, jdi do toho a toho, mě to doma topí? :oops:


Jim68
Be happy!
petero88
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: pon 22 úno 2010 19:33

myslím, že není od věci nalít si čistého vína:

Příspěvek od petero88 »

no ved sak o to ide. Cítal som tu uz vselico, ale nikde som sa nedocítal riadnej odpovede, ze to niekomu ide. Myslím napr. neaký schopný vyvíjač vodíku. A ked uz aj niekto napíse, ze nieco dosiahol, tak sa zrazu asi pod zem prepadne a uz o nom nieje nic vediet. A myslím, ze je zbytocné skúsat stále nieco, co nefunguje a vrázat do toho peniaze. Aj ked netvrdím, ze niesom ochotný do toho vrazit peniaze, ale je pochopitelné ze je blbost ich vrázat, do veci ktoré sú nanič. Asi by bolo lepsie ich vrazit do niecoho co je aspom trochu overené a je moznost to este vylepsit. Myslím, ze toto forum je na to aby si ludia vymenili svoje poznatky a neako si s tým pomohli, ale namiesto toho sa tu iba urazaju. Samozrejme nie vsetci- cest výnimkám.


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: myslím, že není od věci nalít si čistého vína:

Příspěvek od Ilem »

petero88 píše:no ved sak o to ide. Cítal som tu uz vselico, ale nikde som sa nedocítal riadnej odpovede, ze to niekomu ide. Myslím napr. neaký schopný vyvíjač vodíku. A ked uz aj niekto napíse, ze nieco dosiahol, tak sa zrazu asi pod zem prepadne a uz o nom nieje nic vediet. A myslím, ze je zbytocné skúsat stále nieco, co nefunguje a vrázat do toho peniaze. Aj ked netvrdím, ze niesom ochotný do toho vrazit peniaze, ale je pochopitelné ze je blbost ich vrázat, do veci ktoré sú nanič. Asi by bolo lepsie ich vrazit do niecoho co je aspom trochu overené a je moznost to este vylepsit. Myslím, ze toto forum je na to aby si ludia vymenili svoje poznatky a neako si s tým pomohli, ale namiesto toho sa tu iba urazaju. Samozrejme nie vsetci- cest výnimkám.
To je problém. Víme, že fungují spořiče. Někomu lépe, někomu hůř. Proč, to neví nikdo, jen se dohadujeme. Pak je tu spousta dalších věcí, které někdy fungují a jindy ne. Nebo jednomu fungují a druhému ne. Zdánlivě stejné věci. Taky nikdo neví proč. Prostě nejsme ve stavu, abychom napsali udělej to a to, tak a tak a bude to stoprocentně fungovat. Stoprocentně mohu zatím tvrdit, že funguje jakýkoli spořič paliva. Ať už do auta, nebo do kotle. Kolik ale uspoříš, to ti nikdo neřekne. Záleží to na dalších vlivech, které pravděpodobně neznáme. Čím víc lidí bude zkoušet, tím je větší naděje, že se dohrabeme k nějakému závěru. Tady je těžké dávat přesné návody, protože právě to jiné, co vnese další konstruktér může být to pravé ořechové.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
spaceball
Zasloužilý člen
Příspěvky: 614
Registrován: úte 05 kvě 2009 20:25
Bydliště: 48°15'N 16°22'E

Re: myslím, že není od věci nalít si čistého vína:

Příspěvek od spaceball »

petero88 píše: A myslím, ze je zbytocné skúsat stále nieco, co nefunguje a vrázat do toho peniaze. Aj ked netvrdím, ze niesom ochotný do toho vrazit peniaze, ale je pochopitelné ze je blbost ich vrázat, do veci ktoré sú nanič. Asi by bolo lepsie ich vrazit do niecoho co je aspom trochu overené a je moznost to este vylepsit. Myslím, ze toto forum je na to aby si ludia vymenili svoje poznatky...
Na fóru lze najít osvědčené a funkční technologie, plno zajímavých a podnětných nápadů a dokonce i nezištnou pomoc.
Vyměnit si poznatky lze jedině tak, že na podobném projektu dělá více lidí. Docela zajímavé jsou zde popsané anabáze s
vodíkem - zajímavé počtení i s poznatky. Je toho více - Stirling, motory na dřevoplyn, nějaké spořiče, Cell - Wehrmacht si to
tuším montoval v nějaké podobné variantě do náklaďáků nebo tanků, solární energie, větrná energie.... Občas narazíš na
takzvaný "patent", který se jaksi z pochopitelných důvodů nechytal protože nefungoval, anebo funguje, ale v jiném účelu než
deklarovaném. Diskuse by Ti měla pomoci toto odhalit.


Spaceball Obrázek
_________________
To není průmyslové znečištění, co poškozuje naše životní prostředí. Jsou to nečistoty ve vzduchu a vodě, které za to mohou. G. W. Bush
petero88
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: pon 22 úno 2010 19:33

Bob Boysa

Příspěvek od petero88 »

No mna zaujalo zariadnenie od Bob Boysa preto som to vlastne zalozil v romto vlákne. Kto má skúsenosti konkrétne s týmto?


Uživatelský avatar
sano
Zasloužilý člen
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08 úno 2006 23:48
Dostal: 18 poděkování

Bob Boyce

Příspěvek od sano »

Odpoviem v súkromnej správe.


Odpovědět

Zpět na „OPEN SOURCE PROJEKTY“