Tesla LMD

Praktické poznatky a projekty uživatelů tohoto fóra.
Odpovědět

Dá se z LMD ždímat energie navíc?

Naprostý nesmysl, jako u jiných udávaných "perp. mob."
1
11%
Určitě, mám s tím zkušenosti
2
22%
Myslím si, že co píše Naudin bude pravda, tzn. COP=8
1
11%
Vůbec netuším, nevím
2
22%
Vypadá to, že by to mohlo fungovat
2
22%
Pochybuju, spíše ne
1
11%
Mám jiný názor...
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 9

Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Tesla LMD

Příspěvek od Palo »

Tak už se nějakou dobu věnujeme s Edgarem zařízení, které má celkem dobře popsané zde pan Naudin:

http://jnaudin.free.fr/html/lmdtem.htm

Po dobu co s tím děláme všelijaké pokusy, jsem se rozhodl, že ferity nenechám v polofunkčním obvodu jen tak napospas, ale předělám zařízení tak, aby byly ferity vyjmutelné, popř. aby se dal s nimi doladit obvod z toho důvodu, páč vyráběné kondenzátory nemají až tak stejnou kapacitu, měřáky mají celkem velkou odchylku v měření kapacity a nakonec není efektívní zkoušet přidávat různé malé kondenzátory k druhým kondíkům nebo případné odmotávání cívek k podobnému cíli.
Zjistil jsem, že tento obvod NENÍ rezonanční obvod, má pouze s rezonančním obvodem společné to, že se do něj pouští frekvence. CHOVÁ se podivně, nehledě na to, že je velký problém s měřením v obvodu. Na toto by byli lepší dva jednokanálové osciloskopy než jeden dvoukanálový, kvůli uzemnění, jelikož obvod si dělá opravdu co chce. Vypadá to například, že na obou koncích jedné cívky jsou kladné hodnoty a podobné chuťovky :)

Jediné, co jsme byli schopni zatím vymyslet, bylo umístění dvou žárovek do obvodu - jedna sériově se vstupem a druhá paralelně s poslední cívkou.

Tak, jak je obvod vyhotoven na původní stránce Naudina, tak s tímto obvodem jsme dosáhli po vyladění maximálně 3,5 násobného svitu žárovky na konci obvodu oproti první.

Pokud měníte indukce cívek a tímto na první pohled "rozlaďujete" obvod, zjistíte, že můžete dosáhnout i lepších výsledků, nehledě nárůstu energie po úplném odejmutí poslední cívky z obvodu, zvětšení některých cívek atd. Jakého jsem dosáhl rozdílu svitu psát nebudu, ale je to víc, než byste si v této chvíli mohli myslet ;) Měření svitu jsem prováděl osciloskopem.

Máte doma taky někdo toto zařízení?

Máte někdo podobné zkušenosti nebo jiné nápady či měření?


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
Eter
Starší člen
Příspěvky: 149
Registrován: čtv 20 lis 2008 11:59

Re: Tesla LMD

Příspěvek od Eter »

Palo píše:
Jediné, co jsme byli schopni zatím vymyslet, bylo umístění dvou žárovek do obvodu - jedna sériově se vstupem a druhá paralelně s poslední cívkou.

Vypadá to například, že na obou koncích jedné cívky jsou kladné hodnoty a podobné chuťovky :)

Tak, jak je obvod vyhotoven na původní stránce Naudina, tak s tímto obvodem jsme dosáhli po vyladění maximálně 3,5 násobného svitu žárovky na konci obvodu oproti první.
Svit ziarovky neznamena vzdy ze tam mas energiu naviac, moze tam bit iba vyssie napatie, co sposobi ze ziarovka bude svietit silnejsie. Na vstupe bude mensie napatie, co sposobi mensi prechodovy prud a tym mali svit ziarovky.
Pre zistenie ucinnosti bi trebalo merat priamo na obidvoch ziarovkach napatie a odoberany prud, takto bi sa dalo zistit priblizne ci to funguje a ci je tam energia naviac.

V mojej prilohe je obvod, ktory sa tu uz riesil vo vlakne kondenzatory. V tomto obvode nedochadza k vybitiu kondenzatorov. Ked je kondenzator C1 nabity na 20V pripojime ho na rovnaky kondenzator, ktory je vybity cez zataz R, nastane rozdelenie naboja medzi dva kondenzatory, C1 bude mat 10V a C2 tiez 10V. Pri tomto vyrovnavani nerovnovahy naboja medzi C1 a C2 mozme cerpat energiu, a (nic) nestratime. Napatie sa neskratuje, nedochadza k vybitiu kondenzatorov, obvod nieje uzavrety, tak abi sa vybil. Pri vyrovnavani naboja, medzi C1 a C2 mozme odoberat energiu zo zataze. Pri indukcnej zatazi, a spinani mozme ziskat energiu naviac zo spätneho napatia, ktorou mozme nabijat C1.

Na tomto obvode je vidno a moze si to kazdy prakticky vyskusat, ze VE existuje. Nase konvencne vyuzivanie el. energie sposobuje neustale nicenie napatia, dipolu, a musi sa preto znovu obnovovat, (Generator sa musi tocit)

Tesla LMD moze fungovat, aj na takom principe, ktori som tu prezentoval.
Urcite v tom najdes suvislosti, napr. aj tie kladne poli na koncoch cievky. Prajem vela uspechov.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Tesla LMD

Příspěvek od Palo »

Eter píše:Svit ziarovky neznamena vzdy ze tam mas energiu naviac...
Dík za info... Ty kondenzátory vyzkouším, ale nezdá se mi to, protože když jsme dělali dle webu kexo nabíječku s COP>1, tak jsme měli místo baterie právě dva kondenzátory sériově zapojené, což by znamenalo, že bychom energii odtam nikdy nedostali pryč, pořád by tam nějaká zůstávala. Mimochodem tam máme (přes odpor) doutnavky, takže po vybití by se třebas zase rožly... A to jsme tam měli i 1.5 kV! ;)

Tak teď zase k našemu obvodu:
Místo žárovek jsem dal 8 ohm odpory a provedl měření...

V příloze je schéma včetně hodnot součástek a změřených hodnot.

U cívek, kde je (!) znamená, že cívka je vyladěná a nemá smysl ji dělat větší či menší. Tam, kde je (+?) znamená, že zatím jsem nezkoušel cívku s větší indukčností a budu to nadále zkoušet.

V žádném případě to nepovažuji za hotové, je to rozpracované, proto některé cívky, které jsou nestejné budu dále zvětšivat a poté dělat stejné.

Dále jsem zjistil, že když mám dvě cívky a nahradím ji jednou se stejnou indukčností, tak jde celý efekt do háje, musí být z neznámého důvodu takový počet cívek, jaký je ;)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Tesla LMD

Příspěvek od Akord »

Palo píše:Dále jsem zjistil, že když mám dvě cívky a nahradím ji jednou se stejnou indukčností, tak jde celý efekt do háje, musí být z neznámého důvodu takový počet cívek, jaký je ;)
To platí pouze, když jsou indukčnosti dostatečne lineární, napríklad nemají jádro, minimálne pri stejném sycení a materiálu jádra. V prípade vzduchových cívek tuto správnou matematiku zase poškozují parazitní vlastnosti cívek, zejména kapacita.


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Tesla LMD

Příspěvek od Palo »

Eter píše:V mojej prilohe je obvod, ktory sa tu uz riesil vo vlakne kondenzatory...
Tak jsem to zkoušel...
Použil jsem dva kondenzátory 1 mF/63 V, jeden nabil, spojil s druhým a odporem...
Výsledek byl ten, že kondenzátory se podělí o napětí, avšak žádné naměřené napětí - jakoby na odporu - nebylo.

Neříkám, že to nefunguje, jen zřejmě bude nutné to praktikovat trochu jinak, nebo energii z toho vymlátit impulsně, možná by stálo za to jít i do vysokého napětí (s odpovídajícími kondy).

Mohl bys mi se dát odkaz na vlákno kondenzátory? Už je tu takový chaos, že jsem to nenašel :D


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nové poznatky

Příspěvek od Palo »

Tak jsem zjistil díky obvodu s 555-kou a při stejnosměrných impulzech, že obvod rezonuje na 300 kHz...

Takže všechno znovu a lépe ;)


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
Eter
Starší člen
Příspěvky: 149
Registrován: čtv 20 lis 2008 11:59

Palo

Příspěvek od Eter »

Je to v sekcii Ivanův vyvíječ vodíku + JOE CELL, vlakno kondenzatori.
To ze sa napetie neskratne, je velmi dolezite, energia sa iba vyrovna, a vtedy mozes cerpat, po vyrovnani naboja nic necerpas, ale mas naboj rozdeleny na dvoch kondenzatoroch, a nic si nestratil, Miesto odporu mozes pouzit ziarovku, motorcek, atd. atd.


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Tesla LMD

Příspěvek od Akord »

Palo píše:Použil jsem dva kondenzátory 1 mF/63 V, jeden nabil, spojil s druhým a odporem...Výsledek byl ten, že kondenzátory se podělí o napětí, avšak žádné naměřené napětí - jakoby na odporu - nebylo.
Nabití jakéhokoli vybitého kondenzátora pres jakýkoli odpor probíhá s energetickou účinností 50 procent, zbylých 50 procent se vždy ztratí na tom odporu včetne odporu vodiče a ztrátového odporu kondenzátoru. Pokud kondenzátor pred nabitím nebyl zcela vybitý, tak se ztráta na spojovacím-premosťovacím odporu zmenšuje v pomeru napetí kond-zdroj, to je i princip nábojových pump, které jsou postavené práve na podmínce, že dobíjení kondenzátoru v následujícím cyklu nemuže začínat z nuly. Pokud je to prenos náboje z kondu na kond, tak to muže vypadat kdekoli mezi temato prípadama, je to potreba spočítat, nebo odhadnout podle pomeru kapacit a napetí.


Uživatelský avatar
gromit
Zasloužilý člen
Příspěvky: 586
Registrován: pát 18 črc 2008 21:37
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Tesla LMD

Příspěvek od gromit »

Palo píše:
Eter píše:V mojej prilohe je obvod, ktory sa tu uz riesil vo vlakne kondenzatory...
Tak jsem to zkoušel...
Použil jsem dva kondenzátory 1 mF/63 V, jeden nabil, spojil s druhým a odporem...
Výsledek byl ten, že kondenzátory se podělí o napětí, avšak žádné naměřené napětí - jakoby na odporu - nebylo.

Neříkám, že to nefunguje, jen zřejmě bude nutné to praktikovat trochu jinak, nebo energii z toho vymlátit impulsně, možná by stálo za to jít i do vysokého napětí (s odpovídajícími kondy).

Mohl bys mi se dát odkaz na vlákno kondenzátory? Už je tu takový chaos, že jsem to nenašel :D
jestli mohu dotaz - jak velký to byl odpor? Při uzavření obvodu by na něm mělo být celé napětí = 63V, to by se mělo s nabíjením druhého kondenzátoru zmenšovat na konečnou 0V. Ten přechodový děj by měl být pěkně vidět na osciloskopu, časová konstanta tau=R*C. Během toho přechodového děje se na odporu "spálí" nějaký výkon, tak bych očekával, že po ustálení bude na obou kondech o něco míň než 63/2V. Bohužel jsem tento týden pouze virtuálně, tak to nemůžu jít do dílny změřit osobně... Pak je otázka, jak přečerpat náboj zpátky do původního kondenzátoru.
:good:

Akord - 50% vždy?


Když to nejde silou, musí to jít ještě větší silou!
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Příspěvek od Akord »

Gromit, pokud je kond vybitý a je nabíjený ze zdroje napetí, tak se tech 50 procent vždy ztratí na všech ztrátových odporech, všude, kde se objeví, jakkoli jsou malé.


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Tesla LMD

Příspěvek od Palo »

gromit píše:jestli mohu dotaz - jak velký to byl odpor? Při uzavření obvodu by na něm mělo být celé napětí = 63V...
Odpor 16 kOhm.

Měřil jsem však napětí až po uzavření smyčky - špatně jsem to pochopil.

Avšak kondenzátory zůstaly nabité do doby, než jsem je měřil zvlášť. Pak se napětí logicky snižovalo...

První kondenzátor jsem nabíjel 12 V baterií, tzn. nenaměřil jsem na každém kondenzátoru víc jak 6 V.


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Odpovědět

Zpět na „Lidé sobě“