Free Energy - Volná Diskuze

Praktické poznatky a projekty uživatelů tohoto fóra.
Odpovědět
pokr
Starší člen
Příspěvky: 150
Registrován: úte 24 kvě 2011 23:08
Dostal: 5 poděkování

Re: Volná Energie

Příspěvek od pokr »

Mimo téma (offtopic)
Co bys chtěl slyšet, huhu, všechno k tomu bylo řečeno. Tady názorně vidíš, jako váhu má vlastní mysl člověka. Co nepřijde zvnějšku, stojí za h.


co nevíme, neznamená, že neexistuje
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Volná Energie

Příspěvek od poota »

Mimo téma (offtopic)
To huhu:
obávám se, že si zjednodušuješ přemýšlení o tom co čteš. Takhle to vypadá, že když Ti napíše něco někdo "důvěryhodný", tak rovnou "sklapneš kufry" a je to i Tvůj názor - i kdyby to byla úplná blbina. Pokud Ti naopak napíše něco někdo "nedůvěryhodný", tak je to pro Tebe automaticky blbina, i kdyby to bylo sebelepší.
Doufám, že to moje zdání je hodně přehnané.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Volná Energie

Příspěvek od huhu »

Mimo téma (offtopic)
pokr píše:Co bys chtěl slyšet, huhu
Už nic Milane. A kdybys mě adresně neoslovil, ani bych nereagoval na tvé příspěvky. Nic z toho co jsi kdy psal se nepotvrdilo.
Mimo téma (offtopic)
poota - udělej se offtopic, já to po tobě opravovat nemůžu


Někteří lidé mají pocit, že vědí lépe než já co a kam jsem chtěl napsat. Budiž blahoslaveni.
pokr
Starší člen
Příspěvky: 150
Registrován: úte 24 kvě 2011 23:08
Dostal: 5 poděkování

Re: Volná Energie

Příspěvek od pokr »

Mimo téma (offtopic)
Huhu

Jsi netrpělivý. Na tomhle usmoleným příkladu z konce roku (VV) je dobré vzít si ponaučení, že člověk nemá říkat víc než ví. Taky na tom vidíš, jedna blbá věta co tam nepatří a byl by s tebou konec. Ješitnost z nás dělá hlupáky - kdybys byl věřící věděl bys, že nepřidáš slova ani neubereš. Já celou jednu větu přidal a hodně jich ubral, protože prostě nepřišel jejich čas.
No ale jestli se chceš urazit, bránit ti v tom nemůžu. S kým bych probíral pád VV a vlády? Musím tě trochu popíchnout, to snad uznáš, ne?

Včera jsem chtěl napsat tomu co si říká 2. moderátor, teď honem neznám jeho nick, ale jak jsem ho urazil zpočátku, tak jsem včera musel konstatovat, že o věci cosi ví - prostě příjemně překvapil. Ovšem pokud to odněkud nevyčetl, protože cca s polovinou se dá souhlasit, s druhou bych tvrdě polemizoval. Nicméně, ntb. selhal, už má dosti naježdíno.

Zdar a sílu najdeš v sýru.


co nevíme, neznamená, že neexistuje
huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Volná Energie

Příspěvek od huhu »

Mimo téma (offtopic)
OK , takové vysvětlení chápu


Někteří lidé mají pocit, že vědí lépe než já co a kam jsem chtěl napsat. Budiž blahoslaveni.
Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Volná Energie

Příspěvek od jeff »

Pánové chápu, že politika je strááášně důležitá, skoro jako statistika a ty VV, už jen podle názvu té strany je tam vlastně zakódovaná jednotka výkonu, 1W. Vlastně to tím pádem patří do tohohle vlákna o volné energii. Nicméně by bylo rozumnější se zabývat problematikou třeba rezonančních obvodů, kterak z nich dostat alespoň jednotky kW :lol:
Rezonanční obvod je v základu jednoduchý, ale problematika s jeho nejrůznějšími možnostmi a způsoby využití už zase tak jednoduchá není, ale v každém případě to je zajímavější a přínosnější, než nějaká politika.

Jeff


pokr
Starší člen
Příspěvky: 150
Registrován: úte 24 kvě 2011 23:08
Dostal: 5 poděkování

Re: Volná Energie

Příspěvek od pokr »

Souhlasím, jeffe,
bylo by rozhodně přínosnější začít se jimi zabývat, jenomže to by chtělo machra, který by dokázal poskládat ve vf technice i nemožné. Bez téhle specializace to skončí klasicky - hádkou. A nepohnem se ani o píď.


co nevíme, neznamená, že neexistuje
Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Volná Energie

Příspěvek od jeff »

To je pravda Pokre, ale nějaké inspirace tady jsou. Takový dost často používaný způsob využití rezonančního obvodu je indukční ohřev, kde dochází k jistému přínosu přebytku energie. Indukčním ohřevem se dá ohřívat prakticky vše, co má elektrickou vodivost, díky vířivým proudům. Z těchto zařízení můžeme použít výkonové napájení pro rezonanční obvod. I vlastní rezonanční obvod je velice podobný, tedy cívka z Cu trubky s několika závity a indukčností v řádu mikrohenri a kondenzátor v řádu jednotek mikrofaradů, aby vyšla frekvence v desítkách kHz.
Zajímavou věc začali řešit v Rusku na jednom féoru asi před 6 týdny, ale bylo to tak, jak píšeš, začali se mezi sebou hádat, tak to vlákno moderátor stopnul a je tomu tak dodnes. Chtěli od autora video a ten jim ho odmítnul poskytnout. I tak je tam ale dost zajímavých nápadů, stojí za to si to prohlédnout, tady je odkaz http://www.freeenergylt.narod2.ru/mustafa007/ Vypadá to, že autor si postavil indukční ohřev vody pro vytápění a chtěl si postavit na stejném principu i elektrický generátor a dostal se asi do slepé uličky a čekal, že na to někdo přijde. Prostě, málokde to je jiné.

Jeff


pokr
Starší člen
Příspěvky: 150
Registrován: úte 24 kvě 2011 23:08
Dostal: 5 poděkování

Re: Volná Energie

Příspěvek od pokr »

jeff,
musím odjet, dopíšem to pak. Indukční ohřev jsem sice neměl na mysli a i tys ho dal jen jako příklad, ale vf bude patřit budoucnost. Jde jen o to, kdo si špinavými triky nakoupí patenty.


co nevíme, neznamená, že neexistuje
Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Volná Energie

Příspěvek od jeff »

Nevím, ale princip rezonančního obvodu je obecně známý a aby zařízení fungovalo dle našich představ, musí mít splněny podmínky pro rezonanci, na tom se vlastně nic nedá změnit. Na nějaké další drobnosti se stejně přijde až praxí, zatím ale teprve stavím napájecí obvod, jen menší, asi na 300W, větší už bych stavěl s IGBT tranzistorovými polomosty. Musím ještě objednat feritová jádra U..... O zábavu bude každopádně postaráno.

Jeff


pokr
Starší člen
Příspěvky: 150
Registrován: úte 24 kvě 2011 23:08
Dostal: 5 poděkování

Re: Volná Energie

Příspěvek od pokr »

A co to vlastně stavíš?


co nevíme, neznamená, že neexistuje
Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Volná Energie

Příspěvek od jeff »

pokr píše:A co to vlastně stavíš?
No, pokouším se zjistit využitelnost rezonančního obvodu k získání nějakých těch pár kWh navíc, kousek výš máš ten odkaz, prohlédni si ho, je to pěkně udělané fórum.

Jeff


PeTr1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 341
Registrován: úte 03 črc 2007 23:20
Dostal: 3 poděkování

Re: Gravitační všehochuť

Příspěvek od PeTr1 »



pokr
Starší člen
Příspěvky: 150
Registrován: úte 24 kvě 2011 23:08
Dostal: 5 poděkování

Zdravím výzkumáky

Příspěvek od pokr »

Pustil jsem se konečně do zařízení - nutno podotknout, že je sice ze své podstaty velice primitivní, ovšem na druhou stranu se předpokládá člověk odněkud získal její princip - jde o vf motor, nijak se nepodobající el.motorům klasickým. Bohužel postrádám schopného soustružníka či frézaře, který by byl schopen opracovat zevnitř pár mosazných válečků. Najde se tady takový šikovný člověk? Pokud jsem zavítal na nesprávné vlákno, omlouvám se.


co nevíme, neznamená, že neexistuje
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Zdravím výzkumáky

Příspěvek od poota »

Podívej se po vlákně s názvem Nabídky či nějak tak podobně.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Odpovědět

Zpět na „Lidé sobě“