Möbiova smyčka

Praktické poznatky a projekty uživatelů tohoto fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Hrungnirovo srdce

Příspěvek od poota »

Prezentuji to jako Hrungnirovo srdce, ale asi výstižnější definice by byla Boromeánská vazba realizovaná třemi Möbiovými smyčkami.
Energetický projev celkem splnil má očekávání, či spíše je ještě poněkud předčil.

Zdravím - poota
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
django1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 317
Registrován: úte 29 kvě 2012 6:38
Dal: 4 poděkování
Dostal: 60 poděkování

Re: Möbiova smyčka

Příspěvek od django1 »

Mám dva dotazy k úvodním příspěvkům
1) pokud si vyrobím möbiovu smyčku z kulatého profilu ( třeba drátu ) jak poznám, jestli je přetočená o 180° a jaký to bude mít vliv na energii ?

2) jak to, že náhrady srdce fungují, když jsou konstruovány coby pumpy a ne jakoregulátory?

dik


Zkus se podělit o své zkušenosti namísto hlásání své pravdy. Jsem huhu
Magneto
Zasloužilý člen
Příspěvky: 316
Registrován: pát 02 zář 2011 13:28
Dal: 8 poděkování
Dostal: 26 poděkování

Re: Möbiova smyčka

Příspěvek od Magneto »

Zdar django1,

dokážu odpovědět jen na otázku 1.

Vtip Möbiovy smyčky spočívá v tom, že se z 2-rozměrného pásku stává 1-rozměrný. V případě kulatého drátu není co řešit - bude to prostě kruh nebo elipsa (jak chceš), ale Möbiův efekt se tam neprojeví. Nebo jsi chtěl slyšet něco jiného?
Když tak napiš...

Pokud jde o kardio, tak nemůžu sloužit...

Zdraví :o)

Magneto


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Möbiova smyčka

Příspěvek od poota »

django1 píše:Mám dva dotazy k úvodním příspěvkům
1) pokud si vyrobím möbiovu smyčku z kulatého profilu ( třeba drátu ) jak poznám, jestli je přetočená o 180° a jaký to bude mít vliv na energii ?
Kdybys četl jenom o trochu pozorněji, tak by ses neptal tak hloupě - ta smyčka, a často se píše i páska, je vždycky z plochého materiálu, takže se dá přetočit, čímž má jenom jednu stranu, která ovšem obvod "obíhá" dvakrát. Kulatina má obecně jenom jeden povrch na jeden "oběh" - a kruť ji jak chceš, bude ho mít stejně zase jenom jeden při jednom oběhu. Takže na energii to nebude mít vliv naprosto žádný.
django1 píše:2) jak to, že náhrady srdce fungují, když jsou konstruovány coby pumpy a ne jakoregulátory?
Tak poslyš, začínám mít čím dál tím víc dojem, že se mě urputně snažíš "nachytat na švestkách".
Takže zase, jako obvykle, zkus napřed trochu uvažovat.
Když se svaly intenzivně pohybují, tak je zároveň potřeba i intenzivní čerpání, které ty svaly docela snadno dodají a srdce může jenom regulovat. Pokud je tělo bez svalového pohybu, tak je potřeba intenzita krevního oběhu jenom tak nepatrná, že na to úplně stačí výkon srdce coby pumpy.
Rozdíl mezi módem "pumpa" a módem "regulátor" je jenom v rozdílném tlaku na "přítoku" do srdce. Když je nižší, než odpovídá "potřebě", tak srdce pumpuje a tlak zvyšuje. Když je vyšší, tak srdce "brzdí" a tlak na výstupu snižuje.
Ale svůj názor Ti nijak nevnucuji, takže klidně se dál podivuj zároveň s doktory tomu, jak tak malý sval dokáže "upumpovat" veškerou tu zátěž a ještě takových let.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
django1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 317
Registrován: úte 29 kvě 2012 6:38
Dal: 4 poděkování
Dostal: 60 poděkování

Re: Möbiova smyčka

Příspěvek od django1 »

Mimo téma (offtopic)
Když něčemu nerozumím, tak se zeptám. Připadal bych si jako blb, kdybych se užíral tím, že něco nechápu a nedělám nic pro to, abych neumřel uplně blbej. Jestli jsou tu dotazy zakázané, tak si to doplňte do pravidel. Sorry, že mě zajímá tvůj názor.
dík za odpovědi


Zkus se podělit o své zkušenosti namísto hlásání své pravdy. Jsem huhu
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Möbiova smyčka

Příspěvek od poota »

Mimo téma (offtopic)
Nemusíš se hned štětit. Kdybych Ti nechtěl odpovědět, tak bych nic nenapsal. Ovšem občas se mi stává, že ve mně úroveň některých otázek vzbuzuje podezření, že to snad není myšleno zcela vážně - takže promiň, že jsem to dal najevo.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
django1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 317
Registrován: úte 29 kvě 2012 6:38
Dal: 4 poděkování
Dostal: 60 poděkování

Re: Möbiova smyčka

Příspěvek od django1 »

Magneto píše: Nebo jsi chtěl slyšet něco jiného?
Když tak napiš...
Já jsem tohle vlákno začal číst od začátku a šlo mi o energetické projevy popisované na první stránce, kde smyčku poota uváděl do souvislosti s UF


poota : OK, chápu
Naposledy upravil(a) django1 dne pon 12 kvě 2014 16:09, celkem upraveno 2 x.


Zkus se podělit o své zkušenosti namísto hlásání své pravdy. Jsem huhu
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Möbiova smyčka

Příspěvek od martin11 »

poota napsal.... Kulatina má obecně jenom jeden povrch na jeden "oběh" - a kruť ji jak chceš, bude ho mít stejně zase jenom jeden při jednom oběhu. Takže na energii to nebude mít vliv naprosto žádný.

...si myslím, že když na kruhový průřez drátu namaluji po délce 2 čárky, červenou a modrou stočím do kruhu a ve spoji toho kruhu spojím přetočením modrou linku s červenou...tak mám M"obia jak vyšitého...a nemusí to být pásek :laugh: s uctivým pozdravením :pivko: karkulka červená :oops:
p.s. jen nevím, k čemu by to bylo dobrý :bhead:


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Möbiova smyčka

Příspěvek od poota »

martin11 píše:.. jen nevím, k čemu by to bylo dobrý :bhead:
Na to Ti nemůžu odpovědět - nepřesně nechci a přesně nemůžu, protože sprostá, byť výstižná slova tu podle Pravidel nesmíme používat :laugh: :esilenced:

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Möbiova smyčka

Příspěvek od martin11 »

no ono i využití, krom krásného zrakového efektu je u mobia v neznámu....
...jen jsi neodpověděl, jestli ten přetočený drát s linkama je mobia :idea: :bye: :devil: m11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Möbiova smyčka

Příspěvek od poota »

Möbiova smyčka nepochybně "něco" dělá.
Tedy něco úplně jiného, než jenom prostý prstenec z nepřekrouceného proužku. Pokud by to někdo chtěl nějak ověřovat a skutečně nad tím zodpovědně bádat místo planého teoretizování, tak jsem dal dostatek inspirace v příspěvku http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 33#p124533
Dalším námětem na vhodné pokusování bylo moje upozornění, že Möbiovu smyčku lze realizovat i ve tvaru válce. Zdánlivá prkotina, ale umožnila by vytvoření kondenzátoru zřejmě "podivných" vlastností, zvláště pak při použití více takovýchto "polepů" situovaných koncentricky - pokud někoho nenapadne proč, tak by mu nepomohlo ani moje vysvětlení.
Nikdo ani brnk a kupodivu to nezaujalo ani žádného "Joecellistu".
Ale chápu, že je mnohem pohodlnější si o nějakém úspěchu pěkně v teple počíst, než o něm upracovanými prsty na klávesnici poreferovat.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Möbiova smyčka

Příspěvek od poota »

martin11 píše:...jen jsi neodpověděl, jestli ten přetočený drát s linkama je mobia :
Néni!
Je to pořád jenom kroužek z "kulatiny".

Jestli se chceš opravdu něco o Möbiovce dozvědět, tak si jich pár slep z proužků papíru tak asi 3 cm širokých. A pak si je zkus pěkně po délce rozstřihnout - některou přesně v ose a jiné třeba v třetině, ve čtvrtině nebo pětině a pěkně každou, i nově vzniklou, několikrát po sobě.
A aby ses nenudil, tak si pokaždé předem vsaď virtuální třeba stovku na to, co tím rozstřižením přesně vznikne. A vždycky, když vyhraješ, tak si ji můžeš připsat a když prohraješ tak odepsat. Docela by mě zajímal stav toho virtuálního konta v okamžiku, kdy s tím praštíš o zem :laugh:

Dobře se bav - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Möbiova smyčka

Příspěvek od martin11 »

...na rozdíl od diskutujícího davu jsem už mobia stříhal :hip: ...takže vím...popisovat nebudu, ať si to ostatní také zkusí....ale mohu potvrdit, je to :idea: velmi zajímavé...
ten kondenzátor jsem přehlédl...dostuduji, ale nevím jestli to pochopím...konečně, jakýmkoliv studiem čehokoliv nic nepokazím :ewhistle: m11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Möbiova smyčka

Příspěvek od martin11 »

mobiova smyčka trochu jinak....právě mě napadlo, před chvilkou viz diskuze výše vystřihnout mezikruží z papíru který je na jedné straně bílý a na druhé barevný, mezikruží rozstřihnout a přetočit a slepit....zajímavý úkaz....z jedné strany bílé, z druhé barevné, přesto to je mobia :bye: m11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
django1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 317
Registrován: úte 29 kvě 2012 6:38
Dal: 4 poděkování
Dostal: 60 poděkování

Re: Möbiova smyčka

Příspěvek od django1 »

nač stříhat papír ?
to jen na okraj - tohle video mi YT nabídl při prohlížení tech co postnul poota.

jo a drát se už probíral martine - str.3. Dbeska jsem dočetl zbytek vlákna a zjistil, že jsem položil dotaz unáhleně.


Zkus se podělit o své zkušenosti namísto hlásání své pravdy. Jsem huhu
Odpovědět

Zpět na „Lidé sobě“