Lidé sobě

Praktické poznatky a projekty uživatelů tohoto fóra.
JiMi
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: stř 05 pro 2007 16:17
Bydliště: ta jižní morava

Re: Nějak seto nehýbe

Příspěvek od JiMi »

Aquarius1 píše:Jak tak jukám na všechny stránky a příspěvky tak mi nějak chybí ta....... no jak bych to napsal....asi Akce.J
Já bych to neviděl tak špatně. Lidi si na to holt musí trošku zvyknout, aby vůbec otevřenější styl přijali, a než jim ještě zaleze pod kůži, to chce čas. Hodně času. Navíc jsou tu i lidi, kteří to nadšení mají už za sebou.
Já si myslím, že podobné snahy (být otevřený veřejné kritice) má občas každý, ale pak zafungují vnitřní obranné mechanismy, jedna netaktní nebo nepochopená odpověď a člověka to přejde.
Proto si myslím, že někdo, kdo půjde dobrovolně s kůží na trh a má ji dostatečně hroší na to, aby přežil ten nápor negativistů, to nemůže být špatně. Dobře, někomu to nemusí být zrovna po srsti, takový ten ukecaný, rozevlátý styl, ale beru to podle sebe. Kouknu na fórum, podívám se na časy posledních příspěvků a když nevidím nic nového, tak bych to normálně zavřel. Když to takto limitně udělají všichni, tak to prostě musí skončit.
Já piju kafe, podívám se i na nějaký starší téma, a když mám cokoliv ke sdělení, tak to sdělím. Ostatní otevřou UPRAMENE, vidí nový příspěvek a třeba se trefím, třeba odpoví oni, prostě se něco začne dít. Mimo jiné se takto také dobíjí ty motivační baterky.

A sám od sebe vím, jak na mě působí to, když jsem u někoho na návštěvě a vidím, že cosi kutí. To je jak doping. Už abych byl doma a zase se zavřel do sklepa. Někdy třeba člověk nemá chuť, nebo je hluchý místo, ale právě to, že někdo vedle tebe si dělá svý bez ohledu na to, jak ty sám se cítíš, to je vzpruha. A tak si myslím, že to prostě má smysl, když se najde nějakej blázen, kterej všechno okecává.
I když ty to třeba nevidíš, nejsou všichni takoví psavci, nebo jsou na tom bídně se slohem, nebo jim trochu hapruje terminologie a nechtějí se shodit, důvodů může být hodně. Myslím si že v AKCI je daleko víc lidí než dokážeš postřehnout z příspěvků fóra.
Až to bude fakt mrtvý, poznáme to na beton.
JiMi


Přestavba motoru Š120 na stirling
Novák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 407
Registrován: ned 20 srp 2006 15:33
Bydliště: Praha
Dostal: 2 poděkování

Peter

Příspěvek od Novák »

Vůbec s tebou nesouhlasím.Lidé,kteří se osobně poznali spolu komunikují a pomáhají si.To "semeno" nedůvěry tu zasel někdo jiný a to že se většina stáhla a vyvíjí v uzavřeném kruhu není žádné sektářství.
S bezejmennými rádci už nechce mít nikdo nic společného. :evil:


petr111

dobrej motor.....

Příspěvek od petr111 »

Je fakt, že JiMi je dobrej motor......i když s nkěterými jeho názory nesouhlasím, dělá na fóru práci, kterou tu dost lidí sleduje......a to je fajn


petr111

Re: Nějak seto nehýbe

Příspěvek od petr111 »

Aquarius1 píše:Jak tak jukám na všechny stránky a příspěvky tak mi nějak chybí ta....... no jak bych to napsal....asi Akce.Já vím že ne každý má možnost něco někde kutit ale připadá mi že jediný kdo zde něco dělá reálně je JiMi a moje maličkost :oops:(Možná koukám špatně) .Při příchodu do tohoto světa Volné Energie jsem doslova jásal jak to tady jede ale přitom nic.Každý si nechává svoje pro sebe a jen občas z někoho vypadne nějaká ta rada či názor na věc.Tak nevím :( Možná je to jen můj osobní pohled na věc. Pokud jsem se někoho dotkl tak se omlouvám ale jsem už takovej
Jo, to špatně koukáš....moje vlákénko se nedá např. s JiMiho srovnat.....to však neznamená, že se reálně nepracuje, opak je pravdou.
Už jsem se víkendu nemohl dočkat, budu zase zalezlý v dílně.......


Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Nějak seto nehýbe

Příspěvek od Aquarius1 »

JiMi píše:
Aquarius1 píše:Jak tak jukám na všechny stránky a příspěvky tak mi nějak chybí ta....... no jak bych to napsal....asi Akce.J
Já bych to neviděl tak špatně. Lidi si na to holt musí trošku zvyknout, aby vůbec otevřenější styl přijali, a než jim ještě zaleze pod kůži, to chce čas. Hodně času. Navíc jsou tu i lidi, kteří to nadšení mají už za sebou.
Já si myslím, že podobné snahy (být otevřený veřejné kritice) má občas každý, ale pak zafungují vnitřní obranné mechanismy, jedna netaktní nebo nepochopená odpověď a člověka to přejde.
Proto si myslím, že někdo, kdo půjde dobrovolně s kůží na trh a má ji dostatečně hroší na to, aby přežil ten nápor negativistů, to nemůže být špatně. Dobře, někomu to nemusí být zrovna po srsti, takový ten ukecaný, rozevlátý styl, ale beru to podle sebe. Kouknu na fórum, podívám se na časy posledních příspěvků a když nevidím nic nového, tak bych to normálně zavřel. Když to takto limitně udělají všichni, tak to prostě musí skončit.
Já piju kafe, podívám se i na nějaký starší téma, a když mám cokoliv ke sdělení, tak to sdělím. Ostatní otevřou UPRAMENE, vidí nový příspěvek a třeba se trefím, třeba odpoví oni, prostě se něco začne dít. Mimo jiné se takto také dobíjí ty motivační baterky.

A sám od sebe vím, jak na mě působí to, když jsem u někoho na návštěvě a vidím, že cosi kutí. To je jak doping. Už abych byl doma a zase se zavřel do sklepa. Někdy třeba člověk nemá chuť, nebo je hluchý místo, ale právě to, že někdo vedle tebe si dělá svý bez ohledu na to, jak ty sám se cítíš, to je vzpruha. A tak si myslím, že to prostě má smysl, když se najde nějakej blázen, kterej všechno okecává.
I když ty to třeba nevidíš, nejsou všichni takoví psavci, nebo jsou na tom bídně se slohem, nebo jim trochu hapruje terminologie a nechtějí se shodit, důvodů může být hodně. Myslím si že v AKCI je daleko víc lidí než dokážeš postřehnout z příspěvků fóra.
Až to bude fakt mrtvý, poznáme to na beton.
JiMi
Jasně že ne každý je odborníkem v tom co dělá.Ani já ne,nikdy jsem neslyšel spoustu těch odbornejch názvů a kolikrát ani pořádně nevím o čem je řeč jsem spíše praktik.Ale bylo by hezký občas něco zveřejnit ono to člověka alespoň postrčí dopředu.Jak píše Rival,,každý z nás něco umí tak proč to nedat dohromady".Asi jsem rypák :oops:


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
JiMi
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: stř 05 pro 2007 16:17
Bydliště: ta jižní morava

Re: Nějak seto nehýbe

Příspěvek od JiMi »

Aquarius1 píše:Asi jsem rypák :oops:
Tak jsme si posypali hlavy a můžem jít něco dělat, né ? Ať se to trochu hýbe. V klidu, chlape.
Ze stylu psaní tě odhaduji na věk do 33 let (spíš mladší). Z vlastní zkušenosti vím, že jsem byl taky zbrkloň, když něco nebylo po mým, bylo to strašně špatně, a když jsem se "náhodou" spletl, no tak co, chybička se prostě občas vloudí i těm nejlepším. Neboj, ve většině případů to přejde samo. A někteří mají to štěstí, že z toho i vědomě prozřou. Opět z vlastní zkušenosti, se tak většinou děje po nějaké brutální akci, která ti řádně zamíchá se životem (rozvod,něčí smrt,krach,poškození zdraví).
U mě funguje vyběhnout někam na kopec a dívat se v noci dolů na světýlka. Ten život pod tebou funguje nerušeně dál a je úplně jedno, jestli ty jseš na tom kopci nebo děláš cokoliv jinýho.
Deset let už učím malé děti způsobovat kontrolovaně zranění jiným malým dětem. Prošlo mi jich rukama už dost a vydrželo jich opravdu málo. Přesto si myslím že se to i tak hýbe a má to smysl. Ten smysl musíš najít sám u sebe, ne koukáním po fóru. Vlastní geneze.
JiMi


Přestavba motoru Š120 na stirling
habana

Re: Nějak seto nehýbe

Příspěvek od habana »

JiMi píše:
Aquarius1 píše:Asi jsem rypák :oops:
Tak jsme si posypali hlavy a můžem jít něco dělat, né ? Ať se to trochu hýbe. V klidu, chlape.
Ze stylu psaní tě odhaduji na věk do 33 let (spíš mladší). Z vlastní zkušenosti vím, že jsem byl taky zbrkloň, když něco nebylo po mým, bylo to strašně špatně, a když jsem se "náhodou" spletl, no tak co, chybička se prostě občas vloudí i těm nejlepším. Neboj, ve většině případů to přejde samo. A někteří mají to štěstí, že z toho i vědomě prozřou. Opět z vlastní zkušenosti, se tak většinou děje po nějaké brutální akci, která ti řádně zamíchá se životem (rozvod,něčí smrt,krach,poškození zdraví).
U mě funguje vyběhnout někam na kopec a dívat se v noci dolů na světýlka. Ten život pod tebou funguje nerušeně dál a je úplně jedno, jestli ty jseš na tom kopci nebo děláš cokoliv jinýho.
Deset let už učím malé děti způsobovat kontrolovaně zranění jiným malým dětem. Prošlo mi jich rukama už dost a vydrželo jich opravdu málo. Přesto si myslím že se to i tak hýbe a má to smysl. Ten smysl musíš najít sám u sebe, ne koukáním po fóru. Vlastní geneze.
JiMi
JiMi to napsal moc pěkně.
Fak. :roll: :roll:


Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Nějak seto nehýbe

Příspěvek od Aquarius1 »

habana píše:
JiMi píše:
Aquarius1 píše:Asi jsem rypák :oops:
Tak jsme si posypali hlavy a můžem jít něco dělat, né ? Ať se to trochu hýbe. V klidu, chlape.
Ze stylu psaní tě odhaduji na věk do 33 let (spíš mladší). Z vlastní zkušenosti vím, že jsem byl taky zbrkloň, když něco nebylo po mým, bylo to strašně špatně, a když jsem se "náhodou" spletl, no tak co, chybička se prostě občas vloudí i těm nejlepším. Neboj, ve většině případů to přejde samo. A někteří mají to štěstí, že z toho i vědomě prozřou. Opět z vlastní zkušenosti, se tak většinou děje po nějaké brutální akci, která ti řádně zamíchá se životem (rozvod,něčí smrt,krach,poškození zdraví).
U mě funguje vyběhnout někam na kopec a dívat se v noci dolů na světýlka. Ten život pod tebou funguje nerušeně dál a je úplně jedno, jestli ty jseš na tom kopci nebo děláš cokoliv jinýho.
Deset let už učím malé děti způsobovat kontrolovaně zranění jiným malým dětem. Prošlo mi jich rukama už dost a vydrželo jich opravdu málo. Přesto si myslím že se to i tak hýbe a má to smysl. Ten smysl musíš najít sám u sebe, ne koukáním po fóru. Vlastní geneze.
JiMi
JiMi to napsal moc pěkně.
Fak. :roll: :roll:
Jo jasně trochu sem asi ulítl :oops: Asi jsem ten zbrkloň :D A s tím psaním píšu jak se cítím a jen tak pro info je mi podstatně víc :cry: Ale těch 33 bych bral všema deseti :P Já když mi pochodujou nervy mažu do lesa a poslouchám to ticho okolo,je to boží nikdo nikde a ta vůně lesa se nedá ničím nahradit tam si dobíjím baterky.


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
JiMi
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: stř 05 pro 2007 16:17
Bydliště: ta jižní morava

Re: Nějak seto nehýbe

Příspěvek od JiMi »

Aquarius1 píše: a jen tak pro info je mi podstatně víc :cry: Ale těch 33 bych bral všema deseti.
Tak to se omlouvám, kdyby se tě to mělo dotknout, to bych rozhodně nechtěl. Ale aspoň vidíš, že na tom osobním přístupu a jednání každého jednotlivce něco je. Ty chodíš do lesa, já běhám na kopec, znáš nějaký mládě, který by tohle dělalo ? To je normální vývoj jednotlivce. Každej regeneruje jinak. No a někdo na fóru může ragovat tak, že se stáhne, nebo zavře do dílny, nebo se vybíjí ve skutečné práci, skutečně co člověk, to originál. A nikdo nemůže říct, co je lepší. A všichni mají pravdu.
Abych se postavil i za tebe, taky mě občas překvapí, jakých reakcí se dočkám na nějaký příspěvek, který jsem ale myslel úpně jinak nebo neškodně, bác ho, je z toho flame war a přitom pro nic. Já to pak řeším tak, že když už něco překročí míru mé tolerance, tak jednoduše neodpovídám. Tím sice nic nevyřeším, ale taky nic nepokazím. A ono to pak nějak odezní i beze mě.
A toto fórum beru tak, že jsem nic lepšího pro sebe nenašel. Přestože si občas vytrpí nějaký klasický fórový exces, je to hvězda na českém fórovém nebi (pro mě).
Zase už kecám jak Komenský.
JiMi


Přestavba motoru Š120 na stirling
Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Necháme to bejt ;)

Příspěvek od Aquarius1 »

Není za co se omlouvat kluci mojeho ročníku se někdy chovají jako fotříci a i tak vypadají,tedy někteří 8) Já byl a jsem tak trochu rebel někdy i víc než je zdrávo ale jsem jakej jsem a jsem tomu rád.
Toto forum mi dalo to co jsem hledal a jsem strašně rád že tu je a názory k věci patří. Pokud jsem někoho nadzvedl ze židle tak se tímto omlouvám a kaji se.Už budu hodný ;) Možná........ 8)


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

JiMi

Příspěvek od lajos »

Nikdy jsem nepsal že nekomu dávám bod, dělám výjimku-máš jí ode mně asi po druhé?


georgios7
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: stř 26 srp 2015 23:09

Re: Lidé sobě

Příspěvek od georgios7 »



Odpovědět

Zpět na „Lidé sobě“