Soutěž "Šumák roku 2008"

Praktické poznatky a projekty uživatelů tohoto fóra.
Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Šumák a šššumák

Příspěvek od Aquarius1 »

Nejsem v těchto věcech nijak zběhlí ale mám ten dojem že tady na foru někdo vzpomínal něco o hořáku na vodík.Možná by se to dalo měřit ohřevem předem daného množství vody v nějaké nádobě.Kdo vyrobí jakýkoliv paskvil by měl prostě smůlu a nemohl by podvádět.A na konec pro :ElabsVracov,myslím si a určo i jiní že podvádět v takovýchto věcech je nemorální a zcestné vůči lidičkám kteří se snaží vyrobit něco co by mnohým penízky uspořilo.Takový člověk by sám sebe zdiskreditoval v očích ostatních a už nikdy by nemohl vstoupit do okruhu ostatních.Byl by de facto to samé co zapřísáhlí odpůrci a potlačovatelé volné energie,od takových jedině dál a to hodně daleko 8)


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

oxid uhličitý z vody

Příspěvek od martin11 »

...nejsem chemik ani elektronik...jen ze zájmu...jak se dá z čisté vody...H2O a pomocí baterie udělat CO2 ???...mě totíž ten CO2 zajímá...z jiného důvodu využití....dik Martin11


... věřím, že se " TO " povede ......
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Pro Elabse

Příspěvek od 1220 »

Napustíme přes rotametr balonek a změříme vztlak. Někdo mi přislíbil pomoc při oživení hmotového průtokoměru.
Vlastně by pro porovnání měl stačit pouze vztlak např 20 g. Doba za kterou se to dosáhne ukážžou stopky, příkon se vypočítá jako napětí x proud . To co ukázaly stopky X príkon a hle máme práci např ve Ws potřebnou na vytvoření vztlaku 20 g a to se porovnávat dá.
Pokud ale by plyn vyvíjela černá krabička, do které není vidět , byť osazená měřáky tak je to zakázaná manipulace a startovné mu propadne.
O výši startovného by se mělo hlasovat ?
K.


jarda ovčák svitavy

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

Při švařování metodou mig mag se používají na seřizování množství ochraného plynu vycházející z hubice malé, levné průtokoměry s kuličkou a stupnicí. Je tam stupnice od nuly do 20 litrů za minutu. plyn zvedá v trubičce kuličku do výšky, je to jednoduché a laciné. Viděl jsem i model do 10 litrů za minutu, neboť optimum při svařovýní běžnými plyny je 7 litrů za minutu. Khodnocení množství plynu ideální.


ElabsVracov
Stálý člen
Příspěvky: 57
Registrován: pát 30 pro 2005 13:42
Dostal: 2 poděkování

Měření

Příspěvek od ElabsVracov »

Samozřejmě mi nejde o podvádění, jen chci poukázat na to, že pokud se nebude měřit pouze vodík, tak autoři mnoha šumáků ani neví že jim jejich mazel vyrábí něco jiného než vodík a kyslík. Pro upřesnění toho co2 - pokud použiju elektrody s uhlíkovým potahem, nikdo nepozná že jsou z uhlíku a co2 vyrobím kolik chci. Pokud by se tedy měřil např. průtok u šumáku na "sodu", soda sice působí jako katalyzátor, ale také se částečně rozkládá což se promítne do množství plynu. Objektivní metoda je opravdu kalorimetrickým měřením - ohřev tělesa(vody) z x°C na y°C za ??? minut při ??? Odběru. Pak lze lehce vzniklé teplo dle chem. tabulek pomocí výhřevnosti vodíku přepočítat na objem. Tedy bylo by objektivně a přesně zjištěno množství vodíku na jednotku energie.


petr111

Příspěvek od petr111 »

jarda ovčák svitavy píše:Při švařování metodou mig mag se používají na seřizování množství ochraného plynu vycházející z hubice malé, levné průtokoměry s kuličkou a stupnicí. Je tam stupnice od nuly do 20 litrů za minutu. plyn zvedá v trubičce kuličku do výšky, je to jednoduché a laciné. Viděl jsem i model do 10 litrů za minutu, neboť optimum při svařovýní běžnými plyny je 7 litrů za minutu. Khodnocení množství plynu ideální.
Tento průtokoměr se nazývá rotametr, k měření však potřebuje přetlak plynu, jsou kuličkové nebo s plováčkem ve tvaru kužele......nějaké mám, pro různé průtoky.....


1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Mám sadu

Příspěvek od 1220 »

Rotametrů
K.
Ale ten vztlak je důležitější, studená vodní pára nenadnáší :!:


1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

tak tak

Příspěvek od 1220 »

:pivko:


Riha
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: sob 01 pro 2007 20:42
Bydliště: Svitavy

Re: jo to bude setkání

Příspěvek od Riha »

martin11 píše:...už se těšim....nějak jsem nepostřehl...vypsala se soutěž na magnetické motory ??? souhlas s JiMi-m...přinest nebo poslat zástupce předvest.!!!!..na fotkach nebo videich umíme všechno...a ve finále tajně ohodnotit...při rovnosti hlasů rozdělit...Martin11 :lol: p.s již teď zřídit vlákno...s názvem SOUTĚŽ - ŠUMÁK a SOUTĚŽ - Magnetické hejbátko..pss...cokoli so rozpohybuje magnet....a u obou kategorií již teď hodnotit a sčítat body....není kumšt něco týden před finálem vobšlohnout...známe se... :lol:
Zajímavá myšlenka, Magnetický šumák,větrný šumák,vodíkový šumák atd. Jednoduchý a srozumitelný.
Zdravím všechny šumáky a hlásím se do kategorie větrné energie (větrný šumák roku),i když je už v archivu.Zdravím Riha.


Když se daří,tak se daří.
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

ElabsVracov

Příspěvek od lajos »

Osobně předpokládám předpoklad že nebude předváděno jen nafukování balónku ale vysvětlení též principu a spůsob dosažení výsledků, popř. předvádějící by mohl připravit odbočku na zapáleni menšího množstvý pšouku, na CO2 to asi platit nebude?
Kdo nebude chtít spolupracovat s námi (s naším fórem ) v plném rozsahu, neměl by nás zbytečně mámit.
Vše je zaníceno dosažením výsledku pro všechny a na různé kouzelnické kousky by jsme mohli též do cirkusu?
Doufám Milane že mou připomínku pochopíš správně a ne jako osobní výpad.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Karel m

Příspěvek od lajos »

To startovné mi uteklo? nebo co? Budu rád když budu mít na autobus, na pivo a na tramvaj. Karle tys ještě u Jeffa na setkání nebyl že???


1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Startovné byl nápad

Příspěvek od 1220 »

A u Jeffa jsem byl.A nejen na srazu na jaře.
Když změříš u balonku vztlakovou sílu, a změříš za jak dlouho k ní došlo tak máš kriterium v sec, za jak že to dlouho vznikla ta pro všechny stejná vztlaková síla. 8) Můžeš to podělit Wsec, které zařízení spotřebovalo.
K.
Startovné je běžná věc, na mnohých závodech, ale ne že by to muselo být :shock:


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Karel m

Příspěvek od lajos »

Promiň že jsem tebe neztotožnil s tebou na setkání, asi málo se podobáš podobizně ve svém nicku? Na příštím setk. se podíváme hloubějc do vočí.


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Měření

Příspěvek od Ilem »

Přátelé, rád bych upozornil na jednu věc. Stále se tu rozebírá měření množství vvyinutého plynu a každému je jasné, že toto množství musí být vztaženo k dodanému výkonu. Méně už je jasno v tom, jak tento výkon měřit. Málokdo totiž ví, že měřicí přísroje zpravidla měří střední hodnotu, ale cejchovány jsou v efektivní hodnotě. Jenomže tato úměra většinou platí pouze pro dva případy. Stejnosměrný průběh a čistý sinusový průběh. Onen přepočítávací koeficient se nazývá činitel tvaru a běžné měřicí přístroje ho mají pouze pro sinusovku.
Měřící přístroje, které měří skutečnou efektivní hodnotu mají označení True RMS a určitě je nekoupíte za pět stovek v Baumaxu.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Měření

Příspěvek od Aquarius1 »

Nechci se motat do něčeho čemu moc nerozumím ale:Pořád se tu píše o měření Jenže jak známo voda je přeci pokaždé jiná dáno geografickou polohou a složením podloží ze kterého se čerpá takže se vlastně nemůžete nikdy řídit podle měření jednotlivce.Jedině snad udělat rozbor vody a pak měřit jenže to by pak musel udělat každý a tím zjistit co má na vývin plynu největší podíl.Je to jen můj názor vyplývající z pozorování fora a taky tím že moje zaměstnání je v podstatě práce s vodou.


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
Odpovědět

Zpět na „Lidé sobě“