Fórum U Pramene

Portál: www.upramene.cz   E-mail: rival@upramene.cz

Bleší trh U Pramene
Novinka: MMS2 Maxi  Bleší trh U Pramene

Aktuálně:  Probíhá migrace "Fóra U Pramene" na výkonnější server. Nahlašte prosím nalezené chyby...    

Právě je úte 22 říj 2019 20:34

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Měření
PříspěvekNapsal: stř 19 bře 2008 17:11 
Zasloužilý člen

Registrace: pon 25 zář 2006 21:52
Pohlaví: Muž
Darovaná ocenění: 74
Ziskaná ocenění: 349
Aquarius1 píše:
Nechci se motat do něčeho čemu moc nerozumím ale:Pořád se tu píše o měření Jenže jak známo voda je přeci pokaždé jiná dáno geografickou polohou a složením podloží ze kterého se čerpá takže se vlastně nemůžete nikdy řídit podle měření jednotlivce.Jedině snad udělat rozbor vody a pak měřit jenže to by pak musel udělat každý a tím zjistit co má na vývin plynu největší podíl.Je to jen můj názor vyplývající z pozorování fora a taky tím že moje zaměstnání je v podstatě práce s vodou.
Já jsem to pochopil tak, že se soutěž "Šumák roku" bude konat na srazu u Jeffa, a pochybuju, že si tam někdo poveze svou vodu. Ale asi si ji každý může obohacovat iontama dle libosti.

Profil Zobrazit autorovy stránky   

Předmět příspěvku: Měření
PříspěvekNapsal: stř 19 bře 2008 17:22 
Zasloužilý člen

Registrace: ned 16 pro 2007 1:43
Darovaná ocenění: 5
Ziskaná ocenění: 19
To je mi jasný ;) jen mám na mysli měření jako takové doma,si vem že ti to doma poběží jak šlak a na srazu nic moc,proto jsem to vzpomenul.

Předmět příspěvku: Re: Měření
PříspěvekNapsal: stř 19 bře 2008 17:31 
Zasloužilý člen

Aquarius1 píše:
To je mi jasný ;) jen mám na mysli měření jako takové doma,si vem že ti to doma poběží jak šlak a na srazu nic moc,proto jsem to vzpomenul.
I to se může stát.

PříspěvekNapsal: stř 19 bře 2008 17:40 
Zasloužilý člen

Registrace: stř 05 pro 2007 17:17
Pohlaví: Neurčeno
Darovaná ocenění: 0
Ziskaná ocenění: 1
Zdravím všechny měřiče.
Už jsem se k návrhu také vyjadřoval, ale postupně se to krystalizuje. Takže asi zjišťujete, že doma si opravdu může změřit každý kdo chce co chce, tak v 1.fázi (domácí příprava) jde jen o nějaké informativní kritérium. Kvalifikace, pro soutěžící. Nesoutěžící se stejně přijdou pochlubit s čímkoliv (možná).
V klání natvrdo, rozhoduje porota z lidu, která by nejspíš měla měřit spalné teplo. Teď už jen jak ? Ohřevem vody v nějakém uzavřeném topeništi ? Něco, co se dá pokud možno sestavit kdekoliv a bude to v rámci možností objektivní. Nejlépe, aby to fungovalo i při ovlivnění obsluhy etanolem. Určitě nejde o zlatý prase, nejspíš se nebude bazírovat na složení vody, tak nějak jde až o ten vodík ne ?
Beztak je to tu samej inženýr, tak vymyslete nějakou metodu, u které se zasmějete a třeba i ohřejete.
JiMi

PříspěvekNapsal: čtv 20 bře 2008 18:58 
Zasloužilý člen

Abych taky něco udělal pro fórum, navrhnul jsem metodu, jak z obyčejného měřáku dostat relativně přesné hodnoty.
Neumím editovat již uložený dokument, tak to dodám sem. Zapoměl jsem na jednu důležitou věc. Tak jak jsem to napsal to funguje na střídavých (AC) rozsazích. Pro stejnosměrné rozsahy (DC) je činitel tvaru v měřáku 1, takže číslo 1,11 je nutné na těchto rozsazích nahradit 1.

Nejste registrován nebo přihlášen, takže nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Předmět příspěvku: no tedy.....
PříspěvekNapsal: pát 21 bře 2008 0:26 
to vypadá skoro jako příprava na interupční komisi......
Nechci tady zasahovat do plodné diskuse, nešumím a tedy se účastnit nebudu......
Ale v kruhu soudných lidí by snad stačilo, kdyby účastníci odprezentovali svoje řešení a dosažené výsledky a pak by si vlastní účastníci tajným hlasováním zvolili "Krále Šumáka"......
Nebo jsem na tom fakt tak blbě a tohle je jen cirkus Humberto ?
Petr

Předmět příspěvku: Re: no tedy.....
PříspěvekNapsal: pát 21 bře 2008 0:52 
Zasloužilý člen

petr111 píše:
Nechci tady zasahovat do plodné diskuse, nešumím a tedy se účastnit nebudu......
Ale v kruhu soudných lidí by snad stačilo, kdyby účastníci odprezentovali svoje řešení a dosažené výsledky a pak by si vlastní účastníci tajným hlasováním zvolili "Krále Šumáka"......
Petr
Nejde ani tolik o šumáka, ale spíš o to, a vidím to i na zahraničních videích, že lidi snadno podlehnou iluzi vysoké účinnosti, ale ve skutečnosti to je jen chyba měření. Zdálo se mi, že tady je nejvhodnější místo, kde na to upozornit.

Předmět příspěvku: Ileme, tohle chápu.....
PříspěvekNapsal: pát 21 bře 2008 1:01 
ale pokud se hlasování účastní jen účastníci, mělo by to splnit účel.....
Protože účelem takového setkání a "recesního" soutěžení by měla být vzájemná podpora a výměna zkušeností, sebektirika vlastní práce vůči druhým......pokud se toho účastní opravdu jen ti účastníci, musí to být bez problémů......to není jako video na netu pro každéhu surfaře.....

Předmět příspěvku: Fakt jo
PříspěvekNapsal: sob 22 bře 2008 17:33 
Zasloužilý člen

Registrace: úte 09 led 2007 13:49
Darovaná ocenění: 1
Ziskaná ocenění: 21
:good:
K.

Předmět příspěvku: Kalorimetr
PříspěvekNapsal: stř 16 dub 2008 15:29 
Hlavní admin

Registrace: stř 16 lis 2005 10:44
Images: 0
Darovaná ocenění: 14
Ziskaná ocenění: 173
Děkuji všem za nápady. Ještě mám prosbu. Protože bych rád, aby se také neopomenula již vícekráte zde na fóru prezentovaná slova ohledně vyvíječe, "že to není jen o počítání o bublinek..." Tak bych si představoval, že by proběhlo i nějaké jednoduché, ale ke všem zúčastněným spravedlivé kalorimetrické měření. Zkuste něco takového navrhout... ;)

Profil Zobrazit autorovy stránky  Personal album  

Předmět příspěvku: Re: Kalorimetr
PříspěvekNapsal: stř 16 dub 2008 17:35 
Zasloužilý člen

Registrace: stř 16 dub 2008 11:00
Darovaná ocenění: 37
Ziskaná ocenění: 264
Rival píše:
Děkuji všem za nápady. Ještě mám prosbu. Protože bych rád, aby se také neopomenula již vícekráte zde na fóru prezentovaná slova ohledně vyvíječe, "že to není jen o počítání o bublinek..." Tak bych si představoval, že by proběhlo i nějaké jednoduché, ale ke všem zúčastněným spravedlivé kalorimetrické měření. Zkuste něco takového navrhout... ;)

Co se týče měření myslím že jedno ze správnějších a spravedlivých by bylo určení koeficientu dle následujícího vztahu:

K=(V*p/t)/(U*I*t)-Q

Tedy myšlen tlak vyvinutého plynu při daném objemu za čas, dělený množstvím spotřebované elektické energie s odečtenou hodnotou tepelné energie která by se ve vyvýječi a řídících obvodech přeměnila na teplo.

Předmět příspěvku: Re: Soutěž "Šumák roku 2008"
PříspěvekNapsal: ned 10 srp 2008 20:12 
Zasloužilý člen

Registrace: sob 19 črc 2008 3:10
Ziskaná ocenění: 64
čus, tak toto vlákno jsem objevil až teď. Jak je to se šumákem, nevyšuměl? Pokud ne docela bych se zúčasnil aby byla nějaká sranda. Barák jsem vodíkem ještě nevyhodil, tak proč to nezkusit, všechno je jednou poprvé. Nehledě na to, že skutečný výsledek mě doopravdy zajímá, protože teorií jsem si přečetl dost a pokud to člověk neodzkouší na svém stole, jest vše jen přelud, klam, toužebné přání a liché mámení. Takže pokud mohu dostat odpověď, budu jen rád.
čau

Předmět příspěvku: Re: no tedy.....
PříspěvekNapsal: ned 10 srp 2008 20:32 
Zasloužilý člen

Registrace: sob 19 črc 2008 3:10
Ziskaná ocenění: 64
petr111 píše:
Petr

Skutečnost je daleko horší. V cirkuse se člověk alespoň občas zasměje, ale exhibicionisti, kteří si za každou cenu musí honít tričko a kteří se bezesporu objeví i zde, pokud se jim k tomu dá příležitost špatně stanovenými podmínkami měření, jsou spíš k pláči.

Předmět příspěvku: Re: Kalorimetr
PříspěvekNapsal: pon 11 srp 2008 13:37 
Zasloužilý člen

Registrace: čtv 19 črc 2007 12:52
Darovaná ocenění: 3
Ziskaná ocenění: 3
NAVAR píše:

Co se týče měření myslím že jedno ze správnějších a spravedlivých by bylo určení koeficientu dle následujícího vztahu:

K=(V*p/t)/(U*I*t)-Q

Tedy myšlen tlak vyvinutého plynu při daném objemu za čas, dělený množstvím spotřebované elektické energie s odečtenou hodnotou tepelné energie která by se ve vyvýječi a řídících obvodech přeměnila na teplo.[/color][/quote]

Teplo vo vyvíjači je odpadové a navyše vývoj tepla môže byť väčší ako vývoj plynu. čo by mohlo značne skresliť účinnosť vývoja plynu. Teda to Q by som zo vzorca odstránil. Však motor auta poháňaš plynom a nie teplom. Pre zistenie účinnosti vývoja plynu by som to Q skorej pripočítal a odpočítal.

Předmět příspěvku: Vysledky merania
PříspěvekNapsal: ned 07 zář 2008 22:40 
Caute vsetci. Je tu vobec niekto kto moze jednoznacne napisat, ze vyprodukoval aspon 1l plynu? Stale sa len pise ako merat, ci sa nameria 5ml viac alebo menej na tom vobec nezalezi. Pohnime sa uz dopredu.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]