Uspora energie doma

Praktické poznatky a projekty uživatelů tohoto fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Uspora energie doma

Příspěvek od Ilem »

Všiml. :-)
Díky moc, hodně mě to zajímá. Ostatním se omlouvám za offtopic, ale zdá se mi zbytečné kvůli tomu zakládat nové vlákno.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Uspora energie doma

Příspěvek od poota »

Ono to zas tak moc offtopic není, protože to uspoří přinejmenším energii vynaloženou na nadávání, o papíru ani nemluvě :lol:
Do vody padající předmět, a s oblibou zvláště pak člověčí ho.no má ten žertovný obyčej, že dokáže vodu "vystříknout" nahoru a to kupodivu ještě výše, než odkud padá. Dále to rozvádět asi netřeba.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
laik
Zasloužilý člen
Příspěvky: 858
Registrován: sob 23 úno 2008 21:41
Bydliště: Brno
Dal: 36 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Uspora energie doma

Příspěvek od laik »

Taky mě hodně zajímá princip toho záchodu :-) .....
A jinak? co si myslíte o topící sálavé zdi? trubky podlahového top. zasekány v nějaké samozřejmě vnitřní, ne obvodové zdi?
někde sem o tomto systému kdysi četl....
Také jsem uvažoval že si udělám dekorační zeď z dusané hlíny, nemužu si teď vzpomenout na nějakej odkaz, ale jde o to že člověk do postupně rostoucího šalungu dusá hlínu a postupně právě hlínu různých barev, dá se takhle dělat přímo samostatně stojící zeď ale to musí být tlusté, nebo jen ke stávající zdi taková přizdívka která má třeba něco kolem 15cm a je postupně pomocí trnů ukotvená ke zdi, no a jelikž je to hezké tak bych si to chtěl někde udělat a rovnou právě do toho zakomponovat topící trubku, myslím že když tu trubku dám co nejhlouběji od kraje tak by to nemělo mít nějakéj destruktivní vliv na stěnu, nejaké praskliny a pod.....
Nějakej odkaz třeba zde: http://bydleni.idnes.cz/dusana-hlinena- ... stavba_rez


Jsem svobodný, protože dělám to co chci a ne to co musím......
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Uspora energie doma

Příspěvek od Ilem »

laik píše: do toho zakomponovat topící trubku, myslím že když tu trubku dám co nejhlouběji od kraje tak by to nemělo mít nějakéj destruktivní vliv na stěnu
Pokud bych do toho šel, nejdříve bych to vyzkoušel na nějakém vzorku. Ona tepelná roztažnost je pěkná mrcha. Taky záleží na tom, na jakou teplotu bys to stěnové topení chtěl honit.
Ale jinak je to hezké, o tom jsem ještě neslyšel. :good:


"Dum spiro spero"
Ciceron
tichys
Stálý člen
Příspěvky: 87
Registrován: pon 13 úno 2012 17:33
Dal: 65 poděkování
Dostal: 27 poděkování

Re: Uspora energie doma

Příspěvek od tichys »

Stěnové topení se běžně používá (dnes už i s hliněnými omítkami), je úplně stejné jako podlahové, akorát na zdi :)
Teplota topné vody okolo 40°C, teplota stěny 25 - 30°C (max 35°C)
Je to velice příjemný zdroj sálavého tepla, pocitová teplota v místnosti je asi o 2 - 3°C vyšší, než teplota vzduchu na teploměru.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Uspora energie doma

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Ilem píše:Všiml. :-) Díky moc, hodně mě to zajímá.
Tady to máš v příloze.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Uspora energie doma

Příspěvek od Ilem »

Díky moc, i když jsi mě moc nepotěšil. To znamená, že modifikovat evropskou mísu na Americkou by asi byl docela oříšek. Netvrdím, že by to nešlo, ale sežralo by to mnoho mís a mnoho času při pokusech. Nemám hlavně ten čas.
Zkusím zjistit, jestli by taková mísa i s tou trubkárnou nešla objednat za oceánem. Moc mě to láká.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Izolace vodou ...

Příspěvek od A(&F) »



Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Terezainizio
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: pon 07 zář 2015 11:51

Re: Uspora energie doma

Příspěvek od Terezainizio »

mě by zajímalo, jestli se dá uspořit podlahovým vytápěním - jestli to je levnější než radiátory Třeba tady http://www.2kenergy.cz/novinky/vhodna-p ... ni-26.html to celkem vychvalují..


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Uspora energie doma

Příspěvek od Ilem »

Dá, především na rozvodech a výrobě tepla. Nízkoteplotní rozvod má menší ztráty. Ale přijdeš o možnost ohřát si zmrzlé ruce, nebo nohy o teplý radiátor. Také je dobré, ověřit, jestli budoucí obyvatelé budou PT dobře snášet. Například moje žena, ač jinak velmi zmrzlá osoba, nesnáší teplo od nohou. Tam, kde je PT je silně nervózní a neví proč (to je vysledovaná zkušenost). Já to mám naopak rád.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Peter11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 394
Registrován: ned 05 dub 2015 21:59
Dal: 85 poděkování
Dostal: 173 poděkování

Re: Uspora energie doma

Příspěvek od Peter11 »

Dělal jsem podlahové topení před 25ti lety a zatím funguje bez problémů. Žádné nepříjemné pocity jsem nevypozoroval u nikoho. Je nutné mít co nejlépe tepelně izolovaný dům aby teplota podlahy byla jenom něco málo teplejší než 20°C. (Tuším že podle norem je max. tepelný výkon někde kolem 50W/m2). U mne jde do podlahy i při největších mrazech voda ohřátá na 35 až 40°C. Je samozřejmě nutná automatická regulace dle venkovní teploty, protože setrvačnost topení je poměrně vysoká. Výhodou je také v zimních měsících vyšší relativní vlhkost vzduchu než u radiátorového topení.


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Uspora energie doma

Příspěvek od Ilem »

Možná je manželka výjimka, ale ověřili jsme to i v paneláku u kamaráda, který netopí, protože jim stačí, že v bytě pod nimi mají rádi hodně teplo.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Michal2
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: stř 23 pro 2015 11:57

Re: Uspora energie doma

Příspěvek od Michal2 »

Četl jsem, že venkovní hliníkové rolety dokáží ušetřit až 25% tepla místnosti, kde jsou namontované. Máte s tím někdo zkušenosti? I kdyby to byla jen polovina, byla by to určitě zajímavá úspora. Díky


felda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 22 čer 2006 21:04
Bydliště: Všenory
Dal: 94 poděkování
Dostal: 175 poděkování

Re: Uspora energie doma

Příspěvek od felda »

Michal2 píše:Četl jsem, že venkovní hliníkové rolety dokáží ušetřit až 25% tepla místnosti, kde jsou namontované. Máte s tím někdo zkušenosti? I kdyby to byla jen polovina, byla by to určitě zajímavá úspora. Díky
Mně to teda asi šetří ty, co mám vevnitř,ale pšt ony to nevědí,že mají být venku....


felda
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Uspora energie doma

Příspěvek od martin11 »

Předokenní rolety jsou dobré, pokud máte starý typ oken ...trochu zabrání úniku tepla...pokud jsou namontovaná moderní okna a kdo nešetří...tak si pořídí trojskla a pak jsou venkovní roletky jen na stínění...a ochranu před zloději...pokud je okno napadnutelné.
...pokud jsou špatná...netěsná okna , tak žádná žaluzie nepomůže. ....zkuste do okna pověsit během zimního slunečného dne když nejste doma černý papír-karton....uvidíte jak se vám místnost vyhřeje.. :idea: .. :pivko: martin11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
Odpovědět

Zpět na „Lidé sobě“