FOTOGRAFOVÁNÍ

Společenské dění u nás i ve světě.
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

FOTOGRAFOVÁNÍ

Příspěvek od martin11 »

Tak, a je to tady.
Nové tema, které tu ještě není.
každý má dnes doma fotoaparát, /mobila/, všichni to mlaskáme jak o život, tak na těchto stránkách si budeme ukazovat naše krásné fotografické zážitky.
Slibuju, že nebudu nikomu dělat soudce, protože každá fotka má své kouzlo. Je jedno, jestli osloví jednoho člověka nebo tisíce.

A začnu s tím to tematem zhurta. V příloze je 3D fotka. k jejímu zhlédnutí je třeba těch červenomodrých brýlí. / např byly ve vydání reflexu 3.2 2011/ občas v Blesku.

Tady u mě ve firmě to již měsíc testuji na náhodných zákaznících. Bohužel asi tak každý 12tý člověk to nevidí.

A zároveň dotaz. Kdo z čtoucích má doma stereofotoaparát.../ jakýkoliv starý nepoužívaný/ mám o něj zájem. navíc Byli kdysi stereopředsádky a stereomikroma. pokud máte doma nějakou starou literaturu o stereofoto, okopírujte a prosím pošlete.

v budoucnu Vám všem na oplátku tady napíšu, jak sobě stereoskopickou /3D / fotografii zhotoviti i jedním fotoaparátem digitálním. :idea: tak...jsem zvědav na vaše ohlasy martin11 :lol:
foto níže je bez jakéhokoliv podtextu jen pro info
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


... věřím, že se " TO " povede ......
cimirek
Zasloužilý člen
Příspěvky: 493
Registrován: čtv 15 čer 2006 5:56
Dal: 258 poděkování
Dostal: 213 poděkování

Re: FOTOGRAFOVÁNÍ

Příspěvek od cimirek »

martin11 píše:....stereopředsádky a stereomikroma. ... starou literaturu o stereofoto, okopírujte a prosím pošlete.

v budoucnu Vám všem na oplátku tady napíšu, jak sobě stereoskopickou /3D / fotografii zhotoviti i jedním fotoaparátem digitálním. :idea: tak...jsem zvědav na vaše ohlasy martin11 :lol:
foto níže je bez jakéhokoliv podtextu jen pro info
...................................................................................................
Hlavní záhlaví Pelikán, Gustav
Název Stereoskopická fotografie / napsal Gustav Pelikán
Nakl. údaje Praha : B. Kočí, 1922
Popis (rozsah) 45 s. : il. ; 14 cm


Ve fondu ABA001 [NK ČR Praha] -- prezenčně
BOA001 [Moravská zemská knihovna Brno] -- sign. 1-0056.645,24
PNE303 [Západočeské muz. v Plzni]
.......................................................
Hlavní záhlaví Judge, Arthur William, nar. 1887
Název Stereoscopic photography : its application to science, industry and education / by Arthur W. Judge
Vydání 3rd ed. rev.
Nakl. údaje London : Chapman and Hall, 1950
Popis (rozsah) 480 s., [22] s. obr. příl. : il. ; 23 cm


Ve fondu ABA001 [NK ČR Praha] -- sign. T 211443
...........................................................
Hlavní záhlaví Pietsch, Werner
Název Stereofotografie : Die theoretischen Grundlagen der Steroskopie : Einführung in die Fototechnik und praktische Ratschläge für Aufnahme / Werner Pietsch
Vydání 1. Ausg.
Nakl. údaje Halle (Salle) : Fotokino, 1959
Popis (rozsah) 261 s., fot.


Ve fondu ABA007 [KNAV Praha] -- sign. F 124204
HKA001 [Studijní a vědecká knihovna Hradec Králové] -- sign. 67 663
PNA001 [Studijní a vědecká knihovna Plzeň] -- sign. 132335
........................................................
Hlavní záhlaví Ivanov, Boris Timofejevič
Název Stereoskopičeskaja fotografija / Boris Timofejevič Ivanov, A.L. Levington ; red. Je.A. Iofis
Nakl. údaje Moskva : Iskusstvo, 1959
Popis (rozsah) 94 s. : il. ; 20 cm


Ve fondu ABA001 [NK ČR Praha] -- sign. H 096439
...........................................................


Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

stereo foto

Příspěvek od la »



Uživatelský avatar
Iv
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1080
Registrován: sob 07 říj 2006 17:51
Dostal: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

stereo snímky

Příspěvek od Iv »

Martine,
tímto jsi mě připoměl staré časy z mou Flexaretou. Stereo snímky na diáky jsem dělal tak, že na stojan bylo upevěno lože, po kterém se pohyboval Flexaret ve vodorovné poloze v délce středu očí při každém snímku. Daly se s tím dělat jen nehybné snímky, ale krajiny to byly nádherné.


Svůj šírák odhazuji vdál a letím zpět ke hvězdám. (Cyrano)
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

stereofoto

Příspěvek od martin11 »

Děkuji Cimirkovi a La za pozornost.
La mě ušetřil práci a uvedl odkazy, které jsou velmi důležité / pro každého, kdo chce s tímto typem foto začít / takže zájemcům mohu "jen" doporučit k prostudování.

Pokud se mi podaří sehnat větší množství stereo brýlí / red-cyan-červeno-modré/ a dostanu se na dobrou cenu, tak je zde všem zájemcům nabídnu. Vyjednávám o zásilce cca 1000 ks a snažím se cenu srazit na minimum.

Ještě upozorňuji, že toto vlákno není jen o stereo, ale o foto všeobecně. jako např. zajímavý úkaz nedávno nad Norskem / raketa/. při focení můžete mimoděk vyfotit "něco", co bude na fotce zajímavější než manželka se svojí matkou na Karlově mostě :idea:
tak hezký den a fotka z Mělníka / socha kašny je od Vincence Makovského. zdraví martin11 :lol:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


... věřím, že se " TO " povede ......
cimirek
Zasloužilý člen
Příspěvky: 493
Registrován: čtv 15 čer 2006 5:56
Dal: 258 poděkování
Dostal: 213 poděkování

Re: stereofoto

Příspěvek od cimirek »

martin11 píše:.... při focení můžete mimoděk vyfotit "něco", co bude na fotce zajímavější než manželka se svojí matkou na Karlově mostě.......
něco jako toto???
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

mno...

Příspěvek od jarda ovčák »

Jako fotogafickej adolescent hřímám vsteky, že chci něco vyfotit a ono to kouzlo vyjde úplně jináč.... Dnes jsem při koukání na měsíc zjistil, že má tento kolem sebe šílenej kruh o poloměru asi dvaceti měsíců.... Takovej fakt obrovskej kruh.... vně i uvnitř kruhu byly vidět hvězdy, ten kruh byl fakt divnej, nikdy jsem nic podobnýho neviděl a to mám něco načučíno.....
Zkoušel jsem fotit, ale rozměry mi nedovolily zachytit alespoň fragment.Neuvěřitelnej obrovskej kruh jakoby z mlhy, ale .... fakt divný. Zkoušel jsem i videokameru, ale ty dreky japonský jsou úplně k ničemu. Martine, budeš mi mušet udělat na míru tu dirku, v tej krabici....
Strašně jsem to chtěl zachytit, páč už to nikdá neuvidím , jenže, není mi dáno.
Snad to někdo šekovnější vyfotí, aby jste viděli, nač dnes vejrám s odevřenou hubou. Je to paráda.


Uživatelský avatar
laik
Zasloužilý člen
Příspěvky: 858
Registrován: sob 23 úno 2008 21:41
Bydliště: Brno
Dal: 36 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

hvězdy

Příspěvek od laik »

jardo mě večer taky vyatáhl měsíc na chvílu ven......nebyl tam sice ten kruh co popisuješ, ale obloha vypadala jako by ju někdo vyměnil...jako bych ji vyděl prvně.....zajímavý......ale tím obyč digitálem prd vyfotím.....máme ted novejší (olympus) ale je horší než ten starší...vubec nevím jak fotit ostře a aby to nebylo neustále přesvětlený nebo něco .....to udělám pět fotek a zaostřím do několika směru aby jedna fotka byla dobře.....
přepínám z Auto na manuál a měním iso a kdoví co a prd......asi su laik
to klasickej foták na kinofilm.....to byl obrázek.....to byl cítit z fotky život......


Jsem svobodný, protože dělám to co chci a ne to co musím......
cimirek
Zasloužilý člen
Příspěvky: 493
Registrován: čtv 15 čer 2006 5:56
Dal: 258 poděkování
Dostal: 213 poděkování

Re: hvězdy

Příspěvek od cimirek »

laik píše:jardo mě večer taky vyatáhl měsíc na chvílu ven......nebyl tam sice ten kruh co popisuješ, ale obloha vypadala jako by ju někdo vyměnil...jako bych ji vyděl prvně.....zajímavý......ale tím obyč digitálem prd vyfotím.....máme ted novejší (olympus) ale je horší než ten starší...vubec nevím jak fotit ostře a aby to nebylo neustále přesvětlený nebo něco .....to udělám pět fotek a zaostřím do několika směru aby jedna fotka byla dobře.....
přepínám z Auto na manuál a měním iso a kdoví co a prd......asi su laik
to klasickej foták na kinofilm.....to byl obrázek.....to byl cítit z fotky život......
ad ostření - máš nastaveno zaostření na bod, na střed? pokud na více bodů, může to zaostřit jinam než máš představu
ad přesvětlení - většina digi umožňuje nastavení korekce expozice do+ i -. Téměř o dvě "clony", zkus to využít


chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Filmotéka

Příspěvek od chiq »

http://www.csfd.cz/film/40993-loganuv-utek/ - od natočenia ubehlo 35(!) rokov...


cimirek
Zasloužilý člen
Příspěvky: 493
Registrován: čtv 15 čer 2006 5:56
Dal: 258 poděkování
Dostal: 213 poděkování

foto-voda

Příspěvek od cimirek »

Pár obrázků jak se zachová voda při kápnutí do vody(docela známé), na plech(méně známé) a při prasknutí balónku naplněného vodou.

(pořadí nějak nevyšlo)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
Pego
Zasloužilý člen
Příspěvky: 612
Registrován: sob 05 dub 2008 19:46
Dal: 29 poděkování
Dostal: 19 poděkování

3D foto-mapovani terenu (automaticky)

Příspěvek od Pego »

http://www.techsupportalert.com/content ... r-mind.htm

ponekud finance narocni, nicmene zajimava technologie


huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

re

Příspěvek od huhu »



martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

3D telefon

Příspěvek od martin11 »

zdravím...o tomto 3D foto telefonu vím, ale úsudek si udělám až uvidím výsledek...tedy fotku. mám obavu, že si tu 3D fotku prohlídnete plasticky / ve 3D / zase jen na tom telefonu...takže vlastně nic. tak, hezké léto přeje martin11 :lol:
p.s. přikládám fotku z Mistrovství světa Mopedu Stadion S11 a S22 na ploché dráze ve Mšeně. ve předu jede pozdější Mistr světa v této disciplíně Martin Pechánek z Fomei týmu Hradec Králové. naprohlížení je třeba mít červeno-modré brýle, aby se projevil 3D efekt !!!!!
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


... věřím, že se " TO " povede ......
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

cvičení očí

Příspěvek od martin11 »

zdravím čtoucí...nemám kolonku na tema cvičení očí, tak to máte tady ve fotografování....ono stejně koukání je vlastně filmování světa očima..... :idea: ....zdraví martin11 :lol:

http://zena.centrum.cz/zdravi/fotogaler ... ebovat-br/


... věřím, že se " TO " povede ......
Odpovědět

Zpět na „Vážně i nevážně o všem kolem nás“