Televize

Společenské dění u nás i ve světě.
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Televize

Příspěvek od 1220 »

je přítel, nenechte se mýlit pokud je vypnutá, tak ano.

Na Matrixu píší :

Je to kruté zjištění ale uvědomuji si, že když se občas koukám na TV tak se přistihnu, že na obrazovku jenom tupě zírám. Na nic nemyslím a zírám. U televize zásadně nepřemýšlím, podvědomě ji vyhledávám jako rychlou zábavu. Jako útěk před stresující realitou plnou problémů. Televize je něco na co se můžeme těšit. Nastává chvíle oddechu. Po náročném dni se usadíme před blikající obrazovku.

A to je ten nejvhodnější okamžik pro spotřebitelskou, myšlenkovou manipulativní propagandu. Posloucháme jako tupé stádo a ani o tom nevíme. Jsme oběťmi, aniž bychom o tom věděli. Činíme rozhodnutí, která nejsou naše. Nakupujeme a spotřebováváme a to je to jediné, co nás zajímá.

Zjednodušený ale přesný a poučný náhled na tuto problematiku zde: http://probuzeni.blogspot.com/2010/08/pribeh-veci.html


Není to asi objev pro většinu co sem chodí, ale jsou i další ........

:mrgreen: :dknow: :ewhistle:
K.
Naposledy upravil(a) 1220 dne čtv 28 dub 2011 9:58, celkem upraveno 1 x.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Televize

Příspěvek od Slavek Krepelka »

1220 píše:je přítel, nenechte se mýlit pokud je vypnutá, tak ano.
A to je ten nejvhodnější okamžik pro spotřebitelskou, myšlenkovou manipulativní propagandu. Posloucháme jako tupé stádo a ani o tom nevíme. Jsme oběťmi, aniž bychom o tom věděli. Činíme rozhodnutí, která nejsou naše. Nakupujeme a spotřebováváme a to je to jediné, co nás zajímá. K.
Nazdar Karle,

Kdyby to těchto pár vět celkem kompletně nevystihovalo, aby by se dalo něco dodat. No, něcvo snad přeci jenom. není to jen o nakupování, i kdyzž je to horší než komunistická propaganda. Jde taky o podvědomou tvorbu dementního světonázoru, což je taky děsné svinstvo. Dále jde o otupování pozornosti u dětí a jejich výchova k lenosti, aby se postaraly o svou vlastní zábavu a vypěstovaly si tvořivé návyky. To ani nemluvím o naprosté většině compových her. Zneužívání těchto vynálezů je navýsost smutné a lavinovité.

S laskavým pozdravem, slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
bob
Stálý člen
Příspěvky: 35
Registrován: ned 11 úno 2007 22:23
Bydliště: SK
Dal: 1 poděkování
Dostal: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

televízia

Příspěvek od bob »

Plne s vami súhlasím. Vôbec sa nečudujem Karlovi Krylovi, ktorý to definoval perfektne jedným slovom: Debilizátor.

Sedí to úplne presne.

bob


Bob
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: televízia

Příspěvek od NAVAR »

bob píše:Plne s vami súhlasím. Vôbec sa nečudujem Karlovi Krylovi, ktorý to definoval perfektne jedným slovom: Debilizátor.

Sedí to úplne presne.

bob
Jo sedí. Z písně Vůně

"klec co náhražka křídel, kulturní příděl za umění,
dálky v zrcadle sklínky z prolhané skříňky na civění"


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Televize

Příspěvek od NAVAR »

1220 píše:je přítel, nenechte se mýlit pokud je vypnutá, tak ano.

Na Matrixu píší :

Je to kruté zjištění ale uvědomuji si, že když se občas koukám na TV tak se přistihnu, že na obrazovku jenom tupě zírám. Na nic nemyslím a zírám. U televize zásadně nepřemýšlím, podvědomě ji vyhledávám jako rychlou zábavu. Jako útěk před stresující realitou plnou problémů. Televize je něco na co se můžeme těšit. Nastává chvíle oddechu. Po náročném dni se usadíme před blikající obrazovku.

A to je ten nejvhodnější okamžik pro spotřebitelskou, myšlenkovou manipulativní propagandu. Posloucháme jako tupé stádo a ani o tom nevíme. Jsme oběťmi, aniž bychom o tom věděli. Činíme rozhodnutí, která nejsou naše. Nakupujeme a spotřebováváme a to je to jediné, co nás zajímá.

Zjednodušený ale přesný a poučný náhled na tuto problematiku zde: http://probuzeni.blogspot.com/2010/08/pribeh-veci.html


Není to asi objev pro většinu co sem chodí, ale jsou i další ........

:mrgreen: :dknow: :ewhistle:
K.
Televize co to je?, to se maže na chleba? :D
Dělám si srandu samozřejmě. Televizí mám několik a to v různém stádiu rozkladu, většinou součástky, elektronky a plošné spoje :)
Na stresující realitu používám "makarenkovu metodu" makat, makat, makat....
Na televizi nezbyde čas. Samozřejmě že je to otázkou priorit, pokud je pro někoho televize prioritou tak na ní bude čučet i kdyby mu hořela střecha nad hlavou a na místo hašení si raději pustí seriál.
Vůbec mi není jasný kde lidi berou čas na televizi. Jsem šťastnej když jsem "exhumován" v 7h, poklidit, odsunout se na 9-10h do háku, přijet z háku, a pak zahrada, melouch, brigády, práce na vlastním, práce pro ostatní, o půlnoci až ve 3h ráno "hibernace". Kde bych měl vzít čas abych zbůhdarma utratil třeba i jenom hodinu čučením na bednu?
Z toho mi plyne resumé: Na televizi čučí lidi co nemají co na práci, a nebo jsou závislí a nebo líní dělat cokoliv jiného prospěšnějšího.

Jenom pod čarou:
Výborný nejenom psycholog F. Koukolík v knize vzpoura deprivantů o televiyi velmi hezky pojednává. Nechat se na televizi dívat malé dítě do 3let je neodpustitelný zločin na dětském mozku a duši. Mozkové kanály co by apriorně měly přijímat mateřskou lásku a realitu okolí jsou zaflákány směsicí zvuků a obrazů jimž dítě nerozumí. Poškození tímto vzniklé je trvalé, nezměnitelné, destruktivní.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Uživatelský avatar
sano
Zasloužilý člen
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08 úno 2006 23:48
Dostal: 18 poděkování

TV

Příspěvek od sano »

Hoci je podprahová reklama zakázaná, využíva sa.
O podstate nebudem písať, je všeobecne známa. Menej je známe, že obišli definíciu podprahovej reklamy a na základe novších výzkumov do divákov perú podprahové info novým spôsobom.
Ako?
Máme TV TA3. V dolnom riadku bez prestania beží písaná informácia, ktoprá sa posúva z ľava doprava. Divák samozrejme venuje pozornosť dianiu na obrazovke, ale podvedomie zaznamenáva všetko.
Ako sa manipuluje. Krátko po Fukušime v písanom texte išli nasledovné správy. Cena ropy klesla a dali tam vyššiu cenu, ako predchádzajúci deň. Cena zlata klesla a opäť tam bola vyššia cena, ako predchádzajúci deń. Ako zareaguje mozog? Podvedomie príjme obe informácie a snaží sa vytvoriť z tejto schizofrenickej informácie zmysluplný celok. ( V tomto štádiu môže byť ešte divák nervózny pri pozeraní TV ). Keďže to nejde, naša bytosť začína pochybovať o sebe. O svojej schopnosti vytvárať súdy z vonkajších informácií. Toto je prvé štádium. Po dlhšom masírovaní, sa osobnosť dostáva do druhého štádia. Poddá sa. Uverí, že tieto protichodné informácie sú skutočné. Ale za cenu potlačenia Ja. Dôležitejší je Veľký brat, symbolizovaný televíziou. Dôležitejší, schopnejší, múdrejší ako Ja. ( V tomto štádiu sa divák úplne poddá a prestáva reagovať nervozitou na protichodné info. Dokonca je ralaxovaný. ) Poskytuje mi istotu. Zábavu, relax. Pri tom si toto bežný divák neuvedomuje. A je tu poddanosť ( psychické otroctvo ) ako hrom.

Že to nefunguje? Prečo je potom televízia najdôveryhodnejším médiom?
Viď reklamu typu. Poznáte to z TV.
Dúfam, že výnimky nebudú písať že na nich to nezaberá. Zaberá to na každého, aj na tých ktorý televíziu nepozerajú. Určite ste počuli o dovzdávaní informácie cez morfogenetické pole, alebo ákašu. Schytáme to od našich blížnych, ktorých preprogramovali.
Toto je vážne. Nie môj článok, ale to čo premyslene robia s nami.
Kto sa im postaví? A najmä ako?


aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: Televize

Příspěvek od aNONym »

NAVAR píše:Z toho mi plyne resumé: Na televizi čučí lidi co nemají co na práci, a nebo jsou závislí a nebo líní dělat cokoliv jiného prospěšnějšího.
Nesouhlas. ;) Non

Pokud je člověk soudný (a nečumí na každou růžovo tureckou blbost) tak televize může být přínosným informačně vzdělávacím zdrojem. Viz ČT2, tak trochu jiný prostor". :jump: Hromady kvalitních vědecko populárních pořadů, úžasnejch přírodopisných a cestopisných dokumentů (o místech, kam bych se neměl šanci v životě podívat), pohledy do minulosti (tam už vůbec ne :lol:), spousty bezvadný muziky (většinou až hodně po půlnoci), atd. Řekl bych, že tento kanál by mi ke štěstí úplně postačil, ale lhal bych. Mám rád sci-fi filmy, dobrodružné, komedie. Také se rád dívám společně s dcerou a přítelkyní na bandu z 4077, Simpsny či Kutila Tima a další, nejen protože mám rád jejich smích. Sbližuje nás to a používáme stejné filmové hlášky. :D Občas také shlédnu zahradní receptáře nebo zpravodajství na Primě. Ty ale většinou až dodatečně pomocí netu. 8)

U nás doma však nejsme tupými otroky bedny. S nástupem moderní záznamové techniky již dávno není nutno podřizovat svůj čas dle toho, co kde zrovna dávají. Momentálně tak používáme zařízení http://www.evolve.cz/d-dvb-t-rekorder-e ... unery.html , ke kterému máme na střídačku připojeny dva USB přenosné 500GB disky (s možností přepojit je přes USB switch do domácí sítě). Tím, že tento přijímač umožňuje nahrávání ve formátu přehratelném i na PC, beru si občas aktuální disk sebou do práce na zabití volných chvil, popř. na nutné služební cesty. Což mi pak ve výsledku umožňuje shlédnout nahrané oblíbené dle volného času, nálady a hlavně kdekoliv, klidně na druhém konci baráku nebo republiky, bez ohledu na kolizi s ostaními členy domácnosti. Také bez rizika, že neuvidím konec filmu díky usnutí, nebo že zrovna budu muset někomu dávat po telefonu hot-lajnu či řešit jiné nastalé neodkladné záležitosti. Vysílané filmy si nahráváme dle žánru a hodnocení na http://www.csfd.cz . Zatím jsme se ještě moc nespálili. :)

Řekl bych to jinak, lidi jsou totálně zblblý vloženými oblbováky a upoutávkami na další pořady, jelikož málo kdo je totiž schopen se v mezičase zvednout a jít mezitím dělat něco jiného, tudíž raději dál sedí a po potisící se nechává masírovat stejnými opakujícími se reklamami (nevadí jim ale přitom, že shlédnutí dvouhodinového filmu potom trvá o hodinu déle). My si tyto úseky zrychleně převineme, čímž v důsledku šetříme nejenom svůj čas, ale i el. energii. 8) A pokud nám snad nesedne začátek filmu, tak ho klidně přeskočíme celý. :evil:

PS: Často si nahrané záznamy pouštím pouze jako kulisu (např. při pájení), kdy mi většinou stačí jenom poslouchat, a prošvihnu-li něco důležitého, tak existuje funkce <<. Kéž by to tak bylo možné i životě. ;)


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

mno...

Příspěvek od jarda ovčák »

Jo jo, úhel pohledu....
Kdo vlastní zbraně, musí být vrah, kdo pije alkohol, musí být vyrabovanej ochmelka, kdo kouří, bude vyhulenec, Kdo jezdí rychle, bude to vrah převlečenej za piráta ,kdo nesnáší špinavý cigány, je rasista,televize je pro někoho démon, pro mne krabice se součástkama, co svítí a běhají tam obrázky a zvuky. Lze ji ovládat čudlíkama,na takové krabičce, která když se na ni namíří, tak udělá, co chceme.Není problém v televizi, ale v nás.
Televize nabízí a my to musíme přijmout. Podprahové věci i koktavé idioty,nadržené politiky i metrosexuální věrozvěsty, transexuální lídry......
Mě zajímají pohádky o mašinkách, rumcajs a vochomůrka...Pak přečtu krocanům, tedy dětem i vnoučátku pohádky a hupky dupky ke knihám...
Ano, i knihy jsou démon, je v nich mnoho nepravostí , a satan, to je nepravost,a jiná víra než naše, to je nepravost.... Jiná filozofie než naše stojí za hovno, jiná pravda než naše stojí za ho... zlámanou grešli.
Cožpak vy se těm lžím v tv novinách netlemíte, cožpak není úsměvné, jak hlasatelé vehementně přisuzují důležitost zcela zbytečným stupidnostem a jak politici žonglují a masturbují s vymyšleninami bez ohledu na racionalitu a smysluplnost? Vždyť se jedná o naprosto skvělý autogenní tréning, poznávat intuitivně lháře a slovosledné eskamotéry a žongléry.Není to tak těžké, avšak mnohdy protivné, pozorovat lidi, jak se chovají, co říkají a jak to myslí.... Je nutné chápat, že televize slouží k ovládání mas a tudíž, pokud se mezi ty masy členíte, budete se jí muset řídit taky. Pokud vás však chování mas udivuje a ohromuje každý den tak jako mne, nemůže vás ta bedýnka se snopem drátků a kýblem elektrických součástek rozhodit. Přeci se váš názor netvoří díky mumlání jakéhosi ferdy blábola. Pokud však ano, pak tedy nepomůže ani vytřžení ze zdi, páč vám svůj názor poskytne kolemjdoucí guru na nádraží, v hospodě nebo na sportovním zápase.
Strašně se mi líbila myšlenka, že je důležité přijmout absolutně, tedy ZCELA zodpovědnost za své konání, za své myšlenky, přítomnost i budoucnost,páč tu netvoří nikdo jiný, než MY.Karel to někde hodil v odkaze.
Fakt moc pěkná myšlenka.Stačí ji vzít za svou.
Můj názor je ten, že to jsou všechno jen naše představy..........Je to jen hra.....


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Televize

Příspěvek od NAVAR »

aNONym píše:
NAVAR píše:Z toho mi plyne resumé: Na televizi čučí lidi co nemají co na práci, a nebo jsou závislí a nebo líní dělat cokoliv jiného prospěšnějšího.
Nesouhlas. ;) Non

Pokud je člověk soudný (a nečumí na každou růžovo tureckou blbost) tak televize může být přínosným informačně vzdělávacím zdrojem. Viz ČT2, tak trochu jiný prostor". :jump: Hromady kvalitních vědecko populárních pořadů, úžasnejch přírodopisných a cestopisných dokumentů (o místech, kam bych se neměl šanci v životě podívat), pohledy do minulosti (tam už vůbec ne :lol:), spousty bezvadný muziky (většinou až hodně po půlnoci), atd. Řekl bych, že tento kanál by mi ke štěstí úplně postačil, ale lhal bych. Mám rád sci-fi filmy, dobrodružné, komedie. Také se rád dívám společně s dcerou a přítelkyní na bandu z 4077, Simpsny či Kutila Tima a další, nejen protože mám rád jejich smích. Sbližuje nás to a používáme stejné filmové hlášky. :D Občas také shlédnu zahradní receptáře nebo zpravodajství na Primě. Ty ale většinou až dodatečně pomocí netu. 8)

U nás doma však nejsme tupými otroky bedny. S nástupem moderní záznamové techniky již dávno není nutno podřizovat svůj čas dle toho, co kde zrovna dávají. Momentálně tak používáme zařízení http://www.evolve.cz/d-dvb-t-rekorder-e ... unery.html , ke kterému máme na střídačku připojeny dva USB přenosné 500GB disky (s možností přepojit je přes USB switch do domácí sítě). Tím, že tento přijímač umožňuje nahrávání ve formátu přehratelném i na PC, beru si občas aktuální disk sebou do práce na zabití volných chvil, popř. na nutné služební cesty. Což mi pak ve výsledku umožňuje shlédnout nahrané oblíbené dle volného času, nálady a hlavně kdekoliv, klidně na druhém konci baráku nebo republiky, bez ohledu na kolizi s ostaními členy domácnosti. Také bez rizika, že neuvidím konec filmu díky usnutí, nebo že zrovna budu muset někomu dávat po telefonu hot-lajnu či řešit jiné nastalé neodkladné záležitosti. Vysílané filmy si nahráváme dle žánru a hodnocení na http://www.csfd.cz . Zatím jsme se ještě moc nespálili. :)

Řekl bych to jinak, lidi jsou totálně zblblý vloženými oblbováky a upoutávkami na další pořady, jelikož málo kdo je totiž schopen se v mezičase zvednout a jít mezitím dělat něco jiného, tudíž raději dál sedí a po potisící se nechává masírovat stejnými opakujícími se reklamami (nevadí jim ale přitom, že shlédnutí dvouhodinového filmu potom trvá o hodinu déle). My si tyto úseky zrychleně převineme, čímž v důsledku šetříme nejenom svůj čas, ale i el. energii. 8) A pokud nám snad nesedne začátek filmu, tak ho klidně přeskočíme celý. :evil:

PS: Často si nahrané záznamy pouštím pouze jako kulisu (např. při pájení), kdy mi většinou stačí jenom poslouchat, a prošvihnu-li něco důležitého, tak existuje funkce <<. Kéž by to tak bylo možné i životě. ;)
Já vím že jsem jinej než ostatní a napsal jsem to o televizi ve vztahu k lidským činnostem vcelku drsně, však jsem taky zapřísáhlý nepřítel televize. :) Tak mne neberte prosím moc vážně neboť bych mohl urazit něčí cítění. Svoje cítění však urazit nemohu, to bych byl takový duševní onanista.

Takže dalším mým názorem je toto:
Televize je jako nástroj pro učení nástrojem tím nejnevhodnějším. Proč? Všechny informace (zvuková i obrazová) jsou zprostředkovány, není rozvíjena fantazie a nejsou vytvářeny memotechnické vjemy. Pravý opak jsou knihy kdy děj, zvuk a další vjemy musí člověk vytvořit ve své fantazii, tím se možnost učení – zapamatování si několikanásobně zvyšuje.
Dále pokud vytvořím axiom že sledování televize je mírou lenosti, či chcete li nečinnosti jedince, tak tento postulát mohu v limitech ověřit tím že pokud dám lidem stejnou práci za určitý čas a jeden z nich bude přitom pár hodin čučet na bednu udělá práce méně, pokud jí vůbec udělá.
Dále čas je v našich běžných podmínkách neměnný, takže pokud si film nahraji a nebo na něj koukám v přímém přenosu tak hodina je hodina tak či onak.Převíjení reklam je samozřejmě plus ale kolik času práce v práci stálo to zařízení na který si člověk vydělal aby čas ušetřil tím že reklamy přejde rychloposuvem že…
Nevidět konec filmu kvůli usnutí mi taky nejde moc do hlavy, můj spánek je pro mne vysoce ceněný když jsem fest utahanej, takže právě naopak žádný film ani cokoliv jiného mne v usnutí nesmí bránit a ani tomu usnutí nesmím podřizovat.
Nejsem schopen (protože jsem jednozávitovec) vykonávat efektivně a rychle činnost kde se musím soustředit pokud mám nějakou kulisu za zády. Můj čas je natolik drahý že pokud nemohu pracovat se 100% nasazení můžu se na to rovnou vysrat a nebo jít dělat něco méně náročného. Pokud přesto pracuji na třeba na 50% říkám tomu zábava, relax a odpočinek a mám to na místo televize :D
Jsem bestie, já vím :D


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Televize

Příspěvek od NAVAR »

Double


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: Televize

Příspěvek od aNONym »

NAVAR píše:Televize je jako nástroj pro učení nástrojem tím nejnevhodnějším. Proč? Všechny informace (zvuková i obrazová) jsou zprostředkovány, není rozvíjena fantazie a nejsou vytvářeny memotechnické vjemy. Pravý opak jsou knihy kdy děj, zvuk a další vjemy musí člověk vytvořit ve své fantazii, tím se možnost učení – zapamatování si několikanásobně zvyšuje.
Ačkoliv jsem psal o něčem jiném, tak přesto budu reagovat. ;) Non

Souhlas, u cestopisu si mohu představovat krásy vzdálených krajin, u přírodopisného pořadu také, ale k čemu mi to bude, když nebudu moci obdivovat skutečné krásy toho kterého koutu světa či zvířete? Například u podvodních světů, kdy se u těchto záběrů velmi často blížím až k orgasmickým stavům. :lol: Rovněž tak i u vědecko populárních záležitostí, kde rozhodně uvítám zobrazení reálu. U receptářovitých záležitostí pak ani nemluvě. Vždyť ukázání pracovního postupu step-by-step ušetří mnoho času při laborování a obrazová informace zároveň eliminuje všechny možné chyby. Atakdále. ;)

Hele, Navare. Za svůj život jsem přečetl mnoho knih a čtu stále, začínal jsem kdys s Julkem Vernerovic, takže i uzdu fantazie jsem měl možnost popustiti vcelku dostatečně. Na její nedostatek si stěžovat nemohu (a mé okolí už vůbec ne :evil: ).

Navíc v době, kdy jsem začal vnímat onu kouzelnou bedýnku s pohyblivými obrázky, tak se vysílal pouze jeden TýVí program a ještě ke všemu černobíle. Jó, co já se tehdy nakoukal na Štěpánku a čertíka Bertíka. :)
NAVAR píše:Dále čas je v našich běžných podmínkách neměnný, takže pokud si film nahraji a nebo na něj koukám v přímém přenosu tak hodina je hodina tak či onak.Převíjení reklam je samozřejmě plus ale kolik času práce v práci stálo to zařízení na který si člověk vydělal aby čas ušetřil tím že reklamy přejde rychloposuvem že…
Pokud bych to měl poměřovat skutečnou hodnotou mé člověkohodiny, tak se zařízení zaplatilo během shlédnutí několika málo filmů, ale to není to hlavní, podstatný. Mám svobodu. Již nejsem otrokem vysílacího harmonogramu, nehledě na to, že filmy si tak mohu vychutnat naplno bez nepatřičného vymejvání mozgu vloženými reklamami na tampóny, prací prostředky a nejlepší tarify našich geniálních operátorů. :|

Ty, Navare, víš jakej je to bezva pocit, moci si shédnout nějakou duševně příjemnou záležitost a míti k sobě při tom přitulený dvě bezva baby? Z každý strany jednu? (dceru a přítelkyni) Být všichni naladěni na stejnou notu? ;)

(A pokud mám chuť na nějaké ty spoty, tak navštívím pravidelnou akci "Noc reklamožroutů". Ale tam je to už o něčem úplně jiném. Tam jsou totiž ty reklamy promítány v plné stopáži, nesestříhané. To za to "pětikilo" přece stojí, ne? ;) )
NAVAR píše:Nevidět konec filmu kvůli usnutí mi taky nejde moc do hlavy, můj spánek je pro mne vysoce ceněný když jsem fest utahanej, takže právě naopak žádný film ani cokoliv jiného mne v usnutí nesmí bránit a ani tomu usnutí nesmím podřizovat.
No dyť právě! Pokud snad přijdu díky zmoženosti o konec filmu, tak se naň podívám dodatečně. Nepodřizuju se! Klidně si usnu, kdy chci! :D
NAVAR píše:Nejsem schopen (protože jsem jednozávitovec) vykonávat efektivně a rychle činnost kde se musím soustředit pokud mám nějakou kulisu za zády. Můj čas je natolik drahý že pokud nemohu pracovat se 100% nasazení můžu se na to rovnou vysrat a nebo jít dělat něco méně náročného. Pokud přesto pracuji na třeba na 50% říkám tomu zábava, relax a odpočinek a mám to na místo televize :D
Máš pravdu! Seš jednozávitovec! :lol: ;)

Zmíněné pájení, a nejen to, je po těch létech s ním stráveným již natolik automatickou záležitostí, že si dovolím občas hodit oko na obrazovku, aniž bych přitom vytvořil "studeňák". ;) A byť jsa obdařen schopností periferního vnímání obrazu, tak jsem si před časem k noťasu přibastlil nožní trojšlapku od diktafonu na ovládání VLC (velmi krátký skok zpět, speedy, play/pause). Nic víc při práci ke sledování nepotřebuju. 8)

Dotaz: Ty, zkoušel sis už někdy u práce zpívat? :ethink:
NAVAR píše:Já vím že jsem jinej než ostatní...............Jsem bestie, já vím :D
Seš jinej. Seš svůj. ;)

Buď si. I já budu. :P


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Televize

Příspěvek od Slavek Krepelka »

No, já bych to viděl asi takhle.

Osobní názory jsou fajn a pokud tu hračku někdo zvládá, místo naopak, zase je to poněkud fajn. Co je ale mně nefajnové je skutečnost, že manipulátorům stačí manipulovat jenom dost velké procento lidí, nikoliv všechny, aby nakonec zmanipulovali všechny stejně, protože co televizní atd. cvok, to volič a vyjímkám zbývá jenom to nadávání.
Takže pokud má někdo pocit, že tu Tv osobně zvládá, osobně ano, ale společensky je to úplně buřt a společensky to nezvládáme jako ovčani.

S laskavým pozdravem, Slávek.

P.S. Pro dětí je to úplný průšvih ne do tří let, ale tak někde mimimálně do třiceti, u mnoha dosmrti. On totiž člověk musí mít dobře zažité osobní zvyky, aby se s tím mohl osobně nějak vypořádat. Navíc každý, kdo za to platí, ten zlořád podporuje.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

mno..

Příspěvek od jarda ovčák »

Netřeba se trápit něčím, co nemůžeš ovlivnit...
Setrvačnost systému nedovolí změny v hodnotovém žebříčku, ani razantní změny v úhlu pohledu.
Drtivá většina ovčanů nezvládá hodnocení systému a tudíž je vývoj takový, jaký je. Můžeme se tímtrápit,můžeme jej proklínat, ale to je vše, co se s tím dá dělat.
Můžeme si říct, že voni, ti ovčani jsou divný, nebo já jsem divnej??Jen kvůle názoru? Ale kterýmu??
Je jich tolik a všechny hore kokotom.
Kdyby ten systém ovčanům nevyhovoval, přišla by ZMĚNA......Dokud bude ovčanů nadpoloviční většina, musíme se s tou realitou naučit žít.A třeba ji nebrat až tak vážně, páč bychom se trápili něčím,, co nemůžeme ovlivnit.Jasně že je stát a systém největším mým nepřítelem, ale proč to brát osobně....


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: mno..

Příspěvek od Slavek Krepelka »

jarda ovčák píše:Netřeba se trápit něčím, co nemůžeš ovlivnit...
Nazdar Jardo, nevím, jestli tohle bylo mně, ale v každém případě souhlasím, že trápit se tím nemá cenu. Taky ale nemá cenu to podporovat. To je to jediné, co s tím člověk osobně ne-dělat může. Co se týče potomků, jsme za ně zodpovědni my, rodiče, a ne "stát", i když si "stát" nároky na tuto zodpovědnost klade.

S laskavým pozdraven, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

mno...

Příspěvek od jarda ovčák »

Jasně, televize, a co net, kde je vše, ke může psát každej magor co chce a názorová různice nemá obdoby....
Co kamarádi ve škole, a kdekoli, co hlásají neuvěřitelné věci, časopisy, tisk....
Myslím, že jediná věc, kterou můžeme úspěšně vybavit sebe i potomky je ROZLIŠOVACÍ SCHOPNOST A ŽEBŘÍČEK HODNOT.Zbytek si rozhodnou, až budou dospělí a sami sebe zařadí tam, kde jim to bude vyhovovat, stejně jak jsme učinili my, televize netelevize.
Faktem zůstává, že je opravdu kopec slaboduchých, jimž televize vzala identitu a smysl pro sebezařazení či sebeurčení. S tím musím souhlasit. Páč do toho čumí od rána do večera, stejně jako osel,co matí každý den hry a večer netuší, která bije......


Odpovědět

Zpět na „Vážně i nevážně o všem kolem nás“