Othonova kázání

Společenské dění u nás i ve světě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Othonova kázání

Příspěvek od poota »

Ale když pro mě je to přece jenom dost krušné, když si musím přiznat, že jsem to celý život dělal blbě :bhead:
Trochu mě utěšuje, že v tom nejedu sám, ale stejně - uvědom si, že kdybychom věděli, jak to dělat správně, tak už mohlo být lidstvo spasené, nebo aspoň skoro!
Takovou šanci jsme propásli, a to kvantum energie, co vlastně přišla nazmar!
Snad jedinou útěchou mi může být, že to bylo krásné a dělal jsem to vždycky nejlíp, jak jsem uměl - tak v tom mám teda svědomí čisté. :oops:

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Othonova kázání

Příspěvek od Slavek Krepelka »

othon777 píše:Čo je účelom ľudskej ...
Genesis 26. píše: Řekl opět Bůh: Učiňme člověka k obrazu našemu, podlé podobenství našeho, a ať panují nad rybami mořskými, a nad ptactvem nebeským, i nad hovady, a nade vší zemí, i nad všelikým zeměplazem hýbajícím se na zemi.
No, on spíše ten tvůj pámbůh, Othone, stvořil ve skutečnosti blbce k obrazu svému, anžto jak vidno, tento tvor zvaný člověk ještě za všechna ta tisíciletí nebyl schopen se povznést nad to, aby mocí mermo nestrkal svůj škaredej rypák :eliar: do záležitostí těch, kdo mu o to nestojí, a staral se sám o sebe, svoji duši a své vlastní sebevzdělání, které nám tento život poskytuje.

:bye: Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
othon777
Starší člen
Příspěvky: 129
Registrován: ned 28 lis 2010 17:36
Dostal: 5 poděkování

Re: Othonova kázání

Příspěvek od othon777 »

Najskôr hodnoty, potom chlieb!


Sú ľudia, ktorých popudzuje, keď sa im hovorí o vyšších hodnotách. Keď sa im hovorí o tom, že úsilie každého človeka by malo byť trvalo zamerané k dosahovaniu a realizovaniu tých najvyšších duchovných a morálnych hodnôt. Popudzuje ich to nie preto, že by snáď boli celkom zlí ale preto, lebo ich život príliš bije. Lebo sú nútení každodenne bojovať takmer o holé prežitie a vo svojich starostiach, vo svojom pracovnom nasadení a existenčnom strachu nemajú čas ani chuť zapodievať sa podobnými „hlúposťami“.

Viac sa dozviete na: http://kusvetlu.blog.cz/1410/najskor-ho ... tom-chlieb


othon777
Starší člen
Příspěvky: 129
Registrován: ned 28 lis 2010 17:36
Dostal: 5 poděkování

Re: Othonova kázání

Příspěvek od othon777 »

Paradoxy kresťanstva: odpustenie hriechov!


Nasledovné riadky predkladám ľuďom, ktorí sú schopní hlbšieho a samostatnejšieho zamyslenia. Kresťanské cirkvi svorne tvrdia, že Kristus sa na kríži obetoval za naše hriechy. Kto preto Krista do seba príjme a príjme i jeho obetu na kríži, budú mu jeho hriechy odpustené.

Viac sa dozviete na:
http://kusvetlu.blog.cz/1411/paradoxy-k ... e-hriechov


othon777
Starší člen
Příspěvky: 129
Registrován: ned 28 lis 2010 17:36
Dostal: 5 poděkování

Re: Othonova kázání

Příspěvek od othon777 »

Vzťah cirkevných vieroúk k absolútnej Pravde

Kto sa chce dopátrať k Pravde, musí mať v prvom rade odvahu. Odvahu nezaujato preskúmať učenie vlastného vierovyznania a tiež odvahu konfrontovať ho aj s náukami iných náboženstiev. Takéto hlboké skúmanie je založené na tom, že ak to, čo vlastním je naozaj absolútnou Pravdou, nie je sa vôbec treba báť nijakej konfrontácie. Naopak, podobnou konfrontáciou sa môže moje presvedčenie iba utvrdiť a moja viera iba posilniť.

Viac sa dozviete na:
http://kusvetlu.blog.cz/1412/vztah-cirk ... nej-pravde


othon777
Starší člen
Příspěvky: 129
Registrován: ned 28 lis 2010 17:36
Dostal: 5 poděkování

Re: Othonova kázání

Příspěvek od othon777 »

Ako dosiahnuť šťastie?


Každý človek chce byť šťastný. Existuje množstvo ľudí, ktorí o svoje vlastné šťastie vyslovene cieľavedome usilujú. A predsa je skutočného šťastia na zemi ako šafranu. A predsa je to jav celkom výnimočný, hoci po ňom túži a usiluje sa oň veľmi veľa ľudí. Ako je to možné? Prečo je tomu tak? Čo je toho príčinou?

Viac sa dozviete na: http://kusvetlu.blog.cz/1412/ako-dosiahnut-stastie


othon777
Starší člen
Příspěvky: 129
Registrován: ned 28 lis 2010 17:36
Dostal: 5 poděkování

Re: Othonova kázání

Příspěvek od othon777 »

Chcete mať ľahkú smrť?


Smrť je istota, s ktorou musí každý z nás počítať. Zaručená istota, ku ktorej sa každým dňom čoraz viacej približujeme. Žiaľ, ľudia sa problematikou smrti vo vzťahu k sebe samým príliš nezaoberajú a začínajú na ňu myslieť až vtedy, keď sa priblíži ich čas. Potom však už býva zväčša neskoro zmeniť niečo na jej priebehu a zásadným spôsobom ovplyvniť to, či bude ľahká, alebo či budeme musieť podstúpiť ťažký a zúfalý smrteľný zápas. Komu to nie je ľahostajné, mal by preto už teraz začať žiť tak, aby jeho smrť mohla byť ľahká.

Viac sa dozviete na: http://kusvetlu.blog.cz/1501/chcete-mat-lahku-smrt


kachna
Zasloužilý člen
Příspěvky: 288
Registrován: sob 01 pro 2012 21:13
Bydliště: Praha-východ
Dal: 419 poděkování
Dostal: 437 poděkování

Re: Othonova kázání

Příspěvek od kachna »

Téma smrt je opravdu zajímavé - každého čeká, jak píšeš, ale skoro nikdo ji nezažil :) Teda spíš si ji nepamatuje. Nemyslím si, že tzv. duchovní lidé mají šmahem lehčí smrt než ti, co se o jakékoliv duchovno nikdy nezajímali. Podle mě jde spíš o přístup k životu, k problémům, ke všemu. Když někdo žije tak, že nic není jednoduché, nebude asi jednoduché ani jeho umírání. Ale kdo ví?
Spravedlnost, jak píší v článku, si nepředstavuju jako něco mimo nás. Věřím tomu, že při umírání zažijeme svůj život z pohledu lidí, které jsme potkali a nějak zasáhli, cítíme jejich pocity, jejich vztah k nám... Pro někoho pěkné zážitky, pro jiného očistec, když toho mnoho dobrého neudělal. A právě tyhle zážitky pak asi ovlivní to, jak se bude chovat a vyvíjet v dalším životě. Nevěřím v nějakou inteligenci nad námi, která by nás soudila. Proč by to dělala, když si to "užijeme" sami při "odchodu"? Ona inteligence, můžeme jí říkat třeba Bůh, si snad skrze naše pocity hraje, prožívá, zažívá, cítí...?


Nepotřebuješ věřit každé myšlence, která tě napadne!
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Othonova kázání

Příspěvek od poota »

Máš pravdu v tom, že téma smrti a umírání je zajímavé, ale v naší společnosti je smrt jaksi záměrně odsouvaná někam do pozadí jako věc sice nutná, ale velice nepříjemná. Když na ni potom nevyhnutelně dojde, není na ni správně připravena ani dotyčná osoba a ani osoby kolem ní.
Takže ve výhledu je i takovéto vlákno, ovšem nemíníme věci kolem smrti vzít tak jednoduše a šmahem jako Othon a jeho odkaz, takže to ještě potřebuje nějaký čas.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
othon777
Starší člen
Příspěvky: 129
Registrován: ned 28 lis 2010 17:36
Dostal: 5 poděkování

Re: Othonova kázání

Příspěvek od othon777 »

O probléme homosexuality inak


Žijeme v dobe dúhových pochodov a presadzovania legalizácie registrovaných partnerstiev. V dobe, v ktorej sa považuje za prejav pokroku a tolerancie súhlasné stanovisko s bojom za zrovnoprávnenie homosexuálov. V dobe, keď sa práve takýto postoj považuje za prejav intelektuálnej výšky, kým nesúhlasné stanovisko je naopak považované za prejav primitivizmu a netolerancie. No a práve v takejto dobe by bolo možno na veľký úžitok vedieť, aký názor má na tento problém Biblia. Alebo inými slovami povedané, ako sa na tieto veci pozerať v súlade s Vôľou Stvoriteľa.

Viac sa dozviete na: http://kusvetlu.blog.cz/1502/hospodin-h ... lita-a-ine


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Othonova kázání

Příspěvek od poota »

To je zajímavé, že někdo tak dobře ví, co je vůle Stvořitelova - jenom by mě zajímalo, jak na to přišel!
Spíš mám dojem, že se někdo úplně svévolně pasoval na Stvořitelovu hlásnou troubu.
Jednoduchou logickou úvahou lze dojít k tomu, že kdyby ten Stvořitel měl nějaké námitky proti homosexuálům, tak by je býval nestvořil.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Vlčice
Zasloužilý člen
Příspěvky: 308
Registrován: pon 14 črc 2014 21:19
Bydliště: ČR
Dal: 436 poděkování
Dostal: 281 poděkování

Re: Othonova kázání

Příspěvek od Vlčice »

Existence buzerantů je výjimkou potvrzující pravidlo, že pokračování života lze zajistit výhradně spojením mužského a ženského principu.
Hormonálně nevyvážení jedinci se rodí i v živočišné říši. Jenže tam je ostatní tvorové stejného druhu jednoduše "vykoušou" a je po problémech.
Zkoumal vůbec někdo někdy souvislost mezi plošným užíváním hormonální antikoncepce a boomem lesbismu a buzerantismu?


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Othonova kázání

Příspěvek od poota »

Pokud někdo stejně jako já věří tomu, že fyzické tělo reaguje přesně podle toho, co mu "nakuká" ta duševní nadstavba, musí tušit že je to všechno přece jenom trošku složitější.
Že člověk a jeho konkrétní zaměření vůbec není nějakým výsledkem působení hormonů, které kde se vzaly tu se vzaly a "normálního" člověka si předělaly. Přesně naopak - podle příkazů a přání nadvědomí jedince upraví a přestaví jeho podvědomí celé fyzické tělo do těch nejmenších detailů, tedy i včetně "výroby" těch zmíněných hormonů. Přitom mezi tím nadvědomím a podvědomím je jedincovo vědomí, které vůbec nemusí tušit, co se v něm mimo vědomí děje, takže to pochopitelně ani nechápe a bere to tak, že "takový" on je a podle toho jaký je, že se i chová. V jeho přesvědčení ho utvrzuje i prokázaný, a případně i vyzkoušený účinek uměle dodávaných hormonů.
Co se pokračování rodu týče, tak technicky mohou homosexuální jedinci jak plodit, tak i rodit - takže to není tak že by nemohli, ale spíš tak že o to příliš nejeví zájem.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Othonova kázání

Příspěvek od A(&F) »

poota píše:Jednoduchou logickou úvahou lze dojít k tomu, že kdyby ten Stvořitel měl nějaké námitky proti homosexuálům, tak by je býval nestvořil.
... : :good: ... :laugh: :laugh: :laugh: ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Othonova kázání

Příspěvek od A(&F) »

Vlčice píše: Zkoumal vůbec někdo někdy souvislost mezi plošným užíváním hormonální antikoncepce a boomem lesbismu a buzerantismu?
... myslíš např. ve starém Řecku a Římě ??? ... ;) ...

... ono to zjevně rovněž souvisí s tím, "co je ještě společensky únosné a co již neúnosné" ... tedy s tím, co nazýváme "morálkou", vštípenou nám v raném mládí ... neb bez té nynější ("upravené" několika stoletým tabuizováním ze strany církve) by to bylo i dnes zřejmě hodně jiné, mnohem "uvolněnější" ...... docela zajímavě o tom pojednává např. filmový dokument "Sex ve starém Egyptě" , (podle kterého byl zřejmě napsán článek http://www.jenprozeny.cz/laska/4716-jin ... ni-kultura , obsah je místy velmi podobný) ...

... :bye: ... Anri ...

----------
PeS: ... no vidiš, Vlčice ... konečně pořádný téma! ... :D ... a ne nějaký blbý zasněžování ... :lol: ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Odpovědět

Zpět na „Vážně i nevážně o všem kolem nás“