Fórum U Pramene

 Portál: www.upramene.cz   E-mail: rival@upramene.cz

Bleší trh U Pramene
Novinka: MMS2 Maxi  Bleší trh U Pramene
     
 
Právě je sob 23 úno 2019 18:36

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: My kontra PaO
PříspěvekNapsal: čtv 28 čer 2012 18:54 
Offline
Zasloužilý člen
Uživatelský avatar

Registrace: stř 26 zář 2007 23:23
Příspěvky: 5830
Images: 0
Karma: 101 
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Darovaná ocenění: 1726
Ziskaná ocenění: 2448
Zakládám toto vlákno pro ventilování praktických i teoretických rad a zkušeností, které živočišný druh Obecný homo sapiens nutně potřebuje pro své přežití ve stále probíhajícím a nikdy nekončícím bojem s Pomocníky a Ochránci, jejichž exepláře i celý tento druh v tomto vlákně budeme označovat jako PaO. Dodržení této zásady by mohlo ponechat toto vlákno mimo zájem vyhledávacích Botů.

Nezasvěcenci a lid obecný je většinou silně pomýlen vzezřením jedinců PaO, které, pokud samozřejmě pomineme jejich poněkud bizarní oděvní vkus, lze při zběžném pohledu považovat za živočišný druh, totožný s naším.
Opak jest však pravdou - zmíněný živočišný druh má zcela unikátní genetickou výbavu a v převážné většině situací jedná podle naprosto odlišných algoritmů. Na zdání podobnosti pak zcela pravidelně tomuto druhu v boji podléháme, protože naivně sázíme třeba na to, že pravidlem vzájemného styku jsou rovnocennost, přímost, pravda, fakta, logika, argumenty a podobné nám zcela běžné věci.

Pro počáteční uvedení do pravidel a taktiky našeho boje dávám následující tři odkazy, na kterých jsou probírány aspekty specifického typu klání velice zevrubně a pro nás i nesmírně poučně.

Tolik tedy úvodem, časem doufám, že se dopracujeme i konkrétního znění pravidel, která nám pomohou zvrátit zatím pro nás stále krajně nevýhodné skóre.

K tomu nám dopomáhej Bůh.

Zdravím - poota

http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2011042403
http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2011090404
http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2012050801

:idea: Ještě upozorňuji, že v tomto vlákně budu editovat i v příspěvcích, kde budu nahrazovat "strategické" výrazy jejich "nezávadnými" ekvivalenty nebo opisy :!:

_________________
Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGeTento příspěvek od poota ocenil: sisa (úte 04 čer 2013 19:35)
  Rating: 3.13%
Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: My kontra PaO
PříspěvekNapsal: čtv 28 čer 2012 20:16 
Offline
Zasloužilý člen
Uživatelský avatar

Registrace: ned 07 bře 2010 4:35
Příspěvky: 6292
Karma: 228 
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Pohlaví: Muž
Darovaná ocenění: 2496
Ziskaná ocenění: 3277
poota píše:
Zakládám toto vlákno pro ventilování praktických i teoretických rad a zkušeností,
Jó, stejná verbež všude. Tady aspoň PaO na místě kasírovat nemůže a výše pokut jsou danné zákonem, nezávisle na PaOvě "odhadu". Na straně druhé se mi stalo, že jsem se o pokutu hádal a uhádal 2/3 u soudu, který to řeší nejdříve vzájemnou domluvou a popřípadě rozsudkem. Nechoval jsem si potvrzení o zaplacení a když jsem si šel pro obnovení licence na vozidlo, byl mi flastr předložen k zaplacení znova, jako nezaplacený. Že jsem licenci obnovoval vlastně už po hodině dvanácté, zaplatil jsem znova na fleku C$ 65, anžto bych jinak nejezdil do konečného a nejistého vyřízení, což by bylo řešení zatraceně nepraktické.

S laskavým pozdravem, Slávek.

_________________
Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: My kontra PaO
PříspěvekNapsal: pát 29 čer 2012 16:35 
Offline
Zasloužilý člen
Uživatelský avatar

Registrace: sob 05 dub 2008 20:46
Příspěvky: 612
Images: 0
Karma:
Pohlaví: Muž
Darovaná ocenění: 51
Ziskaná ocenění: 22
par o P&O:
Hlidka P&O zastavi manika, pry nezastavil na Stopce. "A mate foto?", pta se manik. "Jiste.", odpovida s potesenim P&O. Ukaze foto a manik rika "No vidite, ze stojim." -- zlata doba be kamer...
Jinak k dfense, ja osobne si vychutnam i treba 30min. diskuzi - vazim si praci P&O a dam to take otevrene najevo s prihlouplym usmevem dementa. Stane se mi fakt jednou z 50, ze to nevymluvim. Naposled to bylo, take kvuli Stopce, tam jsem argumentoval stretnutim na soudu a porovnanim dat s meho onboard gps s jeho zaznamem. My ma rozliseni 1-2 km/h, jeho je jenom videozaber zboku. Odjizdel jsem s usmevem, na rozdil od tech cca 6, co mezitim stihli zaplatit za stejnou vec jeho kolegovi bez nejakych diskuzi. :angel:Tento příspěvek od Pego ocenil: sisa (úte 04 čer 2013 19:35)
  Rating: 3.13%
Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: My kontra PaO
PříspěvekNapsal: pát 29 čer 2012 19:30 
Offline
Zasloužilý člen

Registrace: čtv 19 lis 2009 10:24
Příspěvky: 1252
Karma: 13 
Bydliště: Svitavy
Pohlaví: Neurčeno
Darovaná ocenění: 9
Ziskaná ocenění: 97
Kdysi dávno, as před rokem a půl si jedno klouče rozbilo hlavu. Krev crčela , dítě bezvládné a tak jeho soused vezl klouče i s fotříkem do špitálu. Jeli kalupem, jak se jezdívá, když jde o život. Cestou se mihli staticky igráčci s plácačkou , ovšem nebyl čas....
Dostihli je až u špitálu a na řidiče křičeli a tasili kolty.
Řidičovi oznámili, že raněný člověk není důvodem překotné jízdy a neuposlechnutí veřejného činitele a orgánů....Odvezli jej k výslechu na policejní stanici.
Řidič označil orgány na místě za křížence idiotů a buzerantů zatacených, kteří si neváží lidského života. Řidič tedy čelí asi deseti přečinům a podezření z trestného činu veřejného ohrožení, pohrdání a urážce veřejného činitele vč urážky vyšetřovací a správní komise a orgánů. A jestli se ptáte, jestli existuje nějaká vyjimka, nebo polehčující okolnost, nebo dokonce pardonovatelné důvody, tak odpověď zní ne.Žijeme v nelidské době, kdy zparchantěnost má navrch.
Až bude někdo umírat a bude se hrát o vteřiny, nikam nejezděte, nechte jej umřít.
dle zákona zavolejte sanitku a trpělivě čekejte na zázrak či smrt.
Navíc přijdete o plný věrtel bodů a budou vám chtít sebrat papíry. Myslíte si, že vám pomůže zázrak, dobrej právník, nebo pámbíček????Ani omylem.
Vždy si opakujte, oni můžou všechno. Můžou nerespektovat přestupkový zákon, listinu práv a svobod, dokonce i ústavu čr.
Nevěříte? Věřte........
ps, klouček přežil fakt o fous, takže se jedná o šťastný konec. :bye:

_________________
„Kdybych byl postaven před rozhodnutí mezi zbabělostí a násilím, zvolil bych násilí.“ Gándí


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: My kontra PaO
PříspěvekNapsal: pát 29 čer 2012 22:07 
Offline
Zasloužilý člen
Uživatelský avatar

Registrace: stř 26 zář 2007 23:23
Příspěvky: 5830
Images: 0
Karma: 101 
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Darovaná ocenění: 1726
Ziskaná ocenění: 2448
Pego píše:
Odjizdel jsem s usmevem, na rozdil od tech cca 6, co mezitim stihli zaplatit za stejnou vec jeho kolegovi bez nejakych diskuzi. :angel:

Budeme to tu probírat všechno určitě několikrát a časem nám vyplynou i důležitá pravidla "komunikace" s PaO.
PaO je cvičen a naprogramován k intenzivnímu sběru informací, které vedou k zisku peněz. Jejich virtuozitu v této činnosti není radno podceňovat, protože ve svém důsledku nás vždycky připraví o peníze. Přímé získání peněz ve formě úplatku je pro PaO příliš riskantní a běžnějším a pro něj efektivnějším způsobem je dodávat peníze do systému, který na základě úspěšnosti dotyčný exemplář dotuje vyššími částkami.

:idea: Je nutné PaOvi dodávat naprosto minimální množství informací, ideálně vůbec žádné! :idea:

Dalším fíglem, který PaO používají, je zavádějící informování, které se skládá z největší části z různých kliček, polopravd a obcházení skutečnosti. Jako příklad uvedu naprosto typické:
"za váš přestupek je sazba od jednoho do tří tisíc a ztráta dvou bodů - když to vyřídíme na místě, tak to bude za dolní hranici a body vám nezaznamenám."
Přeložím to do nám srozumitelné řeči, v níž by totéž sdělení "po našem" znělo takto:
"sice vám nemůžu váš přestupek nijak dokázat, ale vzhledem k tomu, že jsem vás šikovnou manipulací dokázal přivést až k tomu, že jste možnost nějakého přestupku připustil, tak vás mám na lopatě. Protože to nemám sichr, tak abyste se z toho nemohl vykroutit, tak to potřebuji řešit blokovou pokutou, proti které už není možnost se odvolat. Abyste byl tak blbý a skočil mi na to, tak navnadím "slevu" v podobě dolní hranice a když slíbím, že nezaznamenám body, tak tomu nemůžete prostě odolat. Že vám ty body nezaznamenám, je náhodou pravda, protože ty vám zaznamená někdo jiný, až dostane moje hlášení o pokutě a za co je."
Takže jak jednat správně?
Především nic nepřipouštět a vůbec nemluvit, na otázky neodpovídat - a když už, tak žádná fakta. Důležité upozornění:
:idea: Podle zákona není nikdo povinen vypovídat cokoli, co by mohlo vést k jeho stíhání a nebo stíhání jeho blízkých. :idea:
O tomto je PaO povinen vás předem informovat, ale nikdy to dobrovolně neudělá, protože by se tím připravil o cennou výhodu, kterou je naše zakořeněné přesvědčení, že na položenou otázku se musí odpovědět, a to zvláště orgánu.
Takže správná odpověď zní:
:!: S odvoláním na článek 37 Listiny základních práv a svobod odpírám výpověď v této věci. :!:

Správně by měla stačit i jednodušší formulace: V této věci odmítám vypovídat.

Vzhledem k tomu, že se jedná o přestupek, tak toto právo je zakotveno i v odstavci 1 §60 zákona č. 200/1990 Sb.

Pokračuje vyhrožování vyřízením ve správním řízení, které je dražší. Správně by to mělo být formulováno jako Příkazní řízení. Na výmluvu, že sebou nemáme peníze nabízí PaO ochotně možnost zaplacení složenkou.

:!: Složenku nebrat! :!:

PaO sepisuje záznam o přestupku, do kterého si může napsat co ho jenom napadne. To je na jednu stranu naše nevýhoda, ale na druhou stranu naopak cenná výhoda. Zapíše tam naše nacionále a nějaký blábol, načež nám předloží svůj traktát ke kontrole a podpisu.
Důležitý okamžik - dokud mu to nepodepíšeme, tak je to jenom papír, který si mohl napsat třeba v hospodě a všechno si vycucat z prstu. Takže
:!: rozhodně nepodepisovat :!:
a tudíž není důležité to ani číst. Na tom papíru totiž bude nejspíš mimo jiné i to, že nás předem upozornil na naše právo nevypovídat, takže jsme se doznali dobrovolně.

Zdravím - poota

_________________
Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGeTento příspěvek od poota ocenil: sisa (úte 04 čer 2013 19:34)
  Rating: 3.13%
Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: My kontra PaO
PříspěvekNapsal: sob 25 srp 2012 14:51 
Offline
Zasloužilý člen
Uživatelský avatar

Registrace: stř 26 zář 2007 23:23
Příspěvky: 5830
Images: 0
Karma: 101 
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Darovaná ocenění: 1726
Ziskaná ocenění: 2448
Další docela typickou situací je, že zazvoní pošťačka a předá nám obálku s modrým pruhem, která obsahuje Výzvu k podání vysvětlení. V té se nejspíš dočteme, že našemu s vozidu poznávací značky XX v ulici YY tehdy a tehdy byla naměřena rychlost XX km/hod, takže jeho skutečná rychlost byla o 3 km/hod nižší, což odpovídá podle § XX přestupku, protože naše rychlost byla o /více než 30/více než 20/méně než 20/ km/hod vyšší, než nejvyšší povolená.
Což docela odpovídá skutečnosti, protože tou dobou na udaném místě jste se se svým přibližovadlem udanou rychlostí opradu pohybovali, přičemž jste ho řídili vy a nebo osoba vám blízká či vzdálená.
Podle toho, jak nás vychovávali a jak na naši výchovu PaO spoléhají, bychom měli dojít na zmíněný úřad, tam zablekotat něco o důvodech, které nás k tomuto přestupku vedly a dovolávat se shovívavosti. Abychom tak opravdu učinili, je tam dovětek o tom, že když se bez řádné omluvy nedostavíme, můžeme býti násilím předvedeni.
Situace tedy vypadá naprosto bezvýchodně a zcela jednoznačně vedoucí k zaplacení pokuty a odebrání bodů.
Je mimo vší pochybu, že právě toto zdání je zcela záměrně vyvolané, což zpětně naznačuje, že skutečnost bude nejspíš naprosto jiná. Což se při podrobnějším a pečlivějším pohledu také potvrzuje!
Budu to tu probírat opravdu důkladně a jako bych psal pro blbečky z pomocné školy - rozhodl jsem se tak poté, co jsem se na vlastním příkladu přesvědčil o tom, že jsme skutečně jenom zdegenerované a navíc ještě zmanipulované stádo neschopné v nastalé situaci správně reagovat. Právě proto se snažím zdlouhavý výklad ještě sumarizovat v tučně zdůrazněných jasných pravidlech, která by bylo nejvhodnější si pro jednání s PaO raději vytisknout a před každou odpovědí vždycky napřed všechna přečíst!
Takže především - je povinností na tuto výzvu se dostavit na dotyčný úřad.
Pro nás blbečky ještě vysvětluji, že je povinností se dostavit, ale už nic dalšího. Výzva a dodatek jsou samozřejmě formulované tak, aby vzbudily zdání, že povinností je poskytnout vysvětlení. To ovšem ani náhodou. Dokonce ještě před zahájením řízení je PaO povinnen vás poučit o tom, že máte právo odepřít výpověď, pokud byste sebe nebo osobu blízkou vystavili možnosti postihu za přestupek nebo trestný čin. Pokud to neudělá, je celé řízení neplatné.
Tohle je bod, který si rozebereme opravdu důkladně, protože je stěžejní.
Záleží na naprostých detailech!
Opět zdůrazňuji, že jednáme s bioroboty. Je to naše nevýhoda, ale současně i výhoda. PaO mají rozsáhlé pravomoci, ale za podmínek, definovaných zákonem. Pokud by proti nám stáli jenom roboti, pak by jednali přesně podle zákona a bylo by jim naprosto lhostejné, jakého výsledku docílí - jestli uspějí oni nebo my.
Ovšem bioroboti jsou zainteresováni na výsledku, protože podle úspěšnosti jsou hodnoceni a odměňováni. Proto se snaží obcházet ta zákonná ustanovení, která jim snižují "výtěžnost", a navíc se snaží celé řízení zjednodušit tak, aby zabralo co nejméně času a stálo je co nejmíň námahy. Tyto postupy nesou riziko záporného hodnocení dotyčného PaO, takže jejich "profláknutí" se PaO účinně brání tím, že nám předloží papír, na kterém svým podpisem stvrdíme, že z hlediska zákonnosti bylo celé řízení v pořádku.
Právě tohle všechno nám dává značnou šanci na úspěch, pokud nezpanikaříme a budeme důsledně lpět na detailech a doslova hnidopišit.
Někomu se můj návod nebude líbit a bude propagovat ideu, že když jsem se přestupku dopustil, tak za něj mám zaplatit a že celé toto kličkování je nedůstojné a vlastně i nemorální. Tento názor je výsledkem naší výchovy v degenerované a snadno ovladatelné stádo. Lidé s tímto názorem se přestupků dopouštějí pouze z dobrých a snadno obhájitelných důvodů, které mohou svému PaO při příkazním řízení vysvětlit a na základě jím vydaného příkazu předepsanou pokutu zapravit a nechat si také odebrat příslušný počet bodů.
Podle litery zákona ovšem jednají neuvěřitelně hloupě, což je primárním cílem jejich výchovy.
Tedy několik překvapujících odhalení.
Především PaO dokazuje vám, že jste spáchal přestupek.
Příklad: naměřili jsme vám 70 v obci.
naměřili - čím + podmínky měření (vzdálenost 60 metrů při úhlu 22,5 stupně), u městských PaO důkaz o umístění přenosných značek začátku a konce měření
jsme - kdo a jeho oprávnění k měření
vám - fotografii a znalecký posudek o absolutní shodě podoby
70 - certifikát přístroje a kopii protokolu z poslední rektifikace
v obci - musí to být za cedulí s názvem obce a současně po obou stranách vozovky musí být souvislá zástavba, jinak se nejedná o "obec"
- přitom definice přestupku je splněna pouze za podmínky, že kromě překročení maximální povolené rychlosti došlo ještě k ohrožení někoho nebo něčeho

Jak z příkladu vidno, je docela snadno možné, že jsme se vlastně žádného přestupku nedopustili a pokud jsme neřekli ani slovo, tak dokázat nám ho nebude nijak snadné a pokud nám nebude dokázán, tak podle zákona jsme se ho nedopustili.
Situace se dramaticky mění, pokud možnost přestupku připustíme tím, že řekneme: "no možná to bylo trochu víc, ale 70 určitě ne". Tím okamžikem jsme, jak my latiníci s oblibou říkáme, v prdeli. Protože jsme se doznali, čímž je přestupek dokázán bez jakékoli další námahy se strany PaO.

Příště tedy příkazní řízení a kterak se při něm chovat, abychom nepřišli "o květinku".

Zdravím - poota

_________________
Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGeTento příspěvek od poota ocenili: 2 milnem (ned 26 srp 2012 20:54), sisa (úte 04 čer 2013 19:33)
  Rating: 6.25%
Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: My kontra PaO
PříspěvekNapsal: sob 25 srp 2012 17:14 
Offline
Zasloužilý člen
Uživatelský avatar

Registrace: stř 26 zář 2007 23:23
Příspěvky: 5830
Images: 0
Karma: 101 
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Darovaná ocenění: 1726
Ziskaná ocenění: 2448
Takže jsme ve správný den dorazili na úřad, vyzvedli si číslo a podle návodu připravili Výzvu a Občanský průkaz. Naše číslo se rozblikalo a nasměrovalo nás k okénku, za kterým je "náš" PaO. Pokud je někdo zvědavý na to, jak bude asi vypadat, tak ho ujišťuji, že je to naprosto lhostejné, protože se jedná jenom o vnější kapotáž biorobota. Robotická složka je u všech naprosto totožná a liší se jenom bio-nástavbou, která způsobuje jejich přece jen poněkud se lišící přístup. Biorobot nejspíš pozdraví, ale toho si nemusíme vůbec všímat, je to automatická funkce. Pokud je někomu blbé na pozdrav neodpovědět, tak ať klidně odpoví, může se k tomu třeba i usmát - na biorobota to nemá žádný vliv, protože právě vybírá k našemu ksichtu vhodnou šablonu, podle které nás "zmákne". Do okénka mu podáme Výzvu a Občanský průkaz, což ho na chvíli zabaví, protože si nás musí naťukat v počítači. Můžeme si ho při tom nerušeně prohlížet a nebo sbírat síly na začínající utkání. Doťukal a nadchází pro nás nejdůležitější okamžik, ve kterém jde o všechno.

1. varianta - přesně podle zákona, která nám nedává žádnou výhodu:
- ze zataveného papíru nám předčítá, že máme právo odepřít výpověď atd., právo na náhradu nákladů atd. Pak nám dá podepsat papír o tom, že jsme byli řádně poučeni. Následuje nějaká otázka - její znění je lhostejné, protože naše odpověď bude pokaždé stejná: "V této věci nebudu vypovídat!", čímž je příkazní řízení u konce. PaO to nějakou formulací napíše na papír, který nám dá podepsat. Jestliže se nám jeho formulace nezamlouvá, požádáme ho o novou, kterou mu nadiktujeme. Po podpisu odcházíme a vyčkáváme věcí dalších.
PaO se nedopustil žádné chyby, takže nemůžeme očekávat, že by to nechal promlčet, nicméně naše naděje je v tom, že se mu nepodařilo přestupek dokázat.
Tato varianta je velice nepravděpodobná a PaO by k ní přistoupil nejspíš jen po bezprostředně předcházející blamáži s někým jiným.

2. varianta - nepříliš běžná, ale může se vyskytnout a je pro nás již mnohem výhodnější: PaO nás vyzve, abychom si na zataveném papíru přečetli poučení. Čteme dlouho a důkladně, třeba i vícekrát a snažíme se nedat najevo, že si v duchu opakujeme, co budeme dělat dál. Po dočtení nám předloží k podpisu papír, na kterém se praví, že jsme byli před zahájením řízení náležitě poučeni.
Takže ten odmítneme podepsat s tím, že to neodpovídá skutečnosti!
Nadiktujeme mu znění, které jsme ochotni podepsat: "Před zahájením řízení jsem nebyl řádně poučen o svých právech. Místo toho jsem byl vyzván, abych se sám poučil z předloženého papíru." PaO se bude nejspíš zdráhat a argumentovat tím, že v tom není žádný rozdíl a že se to tak běžně dělá. Na to kontrujeme, že pro ně v tom možná žádný rozdíl není, ale soud že trvá na tom, že účastník má být poučen, nikoli že se má sám poučovat. A jinou formulaci že nepodepíšeme. PaO už ví, že udělal chybu, kvůli které to nechá celé raději promlčet. Nejspíš kapituluje a přijme naši formulaci. Jeho poslední naděje je, že mu naletíme na první otázku a doznáme se tak k přestupku. Opět je úplně lhostejné, na co se bude ptát, protože naše odpověď bude stejně: "V této věci nebudu vypovídat!". Biorobot nasadí nejspíš masku "spadly mi hračky do kanálu" a naďobe to na papír k podpisu. Můj PaO se zmohl ještě na otázku: "A proč jste sem tedy přišel?" - odpověď: "Protože mi byla doručena Výzva, na kterou jsem povinnen se sem v určeném termínu dostavit." Může se stát, že se PaO pokusí situaci zachránit ještě tím, že se bude ptát, z jakého důvodu odmítáte výpověď. V tom ho můžeme ujistit, že je to jeden z těch, které jsou uvedené na tom zataveném papíře, případně ho odkázat na článek 37 Listiny základních práv a svobod a nebo na odstavec 1 §60 Zákona 200/1990 Sb.
Tato varianta je pro nás výhodná tím, že kromě toho, že přestupek není dokázán naším doznáním, se nám podařilo ještě z nepatrného detailu vytvořit PaOvu chybu, takže pro něj bude výhodnější to sprovodit se světa promlčením.

3. varianta - nejběžnější a pro nás i nejvýhodnější: PaO skončí ďobání, odvrátí se od počítače a rovnou na nás vybafne s nějakou otázkou. Jak jsem již několikrát zdůraznil, je úplně lhostejné, na co se zeptá, i kdyby to bylo, jestli venku ještě prší. Jakmile se totiž na cokoli zeptá, tak je zahájeno řízení! Takže nás před zahájením řízení nepoučil, čímž je celé řízení ze zákona neplatné. Máme to v suchu a s klidem ho můžeme ujistit, že "V této věci nebudu vypovídat!", čímž je celé řízení skončené. Pravděpodobně se bude snažit situaci zachránit tím, že bychom mu dodatečně podepsali, že "jsme byli před zahájením řízení řádně poučeni o svých právech".
Doufám, že se nikdo této pitomosti nedopustí!
Ujistěte PaO, že rádi a ochotně podepíšete formulaci "Před zahájením řízení jsem nebyl řádně poučen o svých právech a až po odepření výpovědi v této věci jsem byl požádán o podesání, že jsem byl řádně a včas poučen.", a o podpisu jiné formulace že nemůže vůbec uvažovat. Pokud nebude ochoten to takto napsat, bude se muset obejít bez vašeho podpisu.
V této variantě není přestupek prokázán výpovědí a navíc zde PaO udělal hrubou chybu, díky které je celé řízení neplatné - je tedy v jeho zájmu nechat věc promlčet - stačí mu k tomu nechat celou záležitost ležet rok od přestupku bez povšimnutí, čehož nepochybně využije.

Možná se někomu bude zdát, že to celé probírám zbytečně důkladně - omyl! Teprve kdyby mu osud přichystal podobné "povyražení" na "biorobotickém" úřadu, pochopil by, jak důležitá je preventivní duševní příprava k tomu, aby nepadl do předem promyšleně nastavených psychologických pastí a pastiček. Nikomu z nás nepřeji, aby měl příležitost to využít, ale důkladná příprava nemůže nikdy škodit, a jak říkal Suvorov: Těžko na cvičišti - lehko na bojišti.

Zdravím - poota

_________________
Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGeTento příspěvek od poota ocenil: Slavek Krepelka (sob 25 srp 2012 18:04)
  Rating: 3.13%
Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: My kontra PaO
PříspěvekNapsal: sob 25 srp 2012 17:46 
Offline
Zasloužilý člen
Uživatelský avatar

Registrace: stř 26 zář 2007 23:23
Příspěvky: 5830
Images: 0
Karma: 101 
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Darovaná ocenění: 1726
Ziskaná ocenění: 2448
Ještě se podíváme na tolik diskutovanou "osobu blízkou".
Moje rada je, osobu blízkou nikdy nezmiňovat a jakékoli narážky na ni ignorovat!
Ať už vozidlo řídíme osobně a nebo někdo jiný, je lepší "V této věci nebudu vypovídat!".
Na to mám právo, abych neohrozil sebe stejně jako osobu blízkou, takže není nutné ji zmiňovat. Jakmile řeknu, že "řídil někdo jiný", jsem povinnen vědět, komu jsem řízení svěřil, jinak mi hrozí pokuta 5 kilokorun. Když ho odmítnu udat, pak se nutně může jednat jen o osobu blízkou a PaO s oblibou vyhrožuje tím, že si bude postupně předvolávat všechny osoby blízké tak dlouho, dokud se mu nepodaří některou z nich ztotožnit s fotografií, kterou má k dispozici. Trapné je, že tuto možnost skutečně má. Hovořilo se také o pokutě 10 kilokorun za odvolání se na osobu blízkou bez jejího udání, ale nevím, jestli to byl jen návrh a nebo to platí.
V každém případě odvolávání se na osobu blízkou je nejen zbytečné, ale přímo škodlivé.

Ke zmíněným fotografiím - není nutné se jich příliš obávat, protože jejich kvalita je většinou velice nízká. Navíc jako důkaz mohou sloužit až po ztotožnění, které provádí soudní znalec porovnáním s fotografií z Občanského průkazu. Ten "ztotožňuje" obě fotografie vyjádřením, na kolik procent se shodují - na 100% to nebude nikdy.
Nechci nikoho nabádat k nepravostem, ale pokud jste v okamžiku záznamu jeli zrovna se sklopenou protisluneční clonou, bude nejspíš na fotografii jenom část obličeje. Také pokud jste v Občance hladce oholeni, bude třídenní strniště práci znalci sice dost komplikovat, ale ten je za ni placen.

Doporučuji všem, aby jezdili podle předpisů - a pokud jim bude nějaký přestupek proti nim řádně a podle zákona správně prokázán, ať nesou zmužile následky.

Zdravím - poota

_________________
Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: My kontra PaO
PříspěvekNapsal: pát 31 srp 2012 9:55 
Offline
Zasloužilý člen

Registrace: čtv 17 led 2008 17:08
Příspěvky: 4089
Karma: 13 
Pohlaví: Neurčeno
Darovaná ocenění: 381
Ziskaná ocenění: 243
Dííík za info a ještě prosím pokračovat. Jak se zachovat, když nás lapí přímo na silnici...na začátku obce měří, na konci vybírají. Situace probíhá asi takto...."dobrý den silniční kontrola...vaše doklady....a dotaz jste si vědom, nebo ihned...jel jste, nebo víte jaká zde byla značka....
Je p&o povinen mě upozornit na moje práva /že třeba nemusím vypovídat..atd/ i na silnici? co se stane , když mu nebudu odpovídat. vypíše složenku nechci převzít...podepisovat nic nebudu....jaká má práva ten p+o...může mě nechat zavřít na dobu nezbytně nutnou? podezření z čehokoliv, třeba z terorismu si může na místě vymyslet :shock::oops:

_________________
... věřím, že se " TO " povede ......


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: My kontra PaO
PříspěvekNapsal: pát 31 srp 2012 11:31 
Offline
Zasloužilý člen
Uživatelský avatar

Registrace: stř 26 zář 2007 23:23
Příspěvky: 5830
Images: 0
Karma: 101 
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Darovaná ocenění: 1726
Ziskaná ocenění: 2448
V tomhle vlákně nechci a nebudu donekonečna omílat pořád totéž!
Když si někdo neumí najít tu správnou informaci v relativně krátkém a hutném vlákně, tak holt "za blbost se platí" a tentokrát doslova. :D

Zdravím - poota
P.S. Že jsem dobrák od kosti, tak se podívej na příspěvek z pát 29 čer 2012 22:07.

_________________
Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: My kontra PaO
PříspěvekNapsal: pát 31 srp 2012 14:15 
Offline
Zasloužilý člen
Uživatelský avatar

Registrace: stř 26 zář 2007 23:23
Příspěvky: 5830
Images: 0
Karma: 101 
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Darovaná ocenění: 1726
Ziskaná ocenění: 2448
Tak mi to přece jenom nedá a ocituji článek, ve kterém jenom nahradím strategické výrazy.

Metro, úterý 28.srpna 1012, Č.162 http://www.metro.cz:
Přestupek? Přejděte do útoku
. Tak pane řidiči, jestlipak víte, čeho jste se dopustil? S touto "odrhovačkou" se setkal snad každý, koho PaO zastavil kvůli dopravnímu přestupku. Podle zakladatelů služby Obrana řidiče ale až 93 procent přestupků řešených PaO přestupky vůbec není.
. Že je číslo nesmyslně vysoké? Prakticky každý stavěný řidič by tak totiž musel být nevinný. Princip této služby ale vychází z obecné zásady, že nikoho nelze postihovat za přestupek v situaci, kdy se přestupku dopouští samotný PaO. Jak? Například nátlakem, aby řidič přestupek uznal, ačkoliv mu ho PaO neprokázal ("No vžyť víte, že jste to udělal, tak to přiznejte ..."), nebo zatajováním důležitých skutečností ("Bude to za dva tisíce...", ale ani slovo o bodech).
. "Tímto postupem dochází k porušování zákonných práv řidiče," vysvětluje zakladatel placené služby Luděk Lhotský. Když vás PaO zastaví, je podle něj důležité kontaktovat operátora služby a řídit se "desaterem". To radí hlavně nevypovídat, přestupek neuznávat, nic nevysvětlovat a na místě nic neplatit.
. A co na tvrzení o přestupcích PaO? "PaO vždy při řešení přestupku postupují podle platných právních předpisů," uvedla mluvčí prezidia Štěpánka Zatloukalová s tím, že i PaO by ale měli dodržovat určitá "pravidla komunikace" s řidičem.


Článek je zřejmě psaný kvůli propagaci placené služby "Obrana řidiče", kterou lze samozřejmě použít. Pro mě z článku vyplývá, že jejím "fíglem" je prokázání nezákonného postupu PaO, jímž se případný přestupek řidiče automaticky "pomine".
Za slabinu tohoto přístupu považuji nutnost dokonalé znalosti povinností a předpisů, které je PaO povinen dodržovat, a pak také možnost mu jejich porušování prokázat.

Pro naše "takové to domácí" použití je jistější držet se toho, jaká práva máme my.
Zastavit musíme, protože jinak bude divoká honička, případně ozvučovaná výstřely služebních zbraní - za střeleckou dovednost PaO bych rozhodně ruku do ohně nedával, takže rozsah škod je předem neodhadnutelný.
Na pozdrav odpovídat nemusíme, ale můžeme.
Na jakékoli otázky odpovídat ze zákona nemusíme, ale v našem zájmu nesmíme!
Na "Předložte doklady k vozidlu." se zeptáme: "Které?"
Na "Vy nevíte které doklady patří k vozidlu?" neodpovídáme a trpělivě vyčkáme, až si řekne, které doklady chce vidět.
Další dialog netřeba vypisovat, je to vždy Otázka --> Mlčení.
Jediné otázky, na které odpovíme podle naší nátury jenom "Ne." a nebo "V žádném případě." jsou tyto: "Vyřídíme to na místě blokovou pokutou?" a "Chcete to zaplatit složenkou?"
Aby to nevypadalo, že máme poněkud chudý repertoár, na závěr našeho dialogu proneseme dokonce celou větu: "Nejsem povinen vám cokoli podepisovat.", kterou reagujeme na žádost o podepsání Záznamu o přestupku.
Jakékoli pokusy PaO přimět nás k nějaké výpovědi, uznání přestupku a podepsání jakýmkoli domlouváním nebo vyhrožováním čímkoli je bráno jako nátlak, který je ze zákona nepřípustný. Pro pouta a nebo internování není dostatečný důvod a naznačení jejich možnosti je nátlak a vyhrožování.

Jak jste si jistě povšimli, tak se nezmiňuji o zkoušce na alkohol. Před jízdou zásadně nepiji, protože se to dá velice snadno dokázat a navíc to z vás udělá zločince i v naprosto dokonale nezaviněné havárii. Opilcům za volantem lze určitě doporučit zdržet se jakýchkoli výroků a trvat na odběru krve. Ten se provádí v nemocnicích, kam je řidič dopraven za určitou dobu, se kterou se počítá při stanovení hladiny alkoholu pomocí tabulky závislosti rychlosti odbourávání alkoholu v závislosti na tělesné váze.
Z toho důvodu bych doporučoval opilcům, aby s sebou vozili dýchací sifon
http://www.dedekkorenar.cz/zbozi-a-prod ... n-p86.html
a dobu převozu využili k dýchání přes něj s výmluvou na svůj zdravotní stav. Jiným způsobem, jak zrychlit odbourávání alkoholu je intenzivní tělesný pohyb, třeba nějakou dobu utíkat. Bohužel tento způsob budou PaO hodnotit jako snahu o únik, navíc to mohou pro výpočet zmínit. Tedy asi dřepy "pro zahřátí" budou vhodnější.

Zdravím - poota

_________________
Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: My kontra PaO
PříspěvekNapsal: pát 31 srp 2012 15:07 
Offline
Zasloužilý člen

Registrace: čtv 17 led 2008 17:08
Příspěvky: 4089
Karma: 13 
Pohlaví: Neurčeno
Darovaná ocenění: 381
Ziskaná ocenění: 243
...jen douška k dokladům...
p&o.." technický a občanský průkaz" já...občanský průkaz nemám...pao....jak to že nemáte.....nemám....pao...víte že máte mít doklad totožnosti ....ten já mám....jaký???...dále je pravda, že jsem vytáhl pas...pao otevřel zkontroloval mujxicht :oops: a ptá se, kde bydlíte....já..proč vás to zajímá...pao....znejistněl....zkontrolujeme výbavu vozidla....lano...nemám....tak to bude za.../něco plknul/..
já lanonepotřebuju, protože toto auto má 27 vyjímek ze zákona...pao.....prosím???....ano slyšíte dobře 27 vyjímek...pao a jaké ještě....např vzdálenost hlavy od střechy vozidla.....pao...jeďte..../ je pravda, že toto se oehrálo před 15ti lety, ale vzpomínám na to s úsměvem/ ale ten pas je dobré mít trvale u sebe a automaticky ho ukázat, popř provést pao-vi obstrukci při ukazování dokladů....jo a řidiči nad 60musí mít doklad o způsobilosti/ zdravotní/ tak ten vždy ukázat jako první...a pak hledat ostatní, pokud máte více techničáků, tak ukázat napoprvé jinej...třeba od vozejku....jojojo, život je hra zdraví kč :oops:
p.s. pro Poota za tento blok +1

_________________
... věřím, že se " TO " povede ......


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: My kontra PaO
PříspěvekNapsal: pát 31 srp 2012 15:57 
Offline
Zasloužilý člen
Uživatelský avatar

Registrace: stř 26 zář 2007 23:23
Příspěvky: 5830
Images: 0
Karma: 101 
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Darovaná ocenění: 1726
Ziskaná ocenění: 2448
martin11 píše:
....jo a řidiči nad 60musí mít doklad o způsobilosti/ zdravotní/ tak ten vždy ukázat jako první...

Ale vůbec ne! Zásadně ukazovat jenom to, co si PaO vyžádá!
Řekne si o řidičák - má ho mít.
Řekne si o zelenou kartu - má ji mít.
Řekne si o osvědčení o technickém průkazu - má ho mít.
Řekne si o občanku - má ji mít.
A tak dále - ale o co si neřekne, to ho zřejmě nezajímá. A jestli na něco zapomněl - jeho chyba.
Na otázku "Můžete mi ukázat lékárničku?" stačí odpovědět "Můžu." a sedět klidně dál. Což je pravda, lékárničku mám, takže když mě o to slušně požádá, tak ji ukázat opravdu můžu.
"A ukážete mi ji teda?" "To nevím" - taky pravda, jak mám vědět, jestli ho napadne mě slušně požádat, abych mu ji ukázal.
"Tak ukážete mi ji nebo ne?" "Ukážu nebo ne."
"Tak vy mi ji nechcete ukázat!" "Chci."
A tak dále.
Ono je to všechno o neuvěřitelně mrňavých detailech!

Tyhle dialogy by mohly být i velice zábavné.
"Víte proč jsme vás zastavili?" "Vím." - (protože jste hovada)
"Tak nám to řekněte." "Neřeknu." - (přece je nebudu nahlas urážet)
"Proč to nechcete říct?" "Protože nemusím." - (dojde jim to?)
"Tak víte jakého přestupku jste se dopustil?" "Žádného."
"Ale vy jste řekl, že víte, proč jsme vás zastavili!" "Taky že vím." - (nedošlo jim to)
"Takže jste se dopustil přestupku!" "Ne."
"Tomu nerozumím." "To chápu." - (bodejť by tomu rozuměl)
"Tak vy tvrdíte, že víte, proč jsme vás zastavili a že jste se žádného přestupku nedopustil?" "Ano, ne."
"Tak ano nebo ne?" "Ano, vím proč jste mě zastavili. Ne, nedopustil jsem se žádného přestupku."
A tak dále ad libitum.


A taky to chce nezapomínat, že jsme právě "obviňováni" a obviněný má ze zákona právo jak vypovídat pravdu, tak lhát a nebo odepřít výpověď, protože se brání. A taky je ze zákona nevinný, a to až do té doby, dokud není pravomocně odsouzen. A veškerá obvinění je nutné mu nezpochybnitelně dokázat a navíc správně podle zákona.
Pouze svědek je povinen vypovídat jenom pravdivě.

Zdravím - poota

_________________
Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGeTento příspěvek od poota ocenili: 3 A(&F) (stř 05 čer 2013 23:25), la (pát 31 srp 2012 21:12), sisa (úte 04 čer 2013 19:33)
  Rating: 9.38%
Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: My kontra PaO
PříspěvekNapsal: stř 05 zář 2012 22:10 
Offline
Zasloužilý člen
Uživatelský avatar

Registrace: stř 26 zář 2007 23:23
Příspěvky: 5830
Images: 0
Karma: 101 
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Darovaná ocenění: 1726
Ziskaná ocenění: 2448
Sluneční clona v autě je velice užitečné zařízení a z hlediska ochrany našeho zraku před nízkostojícím sluncem i záblesky kamer lze jejich užívání jen doporučit. A to i za tu cenu, že nebudeme moci stát před křižovatkou až "pod semaforem". Za jedinou nevýhodu běžných slunečních clon považuji to, že jsou poměrně úzké, či lépe řečeno nízké, takže nedosahují dostatečně nízko. Leckdy by také pomohlo, kdyby byly částečně průhledné. Našel jsem takové, které mi budou plně vyhovovat - nebudu se šířit o tom, proč. Jejich výhody si může každý odvodit sám už z tématu vlákna.
http://www.blancheporte.cz/ochrana-proti-oslneni
Příloha:
0060857m.jpg


Zdravím - poota


Nejste registrován nebo přihlášen, takže nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________
Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: My kontra PaO
PříspěvekNapsal: úte 04 čer 2013 19:20 
Offline
Zasloužilý člen

Registrace: sob 30 črc 2011 14:25
Příspěvky: 203
Karma:
Pohlaví: Muž
Darovaná ocenění: 31
Ziskaná ocenění: 12
Vypadá to jako dobrý návod, já vůl zatím těch pár pokut co jsem dostal zaplatil (jednou za stopku přes kterou jsem projel krokem, že jsem téměř stál, ale policajt na mě udělal tu fintu s menší sazbou když zaplatím na místě, jinak za parkování). Ale nevím jestli by to všechno vyšlo, např. nedávno ten případ, kdy soudce uznal pokutu, že řidič jel za značkou konec obce, kde ještě bylo pár baráků víc jak padesát, že se to prej bralo ještě jako obec.
EDIT: Je vůbec možno zkusit před tímto postupem to nějak "ukecat" na žádnou, případně zanedbatelnou pokutu, tak aby kdyby ten pokus náhodou nevyšel, to nebylo v rozporu s výše zmíněnými radami? Protože ne každej má vždy čas se s PaO dohadovat, oni pak jsou taky nepříjemní a zdržují, vše kontrolují, pak ještě chodit na nějaké ty řízení apod..


Nahoru
 Profil Zobrazit autorovy stránky  ICQ 
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Google [Bot]


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Portal: Stargate Portal 3.2.0 © 2005 - 2010 Michael O'Toole


Český překlad – phpBB.cz
Copyright Rival a spol. 2005 - 2011