Prezidentské ... a ty další volby ...

Společenské dění u nás i ve světě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
milda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1294
Registrován: čtv 30 črc 2009 20:34
Dal: 710 poděkování
Dostal: 489 poděkování

Re: Prezidentské ... a ty další volby ...

Příspěvek od milda »

A(&F) píše:"nezlob se na mě, Mildo", ale to jsou argumenty (dámy prominou) jak vod ženský před MS" ... :roll ...
... k Havlovi jsem se před časem dostatečně vyjádřil ...
Sorry, ale, když už to téma znovu otvíráš, tak já opět žádný argumenty nevidím. Pro jistotu zopakuji svoji původní otázku:
"V čem je Václav Havel horší, než jeho dva následovníci?" ;) :ewhistle:

:bye:


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Prezidentské ... a ty další volby ...

Příspěvek od poota »

Z toho, co píšeš, mi pořád ještě není jasné, jestli se chceš dozvědět o Havlovi pravdu a nebo jestli chceš mýtus, vybudovaný kolem jeho osoby za každou cenu udržet.
Kdyby to bylo to první, tak by ses už mohl dočíst dost věcí, které ten mýtus popírají a stačí přitom vyjít z toho, že měl vysoký stupeň zasvěcení Svobodných zednářů. Další souvislosti jsou tím pádem jasné a dá se po nich dojít až překvapivě daleko, bohužel i k roku 89 aneb jak jsme jim zase jednou pěkně naletěli.
Zdá se, že ses k tomuhle ještě zatím nedočetl, takže buď Tě to ještě čeká - a nebo zemřeš jako obdivovatel Václava Havla a do té doby Ti celý ten humbuk kolem jeho osoby bude připadat naprosto odpovídající významu jeho osoby a budeš ho považovat spíš za nedostatečný než nápadně cirkusový.
O tom, že by byli naši další prezidenti jako osobnosti v něčem lepší - ani náhodou, oba jsou to psychopati, i když každý trochu jinak. Za to, v čem bych je snad mohl považovat za "lepší" považuji to, že jsou "řízeni" z okruhu našemu prostředí lokálně mnohem bližšího, než byl řízen Havel. Ten měl být nahrazen Schwarzenbergem nebo Švejnarem a protože se to nakonec zvrtlo jinak, tak byla spuštěna a pečlivě opatrována akce za odvolání Zemana - červené karty se pořád ještě objevují, i když kýženého efektu nedosáhly. Tato akce zřejmě postupně vyšumí do ztracena, ale pro mě je to signál, že "ti mocní" nemají čas čekat na skončení Zemanova období vlády, takže lze čekat nějakou účinnější akci. Ta bude nejspíš řízena daleko opatrněji a nejspíš bude i naprosto nenápadná - nerad bych prorokoval věci neblahé, ale vidím to velice černě.
Další osvětu v těchto věcech už ode mně nečekej - pokud Ti nestačí těch pár impulzů a nedokážeš nebo nechceš si to domýšlet dál, pak si dožij ve svém přesvědčení :bye:

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
milda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1294
Registrován: čtv 30 črc 2009 20:34
Dal: 710 poděkování
Dostal: 489 poděkování

Re: Prezidentské ... a ty další volby ...

Příspěvek od milda »

Neuplyne snad týden, abych nedostal mejl o tom, že "za všechno může Havel" a jaký že to byl
Václav Havel nemorální zvrhlík.
A tak mi nezbývá, než se zamyslet, komu že to ten Havel ještě pořád tak moc leží v žaludku? Nenávidí ho komunisti. jasně. Právem. Bojoval proti jejich režimu a dá se říct, že zvítězil. Kromě toho hodně kouřil, taky pil alkohol a měl rád ženský.
Ale dva roky po smrti a dvanáct let od konce jeho vlády jsou pořád lidé, kterým stojí za to, sepisovat články, proložené pomluvami a polopravdami a posílat je po internetu do oběhu.

Možná je to potřeba, aby prostý lid nepřemýšlel nad hříchy dnešních politiků a měl na koho svést všechny neúspěchy.
Havel se dokonce opovážil restituovat část majetku, který jejich rodině sebrali komunisti!!! Copak nemohl "privatizovat" státní majetek jako ostatní?
Místo toho raděj odsuzoval Klausův "mafiánský kapitalismus" - ale ten zřejmě nikomu nevadí.

Co se týká Svobodných zednářů, pokud jsem o nich něco četl, neviděl jsem na nich nic závadného, spíš naopak.
Nevím přesně, co jsou to "židozednáři", ale vím, že se vyskytují někde na západ od Moskvy, nejvíc někde okolo
Washingtonu :lol: a strašně moc ležej v žaludku Sovětům a pravoslavný církvi. A to už nejméně 100 let. Ona se tu vůbec poslední dobou prosazuje až moc klasická sovětská propaganda. Ale někomu to vyhovuje. S tím nic nenadělám.
Abych to shrnul, pro mne je lepší zasvěcení u zednářů, než "zasvěcení" u Lukoilu, popř. jiných ruských
firem. To tedy neni nic moc a na "zasvěcených" je to zpravidla dost vidět...

Do Zemana se nechci zrovna trefovat, ale ani náhodou nevěřím, že americký vyslanectví nemá nic lepšího na práci,
než vymýšlet jeho svržení. On sám stačí vyprodukovat dost ptákovin, aby dostatečně nas*al voliče. ;)

No, a jestli umřu víc, nebo míň nepolíbenej poznáním, to se uvidí. Určitě jsem si užil sovětský propagandy v životě už dost a neschází mi.
Já ani nepovažuju za nutný lítat od mantinelu k mantinelu a věřit něčemu konkrétnímu, nebo naopak něčemu opačnému.
Klidně si ponechám svobodu pro svoje další poznávání a přesvědčení.
Jenže to ta východoevropská filosofie nikdy nepochopí a nezkousne..... :bye:

Ahoj, Milda


Vlčice
Zasloužilý člen
Příspěvky: 308
Registrován: pon 14 črc 2014 21:19
Bydliště: ČR
Dal: 436 poděkování
Dostal: 281 poděkování

Re: Prezidentské ... a ty další volby ...

Příspěvek od Vlčice »

USA už dávno není demokratickou zemí :idea:
Německo má z fašismu husí kůži :mrgreen:
Rusko není SSSR :D
Zachování druhu a jeho vývoj je o schopnosti orientace v terénu a přizpůsobení se okolnostem.
Rusové vadí a Němci už ne? :?:
A pořád se budeme klanět americké vlajce, na které už přes krev lidí z desítek zemí světa nejsou vidět hvězdy? :devil:


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Prezidentské ... a ty další volby ...

Příspěvek od poota »

milda píše:A tak mi nezbývá, než se zamyslet, komu že to ten Havel ještě pořád tak moc leží v žaludku? Nenávidí ho komunisti. jasně. Právem. Bojoval proti jejich režimu a dá se říct, že zvítězil.
Pokud tomuhle opravdu věříš, pak Ti asi opravdu není pomoci.
Ve skutečnosti šlo jenom o to, aby "se změnil režim suchou cestou" výměnou za to, že komunistům zůstane zachován jejich majetek i konexe a ujdou spravedlivému potrestání - jestli Ti slouží aspoň paměť, tak víš že právě tohle Havel splnil, za což mu jsou komunisti opravdu vděční - ono viset na lucerně není nic příjemného.
Osobně mi Havel v žaludku vůbec neleží, jenom mi vadí ta komedie s jeho zbožtěním - a tak se holt občas pokusím, když už ten nekritický obdiv překračuje únosnou míru, ho aspoň trochu přiblížit realitě - u někoho ovšem naprosto marně.
Tvůj názor na zednáře je přesně ten, kterým jim můžeš udělat tu největší radost.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Prezidentské ... a ty další volby ...

Příspěvek od A(&F) »

Mimo téma (offtopic)
Vlčice píše:A pořád se budeme klanět americké vlajce, na které už přes krev lidí z desítek zemí světa nejsou vidět hvězdy?
... i přestože USA určitě zabily i nějaké šlechtice (s modrou krví), nemyslelas spíše pruhy ??? ... ;) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Prezidentské ... a ty další volby ...

Příspěvek od lajos »

Anry jsou tam pruhy i hvězdy že jo? podstatné jsou asi hvězdy jako počet států.S tím Havlem to bude asi jasné, maďaři to v 56 řešili skutečně s těma lucernama, jenže ruské tanky jsou ruské tanky.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Prezidentské ... a ty další volby ...

Příspěvek od poota »

V Maďarsku ten převrat nevyšel a navíc byly značné a taky zbytečné ztráty. Právě proto byla vymyšlena a narežírována finta se sametovou revolucí.
Ta vychází z toho, že když je současný systém neudržitelný a změna je nutná, tak ke klidnému a kultivovanému převratu stačí přesvědčit těch "horních deset tisíc" opouštěného režimu, že jim nehrozí žádné perzekuce a že díky nahrabanému majetku, o který při převratu nepřijdou, se budou i v novém systému mít zase daleko líp, než zbytek národa - dokonce v tom novém systému ještě daleko výrazněji, než se měli v tom starém. To se povede docela snadno, horší problém je jak oblbnout dav, který vyžaduje potrestání křivd a nespravedlností minulého režimu. Na to se osvědčily slogany "jsme lepší než oni", "naše revoluce je sametová" a "pravda a láska zvítězí". To samo o sobě sice nestačí, ale dál se použijí kecy o spravedlnosti a vytvoří se několik nejrůznějších komisí, které dlouho náročně a složitě pracují, přičemž je nejdůležitější, aby pracovaly skutečně co nejdéle. Přitom k jednoznačnému prokázání něčí viny jim scházejí klíčové důkazy, které se podařilo včas zničit. Takže než by se po létech pilné a zbytečné práce někomu případně ukřivdilo, tak se raději ani neobžaluje - ostatně po těch letech už má dav úplně jiné starosti, třeba kde sehnat práci a jak uživit rodinu.
Takže všechno pěkně klape podle původního plánu, nahoře jsou zase plus mínus ti samí, akorát že si beztrestně nakradli ještě víc a daleko chudší dav proti tomu zase nemůže vůbec nic dělat - akorát si vyčítat, že tenkrát ty klíče místo zvonění nehodil raději do kanálu, protože dneska už mu na nic nejsou, když k nim ten byt stejně nemá.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Zatracená logika ... :D ...

Příspěvek od A(&F) »

lajos píše:Anry jsou tam pruhy i hvězdy že jo? podstatné jsou asi hvězdy jako počet států.
... Lájo, ony i ty pruhy znamenají počet států (hvězdy = současný počet států ... pruhy = počet zakládajících států) ..... nicméně (i přes to často užívané "hovorové rčení", kteréžto použila aj Vlčice) jsem spíše narážel na logickou stránku věci, že vlivem "fyzického zakrvavení" vlajky USA (díky sčítání barev /aditivnímu míchání barev) by pak nebyly vidět pruhy, kdežto hvězdy by byly viditelné stále (až do okamžiku než by proběhla oxidace a krev by zčernala v celé ploše) ... USA vlajka by po "čerstvém zakrvavení" tedy vypadala nějako takto ...
Bloodied USA flag ....jpg
... takže (logicky), aby zmizely hvězdy, vlajka by se musela "vymáchat" ve "šlechtické modré krvi" (hodně tmavé) ... ;) ...

... :bye: ... Anri ...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
PetrVyskal
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 30 dub 2015 12:18
Bydliště: Kalifornia, USA; momentálně na návštěvě staré vlasti ;-)

Re: Prezidentské ... a ty další volby ...

Příspěvek od PetrVyskal »

Dobré, ale v demokracii nejsou šlechtici ;)


Na autě mi vlaje vlajka USA.
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Prezidentské ... a ty další volby ...

Příspěvek od Ilem »

Zkusím znovu oživit toto téma, protože je, více než aktuální.
Tak jsem si tak četl programy jednotlivých kandidátů na prezidenta, víceméně totožné, až jsem narazil na jednoho. Jmenuje se Josef Toman. To je můj člověk a měl by být favoritem každého, kdo ještě naši vlast nepohřbil. Přikládám odkaz na jeho stránky:
http://www.joseftoman.cz/toman_vs__osta ... didati.htm
Objevil jsem ho včera ráno, a večer přišla sprcha. Hledal jsem totiž, proč není mezi oficiálními kandidáty a dozvěděl jsem se, že jeho 75 000 podpisů se " ztratilo". Udělal tu chybu, že své podpisové archy na MV poslal poštou. MV samozřejmě není nezávislá instituce a má proto velký zájem na tom, aby Josef Toman prezidentem zvolen nebyl. Zlikvidování jeho podpisových archů je ta nejjednodušší cesta, jak toho dosáhnout.
A proč to sem píšu?
Chci, aby se o tom dozvědělo maximum lidí. Šiřte tuto nespravedlnost do svého okolí, dělejte řetězáky ( i když jinak jsem proti nim), tohle přece nemůže jen tak projít.

Pokud Toman nebude vrácen do hry, budu nucen volit Zemana. Je u něj totiž největší pravděpodobnost předčasných voleb. Pak by znovu mohl dostat šanci Toman (snad se poučí z minulé chyby).


"Dum spiro spero"
Ciceron
Peter11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 394
Registrován: ned 05 dub 2015 21:59
Dal: 85 poděkování
Dostal: 173 poděkování

Re: Prezidentské ... a ty další volby ...

Příspěvek od Peter11 »

Taky skočíš na kdejaký špek...


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Prezidentské ... a ty další volby ...

Příspěvek od Ilem »

Proč myslíš, že je to špek?


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
milda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1294
Registrován: čtv 30 črc 2009 20:34
Dal: 710 poděkování
Dostal: 489 poděkování

Re: Prezidentské ... a ty další volby ...

Příspěvek od milda »

Popravdě jsem si to myslel taky okamžitě po přečtení Tvého příspěvku. Ale nechtěl jsem se hádat, tak jsem nereagoval.
Důvodů je víc - třeba to, že ostatní kandidáti odevzdali archy osobně. Nebo mohl ukázat stvrzenku z pošty....

Další věc je, že všichni kandidáti se průběžně "pochlubili" s počtem podpisů. Málo známý Toman nic a náhle absurdní tvrzení..

A pravda se nakonec ukázala:
https://domaci.ihned.cz/c1-65957170-pod ... n-jedenact


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Prezidentské ... a ty další volby ...

Příspěvek od Ilem »

Záleží na tom, čí pravda se ukázala? Jeho, nebo těch, v jejichž zájmu je, aby nekandidoval.
Podle MV tam těch 11 podpisů někdo přinesl osobně (viz http://www.mvcr.cz/clanek/volba-2018-vy ... stine.aspx). To není to, co on posílal. Chvíli jsem si s ním mejloval. Žil dlouhou dobu v USA a netušil, že je to tu tak prohnilé, že podpisy musí donést osobně a zůstat tam tak dlouho, dokud nebude mít v ruce potvrzení, že je opravdu odevzdal. Poslal to ve třech balících a každý pojistil na 40 000,-. To se mu zdálo dostatečné. I kdyby se jeden balík ztratil, stále by měl potřebných 50 000 podpisů. Netušil, že budou ztraceny všechny tři. Podací lístky samozřejmě má, ale chce to řešit až po oficiálním vyjádření MV. Podle mě už bude pozdě, ale nebyla s ním řeč.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Odpovědět

Zpět na „Vážně i nevážně o všem kolem nás“