Finanční krize 2008 až ....

Společenské dění u nás i ve světě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Barbucha
Zasloužilý člen
Příspěvky: 611
Registrován: sob 19 črc 2008 2:10
Bydliště: Praha
Dal: 5 poděkování
Dostal: 61 poděkování

Příspěvek od Barbucha »

Jo, je to jako s tím zedníkem co padá z mrakodrapu a v každém paře je slyšet jak říká, zatím je to ještě dobrý, zatím je to ještě dobrý, zatím je to ještě dobrý....................... :ethink: :shock:


Já to říkám pořád / neřád /, nejhorší jsou trpaslíci, všude vlezou a strašně se množí, jo ještě taky ten divnej němec co nám všechno skovává.
jarda ovčák svitavy

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

Jako vždy, tak i dnes je tato finanční krize určená k obohacení cílové skupiny lidí. Že mají prostředky k takovýmto morálním kolenotočům ...... inu, proč ne. Opravdu si někdo může myslet, že si ti pašíci nechají sebrat korýtka?? Tak najivní snad nikdo nebude. Jde pouze o záminku k dalšímu kumulování zisků. Nic hlubšího bych tam nehledal. Boháč udělá cokoli, aby neschudnul. Buďme klidní, systém zůstane. Přibudou nezaměstnaní, do žlabu bude o kousek výš a dementi budou tleskat politikům a zástupcům české národní banky, kterak nás vyvedli z té morální tmy.


JiMi
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: stř 05 pro 2007 16:17
Bydliště: ta jižní morava

No jo, ale co s tím ?

Příspěvek od JiMi »

Zdravím ve spolek
diskuze to plodná, přínosná, jako obyčejně, co člověk to názor. Všichni tušíme, že to idě do riadnej pi.... ale co s tím ?

Bylo by to krásné, kdyby se jako pravdivá ukázala za 50 let ta konspirační teorie, a po 50-ti letech by došlo k odsouzení dnešních bankéřů im memoriam.

Možná by nebylo špatné, kdybychom po 50-ti letech se v učebnicích mohli dočíst, pozor na deriváty, jsou špatné, stejně tak pákové FUTURES. Možná tam bude i napsáno, že svět byl v roce 2008 zajištěn na obě strany asi 10x dokola, a jednou to holt prasknout muselo.

A dost možná je to všechno obyčejné předlužení. Když Karel II dovolil bankéřům půjčovat dvojnásobek, byla to tehdy ještě nevinná hra. Dokud byly bankovky kryté zlatem a ostatními aktivy (70-tá léta), bylo nepsaným pravidlem (říkalo se tomu kapitálová přiměřenost) zhruba 9-ti násobné předlužení. Po tomto nešťastném kroku, kdy se vlastně řeklo zapomeňte na skutečnou práci, nuly na vašich kontech jsou důležitější, v rychlém sledu jako ještě slušné přišlo 30-ti násobné předlužení. Dnes si myslím, že už to ani nikdo nekontroluje. Jak tu popsal Rival, půjčka se pro banku stává aktivem, takže kdo by je brzdil ?

A určitě bychom našli ještě pár dalších momentů, které by nám mohli poskytnout nějakou satisfacku, ale k čemu nám to je ? To je pořád stejný moment, jako prožívá ten padající z mrakodrapu. Ještě pořád je to dobrý.

Základní premisa. Asi tušíme, že peníze už dávno nemají vůbec žádnou hodnotu a všechno co si tu teď pořizujem, je to jediné, co nám zbude, když se to rozsype. A až se to rozsype, jaký bude rozdíl mezi odškrtlými nulami na účtu nebo balíčkem bezcenných papírků, které jsem si já filuta stihnul vybrat včas ? Vždyť se nedají vyměnit za nic skutečného a v době po sesypání to bude ještě horší s jejich vyměnitelností. Alespoň pro mě, rada jít do báně a vybrat všechno do koruny mi připadá kontraproduktivní, protože dík Rivalově osvětě je zřejmé, že každý výběr hotovosti urychlí zborcení toho domečku z karet.
Pro mě, jako diváka, který momentálně nic nepotřebuje, si myslím, že je úplně jedno, jestli mám peníze na účtě nebo doma ve strožochu. Zatížený dluhem jsou pořád stejně. Takže v nejlepším případě ztratí hodnotu danou právě poměrem celkového předlužení (praxe bude spíš horší).

Anebo tedy co pořídit ? Ano každý vám poradí, NEMOVITOST. Takže rada koupit si za znehodnocené a nafouknuté prachy pozemek za znehodnocenou a nafouknutou cenu ? Ano to jediné má alespoň nějaký konečný efekt v čase PO..... Vzpomeňte ale cimrmana.... Důl, to je přece díra v zemi, to mi jen tak vzít nemůžou. Nebo že by mu ty básničky tak vynášely ?
Pořizovat technologie ? V čase PO.... vám budou řekl bych k ničemu. Obzvláště když se dnes všechno vyrábí jako rychloobrátkové. K čemu vám bude superhyperluxusní a předražená limuzína s 50-ti procesory, když se BMW rozpadne i s dealerskou sítí ? Takže technologie... nic moc.
Zařízení domácnosti ? To jsou v převážné míře technologie....

No abych to zkrátil, než se do toho zamotám...
Já bych nepanikařil. Pokud nemáte na nemovitost, a nepotřebujete nic súrného pro život, hoďte se do klidu, užívejte si života, přestaňte myslet na prachy, za chvíli možná stejně budou k ničemu, sledujte ten cvrkot a maximálně si s Haškem můžete říkat, CO BLÁZNÍTE ? VŽDYŤ JSOU TU LIDI !

JiMi


Přestavba motoru Š120 na stirling
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Rozumně Uložená Měna

Příspěvek od martin11 »

...to už říkal můj děda....R.U.M. rozumně uložená měna....já např....investuju do magnetů....tam je zakonzervováno tolik energie, že si to nikdo neumí představit...jen co příjdu na to jak sestavit ten motor...no trochu jsem rozmělnil vážné tema...ale jak řekl JiMi ...v klídku... hezkej den všem martin11 :lol: ...p.s. JiMi-mu bodík :good:


... věřím, že se " TO " povede ......
jarda ovčák svitavy

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

Sebrat vám můžou všechno. I ty kilobity peněz, i to nablýskané auto zestátnit. Mne osobně čeká osud kulaka pověšeného na kandelábru. Inu, až se rudá lůza znova rozhojdá, je třeba neprodleně emigrovat.Za 40 let moji potomci vyřídí restituci a....... V podstatě jde všechno v kruhu a historie se opakuje znova a znova. Netřeba se toho děsit, je to vývoj a prostý člověk nic nezmůže. Vlastně zmůže. Zasadit systému ránu z milosti. Nepotřebovat jej.


chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Příspěvek od chiq »

Skôr mi to zapadá do teórie o Nibiru. Prečo? Nuž, tí súúúperbohatí už sú znova, tak ako pred posledným návratom, poriadne zabezpečení a nepotrebujú, aby z terajších 6 miliárd viac ľudí prežilo. Tým ostatním treba posledné roky "riadne osoliť", treba ich myseľ zamestnať starým dobrým "chlieb a hry" - teda "skvelou" americkou televíznou zábavou a "chutnou" fašť-fúdovou stravou. Ak to nepomôže, tak vyvolať "majetkové ohrozenie", na to bezpečne zareaguje každý, a ostatné problémy púšťa z hlavy.
Tí zabezpečení s technológiami, ktoré tak úspešne ukrývali pred svetom aj za cenu fyzickej likvidácie, si po ukludnení podnebia dokážu spraviť "raj na zemi" na dlhé stáročia...


Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

chiq píše: Tí zabezpečení s technológiami, ktoré tak úspešne ukrývali pred svetom aj za cenu fyzickej likvidácie, si po ukludnení podnebia dokážu spraviť "raj na zemi" na dlhé stáročia...
Keď raz vyhrajem prvú v športke, tak budem takisto v penzii aspoň dvesto rokov. :laugh:


Elektro
Zasloužilý člen
Příspěvky: 434
Registrován: čtv 19 črc 2007 11:52
Bydliště: Banskobystrický kraj
Dal: 3 poděkování
Dostal: 3 poděkování

Příspěvek od Elektro »

chiq píše: Tí zabezpečení s technológiami, ktoré tak úspešne ukrývali pred svetom aj za cenu fyzickej likvidácie, si po ukludnení podnebia dokážu spraviť "raj na zemi" na dlhé stáročia...
Tak pre nich to potom raj nebude, lebo nebudú mať koho ovládať a nebude mať kto na nich robiť. Všetko si budú musieť dopestovať a vyrobiť sami. A to nie je ich štýl, preto budú musieť určité minimum ovládaných ukryť so sebou. A tí potom budú moderní otroci, ak sa nevzbúria. A to je ďalšie nebezpečie pre tých hore. Takže v celkovom dôsledku to až taký raj nebude.


chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Příspěvek od chiq »

S implantátmi má ťažko človek vlastný názor, nieto ešte aby sa búril ;)


Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

chiq píše:S implantátmi má ťažko človek vlastný názor, nieto ešte aby sa búril ;)
Budeš si už musieť vymeniť baterky. :roll:


Brent

kurzy

Příspěvek od Brent »

asi som chýbal v prvej ludovej na počtoch, ale akosi mi nevychádza cena benzínu a nafty pri dnešnej cene ropy a kurzu toho amerického papierika... alebo žeby za pol roka "cena práce" v rafinérke stúpla na trojnásobok? :?


Brent

kurzy

Příspěvek od Brent »

...kurzy...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
Barbucha
Zasloužilý člen
Příspěvky: 611
Registrován: sob 19 črc 2008 2:10
Bydliště: Praha
Dal: 5 poděkování
Dostal: 61 poděkování

Re: kurzy

Příspěvek od Barbucha »

Brent píše:..... alebo žeby za pol roka "cena práce" v rafinérke stúpla na trojnásobok? :?
Nikoliv, třikrát víc nás berou u dršky. :evil: :roll: :devil: :eliar: :bye:


Já to říkám pořád / neřád /, nejhorší jsou trpaslíci, všude vlezou a strašně se množí, jo ještě taky ten divnej němec co nám všechno skovává.
Uživatelský avatar
wolf234
Starší člen
Příspěvky: 158
Registrován: sob 18 říj 2008 12:47
Bydliště: u pajkovačky
Dostal: 9 poděkování

Příspěvek od wolf234 »

neviem presne co je to financna kriza ale viem ze ked mi banka poskitne uver tak bude mensi ako je nehnutelnost ktorou rucim ak ho nesplatim posle exekutora nehnutelnost preda a peniaski si necha potom vyhlasi ze krachuje a stat do nej naleje dalsie peniazky neviem ale nieco mi tu nesedi


1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Krize se projevuje

Příspěvek od 1220 »

momentálně citelným zlevňováním benzinu, naproti tomu hliník a měď neklesají. Svědčí to něčem , nebo je to náhoda ?
K.


Odpovědět

Zpět na „Vážně i nevážně o všem kolem nás“