Domácí Brikety

Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Domácí Brikety

Příspěvek od Aquarius1 »

milnem píše:Před několika léty mne jeden saniták při převozu naučil topit s letáky.Několik (podle toho kolik kdo zvládne) zkroutí do vrtule a postaví nastojato ,nebo jen tak přihodí do kotle.Prohořívá to docela slušně.Už dělám vrtulky i z menších kousků,hned při třídění v kuchyni,takže pak to v kotelně není časově nijak náročné.Je to metoda ke spalování normálního papírového odpadu v domácnosti,pokud ho člověk nedává do sběrny.M.
Pokud je papír jak píšeš ve vrtulce není problém a to proto že je mezi listy místo pro vzduch a tím to prohoří.Horší je pokud se jedná o masu ta ohoří zevně a pak jen doutná.Mám odzkoušeno! Jedině jako doplněk klasického dřeva či uhlí.Brikety z papíru nehoří,tedy ne z těch letáků a různých voskovaných papírů.Dodré na brikety je směs dřevěných štěpků či pilin a surového papíru na výrobu lepenky nebo kartónů ze supermarketu(na ovoce a jinou havěť).(Ale pozor dělá se i papír z mletých hadrů ten nebrat).Takovou směs dobře promíchat s vodou utemovat a nechat ve formě dobře proschnout.Jedná se o poměr 3:1.


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
matos135
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: úte 27 čer 2017 10:20
Dostal: 1 poděkování

Re: Domácí Brikety

Příspěvek od matos135 »

Ja si robim brikety z pilin bez pridana pojiv ciste piliny z hoblinama. vid video-


Marekdob77
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: pát 07 zář 2018 8:43

Re: Domácí Brikety

Příspěvek od Marekdob77 »

Dobrý den
na ruzna paliva u topeni jsem narazil tu https://www.levnekrby.cz/zajimavosti/ja ... za-topeni/ a zajimalo by me co je tedy nejvic eko
a jsou na to potreba nejaka prizpusobena kamna? nebo jde vsechno do vsech
momentalne s topenim pres kamna/krb nemam zksuenosti
tak nevím
dekuji


Odpovědět

Zpět na „Netradičné palivá“