Tesla - diskuze

Praktické informace...

Moderátor: sao

Jozi

Tesla - diskuze

Příspěvek od Jozi »

Ej ci pana tak tebe ruky nohy bozkavat za to :-) Fak velmi pekne dakujem aj ja a urcite aj kopa inych ludi. Velmi dobra robota


kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

Poděkování

Příspěvek od kutil »

Jozi píše:Ej ci pana tak tebe ruky nohy bozkavat za to :-) Fak velmi pekne dakujem aj ja a urcite aj kopa inych ludi. Velmi dobra robota
Ahojky,
musím se přidat k Jozimu, bez těchto kvalitních překladů jsem tápal ve tmě :(
Díky,díky,díky.
Jinak se zamyslete nad patenty Tesly. Nikde netvrdí že sosá volnou energii. To jeho zařízení na dálkový přenos energie je fantasticky jednoduchý a mám dojem že jej využíval i pro ten svůj elektromobil.
Elektronický smog tenkrát eště nebyl, rádio se teprve vyméšlelo o elektronice ani nemluvě.
Jinak to trafo je pouhým trafem kde VE navíc nevytřískáme :cry:
ALE :!: Ta konstrukce se mi tuze líbí. Je to dnoduchý na výrobu na koleně, snese to moc A i moc V a ještě k tomu bezpečně. Už mám plnó hlavu co se s tím dá dělat a to se budete divit :roll:
Takže vydržať
H.


Honzine -- enem opatrně , ať to tady neroztřeseš


Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Pánové,viděl jste někdo včera od 20:00 na čt2 pořad o Tunguzském meteoritu?Od chvíle,kdy přišla řeč na N.Teslu a okrajově i na volnou energii,tak jsem nevěřil,že sleduji tzv.veřejnoprávní vysílání.Opravdu nářez,doporučuji najít na webu a shlédnout.


Ano shlédlo to mnoho lidiček a já jsem to i nahrál a kdo to ještě neviděl , tak to budou po půlnoci dávat jako repete pro ty , kdož neměli čas a flákali se někde po hospodě místo toho , aby sledovali , cože to o Panu Teslovi zase někdo povídá a jakejže to byl kluk šikovná a nebo co mu to kdo zas přišil .


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

čt 2 ....22.2 20.oo

Příspěvek od martin11 »

...stačilo by, kdyby někdo stahnul jen to o Teslovi...ostatní sice bylo zajímavé ale už ne tolik.....byly zde ukázky z hraného filmu...ale jedna věta mě také zarazila...Tesla dělal pokus..??...a na Manhetnu popraskali baráky....prej zařízení do kapsy....tak to během pokusu rozbil kladivem....toto jsem nikde zatím nezaslechl...nebo přeslechl....m11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
sao
Zasloužilý člen
Příspěvky: 393
Registrován: sob 03 bře 2007 13:40
Bydliště: MORAVA
Dostal: 7 poděkování

007

Příspěvek od sao »

Spekulace na téma p. Tesla a jiné mu přisuzované , by bylo trošku předčasné . Jedna stránka věci jsou Tesla patenty a druhá je jejich odzkoušení a vřele to každému doporučuji , protože přes všechny zkušenosti a složité zapojení , které p. Tesla prováděl , přišel a přešel hodně rychle na zásadní věci a tím jsou Jednoduchost a Preciznost , které preferuji i já , protože složitá zařízení jsou nejenom drahá a poruchová , ale taky vcelku nereplikovatelná pro velkou toleranci součástek .

P. Tesla se musí v prvé řadě pochopit , tzn vžít se do jeho myšlení a pak Vám to už půjde samo . No a až Vám to teda půjde samo , tak nic z toho co uděláte hned nezavrhujte , ale nechte si to , jak se říká - sednout , protože jsou věci , které se hned tak nerozběhnou , protože jste třeba netrefili tu správnou rezonanci , tedy není to řádně sladěno .
Až uděláte někdy něco , co se Vám rozkmitá , a pochopíte , proč se tak stalo , tak Vám to bude jasný a nemyslete si , že všechno co běží , musíte zákonitě cítit v ruce a nebo vidět okem .


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Tesla

Příspěvek od martin11 »

...o tomto pokusu byla v tv jen letmá zmíňka...

Zbořit Brooklynský most za pár minut
Když jednoho dne roku 1898 zkouší malý elektromechanický oscilátor, připojí jej k ocelovému pilíři probíhajícímu středem celé budovy. Jako vždy s velkým zaujetím sleduje, jak navazují stále rychleji resonanci nejdříve s jedním a postupně s dalšími předměty v laboratoři, jak se jedny při určitém kmitočtu zastavují a druhé zase dávají do pohybu. Jenže tentokrát se chvění pilířem šíří celým Manhattanem a vibrace jsou tak silné, že praskají skla v oknech a lidé prchají do ulic. Když policejní stanice zjistí, že nejde o zemětřesení, vypraví se s velkou chutí za tím „potrhlým vynálezcem“, na nějž má už nějaký čas spadeno. Tesla přehnaný důsledek svého experimentu nakonec zavčas zaregistruje a důkazy stačí zlikvidovat. Novinářům pak suše řekne, že kdyby se mu zachtělo, mohl by v několika minutách zničit Brooklynský most.

...děkuji za info GROMITOVI... :eclap:


... věřím, že se " TO " povede ......
pepe
Zasloužilý člen
Příspěvky: 693
Registrován: ned 21 říj 2007 23:50

Re: Tesla

Příspěvek od pepe »

martin11 píše:... malý elektromechanický oscilátor...
Ten Teslov elektromechanický oscilátor bol celkom jednoduchý elektromechanický menič využívajúci jednu z vlasnosti každého feromagnetického materialu v pásme od 18 do 100 kHz . Nič záhadného v tom netreba hladať , preto žé konkrétne v tomto prípade ide o jeden druh obyčajného ultrazvukového generátora bežne využívaného nar. v strojárstve pri obrábani kovou , pri spájkovaní , pri bodovom zváraní alebo v zlievarnach pri homogenizáciji rôznych zliatin v ,,tekutom stave" atď. . Pepe


Dobrý karbaník vie , že aj oko je možné prebiť .
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Grygar o meteoritu

Příspěvek od poota »

:shock: tak takhle asi jsem čuměl na to, jakou hovadinu dokázal študovanej člověk ze sebe vysoukat jako komentář k meteoritu. Tak podle pana Grygara se ten meteorit začal na čelní straně drobit, takže tím se zvětšil jeho čelní odpor, následkem čehož se prudce zastavil a tím pádem musel neprodleně proměnit svoji obrovskou kinetickou energii, což realizoval zčásti jako světelné záření a zbytek použil k mohutnému výbuchu, který jej zcela rozmetal. Stále ještě se nemohu vzpamatovat z toho, co jsem slyšel. My vlastně máme obrovské štěstí, že při brždění auta ho zastavujeme tak pomalu, že se jeho kinetická energie stihne proměnit v brzdách na teplo. Kdybychom totiž to auto zastavili rychleji neboli na fleku, tak část auta vyzáříme do prostoru jako světlo a ten zbytek rozmetáme mocným výbuchem po širém okolí. A stejně bychom měli dopadnout, kdyby se náš čelní odpor nenadále zvětšil třeba jen otevřenou kapotou. Pámbu s námi a zlé pryč! Doporučuji lehoučkou nohu na brzdě - poota


Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Příspěvek od Aquarius1 »

Taky jsem včera skouknul,dějou se to věci mezi nebem a zemí :D


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Pokud jsou výroky pravdivé, tak

Příspěvek od 1220 »

se nebudeme divit :color: a jdeme vlastní cestou
http://cs.wikiquote.org/wiki/Ji%C5%99%C ... cite_ref-3
:good: dobrý postřeh Peťo,někde lze v souvislosti s Měsícem i nalézt
video, kde se dokonce boxovalo.......nebo boxem vyhrožovalo.
Založmež ale vlákénko třeba : jak nás nevlastní média skvěle informují.
nevlastní od slova ne vlastnit, hovořilo by se tedy o médiích, která jako osoby fyzické v tuto dobu nevlastníme. :evil:
K.


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Grygar o meteoritu

Příspěvek od Ilem »

poota píše::shock: tak takhle asi jsem čuměl na to, jakou hovadinu dokázal študovanej člověk ze sebe vysoukat jako komentář k meteoritu. Tak podle pana Grygara se ten meteorit začal na čelní straně drobit, takže tím se zvětšil jeho čelní odpor, následkem čehož se prudce zastavil a tím pádem musel neprodleně proměnit svoji obrovskou kinetickou energii, což realizoval zčásti jako světelné záření a zbytek použil k mohutnému výbuchu, který jej zcela rozmetal. Stále ještě se nemohu vzpamatovat z toho, co jsem slyšel. My vlastně máme obrovské štěstí, že při brždění auta ho zastavujeme tak pomalu, že se jeho kinetická energie stihne proměnit v brzdách na teplo. Kdybychom totiž to auto zastavili rychleji neboli na fleku, tak část auta vyzáříme do prostoru jako světlo a ten zbytek rozmetáme mocným výbuchem po širém okolí. A stejně bychom měli dopadnout, kdyby se náš čelní odpor nenadále zvětšil třeba jen otevřenou kapotou. Pámbu s námi a zlé pryč! Doporučuji lehoučkou nohu na brzdě - poota
Jo jo, už se mi to stalo. Jednou jsem špatně zavřel kapotu. Ale asi jsem nejel dost rychle, protože když se vztyčila, rozmetala mi pouze přední sklo. A jestli se něco vyzářilo do okolí jako světlo? To nevím. Nic jsem přes tu kapotu neviděl.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Návštěvník

meteor

Příspěvek od Návštěvník »

pre poota:
Ono s tým meteorom alebo kusom kométy je v podstate tak.
Keď sa začne rozpadať, jeho plocha sa zvýši a tým sa zvýši aj odpor. Rozpad sa zrýchľuje a tým odpor. Rozpad aj odpor narastá exponenciálne a veľmi rýchlo behom pár skúnd dôjde k tomu, že sa roztrhne na malé kúsky.
A tie malé kúsky pomerne hustá atmosféra (5-8km) dokáže zastaviť veľmi rýchlo. Prudko zabrzdia. Lenže to nie je zadarmo.
Častice - prach, malé kamienky sa prudko zohrejú a keďže sa nachádzajú pomerne v malom objeme - exploduje celá masa.
Vzduchom sa šíri tlaková vlna.
Niekto by mohol namietať, že malé meteority(vačšinou kamienky o veľkosti hrášku) krásne horia a neexplodujú. Ale oni horia vo výške 80km a vo výške sú už odparené. Väčšie kusy sa dostávajú nižšie pretože čím vačší a hustejší, tým horšie ho brzí atmosféra - vzhľadom na jeho hmotnosť.
Keď sa vysokou rýchlosťou dostane až do troposféry, tak často exploduje -týka sa to hlavne kamenných meteorov a hlavne kusov komét s nízkou hustotou .
To ste ešte nevideli exploziu bolidu ? Keď už nie na vlastné oči tak v dokumentoch ?


Návštěvník

meteor2

Příspěvek od Návštěvník »

A ešte by ma zaujímalo, prečo tu vôbec porovnávate meterory s autom ?
Vy tiež jazdíte hypersonickou rýchlosťou, pravda ?
Neviem síce, aké máte žihadlo ale skúste si len tak prepočítať, akú má kinetickú energiu kilový kus kameňa s rýchlosťou mach 5. A porovnajte si s vašim autíčkom s rýchlosťou čo to dá.


Kičko
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: úte 24 dub 2007 19:00
Bydliště: slovensko

meteorit

Příspěvek od Kičko »

Viezol sa arab na ťave púšťou, keď ho predbehol cyklista. Doslova okolo prefrčal. Keď prišiel arab do oázy, cyklista sa práve chystal na ďalšiu cestu. Arab ho osloví - " prepáčte pane, ale vám nie je teplo, keď tak rýchlo šlapete na tom bicykli?" "Vôbec nie," odpovie cyklista, "čím rýchlejšie idem, tým viac ma prúd vzduchu chladí", sadol na bicykel a odišiel. Arab napojil ťavu a tiež sa vydal na ďalšiu cestu. Po chvílke začal ťavu poháňať do behu, stále rýchlejšie a rýchlejšie, až to ťava nevydržala a zrútila sa. Keď sa arab prebral po páde, pristúpil k vyvalenej ťave, dá na ňu ruku - ťava je už studená. " kurňa,"mrmle pre seba arab, "asi som to s tou rýchlosťou prehnal, veď mi zamrzla".


Uživatelský avatar
Pego
Zasloužilý člen
Příspěvky: 612
Registrován: sob 05 dub 2008 19:46
Dal: 29 poděkování
Dostal: 19 poděkování

Re: meteorit

Příspěvek od Pego »

kičko píše:Viezol sa arab na ťave púšťou, keď ho predbehol cyklista. Doslova okolo prefrčal. Keď prišiel arab do oázy, cyklista sa práve chystal na ďalšiu cestu. Arab ho osloví - " prepáčte pane, ale vám nie je teplo, keď tak rýchlo šlapete na tom bicykli?" "Vôbec nie," odpovie cyklista, "čím rýchlejšie idem, tým viac ma prúd vzduchu chladí", sadol na bicykel a odišiel. Arab napojil ťavu a tiež sa vydal na ďalšiu cestu. Po chvílke začal ťavu poháňať do behu, stále rýchlejšie a rýchlejšie, až to ťava nevydržala a zrútila sa. Keď sa arab prebral po páde, pristúpil k vyvalenej ťave, dá na ňu ruku - ťava je už studená. " kurňa,"mrmle pre seba arab, "asi som to s tou rýchlosťou prehnal, veď mi zamrzla".
:good:


Odpovědět

Zpět na „Sao“