MMS-Jak dávkovat přesně kapky poslepu?

Univerzální léčivý prostředek

Moderátoři: rival, Merlin

Odpovědět
milionka
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 10 zář 2009 12:54

MMS-Jak dávkovat přesně kapky poslepu?

Příspěvek od milionka »

vlákno čisté - poo.

Dobrý podvečer.
Jsem patrně jedinou nevidomou účastnicí vašeho fóra. Pokoušela jsem se napsat příspěvek a představit se, nevím, nemohu se ale tady najít, takže to vypadá, jako by to k vám sem ani nedorazilo.
Ale k mému problému.

Napadá někoho chytrého nějaký lahvičkový uzávěr, který by fungoval jako kapátko na jedno stisknutí jedna kapka? Manipulovat s očním kapátkem sem a tam z lahvičky do nádobky pro užití nápoje a to ještě v rychlosti, aby neunikal ten blahodárný plyn se mi zdá nějak né příliš šikovné pro mé mírně dřevíčkovité ručičky.
Chtělo by to takového něco, co určitě dávkuje a nezasekává se, že jako teď to leje moc a teď to zas nekape.

Mám ještě další prosbu, nemá někdo textovou podobu knihy k tomuto mms roztoku jako text třeba ve formátu .doc nebo .txt v počítači? Já nemohu číst černotiskové knihy v papírovém vydání. Nebo dejte odkaz, kde bych se mimo vaašeho fóra z knihy informace dověděla, v češtině. Neumím anglicky.

Moc všechny zdravím, že je vše jak píši, tedy že jsem skutečně nevidomou vaší spolubesednicí zítra jistě rád potvrdí Palo, uvidí mne na vlastní oči při odevzdávce mms.

Mnohokrát mu veřejně děkuji, za vstřícnost a ochotu dovézt mi mms k sestře. Neznám totiž Brno a dohledání jeho domácí adresy by mi působilo značný stres.
Mnohokráte za vše děkuji.


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: navrhněte, jak dávkovat přesně kapky poslepu?

Příspěvek od NAVAR »

Možností dávkování mne napadlo několik:
1 –Mikrostříkačka, je to vlastně mikroinjekce. Podle vysunutí pístku stříkačky by se dalo odvodit kolika to odpovídá kapkám. Je to velmi přesné dávkování na úrovni mikrolitrů. Cena za mikrostříkačku je však hodně vysoká cca 1500kč a více.
2 – Malé chemické kapátko z polypropylenu. Podle toho jak se zmáčkne balonek kapátka, dá se odvodit množství. Balonek kapátka bych mačkal třeba kolíčkem na prádlo u kterého by byl dorazový šroubek s nastavením třeba na 3 kapky. Tyto kapátka mám, zkoušel jsem to, šlo by to dávkovat i podle citu rukou.
3 – Ponořením kapiláry do roztoku, obdoba pipetování kdy se jeden konec pipety ponoří do roztoku a druhý konec se ucpe prstem po přenesení roztokuse prst uvolní a roztok vyteče. Tady by to asi bylo závislé na tom jak vysoká hladina by se nacházela v zásobní lahvi.
4 –Použití špičky sevřené pinzety. Ponoříme li sevřenou špičatou pinzetu do roztoku mezi její hroty se natáhne kapalina, po uvolnění pinzety kapalina skápne.
5 – Malířský štětěček velikosti např. 2. Namočením štětečku se do něj natáhne roztok, štěteček by se pak vymáchal v aktivačním roztoku, vodě atd. dle určení.

To je prozatím vše co mne napadlo, s tím chemickým kapátkem se mi to zdá nejschůdnější.
Pěkný den přeje NAVAR


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: navrhněte, jak dávkovat přesně kapky poslepu?

Příspěvek od poota »

Pro nasátí jednoho kubického centimetru roztoku do injekční stříkačky se píst posune o 8 mm. Stoupání závitu M3 je 0,5 mm, takže na 8 mm je potřeba 16 táček. Tím dostáváme 16 kapek na kubík, normální kapátko jich dělá 15, což je celkem akceptovatelný rozdíl.
Ke stříkačce jsem připevnil držák se závitovým vedením. Tím prochází drát se závitem M3, který je nahoře zahnutý do "L" tak, aby tvořil doraz pístu. Na každou otáčku dorazu tedy přijde jedna kapka, před nasátím se otáčením dorazu doleva nastaví počet kapek. Potom se píst vytáhne až k dorazu. Odpočítávání kapek Aktivátoru jsem vyřešil třemi samostatnými stříkačkami, které mají každá svůj pevný doraz. První je nastavena na 5 kapek, druhá na 15, a třetí na 25. Jejich kombinací je možné složit správnou dávku pro jakýkoli počet kapek MMS bez zbytečného zdržování.
Milionku jsem kontaktoval přes SZ.
Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: navrhněte, jak dávkovat přesně kapky poslepu?

Příspěvek od chiq »

:good: + karma! :idea:

Geniální řešení! Přidávám se! :good:


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: navrhněte, jak dávkovat přesně kapky poslepu?

Příspěvek od NAVAR »

Velmi důvtipné řešení. :good:
Jak jsem zjistil tak se na to dělají i mikropipety s regulací zdvihu pístku kolečkem. Více na http://www.thermofisher.cz/, nejlepší si je nechat od nich poslat katalog. Zmiňovanou pipetu jsem před chvílí držel v ruce a je luxus tím dávkovat po kapkách.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
clarkdeu
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: stř 16 led 2013 7:31

Re: navrhněte, jak dávkovat přesně kapky poslepu?

Příspěvek od clarkdeu »

Dalším vyhledáváním jsem zjistil, že citrát sodný se používá jako stabilizátor pH mezi cca 3.2 a 6. Tím je míněno, že stabilizuje roztoky na určité pH přes to, že jsou do roztoku nadále přidávány ať už kyseliny, nebo zásady.


Odpovědět

Zpět na „MMS - Miracle Mineral Solution“