CDS - Aktivace, Concentrace, Spekulace a Měření

Univerzální léčivý prostředek

Moderátoři: rival, Merlin

Odpovědět
sirius01
Stálý člen
Příspěvky: 79
Registrován: čtv 03 lis 2011 0:48
Bydliště: Brno-venkov
Dal: 135 poděkování
Dostal: 113 poděkování

Re: CDS - Aktivace, Concentrace, Spekulace a Měření

Příspěvek od sirius01 »

Tak polopatě: změřím si ppm správnou metodou a výpočty nepotřebuji. Ani počítat, ani kontrolovat.


S uctivým pozdravením HonzazMoravy
xdraho
Zasloužilý člen
Příspěvky: 271
Registrován: úte 08 led 2013 15:49
Dal: 23 poděkování
Dostal: 87 poděkování

Re: CDS - Aktivace, Concentrace, Spekulace a Měření

Příspěvek od xdraho »

No vidíte, každý jsme jiný. Já celý život věřím vědám jako je chemie a matematika.
Pokud mi matematika a chemie dají nějaký výsledek, který je naprosto logický a který jsem si jednou ověřil i prakticky, nemusím tu koncentraci denně vždy znova přeměřovat.
Vím, že když chlordioxid z 10 ml 24,5% chloritanu sodného zreagovaného s dostatkem hydrogensíranu sodného rozpustím bezeztrát v jednom litru vody, budu mít VŽDY koncentraci takřka přesně 1780ppm. Dále už to je jen o správném ředění. Ale to se člověk učí už na základní škole!


sirius01
Stálý člen
Příspěvky: 79
Registrován: čtv 03 lis 2011 0:48
Bydliště: Brno-venkov
Dal: 135 poděkování
Dostal: 113 poděkování

Re: CDS - Aktivace, Concentrace, Spekulace a Měření

Příspěvek od sirius01 »

1. nerozpustíš beze ztrát - to je jen bláhové přání
2. neměříš správnou metodou
3. pak je "potvrzení" výpočtu k ničemu
4. jsi přesvědčen, že jsi opravdu neomylný a všichni ostatní jsou otravní blbečci?


S uctivým pozdravením HonzazMoravy
xdraho
Zasloužilý člen
Příspěvky: 271
Registrován: úte 08 led 2013 15:49
Dal: 23 poděkování
Dostal: 87 poděkování

Re: CDS - Aktivace, Concentrace, Spekulace a Měření

Příspěvek od xdraho »

sirius01 píše:Jsi přesvědčen, že jsi opravdu neomylný a všichni ostatní jsou otravní blbečci?
Nápodobně! Už se tomu Jardovi nedivím, že mu vytekly nervy.:)


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: CDS - Aktivace, Concentrace, Spekulace a Měření

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Pánové, co kdybyste se spíš věnovali tomu, jestli ty papírky of Jardy nejdou přeci jenom použít s tím, že třeba ukazujou obsah ClO2 sice možná jinak než jak jsou kalibrované, ale přeci jenom použitelně. Navíc ty papírky neříkají, jakou formu chloru vlastně určují. Ona je to Americká záležitost pro běžného spotřebitele a oni se moc nezabývají tím, jestli měří chlor vázaný na vápník, volný, nebo vázaný na něco jiného, třeba i to ClO2. Jde vždy o rekci mezi chemikálií papírku a chemikálií, či souhrnem chemikálií v bazénu a do bazénů se dává především chloritan vápenatý, ale i sodný, nebo chlorujou ClO2. Ony jsou ty papírky možná chytřejší než my všichni dohromady a dokážou ten chlor určit dost universálně. To by mi i dávalo smysl, právě proto, že neuvádí, na jaký druh chlorování jsou určené.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
xdraho
Zasloužilý člen
Příspěvky: 271
Registrován: úte 08 led 2013 15:49
Dal: 23 poděkování
Dostal: 87 poděkování

Re: CDS - Aktivace, Concentrace, Spekulace a Měření

Příspěvek od xdraho »

Zkoušel jsem je namáčet do čistého roztoku chloritanu i čistého roztoku hydrogensíranu a neukazovaly nic.
Zkoušel jsem je namáčet do roztoku připraveného v uzavřené lahvičce s vodou, do které jsem přidal chloritan a hydrogensíran. Tedy v situaci, kdy opravdu nic nemohlo uniknout a všechny sloučeniny a plyny zůstaly v roztoku.
Naposled jsem je namáčel do CDS vyrobeného ze stejného množství chloritanu a hydrogensíranu jako v minulém případě v uzavřené nádobě dle Jardy a i ve stejném množství vody.
V obou případech ukazovaly papírky stejnou koncentraci! A to koncentraci, která odpovídala výpočtům!
Podle mého názoru jsem se tímto ujistil, že minimálně v koncentraci, kterou používám já, ukazují dobře.
Víc nepotřebuji. Nižší koncentrace si pak už vyrábím ředěním takto připraveného CDS. A k tomu už žádné papírky nepotřebuji.


Uživatelský avatar
jardax
Zasloužilý člen
Příspěvky: 222
Registrován: úte 06 dub 2010 1:57
Dal: 56 poděkování
Dostal: 104 poděkování

Re: CDS - Aktivace, Concentrace, Spekulace a Měření

Příspěvek od jardax »

Ještě detail pro Honzíka, máčím takhle papíry třeba v háclovce a nic... napadne mě savo. Honzíku, nejsem zas tak blbej, abych neměl "ty drahý" papírky od czchemu, ředím ředím a nakonec oba - jak ten můj špatnej, tak i czchemovej, ukazujou stejně... no to je s podivem, viď. Czchemovej na savu ukazuje chlordioxid, přesto, že tam žádnej není... asi chyba matrixu... co nám k tomu povíš?


sirius01
Stálý člen
Příspěvky: 79
Registrován: čtv 03 lis 2011 0:48
Bydliště: Brno-venkov
Dal: 135 poděkování
Dostal: 113 poděkování

Re: CDS - Aktivace, Concentrace, Spekulace a Měření

Příspěvek od sirius01 »

Už nic. Vše, co jsem chtěl sdělit, tady je.


S uctivým pozdravením HonzazMoravy
milnem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 291
Registrován: sob 29 led 2011 19:43
Bydliště: Zlínský kraj
Dal: 849 poděkování
Dostal: 211 poděkování

Re: CDS - Aktivace, Concentrace, Spekulace a Měření

Příspěvek od milnem »

Zdravím všechny,včera mi přišel hydrogensíran a myslela si jak snadné bude připravit CDS.Prostudovala jsem návody a nevím...Je jich několik a nevyznám se v konečném dávkování ač mám všechny návody zkopírovány.

Když připravím podle Jardyx (10 mlchloritan + 10 ml hydrogen/do O,5l vody),Jarda píše toto naředit 80x,ale jak dál???

Další návod 25kapek1 25 kapek /O,5 l vody (bublat podle Jardy???) a jak dál???

Jsou i další návody a dávkování,jenže každý už píše o známých pojmech,tudíž nepřesně pro takové jako jsem já.Fakt nevím a nerada bych se sekla v dávkování o celý řád.

Prosím,může to někdo znalý napsat přesně od začátku do konce.Určitě to přivítá i někdo další.Děkuji.M.


sisa
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1178
Registrován: ned 16 kvě 2010 9:34
Bydliště: Praha
Dal: 1783 poděkování
Dostal: 634 poděkování

Re: CDS - Aktivace, Concentrace, Spekulace a Měření

Příspěvek od sisa »

Já mám taky dotaz. Neumím vyřešit tento příklad:
Mám litr koncentrovaného roztoku CDS neznámé koncentrace, t.j. X ppm. Vezmu z něho 1 deci a smíchám s 9 deci vody a dostanu roztok CDS 100 ppm. Jaká koncentrace je v prvním roztoku a jak si ji udělám, t. j. kolik kapek MMS1 a hydrogensíranu smíchám?
Děkuji, vypadám sice jako blbec, ale jistota je jistota. :-)


Uživatelský avatar
jardax
Zasloužilý člen
Příspěvky: 222
Registrován: úte 06 dub 2010 1:57
Dal: 56 poděkování
Dostal: 104 poděkování

Re: CDS - klinické skúsenosti

Příspěvek od jardax »

milnem - v pondělí to máš doma, na pm pisni pls, ja to dorazí, je to okolo 10.000ppm, tak opatrně - ředit 1:100
No spíš je zarážející, že nevíme, kolik toho pití s koncentrací 100ppm máme pít... 2 decky... decku... půllitr...
Poota to dobře popsal... tady není co řešit...
admine admine... až to zase roztřepeš a uděláš z jednoho 3... není ani chuť odpovídat... co takhle udělat z 3 jedno....


xdraho
Zasloužilý člen
Příspěvky: 271
Registrován: úte 08 led 2013 15:49
Dal: 23 poděkování
Dostal: 87 poděkování

Re: CDS - klinické skúsenosti

Příspěvek od xdraho »

jardax píše:..... je to okolo 10.000ppm, tak opatrně - ředit 1:100....
Ahoj Jardo, i takovou koncentraci vyrábíš tím tvým způsobem z chloritanu aktivovaném hydrogensíranem?

Stále z toho ještě není nasycený roztok? Kolik se toho chlordioxidu do té vody vlastně vejde?
Jak dlouho se to rozpouštělo? A jak jsi poznal, že už je konec? Stále podle shodnosti barvy roztoků v nádobě a ve skleničce?


xdraho
Zasloužilý člen
Příspěvky: 271
Registrován: úte 08 led 2013 15:49
Dal: 23 poděkování
Dostal: 87 poděkování

Re: CDS - Aktivace, Concentrace, Spekulace a Měření

Příspěvek od xdraho »

sisa píše:Mám litr koncentrovaného roztoku CDS neznámé koncentrace, t.j. X ppm. Vezmu z něho 1 deci a smíchám s 9 deci vody a dostanu roztok CDS 100 ppm. Jaká koncentrace je v prvním roztoku a jak si ji udělám, t. j. kolik kapek MMS1 a hydrogensíranu smíchám?
Přidáním 9 deci vody k jednomu deci roztoku jsi vlastně způsobila, že množství látky, které bylo ze začátku v 1 deci teď bude v 10 deci. Tedy zředila jsi ten původní roztok 10 krát. Tudíž v původním roztoku byla koncentrace 1000ppm.
Když se podíváš na Jardův filmeček ( tak on tam vyrábí 1 litr o koncentraci 1700 ppm. Aby jsi z toho dostala koncentraci 100 ppm musíš to 17x zředit. Přidáš tedy 16 litrů vody. Pokud by jsi mocimermo chtěla 1000ppm, tak Jardou použitá množství poděl číslem 1,7.


sisa
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1178
Registrován: ned 16 kvě 2010 9:34
Bydliště: Praha
Dal: 1783 poděkování
Dostal: 634 poděkování

Re: CDS - Aktivace, Concentrace, Spekulace a Měření

Příspěvek od sisa »

Xdraho, děkuji.
Ještě jeden dotaz. U CDS se doporučuje pít koncentrace 100 ppm. Ale když si udělám MMS klasicky , třeba s HCL, tak měřící papírek mám při 3 kapkách skoro černý, t.j. 250 ppm a více. Proč se doporučuje pít CDS tak slabé oproti MMS1?


xdraho
Zasloužilý člen
Příspěvky: 271
Registrován: úte 08 led 2013 15:49
Dal: 23 poděkování
Dostal: 87 poděkování

Re: CDS - Aktivace, Concentrace, Spekulace a Měření

Příspěvek od xdraho »

Asi se počítá s tím, že toho člověk vypije více a při slabé koncentraci je to ještě méně hnusné.
Právě proto mne to manipulování s ppm trochu štve. Člověk nemá přehled kolik toho vlastně vzal.
Při mé minivýrobě (narozdíl od Jardy) si dělám 0,5 litru z 2,5ml chloritanu což by mělo odpovídat přibližně 50 kapkám klasického MMS. Vznikne z toho koncentrace cca 850 ppm. Ale vím, že když pak z takového CDS vezmu 20 ml, tak vlastně vezmu 2 kapky MMS. Pak to doplním na 50 ml (velkou štamprli) a vypiju. Piju tedy koncentraci cca 300 (teď jsem líný to počítat) a je to naprosto ok. A pro svou orientaci si mohu říct, že to byly dvě kapky.


Odpovědět

Zpět na „MMS - Miracle Mineral Solution“