CDS - Výroba a Skladování

Univerzální léčivý prostředek

Moderátoři: rival, Merlin

Odpovědět
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: CDS - SKÚSENOSTI

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Vinc píše: Otázka je, jestli to také funguje tak, jak by fungovala ta žlutá voda, nebo chloritan :roll:
Nazdar Vinci,

Určitě ne. V tý bílý "vodě" bude dost rozpuštěného volného diatomického kyslíku + buďto ClO, nebo Cl + OH. Ty vazby dělají z chemikálií to, co jsou, co se týče reaktivity rozpadu a slučování jejích složek s jinými složkami. Pokud se O2 potká s čímkoliv, je daleko méně chemicky agresivní než O, které se uvolní při rozpadu ClO2. O2 daleko méně okysličuje, je daleko méně agresivní. Dá se jaksi říct, že chemická reakce, která dělá z MMS nebo ClO2 velice účinný prostředek, proběhla už v lahvi, dříve než měla šanci proběhnout v těle.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Vinc
Stálý člen
Příspěvky: 97
Registrován: stř 27 kvě 2009 14:29
Bydliště: Rakousko
Dostal: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CDS - SKÚSENOSTI

Příspěvek od Vinc »

Zdravím Slávku.
Díky za vysvětlení. Je to jasné. Ve vodě už určitě nejsou žádné nebezpečné bakterie atd. .... Ale jinak je to na vylití..... Voda musí zůstat žlutá aby to fungovalo v těle ;)


sirius01
Stálý člen
Příspěvky: 79
Registrován: čtv 03 lis 2011 0:48
Bydliště: Brno-venkov
Dal: 135 poděkování
Dostal: 113 poděkování

Re: CDS - SKÚSENOSTI

Příspěvek od sirius01 »

Vinc píše:Myslím, že se nejedná o chloritan sodný, ale o kysličník chloričitý, tedy plynný chlór. Jak je to s tou barvou nevím...... V každém případě není cítit chlór tak intenzivně jako při žlutém zabarvení. Leda že by se chlór ještě více rozpustil a tím ztratil tu barvu ????? Teplota 0°C je zase o dost nižší než v lednici 6-8°C).
Račte si, prosím udělat jasno a neplést si pojmy - tedy ty chemické, aby se nám případní čtenáři nepopletli. O plynný chlór určitě zájem nemáme, je to drsný jed. Zdraví prospěšný je kysličník chloričitý - ten je žádoucím produktem MMS1 a CDS. Chloritan sodný je žíravina, tu je lépe moc nepolykat (dělají to jen někteří experimentátoři s dostatkem HCl v žaludku). Zdraví Honza


S uctivým pozdravením HonzazMoravy
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: CDS - SKÚSENOSTI

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Ubastlil jsem si teď vyvíječ na CDS. Bez vzduchové pumpy. Aktivoval jsem HCl, protože citrónové mám málo a HCl mraky. Namíchal jsem standartní chloritan solution 50 ml s 1:9 HCl ze 37% také 50ml, takže více méně 10% lékárenskou. Vyvíjí od oka dobře. Neměl jsem tu molitan na perlič a pokusil se to umotat z celulózové dečky, ale nefachá to a bubliny jdou jak z hadičky samotné. Voda ale pomalu zelená a odvětrání z flašky zatím necítím. Nicméně, abych udržel probublávanou vodu chladnou, narval jsem do ní několik kostek ledu, což bych považoval za rozumné vždy. Vařím to právě v kuchyni spolu se slepicí :D Eventuelně jsem teď utěsnil i tu sklenici s CDS. Hlídám, jestli mi nezačne víčko bobtnat, ale zatím OK. Tímto to vyvíjím a hlavně rozpouštím trochu pod tlakem, ale evidentně minimálním. Nikomu to nedoporučuju, co dělám já je moje věc a co druzí je jejich věc.

:bye: Slavek
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: CDS - SKÚSENOSTI

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Tak jsem tu první sklenici slil do flašky od whisky a šoupl do lednice. Ve vyvíječi to vypadalo na dost života a udělal jsem ještě jednu sklenici. Šlo to ucpané o dost rychleji, byla udělaná během necelých deseti minut. Přilil jsem k první várce a je toho asi tak litr a dvě deci. To tohodle momentu vše v pořádku. Rozhodil jsem vyvíjč, že ho sleju do kýble s horkou vodou a udělám koupel nohou. Hned jsem letěl nahodit v okně větrák, v kuchyni větrák a pozotvíral okna abych zaprůvanil. Stejně jsem se toho dost nalokal. Příště jinak.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
bullpete
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 26 led 2012 15:48

Re: CDS - SKÚSENOSTI

Příspěvek od bullpete »

Pre tých, ktorí majú obavy, aby sa neustálym otváraním fľaše s MMS, alebo CDS neznižovala ich koncentrácia posielam jednoduchú radu:


constantin00
Stálý člen
Příspěvky: 36
Registrován: sob 23 říj 2010 13:10
Kontaktovat uživatele:

Re: CDS - SKÚSENOSTI

Příspěvek od constantin00 »

ďakujeme za radu s uzáverom


JasonX
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: pát 06 led 2012 16:07
Dal: 5 poděkování
Dostal: 4 poděkování

Re: CDS - SKÚSENOSTI

Příspěvek od JasonX »

První zkušenosti s CDS:

Po prostudování spousty informací zde na fóru a současně i knihy J. Humbla jsem přistoupil ihned k CDS bez zkoušení MMS1. Věci na výrobu jsem měl již sehnané, ale k samotné realizaci sestavy jsem pro nedostatek času přistupoval hodně laxně. V pátek jsem ale začal pociťoval zlověstné, nepříjemné šimrání v nosohltanu. V sobotu jsem dle zkušeností očekával nástup přinejmenším pořádné rýmy. Také tomu tak bylo a nástup byl tentokrát tak rychlý, že v sobotu večer jsem již pro slzy neviděl na oči. No, a v neděli po probuzení jsem již skoro nevstal z postele. Nastoupil neustávající kašel, obrovská rýma, rozlámané a bolestivé klouby a ještě pocit jakoby s hlavou na špejli. V pondělí jsem ale potřeboval být nutně na nohou. Samozřejmě v tomto stavu čistá utopie. Takže tak, jak jsem sotva lezl, jsem se rozhoupal co nejrychleji slátat ten "maslostroj" na CDS a za každou cenu prostě něco vyrobit a ihned zkusit. Teorii jsem měl již nastudovanou, videa s výrobou jsem zhlédl mnohokrát, takže risknu to.

Po cca 2 hod. (vrtání otvorů do víček, lepení průchodek, namíchání kyseliny citronové atd. - a k tomu všemu v mém zbědovaném stavu) jsem měl vše sestaveno a spustil jsem "varnu". Dělal jsem všechno v ložnici na nočním stolku. Odvětrání z poslední lahve jsem vyvedl hadičkou ven z okna. Všechno klapalo naprosto perfektně, ani náznak jakéhokoliv zápachu, díky naprosto hermetickému oddělení plynování od vnějšku. Celé to trvalo cca 12-15min. Potom byl roztok již vyčerpán. Po slití, naředění a hlavně změření test. proužky přesně tak, jak to bylo předváděno na videu na YouTube, odkazované z emms.cz. Vaředil jsem výslednou koncentraci na cca 50ppm a každou hoďku jsem do sebe hodil 1dcl.

Po dvou dávkách se mi udělalo výrazně lépe a do večera po asi po 7 dávkách jsem se cítil naprosto zdráv. Neuvěřitelné... Nechci to nějak moc přeceňovat, ale dnes je úterý a já jsem se asi z té naprosto zjevné chřipky fakt asi dostal. Neříkám že jsem úplně bez jakýchkoliv příznaků, mám lehkou rýmu, hlavně při přechodu z teplého prostředí do chladného, nebo naopak a také lehký kašel, ale absolutně mi to nebrání v běžném fungování. No prostě paráda. Samozřejmě v tom může být zapojeno více faktorů, jako např. to, že to mohl být nějaký druh viru s nějakým krátkodobým průběhem zdravotních potíží, ale s tak razantním obratem k dobrému by snad žádný druh chřipky nemohl ani existovat, nebo jo?

Denní 1dl dávky v koncentraci 50ppm chlorine dioxidu samozřejmě pravidelně beru dál a protože jezdím často služebním autem, upravil jsem si plastovou lahev pro jednoduché dávkování i za jízdy (vím, že mi okamžitě spíláte že se to nemá, ale já fakt na tu chvilku co to piju zastavím, pokud zrovna jedu). Ocejchoval jsem si pernamentním fixem poloprůhlednou plastovou láhev po 100ml.

Docela bych se přikláněl zde v tomto vlákně k jedné věci, se kterou jsem měl v jistých okamžicích docela problém. Potřeboval jsem naředit CDS ze "základu", který má vysoko nad 500ppm a je pomocí testovacích proužků vlastně již neměřitelný (zkrátka proužek zhnědne jako bota), koncentraci např. pro desinfekci úst a zaboha jsem nikde nemohl najít správnou hodnotu ppm. Všude je uváděno vše pro MMS1, tzn. počet kapek NaClO2 a kyseliny citronové a následné ředění vodou, ale nic o konkrétní měřitelné hodnotě ppm. Pro příznivce CDS (a nejen pro ně) by bylo jistě výhodnější udávat vždy právě jasně danou hodnotu množství chlordioxidu v roztoku (hodnotu v ppm) a tím by se předešlo různým nedorozuměním a z toho možným fatálním chybám a přehmatům, které mohou vést nejen k zbytečnému odrazení některých zkoušejících zájemců, ale dokonce může vést i k nepříjemnějším důsledkům, jako je nevolnost při požití příliš silného přípravku. Předešlo by se častým nedorozumění při použití různě koncentrace kyseliny citronové, velikosti kapek kapátek (MMS1) a hlavně konečné naředění pro specifické účely. Nakonec jsem si pomohl tak, že jsem si dle návodu určeného pro MMS1 nakapal kapky NaCl02, kys. citronové a po době potřebné k vlastní reakci a vytvoření chlordioxidu jsem vše dle tohoto návodu naředil potřebným množstvím vody. Výsledný roztok jsem poté změřil a ukázalo mi to cca 100ppm. Takže zbytečně složitým způsobem jsem došel k této hodnotě pro čištění ústní dutiny. Vím, že by se to dalo asi spočítat obyčejnou trojčlenkou dle známé koncentrace 50ppm pro požívání, ale chtěl jsem mít jistotu v koncentraci, protože to bylo určeno pro moji dceru.

Takže pokusím se vložit nějaké fotky mého "samovaru" na CDS i s popiskama. Snad se mi to podaří...

Ostatní co začínají, bych chtěl ujistit, že to jde perfektně, ale měli by opravdu prostudovat co nejvíce materiálu, kterého je všude dostatek, především zde na tomto fóru od zkušených, ostřílených uživatelů a také na oficiálních stránkách emms.cz. Samozřejmě nejdůležitější je přečíst knížku Jima Humbla (čte se to jak román a těžko se od toho odtrhává). Super je si prohlédnout videa na které jsou odkazy z emms.cz, např. výroba, dávkování CDS a rovněž super video rozhovoru s Andreasem Kalckerem (mnoho přínosných informací).
Mějte se všichni fajn :?

[table=][tr=][td=][thumbnail]http://www.agweb.cz/images/cds/cds_01.jpg[/thumbnail][/td][td=][thumbnail]http://www.agweb.cz/images/cds/cds_02.jpg[/thumbnail][/td][td=][thumbnail]http://www.agweb.cz/images/cds/cds_03.jpg[/thumbnail][/td][/tr]
[tr=][td=][thumbnail]http://www.agweb.cz/images/cds/cds_04.jpg[/thumbnail][/td][td=][thumbnail]http://www.agweb.cz/images/cds/cds_05.jpg[/thumbnail][/td][td=][thumbnail]http://www.agweb.cz/images/cds/cds_06.jpg[/thumbnail][/td][/tr]
[tr=][td=][thumbnail]http://www.agweb.cz/images/cds/cds_07.jpg[/thumbnail][/td][td=][thumbnail]http://www.agweb.cz/images/cds/cds_08.jpg[/thumbnail][/td][td=][thumbnail]http://www.agweb.cz/images/cds/cds_09.jpg[/thumbnail][/td][/tr]
[tr=][td=][thumbnail]http://www.agweb.cz/images/cds/cds_10.jpg[/thumbnail][/td][td=][thumbnail]http://www.agweb.cz/images/cds/cds_11.jpg[/thumbnail][/td][td=][thumbnail]http://www.agweb.cz/images/cds/cds_12.jpg[/thumbnail][/td][/tr]
[tr=][td=][thumbnail]http://www.agweb.cz/images/cds/cds_13.jpg[/thumbnail][/td][td=][thumbnail]http://www.agweb.cz/images/cds/cds_14.jpg[/thumbnail][/td][td=][/td][/tr][/table]

Jo, ten zpětný ventil za vzduchovačem není až tak důležitý, je tam jen pro sichr, aby se to náhodou nezalilo, kdyby to nějakou nepředvídatelnou okolností nasálo zpětně do vzduchovače :D

Směsí NaClO2 s kyselinou je fakt dobré občas zamíchat, zvýší se produkce chlordioxidu.

Jo a ještě jedna informace (nevím jestli se to zde na fóru smí, pokud ne, tak prosím admina o smazání - není to reklama, nemám s prodejcem nic společného a bydlím na opačné straně ČR): vynikající ceny NaClO2 a monohydrátu kyseliny citronové má firma Fichema. Objednal jsem a přišlo za 2 dny. Je to na jedné z těch fotek výše.
Testovací proužky jsem koupil jinde, za těch klasických 530,- kaček (nejsou zrovna laciné, ale bez nich by to bylo nesrovnatelně složitější), ale rozstříhal jsem je napodél na půl a tak jsem získal namísto 50 kousků 100.
Pokukoval jsem také po elektronickém způsobu měření chlordioxidu, ale asi je to o ničem, vše se pohybuje od $300 výše a samotný senzor od $130. Navíc mají rozsah měření pouze do max. hodnoty 20ppm. Takže vzhledem k tomu jsou ty proužky ještě docela láce :cry:


Změnil jsem Ti barvu - modrá je zde vyhrazena moderátorům. poo.
Naposledy upravil(a) JasonX dne úte 31 led 2012 23:18, celkem upraveno 1 x.


Milan_Sk
Starší člen
Příspěvky: 194
Registrován: sob 19 lis 2011 20:00
Bydliště: Slovensko, Košice
Dal: 3 poděkování
Dostal: 10 poděkování

Re: CDS - SKÚSENOSTI

Příspěvek od Milan_Sk »

Wau, krásna práca a ešte krajší opis s kvalitným fotom. Ďakujeme :)


Prečo sa trápiť s MMS, ak je tu CDS http://www.upramene.cz/forum/viewtopic.php?f=36&t=2325
sisa
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1178
Registrován: ned 16 kvě 2010 9:34
Bydliště: Praha
Dal: 1783 poděkování
Dostal: 634 poděkování

Re: CDS - SKÚSENOSTI

Příspěvek od sisa »

JasonX, díky moc.
Kde se, prosím vás, kupují ty hadičky?

Děkuji.


JasonX
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: pát 06 led 2012 16:07
Dal: 5 poděkování
Dostal: 4 poděkování

Re: CDS - SKÚSENOSTI

Příspěvek od JasonX »

Myslím, že kdekoliv v akvaristice. Já osobně jsem ji kupoval v e-shopu akva-exo.cz za 7,-Kč za metr, spolu se spojkami za 5,-Kč/ks a škrtítkem asi za 12,-Kč.
(Jak je to tady s těmi názvy firem? může se to sem psát, nebo to bude považovaný jako reklama?)
Měj se.

Když dáš odkaz na to, kde se sežene něco k tématu, tak je to informace.
Když si dáš odkaz na nějakou firmu nebo stránky třeba do podpisu, tak se to zobrazuje bez ohledu na to, do jakého tématu přispíváš - pak je to nejspíš reklama.
Když uvedeš svoje www. stránky, ICQ nebo Skype ve svém profilu, tak se zobrazují jako tlačítka pod každým Tvým příspěvkem - to není reklama, ale forma kontaktu. poo.


JasonX
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: pát 06 led 2012 16:07
Dal: 5 poděkování
Dostal: 4 poděkování

Re: CDS - SKÚSENOSTI

Příspěvek od JasonX »

poo: Dík za info.


sisa
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1178
Registrován: ned 16 kvě 2010 9:34
Bydliště: Praha
Dal: 1783 poděkování
Dostal: 634 poděkování

Re: CDS - SKÚSENOSTI

Příspěvek od sisa »

Jasone, díky, mám objednáno.
Radši objednávám z obchodu, se kterým mají jiní dobré zkušenosti.. :) Takže, za mě, je lepší odkaz na obchod, i když je to reklama.


Uživatelský avatar
Batles
Zasloužilý člen
Příspěvky: 681
Registrován: ned 14 pro 2008 22:59
Bydliště: poblíž města Tišnov
Dal: 283 poděkování
Dostal: 709 poděkování

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od Batles »

Ahoj,
CDS užívám pravidelně od 9.prosice, mám vyrobenou již třetí várku (tři různé varianty výroby) a tato mne zaujala nejvíce:
Měřeno 29.1. – 50 dní od výroby
400-500ppm, těžko poznat, ale
6ml CDS=asi 35ppm
2mlCDS=1kap.MMS
Po padesáti dnech od výroby se koncentrace snížila pouze z 1ml CDS na 2ml CDS.
Jedná se o láhev, která byla sycena 5minut.

Na měření používám vždy 1dl vody.

Tato životnost se mi jeví jako velmi praktická a nejstabilnější. Láhev je litrová, hnědé sklo.
Všechny možné další způsoby a varianty výroby CDS mi nikdy nedaly takovouto stabilní koncentraci po 50ti dnech od výroby.
Při těch dalších způsobech jsem se mnohdy dostal už po třech týdnech i na 5ml CDS = 1kap.MMS1
Má někdo z vás podobnou zkušenost?
A potvrzuji, že CDS skladované v průhledném čirém skle na denním světle velmi rychle ztrácí koncentraci.
Hodina :spirit: se blíží, jdu si dát ještě :smoke:
a všem přeji dobrou noc :bye:
Batles :D


JasonX
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: pát 06 led 2012 16:07
Dal: 5 poděkování
Dostal: 4 poděkování

Re: CDS - skúsenosti

Příspěvek od JasonX »

Taky mám koncentrované CDS (slité 2 lahve z výroby - neměřitelné - <500ppm) v 1L skleněných hnědých lahvích, s podobnou zkušeností. Dceři jsem dal 1L naředěný CDS na 100ppm pro čištění zubů. I přesto, že jsem ji upozornil, že to má být radši ve tmě, nechala to stát na skříni a po týdnu bylo po parádě. Zprůhlednilo to a koncentrace byla ta tam.
Určitě to všichni víte, ale jen pro zajímavost, ppm= parts per million, tzn. 1ppm je miliontina celku, takže např. koncentrace kysličníku chloričitého ve vodě o 1000ppm = 1 promile ! A 1% roztok je vlastně 10000 ppm, takže jak píše ve své knize Jim Humble, je to hóódně, hóódně slabá koncentrace na nějakou otravu, nebo poleptání, jak hlásají různí odpůrci MMS a CDS.
Ctěl bych poprosit někoho ze zkušenějších, jestli by se se mu nechtělo sem dát nějaké příklady koncentrací v ppm. Např. kolik asi by mělo být např. na vnitřní užívání (myslím cca od - do), na kloktání, na opary, na různé exémy, na celkovou koupel a pod. Pro čištění zubů jsem si to změřil podle MMS a naměřil jsem cca 100ppm, ale bylo by docela zajímavé, určitě i pro ostatní, od kolika do kolika ppm je to pro daný účel nejvhodnější. Např. na ty opary si myslím, že by to mohlo být klidně i o něco víc, než těch 100ppm. Co myslíte?
A dík za každou zkušenost.
Takže se zatím všichni mějte...


Odpovědět

Zpět na „MMS - Miracle Mineral Solution“