Léčivky

Moderátor: aNONym

Odpovědět
Mo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 209
Registrován: sob 01 kvě 2010 16:07
Dostal: 3 poděkování

re

Příspěvek od Mo »

jeeej, ďakujem pekne, môže to byť prievanom, mala som ju na chodbe, tam sa jej najprv darilo, lebo sa nevetralo, a teraz, v lete otvorené, hore a dole, veru môže to byť, ale dala som si ju teda do kuchyne, aby som ju mala pri sebe, ani tam sa jej nepáči, takže v hline to asi nebude, už som sa s ňou veru aj rozprávala a dávala jej pusinky :D no neviem, neviem, skúsim to ešte s tými rukami a láskavou energiou, ak nič, vytiahnem to a omyjem tie korienky, veľmi pekne ďakujem za radu :) naozaj ;)


morse59
Starší člen
Příspěvky: 157
Registrován: čtv 22 úno 2007 19:32
Bydliště: hradec králové
Dostal: 5 poděkování

re

Příspěvek od morse59 »

Ahoj. Moje zkušenosti jsou: Lehká hlína,světlejší polostín,hlavně nepřelívat-1krát za týden je až až. A navíc jsem si všimnul,že obrůstá v cyklech asi po měsíci.
Když začíná schnout tak žloutne , ale né úplně. Ještě mi neodešla ani jedna rostlinka a to venku i doma. Můj názor je,že rostliny trpí více péčí než když se nechají sami sobě. Tím se samozřejmě nechci nikoho dotknout chraň Bůh ale u mě to tak bohužel funguje. Čím víc se s tím pářu,tím je to horší. Ahoj. Morse 59


Mo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 209
Registrován: sob 01 kvě 2010 16:07
Dostal: 3 poděkování

re

Příspěvek od Mo »

no veď už ani neviem, čo by som s ním robila, tak ho nechám tak, a uvidíme, či sa vzchopí ;)
mne sa väčšine kvietkov tiež darí, ale stalo sa mi, že niektorým aj nie, tak uvidím :D s bylinkami nemám ešte veľa skúseností, preto by ma mrzelo, že práve tento darovaný ženšen by mi odišiel :( ale uvidíme, verím, že sa vzchopí ;)
ďakujem za rady, prajem pekný dník :D


pavca
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: pon 01 lis 2010 18:54
Bydliště: Praha

Kořeny ženšenu + foto

Příspěvek od pavca »

Zdravím všechny bylinkáře :-)

Dostal jsem 2 kořeny ženšenu a nevím přesně jak bych je mohl využít - dají se ještě zasadit? Nebo je lze jinak zpracovat? A jak ty kořeny nejlépe uchovat.

Pro představu přikládám jejich fotografii.

Děkuji za případné odpovědi.

Pavel
Přílohy
Fotografie kořenů ženšenu
Fotografie kořenů ženšenu


jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

mno..

Příspěvek od jarda ovčák »

je pozdě na sázení....
jedině do dobrého sklepa do vlhkého písku.... toho žlutého. na jaře, v půlce dubna na záhonek, do hlinitopísčité půdy s minimem humusu.
nezalejvat...


Uživatelský avatar
sano
Zasloužilý člen
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08 úno 2006 23:48
Dostal: 18 poděkování

Koreň žeň-šeň

Příspěvek od sano »

V ovocinárskej škôlke v Klčove, pri Poprade, sa zaoberali v 80_tych rokoch kultúrou žeňšeňu. Majú najväčšie skúsenosti s jeho pestovaním v bývalom Československu.
Telefón: 00421905414247

nech sa mu darí.

sano


lena

zensen

Příspěvek od lena »

ano u nas doma se davala zelenina take pres zimu do pisku ve sklepe, takto
vydrzelo vsechno az do jara svezi.

myslim si take, ze to takto dobre prezimuje. Jinak pokud ne tak nakrajet na male kousky a dat do
lihu, vznikne ti z toho tinktura, kterou muzes dlouho uzivat.


aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: zensen

Příspěvek od aNONym »

lena píše:nakrajet na male kousky a dat do lihu, vznikne ti z toho tinktura, kterou muzes dlouho uzivat.
Před časem jsem v korejské prodejně v Praze na Vinohradech zakoupil kořen žen-šenu naložený v lihu. V obilném. ;) Non

Byl v celku. Cena 60,- Kč za lahvičku.


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
pavca
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: pon 01 lis 2010 18:54
Bydliště: Praha

Děkuji

Příspěvek od pavca »

Děkuji všem za rady. Rozhodl jsem se pro přezimování - dám ho tedy do vlhkého písku do sklepa.

S pozdravem

Pavel


Uživatelský avatar
muflon
Zasloužilý člen
Příspěvky: 660
Registrován: stř 25 lis 2009 19:36
Dostal: 32 poděkování

Bez vaření

Příspěvek od muflon »

Vlákno o kompenzaci stresů,nespavosti,přepracovanosti apod. :
http://www.upramene.cz/forum/viewtopic.php?t=1831
-------------
Dobromyslová směs různých bylin (koncentrát) NK, od dědka kořenáře (není nutné vařit, jen do vody, nebo přímo do pusy a zapít vodou bez bublinek...

Pomáhá na nespavost, rozhašené nervy, před delší jízdou autem (nesnižuje pozornost ani neotupuje!!, mohu potvrdit). :!:

http://www.dedekkorenar.cz/zbozi-a-prod ... s-p12.html

není vhodný pro systematické pití, spíše nárazově podle potřeby. Směs NK má uklidňující efekt při stresech, ale tak, aby neuspávala a nesnižovala pozornost a soustředění.

Nutné střídat směsi bylin a dělat pauzy, jinak ztratí účinnost!!

----------------------

Kapky od Grešíka...různé druhy- na nespavost i uklidnění...
http://www.gresik.cz/nase-vyrobky/bylinne-kapky.html

-----------------------

Dotaz: jaký kdo máte názor na braní více druhů bylinných kapek(extraktů) po sobě-
...někde sem četl že by mělo stačit prodleva 10min. a lze vzít jiný druh bylin.extraktu ,
ale někdo zase říká že nutno odstup cca 2h .... :?:

Dědek kořenář(B.Nový) zase ke sým kapkám říká že je možno je jakkoli míchat, pouze když se smíchají najednou nebo berou po jídle, tak mají menší (resp.jinou) účinnost než na lačno...odstupy jednotl.směsí od sebe nevím... :|


Uživatelský avatar
muflon
Zasloužilý člen
Příspěvky: 660
Registrován: stř 25 lis 2009 19:36
Dostal: 32 poděkování

Re: Ženšen pětilistý

Příspěvek od muflon »

Nemo píše:...
Máte prosím někdo nějaké zkušenosti s touto rostlinou "dlouhověkosti"?

http://www.salviaparadise.cz/adaptogeny ... 8_142.html
Ano viz vlákno Stresy,přepracování a nespavost...
(pomáhá- ten thajský- na nespavost, stačí 2 šálky během dne... ;) )

Taky viz vlákno Očisty...- jiaogulan(Gynostemma pentaphyllum, Gynostema pětilistá) obsahuje celkem dost saponinů...takže je to možná zároveň taková levnější a samozřejmě slabší alternativa k užívání yucca (není tak razantní ale o to dlouhodoběji pravidelným pitím prospěšná, zatímco yucca nelze dlouhodobě užívat...(a dost by to i lezlo do peněz... :evil: )
Jen s dávkováním asi optrně...pokud vím tak se nedoporučuje moc překračovat cca 2x denně 1/2č.lž. pomletého prášku listu pětilistého ženšenu...


V odkaze na kvalitní thajský jiaogulan (pětilistý ženšen) píšou, že místní vypěstované nejen nemají takovou sladkou dochuť, ale i účinky se nedají srovnávat s klimatem Thajska(případně dalších destinací), odkud se dováží různé stupně kvality jiagulanu....

Dost informací lze nalézt třeba zde:
http://www.jiaogulan.cz/caste_dotazy_faq.htm
:roll:

PS: může jít samozřejmě o chválení vlastního peří, třeba časem zjistí někdo kdo si pěstuje svou vlastní produkci, že účinky v ČR (SR) vyrostlé, nejsou až o tolik horší jak se nám snaží namluvit...??? 8)


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Ženšen pětilistý

Příspěvek od NAVAR »

Tuším že děda Slavík o něm něco psal a možná ho i má ale nejsem si jistý, zda-li to byl právě on.
muflon píše:
Nemo píše:...
Máte prosím někdo nějaké zkušenosti s touto rostlinou "dlouhověkosti"?

http://www.salviaparadise.cz/adaptogeny ... 8_142.html
Ano viz vlákno Stresy,přepracování a nespavost...
(pomáhá- ten thajský- na nespavost, stačí 2 šálky během dne... ;) )

Taky viz vlákno Očisty...- jiaogulan(Gynostemma pentaphyllum, Gynostema pětilistá) obsahuje celkem dost saponinů...takže je to možná zároveň taková levnější a samozřejmě slabší alternativa k užívání yucca (není tak razantní ale o to dlouhodoběji pravidelným pitím prospěšná, zatímco yucca nelze dlouhodobě užívat...(a dost by to i lezlo do peněz... :evil: )
Jen s dávkováním asi optrně...pokud vím tak se nedoporučuje moc překračovat cca 2x denně 1/2č.lž. pomletého prášku listu pětilistého ženšenu...


V odkaze na kvalitní thajský jiaogulan (pětilistý ženšen) píšou, že místní vypěstované nejen nemají takovou sladkou dochuť, ale i účinky se nedají srovnávat s klimatem Thajska(případně dalších destinací), odkud se dováží různé stupně kvality jiagulanu....

Dost informací lze nalézt třeba zde:
http://www.jiaogulan.cz/caste_dotazy_faq.htm
:roll:

PS: může jít samozřejmě o chválení vlastního peří, třeba časem zjistí někdo kdo si pěstuje svou vlastní produkci, že účinky v ČR (SR) vyrostlé, nejsou až o tolik horší jak se nám snaží namluvit...??? 8)
Naposledy upravil(a) NAVAR dne pát 10 pro 2010 17:30, celkem upraveno 1 x.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

NAVAR

Příspěvek od lajos »

Tak co máš? Spočítal si listy? Je šestkrát destilovaná? Amundsene NAVARE


Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

...

Příspěvek od hanka »

pardon....(promiň, Mildo, ten soubor mi tady nedrží ... :| )
Naposledy upravil(a) hanka dne sob 22 led 2011 10:40, celkem upraveno 3 x.


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Uživatelský avatar
milda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1294
Registrován: čtv 30 črc 2009 20:34
Dal: 710 poděkování
Dostal: 489 poděkování

Re: Porotce

Příspěvek od milda »

hanka píše:Porotce ve vaření chili... :D
http://www.email.cz/getAttachment?sessi ... J%D2%AB%00
"unauthorized" - mě to nic nedělá, nebo to neumím ;)

ale zajímalo by mě to, protože takovej pěkně pálivej ďábelskej kotlík musí bejt zdravej... :lol: :lol:


Odpovědět

Zpět na „Bylinky a jiné léčivky“