Léčivky

Moderátor: aNONym

Odpovědět
Abakuk
Starší člen
Příspěvky: 109
Registrován: čtv 22 kvě 2008 22:10
Bydliště: Náchodsko

Re: kalísie voňavá

Příspěvek od Abakuk »

Matina píše:Zdravím, nemá někdo zkušenost s kalískou na bradavice? nebo ještě nějaké jiné recepty kromě těch, co jsou na netu? Jinak ji mám doma v květináči, holka roste "jako z vody" :-)) Maťa
Na bradavice se da použít šnečí sliz, místo těch chemických laků. Ten když zaschne tak nepropustí vzduch a bradavice "uschne"


Tma na to vrhá nové světlo
Matina
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 17 čer 2010 10:15

kalísie voňavá

Příspěvek od Matina »

zajímavé...jenže posledního šneka jsem viděla před lety a holku bych k takovému úkonu nepřemluvila - napatlat si něco takovýho na prstík... :roll:


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: kalísie voňavá

Příspěvek od A(&F) »

Matina píše:zajímavé...jenže posledního šneka jsem viděla před lety a holku bych k takovému úkonu nepřemluvila - napatlat si něco takovýho na prstík... :roll:
... jakožto majitel lehce přemnoženého stádečka Achatin ti jich mohu pár poslat ... to není problém ... napiš si kolik ... :D ... pokud bys ale raději zatoužila po klasickým českým šnekejšovi, tak těch mám taky plnou zahradu ... :lol: ...

... a z přemlouvání bych strach neměl, ... to napatlání na prstíky by potom díky přítomnosti ulitnatce proběhlo již zcela samo ... ;) ...

PeS: ... pokud se o ně budeš dobře starat, tak mohou dorůst až takovýchto rozměrů ... :) ...

Obrázek

Obrázek


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Matina
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 17 čer 2010 10:15

kalísie voňavá

Příspěvek od Matina »

díky za nabídku, šneček krásný :D , bydlíme v paneláku a do našeho zvěřince fakt už ani rybku :lol: raději bych přivítala zkušenosti a recepty s kalískou ;) Maťa


peekaa
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: ned 08 kvě 2011 21:34

dotaz

Příspěvek od peekaa »

Já bych se chtěl něco zeptat, protože mi to není *zcela* jasné:

* trhají se lístky na šlahounech nebo hlavním kmeni?
* co je to "kolínko" na šlahounu? To je taková tmavší část před lístkem? Jinými slovy počet kolínek souhlasí s počtem lístků?
* když to dáváte s květináčem do zahrady do hlíny, používáte hliněný nebo plastový?


Díky moc, mám tyto dvě rostliny díky shodě náhod doma, tak bych to chtěl zkusit.


Matina
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 17 čer 2010 10:15

kalísie voňavá

Příspěvek od Matina »

zdravím - stáhni se povídání o kalísce - druhý příspěvek od zhora - od Cimirka - v něm je i nakresleno, jak vypadají šlahouny a kde se řežou...jednoduše vysvětleno - na oddenku máš rovné části a jakoby ohyb - kolínko, je na něm malý lístek - a zase rovnou část, to se pořád opakuje...jako u např. nohy :lol: takže se množí tak, že se uřízne v půlce rovné části - máš tam půlku rovné části, kolínko a další půlku části oddenku - dáš jedním koncem do vody a pustí se kořínky, počkej, až jsou kořínky větší a časem je pak píchni do květináče...
Trhají se listy od spodu rostliny na hlavním kmeni.
Já ji mám za oknem v květináči.


Uživatelský avatar
rival
Hlavní admin - živý člověk
Příspěvky: 1220
Registrován: stř 16 lis 2005 9:44
Bydliště: severní­ čechy
Dal: 14 poděkování
Dostal: 226 poděkování
Pohlaví:
Kontaktovat uživatele:

Pythium oligandrum

Příspěvek od rival »

Zajímaly by mne Vaše zkušenosti s touto houbou. Podrobné info níže.

http://www.pythium.eu/cs/

Chytrá houba - Pythium oligandrum
Profesionál v péči o nohy, ruce, pokožku, ústní dutinu, intimitu, nehojící se rány, ...


Houbový organizmus Pythium oligandrum z říše Chromista - Stramenopila představuje předěl mezi houbami a prvoky, z důvodu svého rozmnožování jak pohlavního tak nepohlavního. Pythium oligandrum proniká svými vlákny do buněk parazita (plísně nebo kvasinky) a čerpá z něho pro svoji výživu potřebné látky. Na podkladě výživové a prostorové kompetice tak vytlačuje z prostorů patogenní kožní houby. Podstatou účinnosti přípravku je produkce enzymů a parazitování na plísňových chorobách. Po splnění tohoto úkolu ( vyčerpání parazita) mizí z této lokality ( lidské tělo není pro něho přirozené prostředí a není schopen se v tomto prostředí adaptovat) a uvolňuje prostor pro znovuosídlení tzv. normální mikroflórou.

Velmi dobře působí i na neduhy, které nejsou vyvolány houbami jako například lupenka, atopický ekzém, nebo živé rány diabetiků, kde působí převážně enzymatickou formou.

Třicetiletý výzkum stále pokračuje a zde Vám představujeme přípravky, které jsou uzavřeny laboratorními zkouškami, registracemi přípravků, praktickým odzkoušením v nemocnicích, na klinikách i v ordinacích kožních lékařů. To vše pod dohledem předních českých lékařských mikrobiologů a dermatologů.

U přípravků nebyly zaznamenány vedlejší, natož nežádoucí účinky ani u skupiny osob se sníženou imunitou a dětí.

Pro různé druhy přípravků jsou používány druhy kmenů, které svými vlastnosti nejvíce zasahují daný problém.



Přípravky uvedené na těchto stránkách http://www.pythium.eu/cs/ jsou dostání v lékárnách v České a Slovenské republice


rival - živý člověk
rado3105
Stálý člen
Příspěvky: 34
Registrován: pát 22 led 2010 0:33

Goji - kustovnica

Příspěvek od rado3105 »

Isto ste o tejto rastlinke poculi. Je z HImalaji a aktualne to je velky boom. Strasne vela antioxidantov, mineralov...
Vraj sa da vypestovat bez problemov aj u nas, rastie aj v zime. Co som pozeral semienka su dost drahe, vie niekto zohnat?
http://www.zahradnictvolimbach.sk/rastl ... inska.html


Jans
Stálý člen
Příspěvky: 64
Registrován: sob 11 říj 2008 21:28

goji

Příspěvek od Jans »

Vloni jsem sadil na jaře ze sušených plodů, zatím roste.


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Goji - kustovnica

Příspěvek od A(&F) »

rado3105 píše:Isto ste o tejto rastlinke poculi. Je z HImalaji a aktualne to je velky boom. Strasne vela antioxidantov, mineralov...
Vraj sa da vypestovat bez problemov aj u nas, rastie aj v zime. Co som pozeral semienka su dost drahe, vie niekto zohnat?
http://www.zahradnictvolimbach.sk/rastl ... inska.html
... tak semínka se ti zdají drahá ??? ... co s tím ??? ... :ethink: ... no, jednoduchá rada ... ;) ... kup si sáček sušené GOJI ... a semínka si z plodů vyseparuj !!! ... :P ...

... loni v květnu jsem takto získaná semínka naklíčil na buničině a mrňavé semenáčky poté zasadil rovnou ven do hlíny na zahrádku ... koncem léta byly rostlinky už 20 cm vysoké ... bohužel jim nějak moc nesedla péče mé matky (která je i přes zapíchnuté klacíky považovala za plevel ... :? ) ... takže z těch 6 ks nakonec přežila pouze jedna (tu navíc matka s nástupem podzimu zakrátila až na nulovou velikost ... :shock: ... "prej stejně byla uschlá" ... :roll: ... místo potom ještě důkladně zryla ... :bhead: ) ... kustovnička ale i přes všechny tyto útrapy (+ velmi dlouhou krutou zimu) nedávno vyrazila ze země a má se docela čile k světu ... :) ... uvidíme ..... (ale jestli na ni ještě jednou máti sáhne, tak už se asi neudržím ... :epray: ) ...

PeS: ... mimochodem, kustovnice zažívá velký boom už mnoho let ... v Číně dokonce již několik tisíciletí ... :D:D:D ...

doplněno: ... koukám že Janis byl rychlejší ... a hlavně stručnější ... :lol: ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
krovak
Stálý člen
Příspěvky: 81
Registrován: pon 23 čer 2008 13:18
Dal: 1 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Goji - kustovnica

Příspěvek od krovak »

rado3105 píše:Isto ste o tejto rastlinke poculi. Je z HImalaji a aktualne to je velky boom. Strasne vela antioxidantov, mineralov...
Vraj sa da vypestovat bez problemov aj u nas, rastie aj v zime. Co som pozeral semienka su dost drahe, vie niekto zohnat?
http://www.zahradnictvolimbach.sk/rastl ... inska.html
ahm, da sa kupit aj ako rastlinka (lacno) a nasledne sa da pekne rozmnozovat vegetativne.
Len tak mimochodom ale nepochadza z Himalaji, Kustovnica cinska je skor z juznejsej casti Ciny.
Pri pestovani si ale treba uvedomit, ze vzrastom je podobna skor malinam, alebo cerniciam (nazvime to poliehavym kerom hadam) a hlavne ze sa v podstate jedna o burinu, takze nie je problem ju vysadit a pestovat (gouqi a jej pribuzne sa s uspechom daju pouzit na zazelenanie rumovisk kde nechce nic ine rast), skor moze byt problem sa jej zbavit :-)
A len tak mimochodom minimalne na juhu slovenska (tu som si ich vsimol) rastu pribuzne kustovnici, vzrastovo a listami takmer rovnake rastliny, ktore su vsak udajne jedovate.


Uživatelský avatar
jani
Zasloužilý člen
Příspěvky: 324
Registrován: čtv 22 dub 2010 7:00
Bydliště: okr. HO
Dal: 325 poděkování
Dostal: 251 poděkování

lopuch

Příspěvek od jani »

Dostal se ke mně meilík tohoto zajímavého znění, tak zveřejňuji.
Zkušenosti s lopuchem mám opravdu velmi dobré, jak na vytahování zánětu a krevních sraženin, včetně mizení modráků na těle, tak i co se týká diagnostiky. Občas si dávám listy do ponožek na noc jako detoxikační kůru a když si odšťavuju nějaký ty zelený "dobroty", přidám i lístek lopuchu.
Léčitel zmiňovaný v textu bydlí sice nedaleko, ale nikdy jsem o něm neslyšela, za zkušenosti bych byla ráda, pokud o něm někdo něco slyšel.
Přílohy
LOPUCH.doc
(195 KiB) Staženo 370 x


krovak
Stálý člen
Příspěvky: 81
Registrován: pon 23 čer 2008 13:18
Dal: 1 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: lopuch

Příspěvek od krovak »

jani píše:Dostal se ke mně meilík tohoto zajímavého znění, tak zveřejňuji.
Zkušenosti s lopuchem mám opravdu velmi dobré, jak na vytahování zánětu a krevních sraženin, včetně mizení modráků na těle, tak i co se týká diagnostiky. Občas si dávám listy do ponožek na noc jako detoxikační kůru a když si odšťavuju nějaký ty zelený "dobroty", přidám i lístek lopuchu.
Léčitel zmiňovaný v textu bydlí sice nedaleko, ale nikdy jsem o něm neslyšela, za zkušenosti bych byla ráda, pokud o něm někdo něco slyšel.
Skús ho navštíviť a uvidíš. Mne popisoval návštevu u dotyčného pána známy, ktorý u neho trikrát bol (prvý, posledný a nikdyvíce). Dosť bizardný zážitok.
Navyše aj tie recepty ktoré uvádza sa mi zdajú pochybné - minimálne formou a posadnutosťou lopúchom.


Uživatelský avatar
abul
Zasloužilý člen
Příspěvky: 207
Registrován: pát 16 dub 2010 6:34
Dal: 106 poděkování
Dostal: 197 poděkování

Re: lopuch

Příspěvek od abul »

Jani, nijak nechci zpochybňovat léčivé účinky lopuchu, ale tady bych byl hodně opratrnej. U pana Hornáčka jsem kdysi byl a vím, že už tam nikdy nepojedu. Pan Hornáček měl snad kdysi s tinkturou z lopuchu úspěch při léčbě mrtvice, resp. stavu po ní, což je vzhledem k účinkům lopuch docela možné. Co ale vidím jako totální úlet je fakt, že se mně snažil přesvědčit, že moje problémy - spastická paraplegie po úrazu míchy(prostě zlomená páteř), nijak nesouvisí s míchou, ale že jsem měl mrtvici. Takže mně asi půl hodiny mazal tím sajrajtem, přičemž ho velice zajímal můj sexuální život s manželkou :laugh: Takže jsem se to snažil co možná nejrychleji ukončit a mazat odtamtud pryč. Teda léčitelé ano, alternativní způsoby ano, ale vola ze sebe dělat nenechej! I v téhle oblasti je obrovský odpad a taky hodně parazitů, na které bohužel nezabírá MMS, snad jen kopanec do ... :ptrain:


Když mluvíš, tvá slova by měla být lepší než ticho.
Uživatelský avatar
abul
Zasloužilý člen
Příspěvky: 207
Registrován: pát 16 dub 2010 6:34
Dal: 106 poděkování
Dostal: 197 poděkování

Re: lopuch

Příspěvek od abul »

Ještě něco k lopuchu. Bohužel už nevím, odkud to mám staženo. Omlouvám se autorovi.

Arctium tomentosum-Lopuch plstnatý

Na pohled je to nepěkný bodlák, ale velmi osvědčená léčivá rostlina. Stejné účinky mají i lopuch větší a lopuch menší, které při sběru ani užívání téměř nerozlišujeme. Kořeny se vykopávají brzy na jaře, dříve než vyžene listy, ale jen v prvním roku vegetace. Mimo kořen se používají také mladé listy a semena lopuchu, z nichž se vyrábějí kosmetické vlasové přípravky. Prvořadou léčivou schopností lopuchu je silné čištění krve. To ho řadí mezi výborné rostlinné léky na všechny druhy kožních chorob, přičemž se používá zevně i vnitřně. Známé jsou účinky lopuchu na růst vlasů, pomáhá při jejich vypadávání, při lupech a maštění vlasů. Další dobrou vlastností lopuchu je mírné rozpouštění žlučových a močových kamenů. Droga trochu prohání, vyvolává pocení a posiluje při jarní únavě. Při vnějším použití pomáhá droga z lopuchu při plísňových onemocněních kůže a slouží také k omývání obličeje při uhrovitosti a mastné pleti. Spařené a mírně podrcené listy je dobré přikládat na otoky a svědivé vyrážky, stejně poslouží i silný odvar z kořene nebo listů.

Lopuch plstnatý (Arctium tomentosum) má dužnatý kořen (Radix bardanae), který je velmi ceněn v léčitelství, protože se v něm ukládají zásobní látky.

ÚČINNÉ LÁTKY
Kořen lopuchu obsahuje polysacharid inulinu, silice, polyacetylenové složky (tridekadientetrin, tridecenpentain) s fytoncidním a fungicidním účinkem, sliz, třísloviny, minerální látky, lappin, glykosid arkciín, kyselinu palmitovou a stearovou, hořčiny, pryskyřice, bílkoviny, tuky, sulfáty a fosfáty vápníku, draslíku a hořčíku, olej a vitamín C.

ÚČINKY a PŮSOBENÍ
Lopuch příznivě působí při poruchách trávicího traktu a na celkové posílení organismu. Má i účinky močopudné a potopudné, také silně povzbuzuje látkovou výměnu a zlepšuje činnost jater a žlučníku, lze jej použít při dně, revmatismu, při ledvinných a močových kamenech, gastritidě a žaludečních vředech, při peptickém vředu, při zánětech v ústní dutině, snižuje hladinu cukru v krvi, při onemocnění kloubů a artrózách různého původu, hemoroidech a malárii.
Při současném vnitřním i vnějším podávání jím lze často vyléčit i chronické ekzémy a jiné kožní poruchy vzniklé v důsledku špatné látkové výměny. Silný odvar z kořene vtíraný několikrát týdně do pokožky hlavy posiluje růst vlasů. Šťáva z kořene je výborným kožním lékem - užívá se vnitřně nebo zevně na potírání ekzémů a mykóz, vředů, akné či ran. Po zaschnutí se smyje čajem z kořene.

PŘÍPRAVA a DÁVKOVÁNÍ
V kožním lékařství nebo při léčbě cukrovky se užívá silnější čaj (20 g drogy na 250 ml vody - pít 3x denně). V ostatních případech se užívá slabšího odvaru, který se připraví ze dvou čajových lžiček na 400 ml vroucí vody - čaj se nechá přes noc odstát a užívá se pak 4x denně po 100 ml.

KONTRINDIKACE
Nedoporučuje se používat v těhotenství


Když mluvíš, tvá slova by měla být lepší než ticho.
Odpovědět

Zpět na „Bylinky a jiné léčivky“