Zahradničení v domácích podmínkách ...

Moderátor: aNONym

Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Zahradničení v domácích podmínkách ...

Příspěvek od A(&F) »

... jelikož jsem letos začal intenzivněji pokusničit ohledně pěstování ovoce a zeleniny v "domácích podmínkách", zakládám toto vlákno ...... vítány jsou všechny příspěvky ohledně pěstování uvnitř bytu, popř. v nádobách venku za okny, ale i na balkóně nebo v zimních zahradách, ať už je použit libovolný typ substrátu nebo hydroponie ...

... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Ačokča ...

Příspěvek od A(&F) »

... ta sice nebyla "plánovaná", ale i tak sem patří ...... jelikož mi koncem května slimejšové zlikvidovali podstatnou část sazeniček, musel jsem tudíž ještě narychlo vypěstovat mj. aj další ačokči ...... a protože jedna z nich se poměrně rychle přichytila na kabely a anténu vedle stojícího routeru, později pak přes voskovku vyšplhala až na kalísii, tak jsem ji ponechal doma ... za ten půldruhý měsíc má již cca 2,5 metru dlouhý stonek s pětadvaceti listy, v jejichž úpaží vyrašilo několik květů, které se i přes neopylení začínají měnit v mrňavé plody, což je vcelku zázrak, jelikož je schovaná za stále staženou poloprůsvitnou roletou panelákového okna, jenž je situováno směrem na zzs, tudíž za celou tu dobu ještě pořádně "neochutnala" přímé sluneční paprsky ... na druhou stranu se jí však dostává trochy světla až dlouho do noci, z jedné až dvou 23W úsporek + jedné 10W LEDky v cca 3 metry vzdáleném stropním svítidle, kterým si v pokoji svítím ...

... prozatím žije z čerstvého zahradního substrátu pro pokojovky (květináček o obsahu cca 1 litr) + každodenní závlahy, jednou týdně vylepšené kopřivovou jíchou, ale už mám pro ni přichystánu větší nádobu s čerstvou zeminou + lepší místo "na výsluní" ... :) ...

... ještě malé srovnání s těmi ostatními, jenž byly přesazeny na záhon ...... mají sice silnější stonky, jsou zelenější (což je pochopitelné), ale na délku jsou sotva poloviční ... na květ však zatím nenasadila ani jedna z nich ...

... :bye: ... Anri ...
Přílohy
Ačokča doma ....jpg
Ačokča doma - květ ....jpg
... velikost plodu je cca 3 mm ...
... velikost plodu je cca 3 mm ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Batáty ... sladké brambory ...

Příspěvek od A(&F) »

... koncem června v Albertu (v oddělení zeleniny) bylo zakoupeno několik cca půl-kilových hlíz "sladkých brambor" ( Povijnice batátová / Ipomoea batatas, rostlina příbuzná to našemu svlačci) ...... a jelikož se podařilo jednu "bramboru" uchránit před konzumací (to zas bylo ze strany drahé polovice "významnejch pohledů" typu: :roll: ), tak byla v půli července zasazena do květináče, kdy po týdnu skrz hlínu vyrazilo několik drobných "přes řapík přeložených" lístků ... :) ..... po dalších cca 14 dnech již vypadala takto (pro srovnání, vnější průměr bílého květináče je 19 cm) ...
IMG_3070.JPG
IMG_3071.JPG
IMG_3072.JPG
... nicméně v okamžiku, kdy jsem se rozhodl ji přesadit do větší nádoby (jelikož květník byl již po takhle krátké době zcela zaplněn kořeny :shock: ) a v té ji dopřát venkovních výhod zahrádky, tak přítula najednou naprosto nečekaně prohlásila, "že je to docela hezká dekorativní rostlina, kterou by snad doma ještě unesla" (i přestože při mém posledním pokusu "propašovat domů další kus přírody" jsem byl nevybíravým způsobem upozorněn: "že pokud přitáhnu ještě nějakou nějakou kytku, tak pojedu i s ní!" :D ) ... tudíž bylo jasné, že nezbyde než pokusit se ji namnožit ...... naštěstí povíjnice mají na svých stoncích a u listů hojné zárodky budoucích kořenů (to jsou takové ty "bílé pupínky", jenž jsou hezky vidět na předchozím detailním snímku), takže jsem jeden ze stonků odřízl a ve skleničce s vodou jej nechal "vyhnat nové kořeny" ...... již po pěti hodinách dosahovaly délky 2 mm a po 24 hodinách už byly téměř centimetrové (!!), takže třetí den mohla rostlinka putovat do hlíny ...
... ve vedlejším květináči je vidět kousek nedávno vyklíčeného "štěrbáku" ...
... ve vedlejším květináči je vidět kousek nedávno vyklíčeného "štěrbáku" ...
... no, a ta původní "mateřská rostlina" na zahrádce je k dnešku takto narostlá ...
IMG_3120.JPG
... tož na podzim uvidíme, zda se do té doby stačily pod zemí urodit aj nějaké ty hlízky, jenž by příštím rokem mohly posloužit jako základ budoucí záhonové sazby ve velkém ... ;) ...

... mmch, ... batáty (jak podzemní až 5 kg těžké hlízy, tak i nadzemní až 7 metrů dlouhé olistěné šlahouny) mají v mnohém dokonce ještě větší využití jako zde v jiném vláknu probírané kudzu ... :ewhistle: ...... vždyť je to v podstatě podobný "plevel" !!! ... :D :D ...
(pozn: ... vzhledem k tomu, že jsou dosti nenáročné na závlahu, údajně je stačí zalít 6x za sezónu, takže by se jim mohlo dařit i v pouštním prostředí Californie ... :angel: ) ...

... :bye: ... Anri ...

---------------
PeS: ... před týdnem jsem zasadil ještě další dvě hlízy, ale ty se zatím "neprobudily" ... :zzz: ...

=== doplněno ===========

Batáty obsahují:
sacharidy
škroby
rozpustný pektin - snižuje hladinu cholesterolu
bílkoviny
nerozpustnou vlákninu - působí proti vzniku zácpy, hemoroidů a je účinná proti obezitě
kyselinu chlorgenovou - protirakovinná fytochemická látka, která může dle předběžných studií ničit škodlivé karcinogeny a viry
kyselinu kávovou - fenolová sloučenina vykazující účinky v boji proti rakovině a nemoci AIDS
rostlinné steroly - snižují hladinu cholesterolu, mohou omezit i riziko vzniku rakoviny vázáním karcinogenních činidel v trávicím traktu
karotenoidy lutein a zeaxantin - barviva propůjčují batátům jejich sytě oranžovou barvu, mohou pomáhat v ochraně před aterosklerózou, některými druhy rakoviny a očními chorobami
beta karoten - rostlinné barvivo působící proti vzniku některých druhů rakoviny (žaludku, slinivky břišní, úst a dásní)
vitamin A
vitamíny skupiny B
vitamin C - podporuje imunitní systém a hojení, pomáhá v prevenci degenerativních očních onemocnění
draslík - působí příznivě na srdeční činnost, snižuje krevní tlak a riziko vzniku srdečních chorob, ledvinových kamenů a mrtvice

Batáty mají díky karotenoidům zářivou barvu, patří k nejvýživnějším druhům zeleniny. Tyto hlízy mohou pomáhat v prevenci rakoviny, degenerativních očních chorob, deprese a srdečních onemocnění.

(zdroj: ... http://www.nasevyziva.cz/sekce-zelenina ... s-323.html)

doplněno 5.9.2014 ...
Batáta - cca 1,5 měsíce od zasazení hlízy ....JPG


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Batáty ... sladké brambory ...

Příspěvek od A(&F) »

... jelikož jsem byl jedním ze zdejších kamarádů požádán, zda-li bych mu také nezakořenil jednu "batátu", tak se při tom rovnou aj foto-zdokumentovala rychlost rašení nových kořenů ...
Povijnice batátová (Ipomoea batatas), zakořeňování rostlinného řízku (rooting of plant cuttings) ....jpg
... snímky jsem ale musel dodatečně velikostně upravit, aby byly ve stejném měřítku, jelikož přítula to fotila z ruky (a pokaždé z jiné vzdálenosti :mrgreen: ) ...
(pozn: ... druhý den po začátku, tedy v okamžiku vyfocení prvého snímku, bylo do vody přidáno několik kapek medu, kterýžto na rostliny funguje coby stimulátor zakořenění ...... rostlina sice ihned "vyčlenila" dva odpadní listy, do kterých "odložila" jí nehodící se látky a poté je "nechala uschnout", nicméně je vidět, že od té doby se růst kořenů podstatně zrychlil ... :) ... )

... ještě pohled na láhev, kterou zakořeňující stonkový řízek "batáty" sdílí společně s přespříliš hubenou petrželkou, jenž po otrhání natě málem skončila v koši ... :angel: ...
... vpravo je vidět předchozí zakořeněná "batáta" v květináči se "solárním urychlovačem růstu" ... :D ...
... vpravo je vidět předchozí zakořeněná "batáta" v květináči se "solárním urychlovačem růstu" ... :D ...
... :bye: ... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Solární urychlovač růstu ...

Příspěvek od A(&F) »

... v souvislosti s předchozím jsem byl požádán, zdali bych mohl něco více napsat ke zmíněnému "solárnímu urychlovači růstu", tož přidávám ještě pár celkových pohledů ...
... pohled na zadní stranu ...
... pohled na zadní stranu ...
... pohled shora ...
... pohled shora ...
... výhodou tohoto uspořádání je, že na rostlinu dopadá mnohem více světelného i tepelného záření (přímé + to odražené od "zrcadlové plochy") ...

- světlo na rostlinu přitom dopadá i "zezadu", tedy i na listy, které by jinak byly zastíněny "předními/horními listy" ...
- při pěstování světlomilných rostlin v oknech nasměrovaných na východ či na západ pak během dne "v součtu" na rostlinu dopadne téměř stejné množství světla, jako by byla umístěna v okně otočeném na jih (kolik, to záleží na kvalitě/odrazivosti "zrcadlové plochy" = čím lesklejší, tím více dopadlého světla) ...
- rostliny jsou díky tomu symetričtější i v prostředí s "horšími světelnými podmínkami", tzn. "netáhnou se za světlem" ... viz spodní snímek, kde je vidět rozdíl mezi vlevo "zakořeňující batátou", jenž má všechny listy otočené směrem k oknu, kdežto ta vpravo, v "květináči se solárkem", má "hezký rozkladitý vzrůst" s listy rovnoměrně natočenými do všech stran ...... (pozn: ... toto okno směřuje přímo na západ) ...
- v případě umístění v jižním okně "odrazná plocha" umožňuje bez přisvěcování pěstovat "na světlo náročné rostliny" dokonce i v zimních měsících (pouze se musí použít "přiklopenější náklon zrcadla" než v létě, jelikož se slunko pohybuje po nižší dráze)

... to vše se samozřejmě pozitivně projeví na vitalitě rostlin / rychlosti jejich přírůstků ... :) ...
(po přidání "odrazné plochy" se batáta v květináči "viditelně rozjela" až takovým způsobem, že během týdne ve velikosti listů předehnala tu vedlejší ze zahrádky, ve vodě zakořeňující ... = během toho cca týdne se té se "solárkem" listy zvětšily téměř na dvojnásobek ... :shock: :D )

... :bye: ... Anri ...

PeS: ... "odrazná plocha" může být i rovná/lineární (= neparabolická), např. pro použití s truhlíky umístěnými na vnějším parapetu, kdy tato může být jednoduše zasunuta mezi okno a truhlík (čímž je zároveň aj upevněna), popř. může být nastálo vyřešena pomocí cca 30 cm širokého pruhu samolepicí odrazné zrcadlové folie, nalepeného na spodní straně okna (lze použít i "poloprůhledné odrazné folie" určené původně k polepu skel automobilů či "solárních klimatizačních/private folií", kdy díky částečné průhlednosti folie to potom zevnitř místnost vůbec nepůsobí až tak rušivě, jak by se mohlo na první pohled zdát) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Pohanka ...

Příspěvek od A(&F) »

... pohanku a její blahodárný vliv na lidský organismus (především na cévy, potažmo na varixy nebo-li křečové žíly, popř. jako prevence infarktu či mrtvičky) zdejšímu osazenstvu asi netřeba moc představovat ...... nicméně není moc známo, že ona nejdůležitější aktivní látka, "rutin", je obsažena nejen v plodech, které se užívají nejčastěji, ale i v listech a stoncích, kde je ho dokonce ještě více než v semenech, tím pádem je i v mladých výhoncích ...... (pozn: ... rutin v podstatě obsahuje celá rostlina, kdy nejvíce je ho v květech a nejméně pak v kořenech) ...

... tudíž když se před časem sázely ty dvě další batátové hlízy do samozavlažovacího truhlíku, tak okolní zatím nevyužitý prostor byl použit pro osázení pohankou ... (semena zakoupena v Baumaxu, coby zelené hnojení, půl kila za necelé "čtyři pětky") ...... komentáře jsou v popisu fotek ...
... navrch ještě přišla cca centimetrová vrstva vrstva hlíny, nicméně chtělo by to alespoň 3 cm ...... semínka začala klíčit (/"stavět se") druhým až třetím dnem od první zálivky ...
... navrch ještě přišla cca centimetrová vrstva vrstva hlíny, nicméně chtělo by to alespoň 3 cm ...... semínka začala klíčit (/"stavět se") druhým až třetím dnem od první zálivky ...
... v tomto stadiu je už vhodná ke konzumaci ...
... v tomto stadiu je už vhodná ke konzumaci ...
... :) ...
... :) ...
... sic již trochu přerostlá, ale stále chutná bááječně ...
... sic již trochu přerostlá, ale stále chutná bááječně ...
... a ještě malé překvapení nakonec ... konečně se "probudila" jedna z těch "spících batátových hlíz" ... :jump: ...
... už jsem ani moc nedoufal ... ;) ...
... už jsem ani moc nedoufal ... ;) ...


... :bye: ... Anri ...

------------
PeS: ... pohanka mimo rutinu také obsahuje cholin, který regeneruje jaterní buňky poškozené alkoholem nebo jinými chorobami ..... cholin rovněž pomáhá při odbourávání nahromaděného tuku v játrech ...

======================
doplněno: 6.9.2014 ...
... batáta již vyrašila dokonce ze tří míst ... :) ... a docela je zvláštní, že každý z těch tří výhonků má jiné vybarvení, přestože vyrůstají z jedné společné hlízy!! (temně červený + zelený s červeným žilkováním + jasně zelený) ... :ethink: ...  :dknow: ...
... batáta již vyrašila dokonce ze tří míst ... :) ... a docela je zvláštní, že každý z těch tří výhonků má jiné vybarvení, přestože vyrůstají z jedné společné hlízy!! (temně červený + zelený s červeným žilkováním + jasně zelený) ... :ethink: ... :dknow: ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Tak trochu jiné zakoření ...

Příspěvek od A(&F) »

... když jsem před cca půldruhým měsícem přesazoval batátu (z květináče do zahradního lavoru), podařilo se mi přitom ulomit jeden z lístků, kterýžto následně skončil v kalíšku s vodou + několika kapkami medu, čímž jsem si opět (uznávám že zcela po právu) vysloužil další ušklíbnutí od přítuly ... i když teda vlastně nevím, jestli to bylo víc kvůli tomu "šílenému pokusu" nebo protože jsem použil kalíšek na vajíčka ... :D ...... nicméně přiznávám, já sám jsem tomu také moc nevěřil (už kvůli scházející bazální části stonku s pupeny), neb lze zakořenit i samotné listy, ale postupuje se při tom většinou dosti odlišným způsobem ... ;) ...... jak však šel čas, lístek ve vodní lázni byl sice evidentně stále naživu (byť ne zrovna ve zcela nejlepší kondici), ale v podstatě se nic zásadního nedělo, tak před několika dny se zničeho nic udál malý zázrak a z konce řapíku mu najednou vyrašilo několik kořínků ... :jump: ...... tož teď poputuje do hlíny v květináči a věřím, že časem vyroste ve zdravou krásnou nádherně urostlou rostlinku, jenž určitě vyplodí mnoho sladkých šťavnatých hlíz ... :) ...

... :bye: ... Anri ...
Batáta, lístek ve vodě ....JPG
Batáta, list s kořeny ....JPG
PeS: ... když přítula posléze uviděla ty malé kořínky, na tváři se jí objevil radostný úsměv s rozzářenejma vočičkama ...... a pokud by se nebála, že jim něco udělá, tak by je zřejmě i pohladila ... ;) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
milda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1294
Registrován: čtv 30 črc 2009 20:34
Dal: 710 poděkování
Dostal: 489 poděkování

Re: Pohanka

Příspěvek od milda »

Zaujal mne Anriho článek o pěstování pohanky "na zeleno"

Nemaje originál osivo, vzpomněl jsem si, jak jsme u Jardy Zajíčka diskutovali, zda je možné naklíčovat

pohanku loupanou, kupovanou na jídlo. Většnou jsme byli přesvědčeni,

že loupaná pohanka nebude klíčit - až jsme to zkusili. ;) :D


přináším obrázky průběhu:
IMG_2084.jpg
pohanka loupaná po dvou dnech naklíčení 25.9.
IMG_2087.jpg
po čtyřech dnech přikrytá zeminou, semtam nějaké semínko je navrchu 27.9.
IMG_2090.jpg
29.9. - po pěti dnech od namočení pohanky

Vypadá slabší, než ta Anriho, zřejmě to bude ztrátou při naklíčování ve vodě, ale rostou úplně všechny semínka, třebaže oloupaná.


milnem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 291
Registrován: sob 29 led 2011 19:43
Bydliště: Zlínský kraj
Dal: 849 poděkování
Dostal: 211 poděkování

Re: Zahradničení v domácích podmínkách ...

Příspěvek od milnem »

Zdravím,

našla jsem hezký článeček i s fotkami jak pěstovat doma v zimě zelené natě.Není to až tak nic nového,ale stojí za rozkliknutí i když třeba jen pro připomenutí.
http://poutnicicasem.blog.cz/1405/sedm- ... va-a-znova

M.


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Tak trochu jiné zakoření povíjnice ...

Příspěvek od A(&F) »

... přiznám se, že co se týče překvapení z říše rostlin, tak nejvíc mi jich asi letos připravil "batátovník" ...

... jelikož jsem jel o minulém víkendu navštívit pár kamarádů z fóra (kteří bydlí v bohem zapadlé vesničce poblíž Lanškrouna, zasvěcení vědí ;) ), tak jsem jednomu z nich chtěl přivézt mj. i kousek nadzemní části povíjnice, aby si ji zakořenil (poté namnožil a jaře s ní osázel část svého pozemku) ...... ale ouha ... jelikož jsem ji odstřihl až těsně před odjezdem (to aby moc dlouho netrpěla nedostatkem vody :ewhistle: ), tak nakonec díky mé blbosti zůstala ležet doma na stole, uzavřená v plastové krabičce, pouze s několika drobnými kapkami vláhy ... :bhead: ...

... po příjezdu zpátky pak bylo jasné, že i přes nepřízeň osudu stále žije ... přičemž víčko krabičky bylo celé orosené ...
2014-11-12 08.34.00.jpg
... při pohledu z boku však bylo jasné, že se toho mezitím ještě událo o něco více, než bylo očekáváno ... :shock: ...
2014-11-12 08.34.40.jpg
... kdy po otevření krabičky už nebylo nad čím diskutovat ... rostlinka se v mezidobí rozhodně "neflákala" ... :good: ...
2014-11-12 08.35.57.jpg
... teď už si spokojeně hoví "naležato" v misce s hlínou, ... ven ze zeminy jí koukají pouze listy + rychle přibývající vrcholek ...... naplno přitom čerpá živiny pomocí všech kořínků, jež si neplánovaně ( :ethink: ?) vytvořila po celé délce stonku ... šikovná to holka ... :) ...

... a proč jsem z toho až toliko odvázán ??? ... jelikož když jsem před časem zkoušel "ležaté zakořenění" odstřiženého kousku batátového stonku, tak se vůbec nepovedlo ...... tehdy listy po několika dnech zvadly a bylo vymalováno ... :? ... ale tento vcelku nezvyklý způsob "vzdušného zakořeňování" vypadá docela (života)schopně ...

... :bye: ... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
milnem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 291
Registrován: sob 29 led 2011 19:43
Bydliště: Zlínský kraj
Dal: 849 poděkování
Dostal: 211 poděkování

Re: Zahradničení v domácích podmínkách ...

Příspěvek od milnem »

Ako si ľahko doma vypestovať neobmedzené množstvo cibuľky-tak zní nádpis článku:
http://www.badatel.net/ako-si-lahko-dom ... o-cibulky/

Cibulka se pěstuje v petce s otvory.
M.


Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

Re: Zahradničení v domácích podmínkách ...

Příspěvek od martinq »

http://www.zahradkari.cz/forum/index.php

Občas zajímavé tipy.

Vymýšlel jsem visící květináče kolem oken v paneláku a kočičí "šplhadlo" taktéž ověšené květináči. Pod oknem kolejničku s jezdícím obloukem (cyklicky) na truhlíky ječmene, ovsa, pohanky, stevie. KOlej by vedla okolo okna, tak abych ji mohl zalévat a sklízet. Jsem zatím jen u návrhů a náčrtů. Kdo má přístup na střechu má dost velkou plochu na květináče větších rozměrů :))


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Když klíčí batáta ...

Příspěvek od A(&F) »

... jak vypadá klíčí brambora, to asi ví každý ... :) ... ale jak vlastně vypadá klíčící batáta ??? ... :ethink: ...
► Ukázat spoiler


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
pavelv
Starší člen
Příspěvky: 191
Registrován: stř 22 črc 2009 23:06
Bydliště: praha
Dal: 400 poděkování
Dostal: 424 poděkování

Re: Zahradničení v domácích podmínkách ...

Příspěvek od pavelv »

Chtěl bych se zeptat na rady jestli a jak doma nebo na zahrádce pěstovat zázvor a jestli to má smysl. Tedy přemýšlí nad tím kámoš a chce to ze zdravotních důvodů.

1. Má vůbec smysl pokoušet se zázvor vlastníma silama pěstovat? Je nějaká naděje že to bude mít praktický užitek?
2. Pokud ano, tak jaký druh a z čeho ho pěstovat? Například prodávají zázvor bengálský http://www.osivo-semena.cz/cs/osivo-osi ... emena.html. A v nedalekém zahradnictví mají sazeničky, zázvor lékařský a japonský. A nebo zkusit zasadit zázvor z obchodu?
4. Pokud ano tak jak ho pěstovat aby to k něčemu bylo?
5. Máte s tím někdo praktickou zkušenost?
6. Cokoliv dalšího na dané téma.

Dík, Pavel


thaliano
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: pon 28 bře 2016 21:52

Re: Zahradničení v domácích podmínkách ...

Příspěvek od thaliano »

Hezký večer,
nemáte tu nekdo vlastni foto se sklizní svých batátů? Děkuji


Odpovědět

Zpět na „Bylinky a jiné léčivky“