Rastliny ktore môžu zachraniť ľudstvo

Moderátor: aNONym

cimirek
Zasloužilý člen
Příspěvky: 493
Registrován: čtv 15 čer 2006 5:56
Dal: 258 poděkování
Dostal: 213 poděkování

Re: Kudzu

Příspěvek od cimirek »

Jen špitnu k ozonoterapii.
V Praze se jí věnuje MUDr.Veselý
http://www.srt.cz/p/kontakt

Edit: ... odkaz na historii ozono terapie http://www.srt.cz/p/historie-ozonove-terapie ... A(&F) ...


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Kudzu

Příspěvek od A(&F) »

Slavek Krepelka píše:Anri, pleteš dohromady hodinky a holinky.
... buď tak laskav a napiš mi co konkrétně ... ale opravdu konkrétně ... thx ...... tzn. co jsou hodinky ... a co holinky ... :ewhistle: ...
Slavek Krepelka píše:Že si někdo namaluje rovnici, která jde přes ozón, vůbec neříká nic o tom, jaká je realita...
... ty výše popsané reakce vzniku "přízemního ozonu" jsou opravdu validní ...... souvisí s tím i to, že na sluníčku "šisují barvy" a degradují některé druhy materiálů (např. křehnou plasty) ..... může za to právě UV + ostatní světelné záření (vč. IR fotolýzy), které z NOxů vykopne kyslík, jenž se potom spojí se vzdušným kyslíkem a tak vznikne onen plyn, o kterém se tu dokola dohadujeme ..... jo, a pokud se budeš zajímat víc, zjistíš, že dusík má tak trochu jiné (/zvláštní) vazby, kdy svými některými vlastnostmi se poměrně hodně blíží vlastnostem vzácných plynů, ač jím není (zjednodušeně řečeno) ...
Slavek Krepelka píše:Co se týče NO sloučenin, vznikají pouze za relativně vysokých teplot, jmenovitě ve spalovacích motorech, ...
... to s těmi auty přece nepopírám (i se o tom výše zmiňuji), ale nemohu však souhlasit s tím, že "vzniká pouze při rel. vysokých teplotách" ...... Ty zde totiž zcela ignoruješ, že nemalé množství vzniká aj přírodně, ať již prostřednictvím živočichů, rostlin a bakterií, tedy i vlivem kudzu (díky čemuž jsme se dostali k této debatě), čímž vzniká přízemní ozon, který škodí (viz dále) ...
Slavek Krepelka píše:Na straně druhé taky zjistíš, že O3 spousta klinik .......... a to velice úspěšně.
... :bhead: ... rovněž nepopírám léčebné účinky ozonu, ale přece jen je o něčem jiném krátkodobá expozice během léčby pomocí O3 ve srovnání s dlouhodobými nadlimity v atmosféře, kterou tu u nás dýcháme ...
Slavek Krepelka píše:Kdybych tohle vše neměl dostatečně a již před několika lety prošlé, neopíral bych se do tvých mylných představ
... hele, já už jsem k tomu své řekl ...... a ona "mylnost" v tomto případě rozhodně není na mé straně hřiště ... :? ...

... mmch, pokud prostuduješ praktiky leckterých klinik, v podstatě se jedná o běžnou oxygen-therapy s "lehkým nádechem vůně ozonu" a nikoliv o "true ouzone-therapy" ...... ale to už jsme tematicky zcela úplně někde jinde, ažnto tady se probírají kytky ...

... takže "shrnuto podtrženo", na Tvou hlášku: "ale domácí práci si budeš muset udělat sám, ...", Ti mohu pouze odpovědět: ... "myslím že muset nebudu, neb na toto téma jsem si ji totiž udělal již více jak před 15-ti lety" ... :) ...

... punctum ...

... :bye: ... Anri ...

---------------
PeS: ...
Slavek Krepelka píše:NO1-4
... možné valence oxidů dusíku jsou N+1 až N+5, přičemž na smogu se podílejí ty s mocenstvím 2 až 5 ... :baby: ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Kudzu

Příspěvek od A(&F) »

cimirek píše:V Praze se jí věnuje MUDr.Veselý
... no, pokud je p. MUDr. ochoten se podepsat pod vzorec H2O+O2=H2O2+O3 (http://www.srt.cz/p/protilatky-a-ozon), tak je to jistě odborník na svém místě ... :roll: ... (ono těch perel je tam ještě více :laugh: ... a nejen mluvnickejch ... ;) ) ...

... :bye: ... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Kudzu

Příspěvek od Slavek Krepelka »

A(&F) píše: no, pokud je ochoten se podepsat pod vzorec H2O+O2=H2O2+O3 (http://www.srt.cz/p/protilatky-a-ozon), tak je to jistě odborník na svém místě
Pokud je někdo dostatečně zaslepený, že si přes všechny fakta dokola spojuje účinky ozonu v souvislosti s kysličníky dusíku, jinak smogu, je pro mne definitivně také autoritou na jejíž úsudek bych se velice nerad spoléhal. Radši se spolehnu na klinickou zkušenost, kdy si někdo vyndal raka z těla dlouhodobým (několik měsíců) vystavením se ozonovanému vzduchu z ozonátoru, nějakých 8 hodin denně. Hádám však, že Ti lidi nežili v Mostě atp. Přisuzovat účinky dusíkových kyselin ozonu mi přijde jako navýsost pošetilé a nezodpovědné jednání. Navíc je to ještě o hovně i díky tomu, že by někdo v první řadě musel uvést, kolik ozonu tahle bylina vlastně do vzduchu uvolňuje a za jakých podmínek. Tvrzení, že je kudzu nebezpečná bez takového údaje je naprosto bezvýznamné.

:smoke: Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Kudzu

Příspěvek od A(&F) »

Slavek Krepelka píše:Pokud je někdo dostatečně zaslepený, že si přes všechny fakta dokola spojuje účinky ozonu v souvislosti s kysličníky dusíku, ......
... zatím jsem z Tvé strany ohledně NOxů nezaregistroval jediný platný fakt (teda krom těch, na kterých jsme se shodli ... :D) ...

... sorry, Slávo, ale pokud budeš ignorovat chemické rovnice, tak se nikam nedostaneme ...

... :bye: ... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Kudzu

Příspěvek od A(&F) »

Slavek Krepelka píše:Radši se spolehnu na klinickou zkušenost, kdy si někdo vyndal raka z těla dlouhodobým (několik měsíců) vystavením se ozonovanému vzduchu z ozonátoru, nějakých 8 hodin denně.
... klinickou ??? ... :shock: ... já měl za to, že jsi na to narazil coby na příspěvek (od nějakého nepotvrzeného přispěvatele) na nějakém foru ... (alespoň tak jsi to zde dříve napsal) ... :dknow: ... takže se spíše jedná o "něčí osobní zkušenost" ...... nebo se snad pletu ??? ...

... :bye: ... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Kudzu

Příspěvek od A(&F) »

Slavek Krepelka píše:jsem Ti dohledal pár odkazů, které se týkají ozónu samotného. ...
... mmch, Slávku, všiml sis, že ani v jednom z těch odkazů od Tebe se nehovoří o aplikaci O3 vdechováním (tedy pokud jsem něco nepřehlédl) + ale že se tam naopak přísně varuje před inhalací ??? ...... proč asi ??? ...... on totiž ozon velmi snadno poleptá plicní sklípky (už při docela nízkých koncentracích) + dráždí oči ... atd. ...

... :bye: ... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Kudzu

Příspěvek od A(&F) »

Slavek Krepelka píše:by někdo v první řadě musel uvést, kolik ozonu tahle bylina vlastně do vzduchu uvolňuje a za jakých podmínek.
... ta rostlina sama o sobě do vzduchu žádný ozon neuvolňuje !! ... ten přece vzniká až následnou reakcí po "separaci" NOx ...... děje se tak především za jasných slunečných dní (což je pochopitelné) ...

... nějaké údaje ohledně koncentrací + další poznámky máš např. tady ... http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2890437/ ... popř. [search=google]kudzu ozone nitric oxide[/search]

... :bye: ... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Kudzu

Příspěvek od A(&F) »

Anri píše:souvisí s tím i to, že na sluníčku "šisují barvy" a degradují některé druhy materiálů (např. křehnou plasty) ..... může za to právě UV + ostatní světelné záření (vč. IR fotolýzy), které z NOxů vykopne kyslík, .......
Slavek Krepelka píše:Přisuzovat účinky dusíkových kyselin ozonu mi přijde jako navýsost pošetilé a nezodpovědné jednání.
... tedy nevím, jestli tím narážíš na původní zprávu nebo spíše na to, co jsem napsal, ... :ethink: ... ale předpokládejmež, že jsi to mínil vůči mě ... ;) ...

... táákže ... jak bys vysvětlil, že nejrychleji vyšisuje oblečení vystavené v komplet uzavřené výloze obchodu s textilem (tedy v uzavřeném skleněném boxu, s nemožností výměny vzduchu), ve které je v létě během slunečných dní aj o něco vyšší teplota oproti výloze, jenž není uzavřená (která tzv. luftuje směrem do obchodu) .... pozn.: obě výlohy mají shodné vnější sklo a samozřejmě jsou i stejně orientovány (jo, a neprší do nich, tudíž uvnitř nemohou vznikat žádné "kyselé deště" ... :D ) ...... v těchto dvou výlohách mj. dochází i k různé degradační rychlosti plastů, jako jsou ramínka, umělohmotné visačky, stojánky, atd. (v té uzavřené opět rychleji) ... to stejné platí i pro barvu popisek (ručně psaných cenovek - fixou na přehnuté čtvrtkové kartičky z papíru) ....... vyblednutí a materiální změny jsou přímo odvislé dle barvy, na kterou dopadá slunko (čím tmavší, tím je proces rychlejší) ...... nejvíce to bylo vidět např. na vystavených T-shirtech, kdy již po několika dnech horní část triček (na kterou dopadaly sluneční paprsky) byla diametrálně jinak barevná než ta spodní (ta pod přehnutím, tj. strana na které leží ve výloze) ...... horní část byla po rozložení trika evidentně světlejší ...... několik takto upravených kousků mám ve své sbírce "pracovních hadrů", jelikož moje "mutter" takovýto obchod (s rozdílnými výlohami) donedávna provozovala ...

... podobné mechanismy působení se projevují i v reklamě ... před cca 13 lety (s nástupem velkoplošných tiskáren) jsem náhodou dospěl k poznatku, že "šisování barev" není způsobeno pouze vlivem UV záření, ale záleží i na uzavřenosti či otevřenosti prostoru, regulujícího proudění okolního vzduchu ........ měl jsem tehdy možnost porovnat dvě shodné grafiky vytištěné na PVC folii, visící vedle sebe (= stejná doba solární expozice), chráněné převislou střechou, kdy na ně takřka nepršelo ... jedna opatřená laminem + druhá nezalaminovaná ...... no, a oproti očekávání kupodivu lépe dopadla ta bez lamina ... :shock: ... což mě přímo praštilo do očí ...... mmch, o příčinách vlivu O3 na LongFormatPrinting pojednává i článek http://www.chempoint.cz/prizemni-ozon-a ... fotografie ...

... takže už víš, co jsem tím myslel ?? ... :) ...

... :bye: ... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
wenka
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: sob 30 říj 2010 18:16
Dal: 1 poděkování

Re: Rastliny ktore môžu zachraniť ľudstvo

Příspěvek od wenka »

Díky tomuto foru jsem objednal z indie semínka kudzu. Na jaře je zkusím zasít. Nevíte někdo jakým způsobem to udělat? :oops: Zda se semínka sejí do země,nebo je nutné je nějak předpěstovat? Pokud víte ,prosím poraďte.. Možno i na e-mail: vaclavkadlec@seznam.cz



Díky


ceskymo
Starší člen
Příspěvky: 187
Registrován: úte 30 dub 2013 23:34
Bydliště: momentalne kdekoli
Dal: 283 poděkování
Dostal: 155 poděkování

Re: Rastliny ktore môžu zachraniť ľudstvo

Příspěvek od ceskymo »

Wenko, ja je taky objednala, trvalo to vecnost, ale uz prisly... vzhledem k tomu, ze to ma byt hodne roztahovacny bejli, zacnu s tim v kvetinaci a pak uvidim.... mozna zkusim treba jenom 1 nebo 2 kytky venku a zas budu chvili pozorovat....
Ja to tu muzu dost snadno korigovat vodou (zaleju-nezaleju), ale v Cechach bych asi byla opatrna, aby mi to nezarostlo celou zahradu... Drzim palce a dej vedet, jak to roste! :)


Kdo se chce zblaznit, musi mit nejdriv rozum
Každý den ráno sněz žábu a nic horšího už te nepotká
mahatma

Re: Rastliny ktore môžu zachraniť ľudstvo

Příspěvek od mahatma »

:-) vidím, že nás tu je viac čo sme kúpili semienka kudzu... tak držím palce nech sa darí pestovať.


wenka
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: sob 30 říj 2010 18:16
Dal: 1 poděkování

Re: Rastliny ktore môžu zachraniť ľudstvo

Příspěvek od wenka »

ceskymo píše:Wenko, ja je taky objednala, trvalo to vecnost, ale uz prisly... vzhledem k tomu, ze to ma byt hodne roztahovacny bejli, zacnu s tim v kvetinaci a pak uvidim.... mozna zkusim treba jenom 1 nebo 2 kytky venku a zas budu chvili pozorovat....
Ja to tu muzu dost snadno korigovat vodou (zaleju-nezaleju), ale v Cechach bych asi byla opatrna, aby mi to nezarostlo celou zahradu... Drzim palce a dej vedet, jak to roste! :)
Mám bohužel jen pět semínek tak zkusím dát tři do květináče do země a dvě jen na světlo na mokrou kuchynskou utěrku. Až to vyklíčí tak mám v plánu každou rostlinu zasadit do kbelíku aby neměla možnost se kořeny rozrůst do okolí. Tím snad zamezím rozšíření.Také se bude lépe využívat kořen,protože se vykope celý kbelík. Zatím jsem nenašel žádný článek o pěstování kudzu,jen články o využití kořene a listů v léčení.Snad budou časem i semínka na poslání dalším členům.Věřím,že kudzu nepřežije zimu,takže se bude každé jaro znovu rozrůstat z oddenku.Ale to je ještě daleko,zatím tu nemám ani klíček :lol:


Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

Re: Rastliny ktore môžu zachraniť ľudstvo

Příspěvek od martinq »

Moringa olejodárná, pod lampou doroste do výšky 1,6 metrů, zpracovatelnost 100 % kořen, duřina, semena, lístky. Nenašel jsem zda někomu dozrála ve sklepě s lampou. Pozoruhodné je, že pokud jí zasadíme mezi jiné plodiny, mají až o 50 % rychlejší růst. Morinze se též v některých zemích říká strom života.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Moringa_ol ... A1rn%C3%A1


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Rastliny ktore môžu zachraniť ľudstvo

Příspěvek od martin11 »

wenka píše:... Až to vyklíčí tak mám v plánu každou rostlinu zasadit do kbelíku aby neměla možnost se kořeny rozrůst do okolí. ...
ahoj :bye: ...proč by se to nemělo volně šířit v přírodě, když je to "docela" prospěšné....určitě by to bylo lepší nežli např bolševník nebo cokoliv neužitečného...např akát...
osobně jsem z mělnicka zavlekl k Litomyšli šrůtu jedlou šruchu zelnou a nikdo si nestěžuje....a kdo ví, tak je spokojen, přidává do salátů a polévek.
není nad to "zaplevelit" zemi užitečnými rostlinami...třeba :idea: konopím...m11 :D

Edit: ... opraven název rostliny ... A(&F) ...


... věřím, že se " TO " povede ......
Odpovědět

Zpět na „Bylinky a jiné léčivky“