Karbanovo vlákno

Poznatky, nápady, myšlenky...
Odpovědět
Karban

Příspěvek od Karban »

martin11:
Nejsem sběratel odkazů na kdeco.

Lokomotivy řady 781..., původně řada T679.1..., zvané Sergej.

Motor byl dvanáctiválec, používaný původně na ponorkách.


Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

motory

Příspěvek od la »

Dvoutakty totiž mužou mít chod reverzibilní např hadrolet mohl stejně rychle dozadu jako dopředu. :D


Karban

Příspěvek od Karban »

http://sergeje.bilysklep.cz/hlavni.htm

Nejsou tam sice vidět sundaný kryty přes ventily, ale jen záběr na motor.

Jak by asi byl u 12-válce do V udělanej rozvod jinak - leda snad šoupátky.
A to by asi bylo dost zbytečně složitý.

http://sergeje.bilysklep.cz/pop/781motor.jpg

- tam jsou vidět kryty, mají hvězdicový matky.
Pod nima jsou ventily.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

...hele a odkud to víš..???

Příspěvek od martin11 »

...u rusáků se používalo co kde kde co....ponorkám nerozumím....ale vím co používali v optice ve fotoaparátech...
....sergej....to jsem slyšel...jeden kamarád na tom jezdil.....rusové tohodost čorli němcům....třeba moskviče...opel jak když vyšije.....možná to byl nějakej německej fígl.....
....hm...a co...co to změní na konstrukci mýho magnetickýho motoru....už jse se na to díval....první odkaz je 29 .4 2008 mag motory adam benda....jukni se ....možná budeš překvapenej....martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
Karban

Příspěvek od Karban »

martin11:

Asi ti něco uniklo, no...

Tak nějak jsem tu psal o těch futrech.
Něco podobnýho platí pro ty železný sloupy.

A třeba taky ocelový nosníky, co nechali mostaři složený na nádraží....


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Příspěvek od martin11 »

Karban píše:martin11:

Asi ti něco uniklo, no...

Tak nějak jsem tu psal o těch futrech.
Něco podobnýho platí pro ty železný sloupy.

A třeba taky ocelový nosníky, co nechali mostaři složený na nádraží....
...když nechaj mostaři někde něco složený...tak to hlavně přitahuje různý národnostní menšiny....kompas až v druhý řadě....


...no hlavně mě uniklo, jakou to má souvislost s magnetickým motorem...
...prosím buď od té dobroty a zopakuj pro mě....specielně pro mě ....proč píšeš. o tom, že futra, sloupy, koleje, nosníky...tedy ty Fe, ocelové nádrže, a veškeré železo vychyluje kompas....
....kompas také vychyluje elektro magnet...a podle vinutí se pozná sever a jih....nějaký pravidlo nějaký ruky a palec sem nebo tam.....učili mě to v 9tý třídě...v roce 1964 :shock:
...tak napiš co je s tím futrem.....mám dnes náladu si s někým psát.....nemám totiž televizi....m11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
Karban

Příspěvek od Karban »

Zkus třeba ty futra doma, to je nedostupnější.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

mám domeček z roku 1912

Příspěvek od martin11 »

a stejně jako tbest....tudíž futra dřevěná....ale i kdyby byla z kovu....nejspíše Fe....tak nechápu souvislost mezi motorem....magnetickým.....bez přívodu energie...a ne nějaká kotva mezi magnety....
...a magnetizmem dveřních rámů....prosím srozumitelněji....a nejen pro mě.....myslím , že že se baví celá společnost Fora......synku ...tady jsi na jevišti...právě jsi herec v hlavní roli.....
.....tak....dotaz od blbý karkulky....proč mám dávat kompas k futrům.....nebo železným sloupům....ale nechci slyčet....no kompas se vychýlí....a vždy tím červeným koncem k tomu Fe....takhle jsem bloudila lesem....já karkulka....s kompasem....a dorazila jsem k železný lejdy....Margareta se jmenovala....v great britain.....kč&m11


... věřím, že se " TO " povede ......
Karban

Příspěvek od Karban »

Vidíš, vidíš, martine11, a ty se mýlíš!

Já to opravdu nechci jen pro legraci....


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

děkuji za bodík

Příspěvek od martin11 »

...děkuji za bodík neznámému dárci....to je za trpělivost s karbanem....nebo za kreativní přístup k volné energii....nebo za obojí...????...karkulka červená....rozverná....
...jdu hledat kompas....pak pujdu k sousedovi....má moderní barák....s kovovými futry.....bude ze meě mít radost...vo pulnoci ...s kompasem....ale dělal na dráze....tak snad mi poví něco k tomu Sergejovi....až mu voznámím , že to má motor z ponorky....2 takt...s ventilem....to zas budem vypadat.....milujeme Fernet.....vemu k tomu kompasu i flašku...tak mě napadá...Fe-rnet....už to mám Fe- r-net....to je magnetická r síť....dřív zkusim ten kompas přiložit k fernetu.......tak já jdu mezi lidi....čau zítra....karkulka a m11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
Karban

Příspěvek od Karban »

martin11:

Pokud půjde k tomu sousedovi fírovi, dej ten kompas asi tak 3-5 cm nad podlahu k futrům....

A zeptej se (mimo soutěž),jestli měl ten jeho Sergej na kontroléru volant z Moskviče, nebo z letadla...


Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

pro:Martina

Příspěvek od Aquarius1 »

Martine s tím motorem do ponorky má pravdu ;)


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

všem, všem, všem,....

Příspěvek od martin11 »

...prosím o pomoc....vezměte někdo kompas...a dejte ho doma k futru....kovovému....asi se něco stane....prosím napište , co se stalo....nejspíše s tím kompasem.....karban tu není pro legraci....a já nemám sílu měřit u souseda futra kompasem.....když je doma...tak s ním chlastám...a když doma není...tak tam nejdu s kompasem..... :oops: ....
...inzerát....
hledám někoho , kdo za úplatek změří chování kompasu u kovové dveřní zárubně....lidově futra...3-5 cm nad zemí.....odměna jistá....děkuji martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
Karban

Re: pro:Martina

Příspěvek od Karban »

[quote="Aquarius1"]Martine s tím motorem do ponorky má pravdu ;)[/quote]
Ten motor je původně z Velké Británie.
V rámci válečné pomoci byl dodáván do SSSR, následně pak i licenčně vyráběn do sovětsých lodí.
A po válce i do lokomotiv.
U Sergejů byl doplněn turbem a mírně zlepšen, základ je ovšem stejný.


Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Příspěvek od Aquarius1 »

Bejvalímu nádražákovi tohle povídej :D Ne vážně, takhle nějak to je ;)
Teď jdu hledat kompas a mažu do vestibulu tam jsou železný futra :idea:


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
Odpovědět

Zpět na „Akord“