Karbanovo vlákno

Poznatky, nápady, myšlenky...
Odpovědět
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Příspěvek od Akord »

Karban píše:Aha, tak už snad odpovědí netřeba.
Ten martin11 je asi opravdu duševně chorý.
Ten "motor" je snad perpetuum mobile, on si asi myslí, že ho nebude muset napájet.
To se mi snad zdá, jakej magor po světě běhá...
Karban, prišel jsi sem práve do komplikovanejší situace, a nezorientoval si se v ní patrne proto, že jsi nevenoval dostatečnou pozornost historii prispevku na fóru. Chápu to, je toho hodne. Určite martin11 nepatrí mezi duševne narušené, to si se určite unáhlil, spíše naopak patrí k velkým a me oblíbeným realistum. Nikdy nenapsal, že udelal perpetuum, ale snaží se zkoumat souvislosti v magnetických hračkách. Reakce martina11 muže být nanejvýš malinko alergická, ale to chápu taky, protože zvlášť v posledním čase se na fóru objevují diskutující, kterí málo čtou ale ptají se na veci, které tady mnohokrát v ruzné podobe odznely, a dokonce je prekrucují, nechci jmenovat. Uvažuju podobne, jako martin11, tech pomerne málo vecných a s technikou nesouvisících reakcí je tady fakt príliš. Dávej vecné technické otázky a argumenty, a voda se vyčistí. Tvá otázka na hvezdicový motor byla natolik obecná, že by musel vzniknout propagační článek, je treba pristupovat k určitým kompromisum. Mel bys spolehnout i na to, že stále tady jsou lidi, co neco prakticky delají, a mají z toho určité poznatky.


Karban

Příspěvek od Karban »

martin11:
Píše tohle:
"...něco jako ventil v motoru...já vím 2takt ventily nemá....."

No, jistě těsně kolem tebe projelo dost takových dvoutaktů, co ty ventily pro sání a výfuk měly, o tom jsem na 100% přesvědčen, pokud jsi žil posledních 20let, tam kde teď.

Ale tuhle neznalost beru, každý se nezajímá o skutečnou techniku.
-------------------------------------------------------------------------------

Pro ostatní jen krátce:
Vemte si kompas nebo busolu (turistickou), a dejte ji k futrům dveří asi tak 10 cm nad podlahu.

Jedna strana střelky se natočí k futru.
Která?

A víte, proč právě ta strana?
Dokážete to vysvětlit?

?


tbest
Zasloužilý člen
Příspěvky: 444
Registrován: čtv 11 led 2007 0:55
Dostal: 1 poděkování

kompas

Příspěvek od tbest »

Vemte si kompas nebo busolu (turistickou), a dejte ji k futrům dveří asi tak 10 cm nad podlahu.

Jedna strana střelky se natočí k futru.
Která?

A víte, proč právě ta strana?
Dokážete to vysvětlit?
Ahoj, futra mám dřevěná, ale u pantů se kompas točí jak na pólu, asi to bude tím, že je to krám made in China za 3€ a ukazuje všechno, jen ne sever. Jinak by to mohlo souviset s tím, že je namagnetována pouze polovina střelky?


Návštěvník

Re: kompas

Příspěvek od Návštěvník »

tbest píše: Ahoj, futra mám dřevěná, ale u pantů se kompas točí jak na pólu, asi to bude tím, že je to krám made in China za 3€ a ukazuje všechno, jen ne sever. Jinak by to mohlo souviset s tím, že je namagnetována pouze polovina střelky?
Jenže panty nejsou futra, v tom je ten rozdíl.
Jsou moc malý.

Ale třeba železnej sloup, toje něco podobnýho...


Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

Re: kompas

Příspěvek od la »

tbest píše:
Vemte si kompas nebo busolu (turistickou), a dejte ji k futrům dveří asi tak 10 cm nad podlahu.

Jedna strana střelky se natočí k futru.
Která?
A víte, proč právě ta strana?
Dokážete to vysvětlit?
Ahoj, futra mám dřevěná, ale u pantů se kompas točí jak na pólu, asi to bude tím, že je to krám made in China za 3€ a ukazuje všechno, jen ne sever. Jinak by to mohlo souviset s tím, že je namagnetována pouze polovina střelky?
Ahoj .
Nahoře u futer to bude opačně,teda u ocelových.

?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Návštěvník

Re: kompas

Příspěvek od Návštěvník »

la píše: Ahoj .
Nahoře u futer to bude opačně,teda u ocelových.
Ano, bude to nahoře opačně.

Jistě tušíš proč....


Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

Re: kompas

Příspěvek od la »

Anonymous píše:
la píše: Ahoj .
Nahoře u futer to bude opačně,teda u ocelových.
Ano, bude to nahoře opačně.

Jistě tušíš proč....
To byl dobrý testík :D :good:

http://www.tmgnow.com/repository/global ... sical.html
http://www.gewo.cz/earth/solar-proces(1).htm

gewa sem nemůžu funkčně dostat ,ale jde to zkopírovat do vyhledávače nechat najít a otevře seto škoda moc pěkný články o změnách podnebí v závislostí na změně mag.pole země.
Naposledy upravil(a) la dne sob 27 pro 2008 11:26, celkem upraveno 3 x.


Karban

Příspěvek od Karban »

Ty futra a sloupy tu neuvádím jen tak pro legraci...


Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

.

Příspěvek od la »

Karban píše:Ty futra a sloupy tu neuvádím jen tak pro legraci...
Domnívám se že, ještě nedávno by tento způsob měření obyč kompasem nebyl tak jednoznačný.Tudíž s toho vyplývá nemastné a neslané počasí s velkými výkyvy,geotermální aktivita a pak ochlazování.


Karban

Re: .

Příspěvek od Karban »

[quote="la"]Domnívám se že, ještě nedávno by tento způsob měření obyč kompasem nebyl tak jednoznačný.Tudíž s toho vyplývá nemastné a neslané počasí s velkými výkyvy,geotermální aktivita a pak ochlazování.[/quote]

Byl by jednoznačný.
Tohle nemá vliv.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

pro karban ..a přispívající...

Příspěvek od martin11 »

...za nejdřív....karban asi četl v mládí...nebo zcela nedávno...." Děti kapitána Granda "....jak tam ten podlej chlap hodil tu sekyrku pod kompas.....
...tbest má ode mne bodík....za čínskej kompas ...namagnetovanej jen z pulky....za 3 euro světovej vynález...a pak , že se neurodí....já se ty magnety u sebe snažim z pulky odmagnetovat.....tuhle jsem ho přeřízl...co myslíte že se stalo....????....prosím odpověď jen od Karbana....Akord...nenapovídat...!!!!
...on totiž magnetizmus Zeměkoule je nějak ..." jinačí.." než ten z neodymů....ale v principu stejnej....ale to už jsme tady ...pro info..Karbanovi....probírali....lekce 2 hodina pátá.....
...mimo jiné....já bydlím téměř pod Řípem....hora Říp střední Čechy

....magnetická hora......Jules Verne se zde asi inspiroval......až budeš mít náladu přijeď i s rodinou....na sv.Jiří je zde pouť ...ta je nezajímavá....pokud si nechceš zastřílet ve střelnici.....vem si kompas...ale ne čínskej...polovičatě magnetovanej...ale nějakej pořádnej....nejlíp z výzbroje NATO....když jedeš z Mělníka do Roudnice ...to je přibližněna jih...tak v Krábčicích jedeš na sever....věř mi.....jsem vocas zdejší....ale v diskusi jsem nepochopil ....proč je diskuse....jak mi magnetujou futra....každý Fe je u kompasu magnetický..tedy mimo anticora.....jo a na okraj.....zkuste u kompasu magnet roztočit jako káču.....co.......střelka nic.....divný cooooo....tak to máte dneska ode za domácí ukol....vaše karkulka červená...nevzdělaná...hezký večer...jo mám vyřídit i pozdrav od martin-a 11 :lol: zas chlastá ten svuj svařák special :roll:


... věřím, že se " TO " povede ......
Karban

Příspěvek od Karban »

martin11:

Co asi?

Před rozdělením: S--J

Po rozdělení na dva kusy: S-J S-J
-------------------------------------------------
Ty futra jsou příklad obecně platící; neuvažuju samozřejmě extrémní případy s vlivem např. podloží s vysokým obsahem železa atp.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

správně

Příspěvek od martin11 »

kladný bodík karbanovi :eclap:


... věřím, že se " TO " povede ......
Karban

Re: správně

Příspěvek od Karban »

[quote="martin11"]kladný bodík karbanovi :eclap:[/quote]
Asi ještě jeden - lokomotivy řady 781... měly dvoudobé motory s ventily...


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

...no tos mě tedy dostal...

Příspěvek od martin11 »

...že by v lokomotivách byly trabanty....vím jak vypadá 4 takt a dvoutakt....dokonce vím jak vypadá 2 takt se vstřikováním....prosím pošli mě odkaz motoru ...s funkcí 2 taktu..a kde že ty ventily jsou..má to rozvod pístem, nebo tam jsou šoupátka...???..na sání nebo na výfuku..je ventil....nebo na oboje...disl, nebo benzin....no benzinová lokomotiva je asi blbost...takže 2 takt disel...???? divný....jak to tam vstřikuje...???....klidně tam ventily mohou být...ale stále je to 2 takt...na 2 otáčky 4 funkce.????..rozumíme si....sání komprese výbuch výfuk.ventil neventil......viděl jsem 2 takt s pseudo ventily...takové membrány.....20let jsem jezdil rally na trabantu.....dělali jsme různý hovadiny....
...podezírám tě , že chceš mít za každou cenu pravdu....
....moje přirovnání k mag.motoru...bylo jen přirovnání...a nehádám se o spalovacích motorech....budiž...v lokomotivách jsou 2 takty s ventily....ale jestli néééé....tak u tebe mám flašku....karkulka :oops: & m11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
Odpovědět

Zpět na „Akord“