Magnetické Motory

Magnetické motory, apod.
Odpovědět
hmmh
Stálý člen
Příspěvky: 34
Registrován: pát 01 kvě 2015 4:49
Dostal: 2 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od hmmh »

Treba to nejak na začiatku zapínať, ak to nechceme urobiť mechanicky ručne a vtedy sa motor ešte netočí. Znížovanie otáčok motora nemusí dodať na reguláciu dostatok energie. Ale akumulátor, ktorý sa počas behu z motora dobíja, by bol použiteľný. Čiže magnetický motor spolu s akumulátorom je reálne použiteľný, podobne ako spaľovací motor s autobatériou...


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od lajos »

To určitě, jen se trochu blbě prokazuje který kterého dotuje, obvzlášť když ty odběry nebo dodávky energie jsou pulzní, viz Adams nebo Bedíny atd.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od martin11 »

:jump: ...tedy, chtěl bych mít starosti jako má hmmh :bhead: ...to bych asi nespal....
...hele hmmh...neřešíš také nááááhodou již prodej vyrobené energie z toho MM...o kterém tady zcela planě plácáš a plevelíš....zatím z tebe nevypadlo, krom víry v Boha nic kloudného....samý votruby, piliny a fekálie.....zkus to napravit a zamysli se....jestli to na téma MM dovedeš....jo a nepiš mě prosím, že jsem neznaboh.. :pivko: martin11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
hmmh
Stálý člen
Příspěvky: 34
Registrován: pát 01 kvě 2015 4:49
Dostal: 2 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od hmmh »

lajos - áno určite, kto tú el. energiu potrebuje je poznateľné pri jednoduchej vizuálnej kontrole alebo pri meraní, ak dostaneme na výstupe viac el. energie, ako bola na prevádzku použitá. A stále je tu možnosť v rámci skúšky ovládať výkon MM mechanicky ručne bez nejakej el. energie a to dostatočne preukáže nezávislosť MM od el. energie.


hmmh
Stálý člen
Příspěvky: 34
Registrován: pát 01 kvě 2015 4:49
Dostal: 2 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od hmmh »

Tvoj verbálny prejav martin11 je už mimo slušnú morálku. Prečo do toho zaťahuješ boha?
Toto nie je vhodné miesto na riešenie tvojho osobného psychického komplexu.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od martin11 »

hmmh...s tím bohem jsi si začal tím, že jsi mě radil, že pouze přes víru pochopím princip MM....tak nevím..."řekla ta moje"
.... s neodnímatelnou úctou k tobě tě zdraví a omlouvá se hrubost :good: martin11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
hmmh
Stálý člen
Příspěvky: 34
Registrován: pát 01 kvě 2015 4:49
Dostal: 2 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od hmmh »

martin11, ja som ti nič také neradil. :roll:
Ale ak mám poskytnúť radu, tak jedine skrze zdravý rozum sa dá pochopiť princíp MM a podobných záležitostí.
S tým súvisí i snaha pochopiť, že spomínaná elita existuje a v čom všetkom spočíva jej snaha manipulácie populácie zmeniť myšlienky človeka. Netreba ju podceňovať, má úspešné vysledky. Mnohí sa naozaj chovajú už ako roboti bez schopnosti používať vlastný rozum...
:) :bye:


Medoulek
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 06 srp 2015 15:58

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od Medoulek »

Ahoj všem,
už je to dlouho, co jsem tu byl naposledy při pokusu najít něco ohledně MM (možná 3 roky...), lidech a jejich myšlenkách.
Vždy jsem MM řešil jen teoreticky a pokaždé jsem si vymyslel i důvod, proč to nepoběží... až na jednu výjimku, kde nemůžu přijít na "chybu" :)

Predem se omluvám, pokud to tu již někdo zmínil, celou diskuzi jsem nečetl...

Myšlenkou je "vypinat" magnetické pole. Ale není žádný takový materiál, který bych dal před magnet a za ním by již pole neexistovalo. Feromagnet neberu. Sice za ním pole nebude, ale "vsákne" se do něj a tím pádem jej neodtrhnu bez stejné síly, jakou byl přitáhnut k magnetu. Tuším, že některé materiály při teplotě k absolutní nule tyto vlastnosti mají, ale kdo by to pořád chladil :laugh:

Tak mě napadlo, využít opět magnet.

Představte si 4 magnety ve čtverci uhlopříčně se stejnými poly.
Pokud přesně do prostřed tohoto čverce přiblíže magnet, jak se bude chovat? Měl by se chovat neutrálně. Dva magnety jej odpuzují, dva přitahují.
A co se stane, když z druhé strany, opět přesně doprostřed přiblížíte další magnet (se stejným pólem jako první)? Měl by se opět chovat neutrálně. Tady zní hlavní otázka... bude chovat neutrálně k tomu magnetu na druhé straně?
A teď si představte, že tento čtverec magnetů, který je mezi 2 magnety vodorovně odtáhnete pryč. Kolik síly na to potřebujete? Opět teoreticky jen překonat valivý odpor.
Ale až jej odtáhnete, vznikne mezi temi magnety, které se přiblížili ke čtverci odpuzující síla.

Nevím, jestli jsem to popsal pochopitelně, ale budu rád za jakékoli poznatky ;)

Díky a magnetům zdar :hip:


JezMan
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: čtv 26 pro 2013 1:56
Dostal: 1 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od JezMan »

[quote="Medoulek"]

Představte si 4 magnety ve čtverci ...

Pokud jde o stroj, kde je magnet či kovy, je lépe stroj nakreslit, než popsati tisíci slovy :)

Ne vše je jasné, mohl bys to prosím jakkoli v čemkoli načrtnout? Dík.


Možná již zítra...
Medoulek
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 06 srp 2015 15:58

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od Medoulek »

Toho jsem se obával :D

Momentálně nic jiného než "malování" nemám, takže jsem se to v něm pokusil umělecky ztvárnit :dknow:

Snad to alespoň trochu dokreslí moji myšlenku...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


JezMan
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: čtv 26 pro 2013 1:56
Dostal: 1 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od JezMan »

Zdravíčko,

díky za obr.
Myšlenka je to snaživá, ale praxe ji brzy zkrotí.
Máš magnety? Stačí feritové stejné velikosti.
Už vím jak to bylo myšleno, ale ono odsunout tu plochu složenou z několika magnetů není jako vysunout papír.
Budeš s tím čtvercem skákat jak po českých silnicích. Prostě každý magnet do toho kecá různě a to podle toho v jaké fázi vysunutí / zasunutí je.

Někdo tady v tomto "již nekonečném" vlákně (snad někde v 1/2 až 3/4 vlákna) udělal takový kopečkový myšlenkový experiment nebo vysvětlení. Píšu svými slovy. Už nevím přesně jak to popisoval a kdo to byl, ale líbilo se mi to, je to jednoduché a je v tom hodně pravdy a zkušeností a kdo to správně pochopí, tak si takovéto úvahy v hlavě spustí a lépe to chápe co to a jak v praxi udělá a kde jsou třeba mrtvé body.

Prostě magnet třeba posuneš po magnetu a udělá Ti to jakoby kopeček. Do kopce táhneš a pak se rozjedeš z kopce. No a ty dvě energie jsou vlastně stejně velké. Prostě když odečteš tření atd. tak z toho nedostaneš víc než si dal.

A když máš víc magnetů tak se každý chová sám za sebe a celek ja pak takový no jako ty český silnice :-)

Kreslit je líp než popsat, ale nejlépe to sám vyzkoušet. Ale zas naopak je dobře, že někdo sem něco dá před vlastním zkoušením a může to někoho na nějakou zajímavou myšlenku přivést.


Možná již zítra...
georgios7
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: stř 26 srp 2015 23:09

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od georgios7 »

Magnetický motor lze sestrojit.Měl by se podobat spalovacími motoru.Vložky válců z nemagnetické oceli písty z magnetické oceli nebo vršek pístu z magnetu.V hlavě motoru buď elektromagnety,nebo trvale magnety nad každým pístem.


JezMan
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: čtv 26 pro 2013 1:56
Dostal: 1 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od JezMan »

Zdravíčko!

tak ho zkus postavit. V tomto a mnoha podobných provedení jsem ho též již zkoušel postavit.
Tak do toho, třeba to nepůjde a nebo ano a objevíš, kde jsem udělal chybu :-)
Snad jsem do toho rýpnul dost a už jsi v dílně a makáš !


Možná již zítra...
georgios7
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: stř 26 srp 2015 23:09

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od georgios7 »

Šade,nemám dílnu,ale zkusit tak napsat do nejakého vývojového centra třeba do Škodovky,tam by si možná poradili.Ty magnety buď trvalé nebo elektro by v hlavě měly být na vačce,aby se pohybovaly a přitahovaly by písty střídavě.


JezMan
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: čtv 26 pro 2013 1:56
Dostal: 1 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od JezMan »

A jsi si jistý, že tam nebudou nějaké mrtvé body? A ty elektromagnety nevezmou všechnu tu energii co z motoru dostaneme? Ba nevezmou si více, než dodají magnety (celý motor)? To jsou většinou nepřekonatelené (zatím) vlastnosti MM.


Možná již zítra...
Odpovědět

Zpět na „Magnetismus“