Magnetické Motory

Magnetické motory, apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
nanopile
Stálý člen
Příspěvky: 95
Registrován: pon 05 úno 2007 23:03
Bydliště: Martin

Příspěvek od nanopile »

Medzitým som skočil dolu do dielne a je to tak ako som si myslel. Záleží od hrúbky membrány. Aj neodýmy sa priťahujú. Vyskúšaj si to. Teraz ma trápi už len váha membrány. Treba použiť takú hrúbku aby bola rovnováha síl. Polopatisticky ani- ani+. Ešte skúsim dvojitú membránu. To by problém poriešilo, lebo tam už je hmotnosť znesiteľná.


Uživatelský avatar
nanopile
Stálý člen
Příspěvky: 95
Registrován: pon 05 úno 2007 23:03
Bydliště: Martin

Příspěvek od nanopile »

Takže zhrnuté: Nie je rozdie v materiáli magnetu ale v materiáli membrány a v jej hrúbke. Materiál chromvanadiová oceľ hrúbka 5 mm spoľahlivo priťahuje neodýmy z rozmermi 30 x 5 mm. Takžu musím zohnať materiál tenší a skúšať až kým nebudem v nule. Začína to byť zaujímavé.


Koumes
Stálý člen
Příspěvky: 26
Registrován: sob 31 bře 2007 21:18

Ruský magnetický motor

Příspěvek od Koumes »

nanopile píše:Priťahujú sa k membráne určite mám ich tu na stole a visia na membráne. To si môžeš vyskúšať. Aj ten rus opisuje, že vytiahnutie membrány je problematické, pretože ju magnety držia. On to riešil elektromagnetom, ale to ma už potom tento systém nezaujíma, pretože tam dodávaš energiu. Vypočítal síce, že mu ešte energia ostáva ale výpočty sú blbosť. Nie že by som nemal rád matematiku alebo fyziku ale vstupné veličiny sú ťažko merateľné a do výpočtov sa nikdy nevložia všetky a už vôbec nie presne.
Což takhle nenechat magnety přitáhnout až k membráně, ale magnet v pístu v horní úvrati i magnet nad pístem by byly od membrány poněkud vzdáleny, tím by se zmenšil odpor při oddálení membrány.


Koumes
Stálý člen
Příspěvky: 26
Registrován: sob 31 bře 2007 21:18

Ruský magnetický motor

Příspěvek od Koumes »

Navíc, jak tak študuju ten patent, se mi zdá to řešení odsouvání membrány pomocí vačky poněkud neefektivní, hlavně u zařízení tohoto typu. Píst musí neustále překonávat nemalé třecí síly působící na vačku, takže proto to asi ten rus nahradil elektromagnetem.
Vačkový mechanismus bych nahradil převodem a také bych modifikoval práci s membránou, kterou by bylo nejlépe nahradit kovovým diskem s otvory.


Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Materiály magnetu...

Příspěvek od adam.benda »

nanopile píše:... Nie je rozdie v materiáli magnetu ale v materiáli membrány a v jej hrúbke. ....
Experimentálně potvrzuji i z mé strany. Asi si to lze představit tak, že se magnetické pole tloušťou membrány do ní natolik rozloží, že už téměř nepůsobí na protilehlý magnet..


Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Re: Ruský magnetický motor

Příspěvek od adam.benda »

Koumes píše:
nanopile píše:Priťahujú sa k membráne určite mám ich tu na stole a visia na membráne. .......
Což takhle nenechat magnety přitáhnout až k membráně, ale magnet v pístu v horní úvrati i magnet nad pístem by byly od membrány poněkud vzdáleny, tím by se zmenšil odpor při oddálení membrány.
Souhlasím. Taky mě to napadlo..
Jinak mi můj instinkt radí čistě subjektivní pocit, že ten ruský motor je jen teorie, že pravděpodobně dojde k rovnovážné poloze... Ale jak říkám.. jen planě blábolím. :)


Uživatelský avatar
nanopile
Stálý člen
Příspěvky: 95
Registrován: pon 05 úno 2007 23:03
Bydliště: Martin

Re: Ruský magnetický motor

Příspěvek od nanopile »

Koumes píše:Navíc, jak tak študuju ten patent, se mi zdá to řešení odsouvání membrány pomocí vačky poněkud neefektivní, hlavně u zařízení tohoto typu. Píst musí neustále překonávat nemalé třecí síly působící na vačku, takže proto to asi ten rus nahradil elektromagnetem.
Vačkový mechanismus bych nahradil převodem a také bych modifikoval práci s membránou, kterou by bylo nejlépe nahradit kovovým diskem s otvory.
Nad náhradou membrány som rozmýšlal aj ja. Ale skús to urobiť. Nie disk ale prstenec obiehajúci dookola. Preto som to robil ako dvojvalec boxer. Vychádzalo mi z toho monštrum. Trecie sily na vačke sú zanedbateľné ak je to cez klzné bronzové ložisko. O moc väčšie straty sú vo vratnom pohybe a trením membrány. Magnety ju držia a musím tam mať silnú spružinu.


Uživatelský avatar
nanopile
Stálý člen
Příspěvky: 95
Registrován: pon 05 úno 2007 23:03
Bydliště: Martin

Příspěvek od nanopile »

Motor zastane v bode keď má vytiahnuť membránu. Keď dáš slabšiu spružinu tak tam nevbehne. Skúšam to spraviť bez spružiny tak aby kulisa bola v drážke kľuky. Ale urobiť správny tvar drážky je ťažké. A nedá sa modifikovať, musíš urobiť druhý zotrvačník.


Uživatelský avatar
nanopile
Stálý člen
Příspěvky: 95
Registrován: pon 05 úno 2007 23:03
Bydliště: Martin

Příspěvek od nanopile »

Ozaj, už vám priškripli neodýmy kožu na prste? Kurevsky to bolí.


Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Příspěvek od adam.benda »

nanopile píše:Ozaj, už vám priškripli neodýmy kožu na prste? Kurevsky to bolí.
Jojo, kurevsky :D


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

... cvak ...

Příspěvek od A(&F) »

nanopile píše:Ozaj, už vám priškripli neodýmy kožu na prste? Kurevsky to bolí.
... zvláště, když to jsou tací "krasafci" ... ;)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Perendev?

Příspěvek od jeff »

Spíš něco podobného, již dříve jsem to stáhnul ze stránek "netradiční motory" Snažil jsem se je teď najít, ale někam zmizely. Tak se na to můžete podívat, i když si myslím, že jeden system asi moc fungovat nebude, že by to spíš chtělo systemy 3, jako to má perendev, aby se lépe překonávaly mrtvé body.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) jeff dne pon 02 dub 2007 14:17, celkem upraveno 2 x.


Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

perendev?

Příspěvek od jeff »

a ještě stator
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
nanopile
Stálý člen
Příspěvky: 95
Registrován: pon 05 úno 2007 23:03
Bydliště: Martin

Příspěvek od nanopile »

Viliam píše:
nanopile píše:Doteraz som používal na membránu transformátorový plech hr. 1 mm.
Skusaj cokolvek, hlinik, med atd... Neodymy su asi tak silne, ze prebiju aj ferit.
Toto som vyriešil, stačí hrubší materiál na membránu a ide to. Momentálne mám hr. 4 mm a neodýmy sa priťahujú k membráne. Bohužiaľ to musím postaviť odznova lebo mám väčšie magnety a tie mi nevojdú do piestu.


Uživatelský avatar
nanopile
Stálý člen
Příspěvky: 95
Registrován: pon 05 úno 2007 23:03
Bydliště: Martin

Příspěvek od nanopile »

Viliam píše:
nanopile píše:motor podľa nákresu nefunguje. Mal som ho postavený z rôznym počtom magnetov v rôznych polohách. Odpudivá a prľťažlivá sila je vždy v rovnováhe. Fungoval len keď som odstránil polovicu magnetov na jednej strane. Otočil sa o 180 stupňov. Dajte sem nákres Adamsovho motora. Skúsim to.
Zdravim. Ked uvadzate informacie, chcelo by to presnejsie.
Motor sa zastavil potom silou, ako bol vypudeny?
Co tak dat taketo kompotenty, napr. 3 pootocene o 180 stupnov? Problem pri magnetickych motor je predsa dostat magnet s protitahu druheho magnetu za pomoci ineho magnetu. Vybehol cely rotor alebo zostal stat v poli magnetov? Ak sa stava motor, nemusi sa dojst k zverejnovanym informaciam.
Vybehol celý rotor. Keď som ho pootočil o 180 st. tak zas prebehol ďalších 180 st.


Odpovědět

Zpět na „Magnetismus“