Magnetické Motory

Magnetické motory, apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
SonnY
Stálý člen
Příspěvky: 39
Registrován: stř 06 pro 2006 15:40
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SonnY »

No pekna tema nam tu zacala.
Na zaciatok by som odporucal si ujasnit ktory motor je najzaujimavejsi a zacat pracovat na nom.

Na vyber by som navrhol:
Adams
Johnson
Kawai
Minato
Monus


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: MM

Příspěvek od A(&F) »

jeff píše:Asi z nás ... /// ... Neboj se, budeš se dobře bavit, ... /// ... myslím že Tě nezklamem. ... ///... Ale třeba nám i něco pěkného poradíš ... /// ... Magnetické motory jsou dobrý zdroj prvotní energie, ... /// ... Každopádně je to jeden z článků VE.
Jeff
... "zatím" jo ;) ... /// ... určitě :D ... /// ... to doufám :!: ... /// ... pokud si to "zasloužíte" :idea: ... /// ... souhlasím :| ... /// ... o tom rozhodně není pochyb 8) ...


------------------------------------------------------------------------------------------------------

... ačkoliv jsem s tímto tématem počítal až někdy do budoucna v rámci "magnetického seriálu" (ale všichni víte, jak to dopadlo, jak na tom teď momentálně jsem a ještě zřejmě nějakou chvíli budu... snad vše dopadne OK), tak jsem ve skutečnosti velmi rád, "že se to rozjelo" i beze mne (začínal jsem mít totiž silné výčitky, že jsem vás před časem možná zbytečně "zabrzdil") ... díky ... třeba to bude tímto způsobem mnohem "zajímavější" a dynamičtější ... ;) ... třeba to přinese i zcela nové světově naprosto unikátní poznatky ... uvidíme ... počátek je hezky příjemně bouřlivý, ale teprve čas ukáže "kdo se opravdu snaží" + "kdo se pouze veze nebo jenom kecá" (tak jak se to bohužel projevuje i v ostatních vláknech) ... :? ...

... každopádně si vám všem, kteří se pustíte do nelehkého projektu MM, dovolím popřát velmi mnoho štěstí, zdaru a tvůrčí invence ... poradím vám: nikdy se nespoléhejte, prosím, pouze na vlastní úsudek (i když je velmi důležitý, bez něj to nejde) a zkoušejte si všechny jednotlivé možné i nemožné principy (byť vypadají "sebepitoměji") ... vyplatí se vám to ... neb magnety jsou "skoroživé" a jako takové jsou i velmi zrádné a docela zákeřné ... ony si vás časem samy "vyučí" ... je to (tedy kromě lidí) asi to "nejzáludnější" s čím jsem se kdy v životě setkal ... :shock: ... a proto je také tolik moc miluji (i částečně i nenávidím) ... už více jak 30 let ... zkrátka je to výzva ...

... dovolím si vám pouze připomenout něco málo z mravního kodexu "inventora v oblasti VE" ... použiji k tomu slova svého otce, která to celé velmi přesně vystihují, neb on byl moudrý a poměrně světa znalý muž ... a navíc také bezvadnej chlap i skvělej táta ... bohužel byl ... velmi moc mi schází ...

motto: ... "věř mi synu, že vymyslet a sestrojit Perpetuum Mobile bude mnohem a mnohem jednodušší, než ho potom bezbolestně uvést do společnosti lidí ... tedy tak, aby těm, kteří ho potřebují nejvíce, uškodilo co nejméně" ...

... poprvé mi toto řekl v mých zhruba 11-12ti letech ... no a po nějakém čase vždy znovu s odstupem zopakoval ... stejně jsem (i přesto) ještě hodně dlouho "plně" nechápal, co mi tím vlastně chtěl říci ... až teprve časem ... :| ...


... držím vám palce ... a mnoho pozitivních siločar přeji ... budete je potřebovat ... A(&F) ...
.


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Prodražený pokus>omyl

Příspěvek od A(&F) »

adam.benda píše:že pokud člověk doma alespoň magnety má, hraje si s nima a zkouší s nima všechny možný věci, už to potom ani tolik není bádání na úrovni metoda>omyl, ale už se to blíží tomu: kvalitní teorém>úspěch.
... :idea: ... :!: :!: ... u magnetismu to platí dvojnásob ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Magnetické motory

Příspěvek od A(&F) »

adam.benda píše:... pokusy stínit nebo usměrňovat magnetické pole pomocí "stínítek"...
... vypadá to tak, že doba laciných vysokoteplotních supravodičů je zřejmě již za dveřmi ... to teprve svět zažije věci ... až se toho občas i bojím ... :| ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Re: MM

Příspěvek od adam.benda »

A(&F) píše:... ;) ...
Přátelé, jsem zde přecejenom trochu bažant, napovězte mi někdo, co to znamená... :)


Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Příspěvek od adam.benda »

V první řadě děkuji členovi A(&F) za jeho přízeň.
SonnY píše:Na zaciatok by som odporucal si ujasnit ktory motor je najzaujimavejsi a zacat pracovat na nom.
Přístup je to velice konstruktivní, avšak mám takové tušení, že to nevydržíme, zabývat se jen jedním motorem. :) I když by to celkově bylo nejrozumnější, ale v téhle oblasti mají lidé jako my, rozumu jako malé děcko. :) Pokud jsem teď někoho z vás pohoršil, tak se předem omlouvám. ;)

Ale dobře, zkusme to alespoň. Ujasněme si, co od našeho magnetického motoru očekáváme, proberme pravděpodobnosti vůbec jejich funkčnosti a proberme nároky na výrobu. Poprosím vás, abyste zpracovali snahu o tento kompromis a řekli svůj pohled na věc, který motor by stálo za to, zkusit postavit.

Ještě tedy malou filozofickou vložku...:
A(&F) píše:"věř mi synu, že vymyslet a sestrojit Perpetuum Mobile bude mnohem a mnohem jednodušší, než ho potom bezbolestně uvést do společnosti lidí ... tedy tak, aby těm, kteří ho potřebují nejvíce, uškodilo co nejméně"

Že by šlo o poukázání na to, že takové technologie v rukách moci, nebudou prospěšné pro lidi, které to potřebují, ale samozřejmě pro toho určitýho mocipána? Samozřejmě hodně zjednodušeně řečeno.


Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

doplněk

Příspěvek od adam.benda »

... Ještě pokračování k mému předchozímu příspěvku. Upřímně já za sebe, bych více uvítal, něco úplně nového. Pokudmožno nestavět motor, který už existuje, ale pokusit se o něco nového.. Mozků je to dost, každý máme nějaké zkušenosti.. zkusme si o něco víc věřit a vytvořit něco nového, než stavět již existující. Koneckonců, vždyť právě to nás tvoří.., nikoliv kopírování už postavených věcí..


Uživatelský avatar
SonnY
Stálý člen
Příspěvky: 39
Registrován: stř 06 pro 2006 15:40
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: doplněk

Příspěvek od SonnY »

adam.benda píše:... Ještě pokračování k mému předchozímu příspěvku. Upřímně já za sebe, bych více uvítal, něco úplně nového. Pokudmožno nestavět motor, který už existuje, ale pokusit se o něco nového.. Mozků je to dost, každý máme nějaké zkušenosti.. zkusme si o něco víc věřit a vytvořit něco nového, než stavět již existující. Koneckonců, vždyť právě to nás tvoří.., nikoliv kopírování už postavených věcí..
To je dost blby napad.


Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Replikaření

Příspěvek od adam.benda »

SonnY píše:
adam.benda píše:... Ještě pokračování k mému předchozímu příspěvku. Upřímně já za sebe, bych více uvítal, něco úplně nového. Pokudmožno nestavět motor, který už existuje, ale pokusit se o něco nového.. Mozků je to dost, každý máme nějaké zkušenosti.. zkusme si o něco víc věřit a vytvořit něco nového, než stavět již existující. Koneckonců, vždyť právě to nás tvoří.., nikoliv kopírování už postavených věcí..
To je dost blby napad.
Blbý nápad? Měl jsem dojem, že jsme lidé, kteří prahnou po vývoji věcí, jako je například magnetický motor. Pro mě osobně si doma postavit již existující motor znamená přibližně totéž, jako postavit si v obýváku skříň podle návodu. Stavbou něčeho existujícího můžeme maximálně ověřit, zda daný motor funguje, ale jinak to vůbec nic neznamená. Pro nikoho jsme nic neudělali. Možná třeba pro sebe tak maximálně.

Pro mě má význam bádat, konstruovat, testovat, vyvíjet nové zařízení, které může třeba alespoň trochu globálně pomoct.. Je už fuk, jakýmu mocipánovi se dostane do ruky, mě stačí vědomí, že magnetický motor může nahradit spoustu energetických zdrojů a může začít směrovat věci ekologie do trochu lepších možností. Nejsem ekologický aktivista, ale rád bych alespoň dejchal čistej vzduch, když už nic jinýho!

Na tomhle fóru jsem si už něco přečetl a nemám pocit, že by šlo o školní kroužek kutění a bastlení podle návodu. Zaplaťpánbůh!!

Replikaření pro mě moc velký význam nemá. Ale chápu, že někdo na to může mít jiný pohled.. Tím neříkám, že se replikařením člověk nic nenaučí, samozřejmě. Ale poznámka, že jde o dost blbý nápad, snažit se něco vymyslet, mě trošku zarazila.


Uživatelský avatar
SonnY
Stálý člen
Příspěvky: 39
Registrován: stř 06 pro 2006 15:40
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SonnY »

adam.benda: ja nevravim ze skusit vymysliet nieco vlastne je blbost, prave naopak, som zastancom rozvoja vlasnych myslienok a napadov, ale zacat treba s niecim co uz funguje, pochopit to a potom to skusat vylepsit, pripadne na zaklade toho postavit nieco vlastne. Ak chces hned vymyslat nieco vlastne, nikto ti nebrani, ale je to ako pisat a nepoznat pravopis. Bez zakladov daleko nezajdes. Mimo toho tu ide o to prestat byt zavysly na monopoloch a pomoct zivotnemu prostrediu, takze postavit uz vymysleny motor to iba urychli. A nemysli si ze takyto motor(johnson, adams, minato,..) postavis len tak. Aj s tym budes mat dost problemov ktore budes musiet vyriesit. To nieje ako skladat skrinu podla navodu. Skor ako postavit auto bez navodu ;)


ojozo
Stálý člen
Příspěvky: 54
Registrován: čtv 04 kvě 2006 12:25
Bydliště: SR

MM

Příspěvek od ojozo »

ja som davnejsie tiez dlho hladal a vybral som si tento: http://jnaudin.free.fr/html/shpmm.htm
ale stale nie je cas, uz mam zohnane dva toroidne magnety z odpalenych reproduktorov, problem je zohnat pozdlzne polarizovane magnety ael cosi uz mam. Je to sice len ferity ale dufam ze na overenie funkcnosti to bude stacit


Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Příspěvek od adam.benda »

Tak jsem rád, že šlo jenom o nedorozumnění, tohle beru. :) Jasně, že bez základů téměř nic nejde. Člověk musí trochu vědět.. trochu znát.. zbytečný zmiňovat. Avšak neupínal bych se příliš na to, že je potřeba vycházet z nějakého hotového motoru.. Totiž jejich tvůrci také museli vycházet "z nuly". Když ještě nebyl žádný magnetický motor, někdo musel držet v ruce dva magnety.. jen to, nic víc. A začal přemýšlet.. pak začal stavět.. Neznal žádný magnetický motor. Snažím se jen na jednoduchém příkladu ukázat, že se nemusíme tolik spoléhat na již hotové stroje. Třeba nás mohou inspirovat.. atp.. Ale ono to případně bez nich půjde taky ;)

Stačí si vzít do ruky dva magnety.. usínej s nima, probouzej se s nima, přikládej k nim všechno možný od dopisových sponek po mosaznou kliku... :) (ber to jako řečnický obrat.. netvrdím, že s magnetama neusínáš :) )


Uživatelský avatar
SonnY
Stálý člen
Příspěvky: 39
Registrován: stř 06 pro 2006 15:40
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SonnY »

Osobne ma velmi zaujalo toto:
http://video.google.com/videoplay?docid ... etic+motor
(pretocte to niekam do 3/4)
Je to tak jednoduche az to boli :D

Alebo toto:
http://video.google.com/videoplay?docid ... etic+motor
Vyzera ze je to zalozene na Minatovy.
Naposledy upravil(a) SonnY dne pát 16 bře 2007 13:34, celkem upraveno 1 x.


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Replikaření ... aneb šedé a černé vize ...

Příspěvek od A(&F) »

adam.benda píše: ... Je už fuk, jakýmu mocipánovi se dostane do ruky, mě stačí vědomí, že magnetický motor může nahradit spoustu energetických zdrojů a může začít směrovat věci ekologie do trochu lepších možností. Nejsem ekologický aktivista, ale rád bych alespoň dejchal čistej vzduch, když už nic jinýho!

Na tomhle fóru jsem si už něco přečetl ...
... asi ne zcela všecho, pokud máš doposud tyto názory ... :( ...

... sorry, ... té části věty, co jsem si "vypůjčil" jsem dal trochu jiný význam ... promiň, ... ale zatím nezasloužíš ... A. ... "když už nic jinýho" ...

PS: ... zkus si přečíst třeba tohle ... Zničí VE ... atd ... :| ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
SonnY
Stálý člen
Příspěvky: 39
Registrován: stř 06 pro 2006 15:40
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SonnY »

Ja osobne by som asi zacal s Minatom. Nieje to nic zlozite a na vyrobu drahe.
http://video.google.com/videoplay?docid ... hei+minato

Inak tiez este pri vybere hra ulohu ci chcete mat motor ktory nepodrebuje napajanie, aleo s napajanim.
Co som pozeral tak bez napajanie je to zlozitejsie. Hlavne tam je dolezita presnost usporiadania magnetov(uhli).

Inak ma davnejsie napadlo, ze dost velky problem je trenie hriadela motora a tak som rozmyslal ci by sa to nedalo riesit tak ze konce hriadela by boli z magnetu, ktory by mal na konci napriklad - a konce tohoto hriadela by boli "vsunute" do koncoviek v tvare pohara, alebo rurky s dnom a kchcete, ktora by mala vnutry - a tim by sa tieto magnety odpudzovali a hriadel by levitovala. Tym ze by sa zacala potom rychlo otacat by nastal gyroskopicky efekt a stalo by sa to stabilejsie. Bol to len taky napad, ktory som zatial dalej nerozvyjal.


Odpovědět

Zpět na „Magnetismus“