Magnetické Motory

Magnetické motory, apod.
Odpovědět
georgios7
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: stř 26 srp 2015 23:09

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od georgios7 »

Vím,že ve spalovacím motoru jsou po zážehu obrovské tlaky nad pístem.Chtělo by to vyzkoušet postavit alespoň malý model a pak teprve spočítat získaný vykon z mag.motoru.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od lajos »

Místo přitahování bych spíš bral odpuzování a v hlavě určitě elektromagnet kvůli akci po horní úvrati, nebo se změnou polarity kolem horní ůvrati -přítah, odpuz


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od martin11 »

lajos píše:Místo přitahování bych spíš bral odpuzování a v hlavě určitě elektromagnet kvůli akci po horní úvrati, nebo se změnou polarity kolem horní ůvrati -přítah, odpuz
...čtu několik posledních úvah....
prosím nepředstavujte si pístový mag.mnotor písty jako v klasickém pístovém motoru...žádné vložky žádné písty, žádné pístní kroužky...prostě jen vedení "jakéhosi" pístu, což je kus magnetu , který je dostatečně veden...
...elektromagnet v mag. motoru je nesmysl...tady se myslím bavíme jen o přímé síle pernamentního magnetu a využití jeho síly...
...použití elektromagnetu vznikne elektromotor.... :idea:
... :bye: pro lájoš....podle mých pozorování... :devil: ...by bylo opravdu lepší využít odpuzu...
také jsem to tak navrhl ve své první verzi pístového MM.toho s rotační fe clonou.....ale pak jsem celý motor otočil naruby..rotační clonu odstranil...protože to byl nesmysl... a musím...bohužel...využít...ehm...pokusit se využít jen přítahu....čtoucím a zájemcům navrhuji pročíst vlákno Pístové magnetické motory...je zde vše popsáno, popsán celý vývoj a je zde i foto poslední hvězdicové verze tohoto motoru...bohužel z důvodů jiné činnosti....Rally...na motoru nepokračuji...jen na papíru řeším další studie jak motor mechanicky uspořádat...tímto zdravím Ilema...který poskytl fundované připomínky k vlastní konstrukci...nyní je to zase jen o penězích, které se do motoru musí vložit...pokud má někdo nějaký konkrétní nápad k tomu mému pístovému, tak prosím diskuzi na této stránce...děkuje a zdraví martin11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
georgios7
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: stř 26 srp 2015 23:09

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od georgios7 »

Umí tady někdo anglicky? Tady by jsme mohli zkusit napsat ,aby nám vyrobili silně magnety pro naše perpetum mobile. http://www.walkermagnet.com s pozdravem Jiri


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od martin11 »

...není třeba..N42 jsou dosti silné na to, aby ti ucvakly prsty..
a výběr "hovek" je dostatečný.
nakresli princip, osobně ti vysvětlím, kde se to sekne... :idea:
ušetříš si balík peněz a navíc velké zklamání....mám u tebe :pivko: ....přijď na podzimní sraz do Prahy :good: martin11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
georgios7
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: stř 26 srp 2015 23:09

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od georgios7 »

Pozdrav Panbuh.Magnetický pohon motoru není problém vymyslet.Zásadní ale je aby se nepřestala točit Zeměkoule a o to jsem se už postaral.Takže je to v cajku. www.pyramidion.webnode.cz tohle je moje stranka. Zdravím JiriDE_MEL


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od martin11 »

...tak něco vymysli...než se Země přestane točit......
...jo a ten nápad načrtni a pošli sem....třeba z toho "něco" bude :idea: :pivko: martin11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
ladhaj1
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: stř 23 zář 2015 9:56

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od ladhaj1 »

Ďakujem za prijatie do Vašho fóra.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od martin11 »

...protože jsi ve vláknu "magnetické motory" tak vítej...a co jsi nám přinesl...pochlub se...alespoň nějakou myšlenku... :pivko: m11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
wolf234
Starší člen
Příspěvky: 158
Registrován: sob 18 říj 2008 12:47
Bydliště: u pajkovačky
Dostal: 9 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od wolf234 »

prečo dakto neskusi tie srandy od raula hatema dival som sa na toho dedulaka a tomu ide hadam aj miešačka na mag pohon


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od martin11 »

...pošli odkaz...kde to najít??? :pivko: m11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
wolf234
Starší člen
Příspěvky: 158
Registrován: sob 18 říj 2008 12:47
Bydliště: u pajkovačky
Dostal: 9 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od wolf234 »

strana 2-68
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


impuls
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: pát 30 říj 2015 20:45

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od impuls »

Pánové chtěl jsem přispět myšlenkou k mag motorům ,ale néjak nechápu sekci magnetické motory a s použitím ....Já sám jsem se dal cestou impulsů které vynechávají 0 stav (nebo brzdnou sílu mezi postavenými poly magnetů ) a dosáhl toho ,že mám 600ot při asi 7 W na 12V -pro 3 pohonné jednotky .Takže si myslím ,že je dosti materiálu na další úvahy .Neexistuje žádné měřidlo nebo zobrazení průběhu magnetického pole -já to vyřešil jednoduchým zapojením ,na začátku je snímač pohyblivého magnetického pole a výstup měřidlo z magnetofonu -hlavně aby bylo dosti citlivé .(Můžete slepit nebo spojit 2 magnety na osu která se dá upnout do vrtačky a tím simulovat otáčení magnetů - pro Vámi vyrobené měřidlo)Schválně píši takto aby byla zvolena i jiná možnost zapojení nebo myšlenky. Nyní už zbývá jediné -jak zvýšit sílu odpudivé síly magnetů ,pokud by toto šlo jednoduše vyřešit pak není co řešit .Já jsem přesvědčen ,že nejlepší řešení je zastínění magnetického pole mezi použitými magnety .Posílejte svoje nápady a dohromady to vyřešíme .Moje poznatky :
1)nepoužívej ferity (vylinou svůj magnetismus později nemagnetují
2)Používej co nejméně nákladů na vývoj nového
3)je třeba vyvinout dobrý lehce vyrobitelný motor jedno jakým impulsem magnetům nejefektivnějším
4)první meta 1 ot za min 20g váha
5)druhá meta 200ot min 20g
6)třetí meta 100 ot min 1 kg váha
7)vyřešení co největší síly působení magnetů(silná výchylka na měřidle vzdálenost sondy 2 cm )
Omlouvám se za některé názvy ,ale pokud se zapojíte opomenete nesmyslné nic neřešící poučky ze školy pak nic bud neobjevíte ňebo bude na vrcholu objevu pro věc.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od martin11 »

zdravím... výše pro Impulz. popsané to máš hezky, jen z tohoto popisu nevím o co jde??? zajímavé je upozornění že feriy vyšumí!!!
předpokládám, že se ti to stalo...
jinak prosím, načrtni co ti tak krásně funguje, jak jistě vidíš z tohoto vlákna nikdo nic neposílá...
...jak si představuješ "stínit" magnety...takže děkuji za tvoje konstruktivní připomínky a pro zajímavost se podívej na vlákno "Magnetické pístové motory" je zde několik inspirativních nápadů....zdraví martin11 :D

p.s. pro wolf 234...dík za odkaz MM, jako vždy US patent, moc moudrý z toho nejsem, ale jak jsem to zhlédnul, myslím že to ...sice je patentovatelné, ale nefunkční. Z mého pohledu je to MM druhé generace, protože potřebuje "jakýsi" vnější zdroj energie...v tomto případě baterii nebo jiný ss zdroj elektřiny :pivko: m11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
vergil
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 12 lis 2015 20:49

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od vergil »

Zdravím všechny nadšence pro MM, dostal jsem se na toto forum, teprve nedavno. Jiz delsi dobu se zajimam o MM a neco jsem se jiz pokusil sestavit, ale zatim tedy neuspesne. Chtel bych se s Vami podelit o svuj vytvor. Stator se sklada z velkeho feritoveho magnetu z reprobedny, stredem vede hřídel s ložiskem a nad statorem je zavěšený rotor, na kterém jsou neo magnety, tak aby se odpuzovaly od statoru. Cely MM se toci, kdyz jej rozhybu, je videt, ze magnety maji vliv a prodluzuji tak delku setrvacnosti celeho rotoru. Jenze je to jen prototyp a postupne spomaluje, az se uplne zastavi. Myslim si, ze pokud vse udelam peclive a presne, mohlo by to fungovat, je to takovy uzavreny okruh. Pokusim se zde zverejnit i nejake obrazky, ci video, co to dela. Nicmene, pokud jste se prosim nekdo pokousel o neco podobneho, rad se priucim.


Odpovědět

Zpět na „Magnetismus“