Magnetické Motory

Magnetické motory, apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Příspěvek od A(&F) »

SonnY píše:... ci by sa to nedalo riesit tak ze konce hriadela by boli z magnetu, ktory by mal na konci napriklad - a konce tohoto hriadela by boli "vsunute" do koncoviek v tvare pohara, alebo rurky s dnom a kchcete, ktora by mala vnutry - a tim by sa tieto magnety odpudzovali a hriadel by levitovala...
... dejte mi (alespoň) jeden pevný bod a pohnu zeměkoulí ... a může být klidně i elektronicky řízený ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Re: Replikaření ... aneb šedé a černé vize ...

Příspěvek od adam.benda »

A(&F) píše:
adam.benda píše: ... Je už fuk, jakýmu mocipánovi se dostane do ruky, mě stačí vědomí, že magnetický motor může nahradit spoustu energetických zdrojů a může začít směrovat věci ekologie do trochu lepších možností. Nejsem ekologický aktivista, ale rád bych alespoň dejchal čistej vzduch, když už nic jinýho!

Na tomhle fóru jsem si už něco přečetl ...
... asi ne zcela všecho, pokud máš doposud tyto názory ... :( ...
... ...

Docela mě mrzí, jak jsem to podal, malinko jsem se nechal unést emocema a kdybych to psal teď v klidu, vůbec bych nesoptil nějakými takovými černými vizemi. Nejradši bych ten svůj příspěvek přepsal a hloupé černé vize z něj odstranil, ale to by nebyl úplně fér.. prostě už jsem to napsal a jediné, co teď můžu udělat je to, že to beru víceméně zpět!! Berte prosím navědomí. ;) Příště si zachovám chladnou palici.

[070316/19:50] ... OK ... tedy ... považuji to za slib ... A&(F) ...


Uživatelský avatar
rival
Hlavní admin - živý člověk
Příspěvky: 1223
Registrován: stř 16 lis 2005 9:44
Bydliště: severní­ čechy
Dal: 14 poděkování
Dostal: 226 poděkování
Pohlaví:
Kontaktovat uživatele:

Re: Replikaření ... aneb šedé a černé vize ...

Příspěvek od rival »

adam.benda píše:Docela mě mrzí, jak jsem to podal, malinko jsem se nechal unést emocema...
Myslím, že teď už je vše vysvětleno a je to v pohodě. Jsme lidi a ne stroje... Takže emoce nám všem občas dávají pěkně zabrat ;).


rival - živý člověk
Uživatelský avatar
nanopile
Stálý člen
Příspěvky: 95
Registrován: pon 05 úno 2007 23:03
Bydliště: Martin

Příspěvek od nanopile »

chcem zostrojiť hocijaký magnetický motor, ktorý bude skutočne fungovať. Úplne mi bude stačiť ak sa bude točiť a prekoná len vlastné trenie a odpor vzduchu. Tým sa zmení nielen môj názor na oficiálne fyzikálne zákony. A to je najdôležitejšie. Potom špekulujme o výkone a použití. Chcem mať funkčný motor na stole. Dovtedy tu všetky príspevky o využití a zneužití budú len mlátenie prázdnej slamy.


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Příspěvek od A(&F) »

nanopile píše:chcem zostrojiť hocijaký magnetický motor, ktorý bude skutočne fungovať. ... ///... Chcem mať funkčný motor na stole. Dovtedy tu všetky príspevky o využití a zneužití budú len mlátenie prázdnej slamy.
... to nejdůležitější již máš ... přesvědčení ... a další záleží už jenom na Tobě ... ;) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Příspěvek od adam.benda »

SonnY píše:... by sa to nedalo riesit tak ze konce hriadela by boli z magnetu, ktory by mal na konci napriklad - a konce tohoto hriadela by boli "vsunute" do koncoviek v tvare pohara, alebo rurky s dnom a kchcete, ktora by mala vnutry - a tim by sa tieto magnety odpudzovali a hriadel by levitovala ...
Mohl bys zkusit udělat nějaký nákres, abych co nejpřesněji pochopil Tvůj záměr?


Uživatelský avatar
SonnY
Stálý člen
Příspěvky: 39
Registrován: stř 06 pro 2006 15:40
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SonnY »

Obrázek


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

nanopile

Příspěvek od lajos »

Tak si udělej Adamsův motor, třeba ze špuntu od láhve, točí se slušně, pokud tě to uspokojí. Návod je na netu.


Uživatelský avatar
nanopile
Stálý člen
Příspěvky: 95
Registrován: pon 05 úno 2007 23:03
Bydliště: Martin

Re: nanopile

Příspěvek od nanopile »

lajos píše:Tak si udělej Adamsův motor, třeba ze špuntu od láhve, točí se slušně, pokud tě to uspokojí. Návod je na netu.
ˇ´Ano to ma uspokojí. Návod na netu je dosť široký pojem. Môžeš mi hodiť link?
Čo sa týka ložisiek v lufte resp. levitujúcej hriadele si myslím, že to nemá praktický význam, pretože k takému hriadeľu nič nepripojíš.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

nanopile

Příspěvek od lajos »

Milý, zlatý- znáš tzv vyhledávač na netu? stačí tam hodit "Adams motor - cokoliv " nebo si se narodil včera? Jsem hnusný ale příjde mi tvá otázka trochu mladistvá, neleň a hledej co tě zajímá!!!


Uživatelský avatar
nanopile
Stálý člen
Příspěvky: 95
Registrován: pon 05 úno 2007 23:03
Bydliště: Martin

Re: nanopile

Příspěvek od nanopile »

lajos píše:Milý, zlatý- znáš tzv vyhledávač na netu? stačí tam hodit "Adams motor - cokoliv " nebo si se narodil včera? Jsem hnusný ale příjde mi tvá otázka trochu mladistvá, neleň a hledej co tě zajímá!!!
Už mi svitlo, :idea: žiadny funkčný návod nemáš. Iba radíš. ale nič hodnotné.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

nanopile

Příspěvek od lajos »

Si děláš srandu, je to dětská hračka, jsi zvláštní člověk- si ty slovíčka nedáš ani do hledače, přece teď nepoběžím natáčet na foťáku video o funkčním Adamsově motoru- který se v podstatě nedá zatížit ani při pár stovek otáček ani při 10000.


Uživatelský avatar
nanopile
Stálý člen
Příspěvky: 95
Registrován: pon 05 úno 2007 23:03
Bydliště: Martin

Příspěvek od nanopile »

Tak teraz neviem, kecáš Ty alebo Naudin, ktorý má na ňom zavesenú cievku s trafom na 220V. :lol:


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

nanopile

Příspěvek od lajos »

Promiň, je to min 1,5 roku co jsem si s tím hrál, že nekecám, až se odpoutám od načatého večera, ti vyfotím ty hračičky co jsem zreplikoval, počkej klasu.... nebo si hledej dál. Tak že po netu jsem se o tom delší dobu nezajímal, co se tam ojevuje tobě, nevím ale naudinovy pokusy moc neopakuji nemám jeho laborku, vybavení, finance a časové možnosti. Při jeho ůspěších přesáhnout COP≥1, je divné že ještě existuje, nezdá se ti to?


Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Levitující rotor

Příspěvek od adam.benda »

Ještě jak jste rozebírali ten levitující rotor.. že by ho nebylo možné k něčemu připojit... Mám tušení, že nějak by se to vyřešit dalo.. Nevím přesně jak, jen bych to hned tak nezavrhoval. :) Pokusil jsem se vrychlosti vyplodit takový model.. viz. obrázek. Berte to s rezervou, pravděpodobně by to nefungovalo.. spíš to berte jako inspiraci, jako určitou možnou "cestu" k úspěšnému řešení.. ;)

Šedá hřídel je levitující, zelená je usazena v ložiscích.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Odpovědět

Zpět na „Magnetismus“