Germánská nová medicína

Léčebné postupy.
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: králičí strava

Příspěvek od hanka »

gewo píše:Hanko. .... pokud se člověk snaží, a ono se to nelepší, je nezbytné přejít na králičí stravu...... Jen vědět jak tomu otevřít vrátka. .....Co tak vyzkoušet dietu Dr. Budwig? Jen panenský lněný olej nabitý volnými elektrony, který sám o sobě dokáže rozpustit staré usazeniny a nastartovat metabolizmus na jiné úrovni, a čisté proteiny? Někde jsem to tu už dával, ale zmizelo to pod hromadou červů.. ;)
No právě, jen vědět, která vrátka jsou ta pravá v tom množství všelijakých vrátek, vrat a dveří! Do spousty z nich jsem vlezla, pobyla uvnitř, po čase zjistila, že nejsem na tom správném místě, tak jsem zase vyšla ven a otevřela další. Takhle pořád chodím od jedněch vrat ke druhým... ale není to ztráta času, všude se dovídám spoustu zajímavých a užitečných věcí, třebaže jsem jinde, než potřebuju. Vlastně vůbec nejsem doma, pořád někde trajdám :lol: !
Do těch "králičích" vrátek jsem vstoupila také, ale jenom nakrátko a honem jsem je zase zavřela, protože tam byl veliký hlad :x , ale asi mi vážně nic jiného nezbude, než tam vejít znovu a pobýt tam delší dobu - zajdu tam na návštěvu, až bude venku "více trávy". Mezitím zkusím otevřít ještě i vrátka Dr. Budwig, vypadají lákavě, už jsem o nich četla a zařadila je do svého putovního plánu... trochu to tady prošmejdím a najdu je...
Zdravím, Hanka.
________________________
Slunce v duši.


1220

králičí strava

Příspěvek od 1220 »

Záleží na tom, co člověk vnímá, jak slučuje události kolem sebe. Souvisí to s moc věcmi, které jsou anebo nejsou vidět, podle brýlí, které má nasazené zrovna teď.
Když jsem v 19 letech z leknutí se pustil touto cestou, bylo to jenom opičení se po někom ve kterém byl můj vzor, ale to nefungovalo. Za půl roku kost a kůže nemoci .........utrpení se zvýšilo. Po dalších skoro 20 letech života jsem se tomu snažil přijít na kloub, proč to nešlo. Dlouho byla v pozadí myšlenka, že králíci jedí jenom nevýživné, a že to člověk nemůže, tak se to dělo, ale až skoro tak , že cokoliv jsem jedl bylo nevýživné. Rozum se stále nedostavoval říkal totiž, že Ti kteří toto dokážou jsou jiní už svojím uzpůsobením, jsou jiní zkrátka od narození........Potácel jsem se od velkého množství všeho do jaterních nemocí, posléze i cukrovky,i přes období kdy nešlo jíst vůbec nic. Až jednou : Všechno jídlo vlastně smrdí. Po asi 14 denním hladovění jsem zjistil, že mezi tím smradem je ale značný rozdíl. Nejvíc smrděla těla živočichů, o trochu méně jejich produkty (vejce mléko atp.) O trochu méně pak těla rostlin, téměř vůbec ne produkty rostlin.
Začal jsem se podle toho řídit a ono to šlo.
Pak jsem pochopil co že to tam vlastně smrdí ?
Sama Smrt tam smrdí, mrtvoly bytostí, které mohly zůstat naživu mohly jěště chvilku chápat, něco dalšího pochopit, než zemrou přirozeně.
Jasně ustrnul jsem na tom, nejsem vegan, stupnice prý vede dál přes nerosty, esence a energii, ale to už je oblast
mimo tuto diskuzi.
Obávám se, že velká zkratka ani není možná i když .........co my jen víme .........
:bye:


Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Mnohem více o GNS

Příspěvek od hanka »

Kdo má zájem GNS podrobněji prostudovat, může si přečíst tohle:

http://www.pilhar.com/News/Praesentation_CZ.pdf
Zdravím všechny :lol: , Hanka.
_____________________-
Slunce v duši.


Joy
Stálý člen
Příspěvky: 80
Registrován: pon 25 led 2010 12:14
Dostal: 1 poděkování

ngm

Příspěvek od Joy »



Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Germánská nová medicína

Příspěvek od Slavek Krepelka »

poota píše:
Palo píše:..Např. diabetes je údajně způsoben "hnusem", tedy když jsme něčím zhnuseni... No nevím, podle Clarkové je diabetes způsobem motolicí na játrech...
Mám vždycky radost, když se mi podaří skloubit dva protichůdné názory.
Co kdyby takhle ten "hnus" či silné pohnutí mysli bylo příčinou toho, že játra "dopustí", aby se v nich mohla usídlit potvora motolice?
Ona Hulda Clark za příčinu toho "usídlení" považuje přítomnost rozpouštědel v těle, ale je docela možné, že pokud jsou játra "v pohodě", tak tělo těch rozpouštědel dokáží zbavovat. Pokud jsou naopak "stresovaná", může to mít vliv na jejich schopnost ta rozpouštědla vyloučit, takže se v nich koncentrují, čímž je oslabí, což vyhovuje motolicím.
Je to jenom taková moje zcela soukromá úvaha, kterou bych jen velice nerad někoho viděl přijímat za sebeméně čímkoli dokázanou.
Zdravím - poota
Nazdar Pooto,

Nejsem expert, ale to, ze telo se oslabi at uz chladem, nebo negativnim dusevnim rozpolozenim, ci sokem, mi rikala uz moje maminka pred ctyriceti peti lety. Ale byla to jen svadlena, calounice, rehabilitacni sestra, sevcova od Bati, vedouci mnoha skladu v Avii a prodavacka, i kdyz znacne sectela, a nevim kde to sebrala. Nic mene je to tak. Telicko se brani velmi uspesne, dokud se jeho chemie z nejakeho duvodu nezmeni, at uz pomalu, nebo rychle, a to vetsinou necim velmi negativnim.

Takze s tebou velice souhlasim. Mozna by chom se mohli jako jidi zacit ucit, ze nas je schopna lecit i laska k bliznimu svemu i sobe samemu, treba by se to chytilo.

Ahoj, Slavek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Germánská nová medicína

Příspěvek od poota »

Slavek Krepelka píše:...Mozna by chom se mohli jako jidi zacit ucit, ze nas je schopna lecit i laska k bliznimu svemu i sobe samemu, treba by se to chytilo.
Ono je to doslova i do písmene tak, jenomže potíž je v tom, že je to už dávno zprofanované. Je to sice pravda, ale zároveň je to na jednu stranu příliš jednoduché, a na tu druhou zas moc složité.
On si na to musí každý přijít sám, svou vlastní cestou. Ale málokdo bude mít dojem, že by mu mohlo být k nějakému užitku, když odpustí někomu, kdo mu ublížil. Proč by se tedy měl vůbec takovou pitomost snažit pochopit?
Navíc už to hlásal kde kdo, dokonce to má i církev třeba v Otčenáši - už tím to spoustě lidí zní jenom jako taková nějaká propaganda ve stylu "když na sebe budeme všichni hodní, tak bude na světě krásně". Velice nelogicky vypadá, že bych mohl mít nějaký užitek z toho, že když mě někdo okrade, tak mu to odpustím. "Normálnímu" člověku připadá, že je to "prostě na palici". To třeba takové "Oko za oko, zub za zub" - to se chápe daleko snadněji, a navíc to má i logiku. Právě proto to lidem trvá tak dlouho, než začnou tušit, že takhle to nevede k ničemu dobrému, a než začnou hledat, jak by to tedy mělo být správně. A většina lidí stihne ke své vlastní škodě umřít mnohem dřív, než je opustí ta jejich jistota.
Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Germánská nová medicína

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Nazdar Pooto,

Ono to ma platnost oboje, ale trochu je to skutecne slozite. Civilizacni problemy, jak to vidim ja, jsou do znacne miry zpusobeny benevolenci hodnych lidi k lidem zlym. V podstate reseni je snad jenom v tom, ze ti hodni by museli nejak namyslet, jak zabranit tem zlym, aby kim i sobe samym ublizovali, jak vychovat kazdeho jedince s laskou a podporou. Vzdelani je nedostatecne, vychova - Kym? atd. Nicmene, at uz jakkoliv, asi je lepsi umrit drive a mentalne dospely rukama druhych, nez pozdeji prohnily chamtivopsti, zavisti atp. atp. To musi byt zivot...

To je nekonecna diskuze.

Zdravim, Slavek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
puko
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: pon 09 srp 2010 13:26

Re: Mnohem více o GNS

Příspěvek od puko »

Ahoj Hanka,

v tom GNM dokumente boli priklady ludi, ktory sa vyliecili z rakoviny (jeden herpes) len z toho, ze v podstate to "nechali plavat". Uvedomili si problem a povedali si ze je to ok, nebudem sa tym trapit, zdravie je dolezitejsie......
Ako vsak citam, tak to asi nebude take ruzove ako v tom dokumente, ze nie?


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Germánská nová medicína

Příspěvek od poota »

Slavek Krepelka píše:.. Civilizacni problemy, jak to vidim ja, jsou do znacne miry zpusobeny benevolenci hodnych lidi k lidem zlym. ..
Jedná se o dvě odlišné věci!
Se zlem je nutné bojovat velice urputně a nemilosrdně je trestat. To je ta objektivní část.

V té subjektivní části je nutné se co nejúplněji zbavit jakékoli vazby na zlo. Pokud nám někdo ublíží a nebo ukřivdí, nemůžeme se vazby na něj zbavit jinak, než mu úplně a zcela upřímně odpustit.
To že někomu odpustíme, ovšem ještě neznamená, že mu také automaticky jeho provinění promineme a budeme se chovat, jako kdyby nic neprovedl. Po odpuštění se mu za jeho provinění nemstíme, ale zvážíme objektivně a bez osobního zaujetí jeho vinu, kterou můžeme, a také máme, přiměřeně trestat.

Nevím, jestli jsem to vysvětlil dost jednoznačně, ale neodpouštíme proto, abychom viníkovi usnadnili život a utvrdili ho v tom, že to může kdykoli beztrestně zopakovat, ale odpouštíme mu kvůli sobě, abychom si usnadnili svůj další život tím, že se ho, obrazně řečeno, zbavíme - nemusíme na něj dál myslet s nějakými emocemi.

Pokud bychom se mu mstili, a navíc ještě v afektu, pravděpodobně by náš "trest" nebyl úměrný jeho provinění, čímž bychom se naopak vůči němu dopustili nespravedlnosti, což by k našemu původnímu vztahu přidalo další, jenže tentokrát "v obráceném gardu" - princip vendety.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
lena

odpusteni

Příspěvek od lena »

odpusteni je lidske, ale neni jednoduche, muzes si namlouvat jak dlouho chces ja jsem jemu nebo ji odpustil, pokud je
tvoje duse zranena musis si nechat pomoci od nekoho jineho, aby jsi videl problem, ktery to zpusobil nebo osoba, ktera to ucinila z jineho uhlu. Nebot lide, kteri neco provedli to neudelali jenom tak, ale trpeli velmi tezce, az toto musime videt a pote je jednodussi se, se situaci vyrovnat, ty muzes pote odpustit, nejlepe je podle me slovo tuto situaci akceptovat a tim padem se hoji neco v tobe.

Vetsinou lide, kteri maji rakovinu i jine tezke nemoci, maji potize s mamou nebo tatou, vetsinou tento problem jde dale do minulosti, kde se kdy neco odehralo a duse je zranena a automaticky to davame na dalsi potomstvo, pokud sami neco nedame do poradku. Jde to tak dlouho dale, az se nejaky jedinec odvazi podivat se proc. Prave v energeticke praci, jako je ku prikladu reinkarnace, konstelace rodin, kineziologie, samansvi a jine, je mozne s timto pribehem zamavat tak, ze se konecne neco uvolni nebo lepe energie, ktera je blokovana dostane zase normalni beh a tim padem se nam vede pote dobre.

Ja se vzdy ptam lidi, kteri jsou nemocni jaky maji vztah k tatovi nebo mame a vetsinou slysim odpoved "ale ano je vse v poradku" ale ten vyraz v odpovedi me da odpoved aniz by ten dotycny to priznal.

Ale nesmi se zapomenout podivat se take na ocistu tela, i kdyz se uvolnenou blokadou tyto veci sami z tela vylouci, nekdy k tomu prave po odstraneni blokady dostaneme spravnou myslenku ci informaci co nam pomuze co je nutne udelat.

Muj nazor, zkusenosti behem me vyuky co jsem porozumnela. Tato prace je opravdu velmi zajimava. Jsem clovek, ktery se podiva na dusi, ale nesmi se zapomenout take duch a fyzicka stranka.


jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

křivda

Příspěvek od jarda ovčák »

Jasně že to nepatří do germánské meducíny, ale....
Odpuštění je ten úplně nejsložitější děj a nejkomplikovanější, přesto všechno ten nejdůležitější!!!!!
BEZ ODPUŠTĚNÍ NENÍ UZDRAVENÍ.
Sám moc dobře vím, jak dokážou křivdy hlodat a také vím, jak se uleví po pomstě. Cizího darebáka ztrestáme a máme klid...Chápu proto důležitost msty , krevní msty, vendety pro mnohé kultury.
Blízké osoby nemůžeme ztrestat na těle ni na hrdle,na majetku už vůbec ne.
Nevyřkneme to, co by mohlo nejasnost osvětlit či spor ukončit. Dusíme tedy v sobě křivdu a jsme ti ublížení,týráme duši různými konstrukcemi domněnek a přehráváme si v duchu nové a další verze křivdy.
Není to odpuštění tak jednoduché, tedy ani trošku, zvláště pro bojovníka ne. Není zvyklý odpouštět chyby.
Jsme však jenom lidi, kteří se zcela běžně mýlí a tudíž lze přiznat vlastní omyl a s tím spojit odpuštění....
Když se zmýlíme ve výpočtu s planckovou konstantou a uděláme chybu..... přiznáme si ji a netrápíme se tím.
V mezilidských vstazích si chyby nepřiznáme.Jak pošetilé....Jsme jen lidi.. Stačí vzít za své..: zmýlil jsem se, odpouštím tobě i sobě. Neboť, co se stalo, nelze odestát a jediné, co můžeme na minulosti změnit je náš úhel pohledu na danou skutečnost. Nic víc.
Toto téma je ústřední v uzdravění, přesto je opomíjeno....
lena :good:


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: odpusteni

Příspěvek od NAVAR »

lena píše:odpusteni je lidske, ale neni jednoduche, muzes si namlouvat jak dlouho chces ja jsem jemu nebo ji odpustil, pokud je
tvoje duse zranena musis si nechat pomoci od nekoho jineho, aby jsi videl problem, ktery to zpusobil nebo osoba, ktera to ucinila z jineho uhlu. Nebot lide, kteri neco provedli to neudelali jenom tak, ale trpeli velmi tezce, az toto musime videt a pote je jednodussi se, se situaci vyrovnat, ty muzes pote odpustit, nejlepe je podle me slovo tuto situaci akceptovat a tim padem se hoji neco v tobe.

Vetsinou lide, kteri maji rakovinu i jine tezke nemoci, maji potize s mamou nebo tatou, vetsinou tento problem jde dale do minulosti, kde se kdy neco odehralo a duse je zranena a automaticky to davame na dalsi potomstvo, pokud sami neco nedame do poradku. Jde to tak dlouho dale, az se nejaky jedinec odvazi podivat se proc. Prave v energeticke praci, jako je ku prikladu reinkarnace, konstelace rodin, kineziologie, samansvi a jine, je mozne s timto pribehem zamavat tak, ze se konecne neco uvolni nebo lepe energie, ktera je blokovana dostane zase normalni beh a tim padem se nam vede pote dobre.

Ja se vzdy ptam lidi, kteri jsou nemocni jaky maji vztah k tatovi nebo mame a vetsinou slysim odpoved "ale ano je vse v poradku" ale ten vyraz v odpovedi me da odpoved aniz by ten dotycny to priznal.

Ale nesmi se zapomenout podivat se take na ocistu tela, i kdyz se uvolnenou blokadou tyto veci sami z tela vylouci, nekdy k tomu prave po odstraneni blokady dostaneme spravnou myslenku ci informaci co nam pomuze co je nutne udelat.

Muj nazor, zkusenosti behem me vyuky co jsem porozumnela. Tato prace je opravdu velmi zajimava. Jsem clovek, ktery se podiva na dusi, ale nesmi se zapomenout take duch a fyzicka stranka.
To je pravda. Jenom se přidám, odpouštět druhým pokud to lze a člověk to zvládne ale i sami sobě by jsme měli odpouštět. Neodpustit sám sobě to přináší velké trápení.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
lena

odpusteni a jine

Příspěvek od lena »

taky jsem navstivila jeden seminar, kde jsme jenom na sebe kriceli, sice ne jenom tak, ale proste nam dala pani informaci napriklad

dve osoby na sebe krici, kazdy rekne nekolikrat ja te nenavidim a to i treba 1-2-3 minuty a pote se rekne mam te rad a musis
se divat tomu druhemu do oci, bylo zajimave co za emoce se v kazdem zrodi, nekdy plac, slzy, nekdy laska, ale i take nenavist a vztek a tyto vety se opakuji navzajem,

Co nam bylo doporuceno, jit nekam do lesa, kde nikdo neni na blizku, aby snad nemyslel nekdo, ze potrebujeme pomoc, nebo v mistnosti, v dome, kde nas nikdo neslysi a zacit kricet z plnych plic ci jak nejvice, velmi se
uvolni tlak v tele, ktery kolikrat nevime odkud prisel. Jsou to nastradane emoce ruzneho druhu, ne vzdy muzeme nasi reakci ukazat v nasem zivote tak jak nam libo. Jinak se nam muze stat, ze by nas odvezli do blazince, no kdo si to muze dovolit? Snad malo kdo, nebot se musime prizpusobit zivotu jak je ci nasi spolecnosti.

Take je dobry cvik, ale nejlepe na lacno, po ranu,

Vzit si zidli bez operadel a prehnout se pres ni ci si na ni lehnout zadama tak, aby nohy a ruce byly volne, a kricet take z plneho hrdla jak raci. Pokud se nemuze kricet tak z hluboka se nadechovat a vydechovat. Pod hrudnikem je nejvetsi potiz, kde se vsechno blokuje, timto cvikem se toho moc uvolni, proto se muze stat, ze po takovem kriceni v teto poloze muze prijit i emoce, nebo dokonce prijde, ktera nam neni prijemna, ale zato pozitivni, nebot se neco leci.

Muzeme proto nasemu telu pomoci na tento zpusob trochu sami. Krikem se telo, duse, duch leci.


Ale zabira to vyborne, proto je dobre to provadet na lacno nejlepe rano a to kazdy den po dobu jednoho mesice, ale mozne toto provadet i pote preventivne, nebot pokud se i v tomto momente vylouci nejaky ten kaminek z teto oblasti, aby to melo volnou cestu ve strevach a vyslo to v pohode ven a nenastala bolest ci kolika.


Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Mnohem více o GNS

Příspěvek od hanka »

puko píše:Ahoj Hanka,

v tom GNM dokumente boli priklady ludi, ktory sa vyliecili z rakoviny (jeden herpes) len z toho, ze v podstate to "nechali plavat". Uvedomili si problem a povedali si ze je to ok, nebudem sa tym trapit, zdravie je dolezitejsie......
Ako vsak citam, tak to asi nebude take ruzove ako v tom dokumente, ze nie?
Ahoj puko, promin, že jsem nereagovala, byla jsem na cestách. No, taky si myslím, že to nebude až tak jednoduché, to by museli být flegmatici nejzdravějšími lidmi ze všech lidí....ačkoliv... když tak v duchu probírám lidi, které znám, něco pravdy by na tom mohlo být :ethink:.... znám jednu flegmošku, která je fakt zdravá, zato její manžel má nemocí za čtyři a děti myslím budou mít v dospělosti problémy s bezohledností - chudák člověk, který s nimi bude žít. Protože více flagmatiků ale neznám, nemohu porovnávat, jestli je to pravidlem, nebo je to jenom v této rodině ;) .

Je možné, že malinkou rakovinu zažíváme všichni a často, jak jsem se o tom dočetla v jiném dokumentu, ale naše tělo si s ní vždycky poradí a zlikviduje ji dřív, než si toho všimneme. Smůla je, když jdeme k lékaři s nějakou prkotinou nebo na běžnou prohlídku, a odeberou nám krev, nebo pošlou na vyšetření právě v době, kdy se tělo s nějakým problémem vypořádává. Něco se najde a nastane poplach, lékaři člověka nutí okamžitě na operaci, ozařování, chemoterapii - člověk je ze všeho k smrti vyděšený a neštěstí je hotovo. Ten strach o život je tak silný, že může zpustošit i zdravé tělo.

Osobně si přeji věřit GNM, učí člověka nebát se a pracovat se svojí psychikou, zbavovat se myšlenek, které mu otravují život a taky tomu, aby se k jiným lidem choval dobře - když už ne kvůli nim, tak kvůli sobě - přece si neotráví duši a nezpůsobí si špatným postojem nemoce....už aby se tohle povědomí dostalo běžně mezi lidi a způsobilo, že se lidé ze strachu z nemocí budou chovat slušně!
...Nebijte mě, už končím, já vím, že mluvím v tomhle směru úplně z cesty - ale bylo by to fajn, ne? :lol:


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
jrompf
Stálý člen
Příspěvky: 85
Registrován: pon 31 led 2011 16:51
Dal: 20 poděkování
Dostal: 45 poděkování

Re: mms a rakovina

Příspěvek od jrompf »

alternativnym pohladom na rakovinu/chorobu (ak odmyslime problem extremneho prekyselenia, extremneho posobenia okolia /radiacia/ atd) je:

Päť biologických prírodných zákonov (s titulkami) 4h11m20s


Odpovědět

Zpět na „Léčba těla i ducha“