Laik se ptá fyziků

Drontí akce, události, novinky...

Moderátor: Gabča

Odpovědět
aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: Didusové ineptusové

Příspěvek od aNONym »

Karel m píše:
aNONym píše:Tak a je to 1:1 (za to, že mne tam přidáš, když vyrobím tišťáky :P ), ale "kdo by se na tebe zlobil - v takové chvíli". 8)
To je o tom s kým kdo tančí, zapomeň na to. Zvolil sis to sám. Škoda. K.
Ale no tááák. ;) Non


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Didusové ineptusové (nebo ineptové ;)))

Příspěvek od martin11 »

aNONym píše:
Gabča píše:Ilem .. ale aspoň přijedeš podpořit účastí Blbouny nejapné v jejich blbině?
Podklady k inspiraci pro tvorbu loga: http://images.google.com/images?hl=cs&u ... 21&ndsp=21

A něco k novodobé historii tohoto tvora: http://www.multiweb.cz/uglyorca/didus.htm :lol: Non

Čímž jsou i ukončeny veškeré dohady, jakže se budeme navzájem oslovovat. Jediné přípustné je: Dronte !!! (no a z toho pak zákonitě vycházející další alternativy: dront přescent, fotodront, atd. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: )
...tak hezké ráno....slunečné.....
....shrnu dosavadní poznatky.....nejdríve oslovení.....já osobně se cítím na titul...Dr Onte Karkulka.....kamarádi mi většinou říkají vole.....ale tohle bude sympozium.....takže tak.....ten blboun mi je dost podobnej.....jen je škoda, že není žádné foto ...jen malůvky....takže je podobnej kde komu....podle malířova smyslu pro IQ.....
....
...tak a za druhé....co budeme házet z rozhledny......
...házejte si co chcete....včera tu byl profi osvětlovač od filmu....a nejlepší prej na odraz je obyčejnej alobal....takže já vše co budu vrhat......bude oalobalovaný.....
...myslím, že je zbytečné plýtvat energií a vyrábět blikátka .i když dělejte si každý-á co chcete.......foto blesk doblejskne .....myslím , že bude stačit třeba jen přidělat k předmětu svítící diodu....lacinou....také mě napadlo.....přivázat k předmětu prskavku....dost světla......za 2 vteřiny pádu se délka hoření nezmění....
......sečteno podtrženo....karel vysoustruží 2 - 3 ks kapkovité tvary délka cca 8 -10cm pruměr cca v nejširším místě 5 cm.....3 proto abych měl 3 formy....výkres dodám...resp....námět ...musí to mít vtokový otvor....
....každý účastník si přinese svoje další závaží.....či co bude chtít změřit....jak to padá.....nic víc nebude potřeba.....pak jen ta mulč textilie......namaluju jak musí být ušitá, aby nám na rozhledně držela....
Gabča na ní DOMA...nalepí rysky....z alobalu....napíšu jak...soukromě....
....ten osvětlovací agregát bude potřeba......je tam tma jak v pytli....
...další potřebné jako pomocné lešení atd....zajistím.....tak...kostky jsou vrženy....můžeme začít odpočítávat.....hezký den martin 11 :lol: p.s. ještě bych velmi rád vlastně věděl, kdo by chtěl přijet...takže nějaká presentace.....abychom neplevelili novým presentačním vláknem....tak by to mohlo být na vláknu...setkání u Jeffa.....je zde na to prostor....


... věřím, že se " TO " povede ......
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Didusové ineptusové

Příspěvek od 1220 »

aNONym píše:
Karel m píše:
aNONym píše:Tak a je to 1:1 (za to, že mne tam přidáš, když vyrobím tišťáky :P ), ale "kdo by se na tebe zlobil - v takové chvíli". 8)
To je o tom s kým kdo tančí, zapomeň na to. Zvolil sis to sám. Škoda. K.
Ale no tááák. ;) Non
Politiky sem teda tahat nebudeme, ano ? ;)
Horší je , že manželka odřekla účast, holt
i to je součást života :| Kluk je na cyklisťáku v tý době.
K Martinovi : Nebudeš pak mít na snímku jenom čáru shora dolů, :?: blikátka potřebujeme. Jinak čím větší bomba, tím větší přesnost měření.
Technologie výroby bomby :
A. model z čehokoliv
B. zaformovat do dvou rámečků ze dřeva do sádry
C.Vysušit po vyjmutí modelu
to už by mělo vtokovou soustavu vyřezanou .
lepší by ale bylo to mít ze dvou kusů, tzn 2 modely co k sobě pasujou.
Aby bylo místo pro blikací aparaturu.
když by mi Martin poskytnul olovo a jeho, nebo kolektivní představu o
tvaru, udělám to komplet, ale blikátka to už bych nestihnul.
Dr ONT P
:lol: :bye:


Gabča
Zasloužilý člen
Příspěvky: 607
Registrován: čtv 21 kvě 2009 11:19
Dostal: 1 poděkování

Příspěvek od Gabča »

Ileeem, požádej ji mým jménem, že potřebuji pomoct s kuchyní, já to sice předem uvařím, ale ...ono se to nezdá ale to přihřejvání a uklízení a rozdávání, nakládání na tácky zabírá víc času než to okojdoucímu připadá, kdyby tam byl někdo kdo by pomohl tak by zbyl čas i na samotnou gravitaci...

Já tam teda budu bez chlapa, ale všichni přijďte i s rodinami, ať děti vidí, co je to věda :D :D

Dr Ontová


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ilem »

Za 21 let společného žití už ji trochu znám. Tohle nevyjde, zvlášť, když ji budu žádat jménem nějaké Gabči. Když už, tak Gabriela (chlapa).

Ne, teď vážně. Fakt nevím, kde mi hlava stojí, práce doma jak na kostele a já si hraju se svými výzkumy (studená fůze), které mi, ruku na srdce, připadají smysluplnější, než ověřování gravitačního zákona. Co pro vás můžu udělat, že namaluju schéma blikátka dle požadavků. Víc si v současné časové tísni nemohu dovolit. Už i to věčné psaní na fórum mě stojí víc času, než bych chtěl, ale když vím něco, co druhý může potřebovat, je mi líto se o to nepodělit.


"Dum spiro spero"
Ciceron
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Didusové ineptusové

Příspěvek od martin11 »

Karel m píše:
aNONym píše:
Karel m píše: To je o tom s kým kdo tančí, zapomeň na to. Zvolil sis to sám. Škoda. K.
Ale no tááák. ;) Non
Politiky sem teda tahat nebudeme, ano ? ;)
Horší je , že manželka odřekla účast, holt
i to je součást života :| Kluk je na cyklisťáku v tý době.
K Martinovi : Nebudeš pak mít na snímku jenom čáru shora dolů, :?: blikátka potřebujeme. Jinak čím větší bomba, tím větší přesnost měření.
Technologie výroby bomby :
A. model z čehokoliv
B. zaformovat do dvou rámečků ze dřeva do sádry
C.Vysušit po vyjmutí modelu
to už by mělo vtokovou soustavu vyřezanou .lepší by ale bylo to mít ze dvou kusů, tzn 2 modely co k sobě pasujou.
Aby bylo místo pro blikací aparaturu.
když by mi Martin poskytnul olovo a jeho, nebo kolektivní představu o
tvaru, udělám to komplet, ale blikátka to už bych nestihnul.
Dr ONT P
:lol: :bye:
martin napsal....

...čáru tam mít nebudu...vyfotim 6 foto za vteřinu...pak se spojej v počítači.....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!....
olovo rád dodám....mám ho připravené sice na jiný pokus......atomová bomba.....
...ale pak si to přetavím ke svému učelu....
...napadlo mě něco jiného.....s tím blikáním.....musím to promyslet.....vůbec nebude třeba blikat....ničím....!!!!!!.... :idea:

pro Gabča....vykašli se na vaření.....dáme buřtíka na vohýnku.....nic nevař.....ztráta času energie, a všeho....
...jsme tu ohledně vědy a ne na gastro setkání.....martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

K Ilemovi Dr ONT P

Příspěvek od 1220 »

Mezi dronty nesmí chybět jeden ze zakladatelů klubu, bylo by to trochu smutný, ne ? Můžu Ti přitom ukázat nějaký rámečky...........a ba i užitečný minerály.
Dr ONT P
:hip:


1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Jídlo až na posledním místě

Příspěvek od 1220 »

Gabča píše: ať děti vidí, co je to věda :D :D

Dr Ontová
:lol: :lol:
Vypadá to tak, že zrovna budu mít týden s vařenou přenicí, a Martin má pravdu. Můžu přivézt nějaký nealko piva.
Osvětlení vyzkouším v pátek

Hm :Nebylo by od věci si změnit i niky ;) :?: Začalo mně to bavit :lol:
Jinak ten čas.......dívnu sem až večer
:bye:
Dr ONT P


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Didusové ineptusové

Příspěvek od Ilem »

martin11 píše: pro Gabča....vykašli se na vaření.....dáme buřtíka na vohýnku.....nic nevař.....ztráta času energie, a všeho....
...jsme tu ohledně vědy a ne na gastro setkání.....martin11 :lol:
Karel je kytkožrout, tak bude muset opékat bramboru, nebo kedlub. :lol:


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ilem »

Ta akce se koná ve čtvrtek, nebo mi kecá kalendář? Možná by to šlo spojit s nějakou služební cestou.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Gabča
Zasloužilý člen
Příspěvky: 607
Registrován: čtv 21 kvě 2009 11:19
Dostal: 1 poděkování

Příspěvek od Gabča »

On je to totiž až červenec, ale to je dobře, protože kdyby to byl červen, tak by pravděpodobně pršelo. :-)


Gabča
Zasloužilý člen
Příspěvky: 607
Registrován: čtv 21 kvě 2009 11:19
Dostal: 1 poděkování

Příspěvek od Gabča »

Ještě mě napadly pytlíky s vodou :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))) to by byly bomby, vzpoměli bychom si na staré dobré časy ve škole. :D


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Kadlín 25.7 2009

Příspěvek od martin11 »

Ilem píše:Ta akce se koná ve čtvrtek, nebo mi kecá kalendář? Možná by to šlo spojit s nějakou služební cestou.

Kadlínská pouť je 25 -26 července 2009.sobota neděle....
..akce drotl gravitation of Kadlin....bude 25.7 09......já mužu přijet až ve 14.oo...ale do setmění času dost....
...a napadá mě....proč to budeme fotit po tmě....????.........lesklá střela....co odleje Karel ...na černém pozadí.....se může fotit i ve dne ...a bude to dobře vidět...... :idea: martin11 :lol: WWW:kadlin.cz


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kadlín 25.7 2009

Příspěvek od Ilem »

martin11 píše:
Ilem píše:Ta akce se koná ve čtvrtek, nebo mi kecá kalendář? Možná by to šlo spojit s nějakou služební cestou.

Kadlínská pouť je 25 -26 července 2009.sobota neděle....
..akce drotl gravitation of Kadlin....bude 25.7 09......já mužu přijet až ve 14.oo...ale do setmění času dost....
...a napadá mě....proč to budeme fotit po tmě....????.........lesklá střela....co odleje Karel ...na černém pozadí.....se může fotit i ve dne ...a bude to dobře vidět...... :idea: martin11 :lol: WWW:kadlin.cz
Chybička se vloudila, koukal jsem na červen.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ilem »

Gabča píše:On je to totiž až červenec, ale to je dobře, protože kdyby to byl červen, tak by pravděpodobně pršelo. :-)
To máš pravdu. Jezdím na jednu akci, která se koná pravidelě předposlední víkend v červnu. Za posledních 32 let dvakrát nepršelo.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Odpovědět

Zpět na „Dronti a Kadlín“