Můj projekt ...

Praktická část fóra.

Moderátor: rival

Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

Můj projekt ...

Příspěvek od martinq »

Každý zde napíše na čem dělá a s čím má problém. Pište jen konkrétní, přesné dotazy.


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
Collodi
Stálý člen
Příspěvky: 46
Registrován: pát 14 dub 2006 21:22
Bydliště: Miroslav (u Znojma)
Kontaktovat uživatele:

Muj projekt

Příspěvek od Collodi »

Tak ja teda zacnu. Stavim si reakční komoru, kterou ovsem musim necim pohanet (komora je zatim ze zeleza a je to jen testovaci prototyp na prvni pokusy) a ja sem se zatim nerozhodl pro to ktere schema. Na internetu me zaujala 3. Je to zp10(20) z mag. WM dale Aquasprint (?tez z wm?) a schema
fy xogen(je tam i ten coil generator) . Jiste je vsichni znate. Ted nevim pro ktere se mam rozhodnout (v patek jedu do Brna tak do ty doby se nak musim rozhodnout abych sehnal naky ty soucastky). Elektronika pro me neni problem. Takze jestli ma nekdo s nakym tym zapojenim skusenosti tak poradte co je nejefektivnejsi. A hlavne, kdo neco vi tak se to tu nebojte rict a na oplatku zas kdyz neco nebudete vedet vy, tak ostatni poradi, kdyz budeme mit takovejhle pristup vsichni, tak se konecne (aspon myslim) pohneme z mista.


VladikCZ

Příspěvek od VladikCZ »

mam takovej problem, že pokažde, když dosahnu rezonance, tak mi to odpali elektroniku, nedá se stím něco udělat? :roll:


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

elektronika

Příspěvek od lajos »

Otázka jakou máš elektroniku, dala by se používat TL494 nebo UC3843-mají zpětnou vazbu ze snímacího odporu v emitoru výkonového tranzistoru, který ještě k tomu by měl být slušně předimenzovaný(jeho parametry) jak proudově tak napěťově.


Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

elektronika v nebi

Příspěvek od jeff »

A mohl by jsi zde nechat k prohlédnutí nějaké konkrétní věci, jako je schéma zapojení, provedení reaktoru, elektrolyt...

Jeff


Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Pokud se jedná opravdu o rezonanci tak Ti elektronika zachraňuje život.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

záchrana

Příspěvek od lajos »

Asi to bude pravda, tak že pozóór.


Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

elektronika jako o život

Příspěvek od jeff »

Rád čtu zasvěcená varování a rád se bojím. Pošli nám sem něco osvědčeného, kde se skutečně rezonance dosáhnout dá, ať se už nemusíme bát o tu elektroniku.

Jeff


Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

Obrazky

Příspěvek od martinq »

VladikCZ píše:mam takovej problem, že pokažde, když dosahnu rezonance, tak mi to odpali elektroniku, nedá se stím něco udělat? :roll:
Pořádně si prohlídni obrázky k patentum. Jsou to dva nezávislé okruhy rezonanční cívka a pulsní okruh. První je zapojen pouze k cívce, která rezonuje pod nebo nad elektrodama v elektrolytu, konec cívky je uzemněn (někdy je připojen k pulsnímu obvodu) a pulsní obvod (sílící pulsy, stupňované, přerušované) je připojen k elektrodám. Diodama nešetři a použij je jako "zpětný ventil" ona voda lze i nabít jako konenzátor a toto napětí ti asi spálí elektroniku.


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

zp10 a zp20

Příspěvek od martinq »

V prvnim mi při 5A na 12V schořela transil dioda a druhý zp20 mi nefunguje asi špatně nastavené jumpery (Lajos, čekam na detailní nastavení jumperů). Nemam jak změřit odpor a kapacitu vody, používám plexisklo, objem 1,5 l. Obyč. elektrolýza s jedlou sodou (5g na 1500 ml) uvolnila 0,05 l vody (100 l za 120 minut), při 360W. Zkoušel jsem cívku, hliníkový drát bez izolace, 24 závitů, jádro vzduchové (voda v lázni). Bez efektu. Potřeboval bych zapůjčit osciloskop a kvalitní měřák (multimetr, analog nebo digital), popřípadě poradit jak použít počítač se seriovým nebo paralelním portem jako osciloskop a multimetr.


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

rezonance

Příspěvek od martinq »

rezonance v uzavřené nádobě se neboj, maximálně vrátíš nádobu i obsah k bodu nula, kdyby ti zprůhledněla ze'ď, nebo uplně zmizela, je na čase se na vše vykašlat ...nebo kdyby kolem začaly běhat velký ještěrky ...


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Pokud dosáhnete na rezonanci pochopíte,že je lépe ji vzít ssebou do hrobu.


VladikCZ

Příspěvek od VladikCZ »

mam pouze jednoduchý regulátor výkonu s 555, už me nebaví stavět nic složitějšího, stejně se to odpalí...možná že by se hodilo oddělovací trafo :) , jen ho sehnat...
jinak se nedivím, že jsou tu takové problémy s reprodukci tohoto pokusu, protože i mně se ta rezonance nerozběhne zdaleka vdycky, jo, a hodně záleží na použitem tranzistoru, zkusil jsem asi 50 různých, fungovali jen dva
"exoty" : SU169 a C4744 :(


Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Anonymous píše:Pokud dosáhnete na rezonanci pochopíte,že je lépe ji vzít ssebou do hrobu.

to anonymni:
to jako ma bejt vyhružka? :roll:


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

vladikcz

Příspěvek od lajos »

Nevíme jak jsi zdatný v elektronice. Tranzistor ti odejde ani nemrkneš. Z čeho usuzuješ že jsi občas kolem rezonance?


Odpovědět

Zpět na „Dílna“