uprava oleja na bionaftu

Praktická část fóra.

Moderátor: rival

Odpovědět
lukas6492
Stálý člen
Příspěvky: 26
Registrován: čtv 08 led 2015 22:02
Dostal: 1 poděkování

uprava oleja na bionaftu

Příspěvek od lukas6492 »

ma s tim niekto s vas skusenosty? kus som hladal netom natrafil som na nieco ako rafinacne jednotky ale neviem sa nic o tom nikde docitat,


lukas6492
Stálý člen
Příspěvky: 26
Registrován: čtv 08 led 2015 22:02
Dostal: 1 poděkování

Re: uprava oleja na bionaftu

Příspěvek od lukas6492 »

este som nasiel ze sa pridava hydroxid sodny a metanol, ale ake mnostvo to som uz nenasiel


lukas6492
Stálý člen
Příspěvky: 26
Registrován: čtv 08 led 2015 22:02
Dostal: 1 poděkování

Re: uprava oleja na bionaftu

Příspěvek od lukas6492 »

aj niekto kto s tim ma osobne skusenosty? nikde nieje navod, ako zmiesaj 10 litrov oleja, a daj liter metanolu a podobne
a metanol nieje u nas zohant, nieco ine


sgt. belek
Stálý člen
Příspěvky: 39
Registrován: pát 29 bře 2013 11:09
Dal: 3 poděkování
Dostal: 13 poděkování

Re: uprava oleja na bionaftu

Příspěvek od sgt. belek »

lukas6492 píše:aj niekto kto s tim ma osobne skusenosty? nikde nieje navod, ako zmiesaj 10 litrov oleja, a daj liter metanolu a podobne
a metanol nieje u nas zohant, nieco ine
Metanol koupíš v Eurošarmu ( eurosarm.cz ) V SK nevím, zeptej se na mojehobby.cz , nebo rcmania.cz
Hrnkový návod Ládi Hrušky nebo Jirky Babicy nenajdeš. Každý olej má jiné PH a titrace je nezbytná.
Metylesterifikace funguje. Jestli je to na tebe složité, můžeš si zařadit ohřev oleje a jezdit na sádlo. V tom případě je dobré při dojezdu palivový systém pročistit naftou aby jsi se zbavil stearinů.
Kdyby existoval idiotensicherfest system, byl by komerčně v prodeji :D


.
lukas6492
Stálý člen
Příspěvky: 26
Registrován: čtv 08 led 2015 22:02
Dostal: 1 poděkování

Re: uprava oleja na bionaftu

Příspěvek od lukas6492 »

jo, filtrujem za studena za tial je OK, prebehnem cez original filter na naftu.... premyslal som aj nad domacou vyrobou oleja, kedze semena ma kazda rastlina...


Odpovědět

Zpět na „Dílna“