Motor s vodním pístem-Diskuze

Praktická část fóra.

Moderátor: rival

Všudy Šmírující

Motor s vodním pístem-Diskuze

Příspěvek od Všudy Šmírující »

Pokud někoho z Vás oslovila myšlenka nahradit klasický píst v motoru pohybujícím se vodním sloupcem, tak pojďme o tom možném řešení společně podiskutovat.

Upozornění: Našlapujte tu v opatrně, protože jsme v dílně a mohli byste si třeba i něco vrazit do nohy. Vzájemné překřikování je povoleno pouze tehdy, když budou spuštěny mašiny a nebylo by potom rozumět, co kdo říká. Nebo taky tehdy, když bude někdo "hodně hluchej" (ale vždy raději s citem a tolerancí). ;)


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ilem »

Tak jo, jak už jsem psal, nerad se bavím s anonymama, ale ty to máš v hlavě srovnaný, takže tě budu oslovovat Šmíráku. Můžeš si za to sám. Aby to tady bylo po kupě, hodím ten odkaz ještě sem. Myslím, že průměrně technicky zdatný člověk v tom vidí řešení a nemusím to překreslovat do podoby motoru. http://mve.energetika.cz/jineturbiny/pl ... rpadlo.htm

Nahoře by měl být výfukový ventil a osazení pro svíčku, sání by mělo jít spodem skrz vyvíječ.


"Dum spiro spero"
Ciceron
xzzzx
Zasloužilý člen
Příspěvky: 285
Registrován: stř 14 bře 2007 10:52
Bydliště: Valtice
Dostal: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Dotaz

Příspěvek od xzzzx »

Nechci vam brat iluze, ale voda vam bude vytvaret nejako H202 nebo neco jineho. Bude vam to zrat steny a kdovi co jeste. Sic je pravda ze jsem to nezkousel, ale po strance chemicke to nebude delat dobrotu.
opravte mna jestli se pletu.
Z.


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz

Příspěvek od Ilem »

xzzzx píše:Nechci vam brat iluze, ale voda vam bude vytvaret nejako H202 nebo neco jineho. Bude vam to zrat steny a kdovi co jeste. Sic je pravda ze jsem to nezkousel, ale po strance chemicke to nebude delat dobrotu.
opravte mna jestli se pletu.
Z.
A ty už víš, z čeho to bude vyrobené?


"Dum spiro spero"
Ciceron
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Udělám si hračku

Příspěvek od 1220 »

Až budu mít splněno pracovně ,pak bych dal vědět. Ani malůvka se mi nepovedla .
K.


zkrátka_Šmírák

Re: Dotaz

Příspěvek od zkrátka_Šmírák »

xzzzx píše:Nechci vam brat iluze, ale voda vam bude vytvaret nejako H202 nebo neco jineho. Bude vam to zrat steny a kdovi co jeste. Sic je pravda ze jsem to nezkousel, ale po strance chemicke to nebude delat dobrotu.
opravte mna jestli se pletu.
Z.
Pouhým bubláním O2 do H2O zatím ještě nikdo peroxid nevyrobil. Je hodně veliký rozdíl mezi "rozpouštět se" a "slučovat se". Zkus si napsat chem. rovnici. ;)


Uživatelský avatar
sano
Zasloužilý člen
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08 úno 2006 23:48
Dostal: 18 poděkování

Ahoj šmirák

Příspěvek od sano »

Ahoj,
máš moju úctu.


Občas_se_i_zamýšlející

Re: Ahoj šmirák

Příspěvek od Občas_se_i_zamýšlející »

sano píše:Ahoj, máš moju úctu.
Buď zdráv Sano. Děkuji, ale myslím si, že úctu si zde zaslouží téměř všichni. To znamená, nejen ti z nás, kteří své myšlenky a mnohdy i draze nabyté zkušenosti poskytnou ostatním, ale potom i ti, kteří tyto poznatky zrealizují, vdechnou jim život a možná je časem uvedou do každodenní praxe. Nic není zbytečné.

I přestože to tu občas docela silně zaskřípe, tak oceňuji vřelý a především ten kamarádský přístup některých zdejších členů vůči těm, co mají snahu zapojit se. Jmenovat však určitě netřeba. Vždyť každý ví a cítí, o kterých lidech teď zrovna hovořím.

Měj se dobře, nechť Ti dlouho slouží pevné zdraví i jasná mysl.


Novák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 407
Registrován: ned 20 srp 2006 15:33
Bydliště: Praha
Dostal: 2 poděkování

Občas_myslící_nemyslící

Příspěvek od Novák »

Tohle téma považuji za totální úlet,nechcete to třeba změnit na pulzní náporové motory.Je to nedoceněná technologie a hlavně se hodí i do garáží
a poradí si s ní i laik.


PS.Ileme_ctít druhého jako sama sebe vyžaduje hodně odvahy a pojmenování šmíráku zní zbytečně urážlivě.


xzzzx
Zasloužilý člen
Příspěvky: 285
Registrován: stř 14 bře 2007 10:52
Bydliště: Valtice
Dostal: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz

Příspěvek od xzzzx »

zkrátka_Šmírák píše:
xzzzx píše:Nechci vam brat iluze, ale voda vam bude vytvaret nejako H202 nebo neco jineho. Bude vam to zrat steny a kdovi co jeste. Sic je pravda ze jsem to nezkousel, ale po strance chemicke to nebude delat dobrotu.
opravte mna jestli se pletu.
Z.
Pouhým bubláním O2 do H2O zatím ještě nikdo peroxid nevyrobil. Je hodně veliký rozdíl mezi "rozpouštět se" a "slučovat se". Zkus si napsat chem. rovnici. ;)
Mas pravdu psal jsem rychleji nez premyslel. Muze za to ochrana atmosfera Co2.
:oops:

Z.


ElabsVracov
Stálý člen
Příspěvky: 57
Registrován: pát 30 pro 2005 13:42
Dostal: 2 poděkování

Re: Dotaz

Příspěvek od ElabsVracov »

[quote="xzzzx"][quote="zkrátka_Šmírák"][quote="xzzzx"]Nechci vam brat iluze, ale voda vam bude vytvaret nejako H202 nebo neco jineho. Bude vam to zrat steny a kdovi co jeste. Sic je pravda ze jsem to nezkousel, ale po strance chemicke to nebude delat dobrotu.
opravte mna jestli se pletu.
Z.[/quote]
Pouhým bubláním O2 do H2O zatím ještě nikdo peroxid nevyrobil. Je hodně veliký rozdíl mezi "rozpouštět se" a "slučovat se". Zkus si napsat chem. rovnici. ;)[/quote]
Mas pravdu psal jsem rychleji nez premyslel. Muze za to ochrana atmosfera Co2.
:oops:

Z.[/quote]
Tak to je ještě lepší než ten peroxid, CO2, a kde by se asi vzal??? Kde vezmeš uhlík z vodíku a kyslíku? Nebo už se pokročilo v atomovém štěpení natolik že jde přeskládat protony? Tak já si jdu z chloru vyrábět zlato :) To s tou vodou není vůbec špatný nápad, ale: tlak plynu je stejný, plyn se ve vodě ztratí (sloučí) a výsledkem bude nižší opotřebení válce, ale mnohem nižší mechanický účinek.


xzzzx
Zasloužilý člen
Příspěvky: 285
Registrován: stř 14 bře 2007 10:52
Bydliště: Valtice
Dostal: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz

Příspěvek od xzzzx »

ElabsVracov píše:
xzzzx píše:
zkrátka_Šmírák píše: Pouhým bubláním O2 do H2O zatím ještě nikdo peroxid nevyrobil. Je hodně veliký rozdíl mezi "rozpouštět se" a "slučovat se". Zkus si napsat chem. rovnici. ;)
Mas pravdu psal jsem rychleji nez premyslel. Muze za to ochrana atmosfera Co2.
:oops:

Z.
Tak to je ještě lepší než ten peroxid, CO2, a kde by se asi vzal??? Kde vezmeš uhlík z vodíku a kyslíku? Nebo už se pokročilo v atomovém štěpení natolik že jde přeskládat protony? Tak já si jdu z chloru vyrábět zlato :) To s tou vodou není vůbec špatný nápad, ale: tlak plynu je stejný, plyn se ve vodě ztratí (sloučí) a výsledkem bude nižší opotřebení válce, ale mnohem nižší mechanický účinek.
:pivko:


Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

motor s vodním pístem

Příspěvek od la »

Zdravím.Něco jsem našel ,jen nevím jak se to startuje.la. PS:kniha-Co dokážou stroje.Vydal Albatros 1987 v Praze.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

motor s vodním pístem

Příspěvek od la »

Ještě malá aplikace na vodík.Je to natolik šílené,že by to mohlo fungovat.Popis funkce:Vyvíječe (malé s VN) jsou stále pod napětím.Otevřeme li ventil 1 ponoří se vyvíječ 1,po uzavření ventilu a vynoření vyvíječe to scela jistě bouchne, těsně před tím musí být otevřen ventil 2 aby se voda mohla přemístit k vyvíječi 2 a po jeho uzavření a uzavření ventilu 1 se děj může opakovat současně s vodou se pohybuje píst,ale to už je pro znalce motorů co na něj připevní, osobně bych dal přednost magnetickému přenosu síly před mechanickým.Jen bych chtěl upozornit, že zařízení musí být dostatečně mechanicky tuhé ,aby první bouchnutí nebylo tím posledním .Ahoj.la. :pivko:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Novák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 407
Registrován: ned 20 srp 2006 15:33
Bydliště: Praha
Dostal: 2 poděkování

La

Příspěvek od Novák »

Je to moc hezký,ale co dál?Co to bude pohánět,jak to budeš ovládat,jaký budou ztráty /na životech/,pak i technické věci_z jakého materiálu,na jaké frekvenci /míněno otáčky!!/,startování,regulace a spousta dalších problémů.
Pokud věci nejdou jednoduše,je hloupost to dělat složitě.
_
viděl to někdy někdo v praxi???


Odpovědět

Zpět na „Dílna“