Stavba tepelného čerpadla

Praktická část fóra.

Moderátor: rival

Návštěvník

Re: z jakého rozdílu...

Příspěvek od Návštěvník »

Akord: Hmm, asi Steerling, že. Mizerná účinnost. Třeba rozdíl 70°C.


Joes

Kniha Stavíme tepelné čerpadlo

Příspěvek od Joes »

Zdravím,
chtěl bych se zeptat jestli by mi nemohl někdo poslat scan této knihy. Vím, probíralo se tady že když jí někdo chce tak si jí má koupit, ale nechce se mi investovat do knihy když nevím jestli v ní najdu potřebné informace. Bydlím v bytovém domě a zaujala mě myšlenka že bych na venkovní stěnu pověsil čerpadlo vzduch voda a nevím jestli to je možné a efektivní a také jestli v této knize k tomuto dostanu dostatek informací.
Kdyžtak stačí mail na attack0@seznam.cz
Děkuji.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Kniha Stavíme tepelné čerpadlo

Příspěvek od martin11 »

Joes píše:Zdravím,
chtěl bych se zeptat jestli by mi nemohl někdo poslat scan této knihy. Vím, probíralo se tady že když jí někdo chce tak si jí má koupit, ale nechce se mi investovat do knihy když nevím jestli v ní najdu potřebné informace. Bydlím v bytovém domě a zaujala mě myšlenka že bych na venkovní stěnu pověsil čerpadlo vzduch voda a nevím jestli to je možné a efektivní a také jestli v této knize k tomuto dostanu dostatek informací.
Kdyžtak stačí mail na attack0@seznam.cz
Děkuji.
...a je to tady znova.. :shock: ..shodou okolností jsem si tu knihu v pondělí objednával....není tak drahá, abych ji nemohl mít...zítra mě přijde poštou....nenaskenuju....ani náhodou....živě si představuju, jak něco vymyslím , odzkouším...dám do toho svoje peníze...a někdo mi to ...scannerem ukradne....je to stejné jako kopčit CD s hudbou....jelikož jsem trochu od fochu...m11 :lol: a.Žeravík ji vydal vlastním nákladem :idea:


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
Waldes
Zasloužilý člen
Příspěvky: 460
Registrován: pon 22 kvě 2006 20:52
Bydliště: planeta Zem, Slovensko
Dal: 262 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kniha Stavíme tepelné čerpadlo

Příspěvek od Waldes »

martin11 píše: ...a je to tady znova.. :shock: ..shodou okolností jsem si tu knihu v pondělí objednával....není tak drahá, abych ji nemohl mít...zítra mě přijde poštou....nenaskenuju....ani náhodou....živě si představuju, jak něco vymyslím , odzkouším...dám do toho svoje peníze...a někdo mi to ...scannerem ukradne....je to stejné jako kopčit CD s hudbou....jelikož jsem trochu od fochu...m11 :lol: a.Žeravík ji vydal vlastním nákladem :idea:
Zdravím, tiež by som ju rád najprv videl a až potom si ju objednal, ak poprosím nedala by sa doniesť na zraz ? U nás stojí nejakých 20 Eur a tiež sa mi to zdá veľa za mačku vo vreci.

Inak elektronické šírenie kníh nie je rovnocenné kradnutiu hudby a programov, aj autorský zákon to odlišuje, inak by nemohli fungovať žiadne knižnice. Každý má právo si pre svoju osobnú potrebu (štúdium a podobne) zadovážiť kópiu. Dokonca niektoré vyspelejšie knižnice vonku to poskytujú ako službu. Až keby som to chcel za úplatu šíriť ďalej to je trestné. To je myslené "Vyhradením autorských práv" Rovnako ako patent, ten tiež umožňuje pre svoju osobnú potrebu niečo patentované použiť ale nie vyrábať. Vyplýva to z rozdielu medzi cenou média a cenou práva to rozširovať. Pri hudbe a programoch cena média je zanedbateľná no pri knihe je to naopak. Cena knihy je daná hlavne jej hmotnou časťou, papier, tlač, knihviazačstvo a podobne a autorské je rádovo promile celkových nákladov !

Aj keď mám niektoré knihy zohnané v elektronickej forme i tak neustále obieham rôzne antikvariáty aby som si ich zohnal aj v pôvodnej forme. S monitorom si nemôžem ľahnúť do postele a pohodlne sa začítať !
Waldes.


Nieje nič nové, len zabudnuté ...
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kniha Stavíme tepelné čerpadlo

Příspěvek od Ilem »

Waldes píše:
martin11 píše: ...a je to tady znova.. :shock: ..shodou okolností jsem si tu knihu v pondělí objednával....není tak drahá, abych ji nemohl mít...zítra mě přijde poštou....nenaskenuju....ani náhodou....živě si představuju, jak něco vymyslím , odzkouším...dám do toho svoje peníze...a někdo mi to ...scannerem ukradne....je to stejné jako kopčit CD s hudbou....jelikož jsem trochu od fochu...m11 :lol: a.Žeravík ji vydal vlastním nákladem :idea:
Zdravím, tiež by som ju rád najprv videl a až potom si ju objednal, ak poprosím nedala by sa doniesť na zraz ? U nás stojí nejakých 20 Eur a tiež sa mi to zdá veľa za mačku vo vreci.

Inak elektronické šírenie kníh nie je rovnocenné kradnutiu hudby a programov, aj autorský zákon to odlišuje, inak by nemohli fungovať žiadne knižnice. Každý má právo si pre svoju osobnú potrebu (štúdium a podobne) zadovážiť kópiu. Dokonca niektoré vyspelejšie knižnice vonku to poskytujú ako službu. Až keby som to chcel za úplatu šíriť ďalej to je trestné. To je myslené "Vyhradením autorských práv" Rovnako ako patent, ten tiež umožňuje pre svoju osobnú potrebu niečo patentované použiť ale nie vyrábať. Vyplýva to z rozdielu medzi cenou média a cenou práva to rozširovať. Pri hudbe a programoch cena média je zanedbateľná no pri knihe je to naopak. Cena knihy je daná hlavne jej hmotnou časťou, papier, tlač, knihviazačstvo a podobne a autorské je rádovo promile celkových nákladov !

Aj keď mám niektoré knihy zohnané v elektronickej forme i tak neustále obieham rôzne antikvariáty aby som si ich zohnal aj v pôvodnej forme. S monitorom si nemôžem ľahnúť do postele a pohodlne sa začítať !
Waldes.
Tady nejde jen o autorská práva. Tady jde o mnohem víc. Totiž o úctu k panu Žeravíkovi. Kdo si před vyjitím této knihy nezkusil sehnat nějaké informace o stavbě tepelných čerpadel, nepochopí, jak obrovský kus práce odvedl sepsáním této knihy a hlavně sehnáním podkladů pro tuto knihu. Četl jsem i skripta ze středního odborného učiliště chladírenského, a nebyla tam dohromady ani desetina informací, které jsou v knize. Ani mě nenapadne, abych ji skenoval. Panu Žeravíkovi právem náleží odměna za sepsání této knihy. Ta kniha je vzhledem k obsahu vlastně zadarmo. Kdo nedokáže podle ní TČ postavit, ten ať se raději věnuje vyšívání, nebo vaření, čímž nechci tyto činnosti nijak shazovat. Jednoduše někdo má jiné schopnosti. Pokud něco není jasné, na Žeravíkově fóru se to vyjasní. Odpovídá tam sám pan Žeravík, i mnoho dalších, kteří podle jeho knihy TČ postavili a dokonce i profesionálové, což je obrovský zvrat, protože pan Žeravík změnil jejich obecně prezentovaný názor, že TČ se nedá v amatérských podmínkách postavit. Před pár lety se mi dokonce smáli, když jsem přišel shánět nějaké díly.
Vím jen o jedné chybě, která v knize je. Totiž pan Žeravík píše, že by mělo jít použít vzduchový výměník ve vodě za předpokladu, že je vyroben z materiálů, které netvoří elektrický článek. Nebudu rozepisovat proč, ale nejde to.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
Waldes
Zasloužilý člen
Příspěvky: 460
Registrován: pon 22 kvě 2006 20:52
Bydliště: planeta Zem, Slovensko
Dal: 262 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kniha Stavíme tepelné čerpadlo

Příspěvek od Waldes »

Ilem píše: [Tady nejde jen o autorská práva. Tady jde o mnohem víc. Totiž o úctu k panu Žeravíkovi. Kdo si před vyjitím této knihy nezkusil sehnat nějaké informace o stavbě tepelných čerpadel, nepochopí, jak obrovský kus práce odvedl sepsáním této knihy a hlavně sehnáním podkladů pro tuto knihu. Četl jsem i skripta ze středního odborného učiliště chladírenského, a nebyla tam dohromady ani desetina informací, které jsou v knize. Ani mě nenapadne, abych ji skenoval. Panu Žeravíkovi právem náleží odměna za sepsání této knihy. Ta kniha je vzhledem k obsahu vlastně zadarmo. Kdo nedokáže podle ní TČ postavit, ten ať se raději věnuje vyšívání, nebo vaření, čímž nechci tyto činnosti nijak shazovat. Jednoduše někdo má jiné schopnosti. Pokud něco není jasné, na Žeravíkově fóru se to vyjasní. Odpovídá tam sám pan Žeravík, i mnoho dalších, kteří podle jeho knihy TČ postavili a dokonce i profesionálové, což je obrovský zvrat, protože pan Žeravík změnil jejich obecně prezentovaný názor, že TČ se nedá v amatérských podmínkách postavit. Před pár lety se mi dokonce smáli, když jsem přišel shánět nějaké díly.
Vím jen o jedné chybě, která v knize je. Totiž pan Žeravík píše, že by mělo jít použít vzduchový výměník ve vodě za předpokladu, že je vyroben z materiálů, které netvoří elektrický článek. Nebudu rozepisovat proč, ale nejde to.
Jasne, plne súhlasím, toto je trochu iný prípad. Preto som aj písal, že by som ju rád videl skôr ako si ju objednám!

Napísal som to, lebo veľa aj odborníkov si to pletie a snaží sa uplatňovať nesprávne znenie zákona, s tichým súhlasom vydavateľstiev, ktoré by najradšej zakázali aj knižnice. Ale povedz sám ak autor dostane za jednu 500 Kč knihu v najlepšom prípade 50 halierov, tak neposlal by si mu trebárs aj pár korún za možnosť si ju stiahnuť ?


Nieje nič nové, len zabudnuté ...
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kniha Stavíme tepelné čerpadlo

Příspěvek od Ilem »

Waldes píše:
Jasne, plne súhlasím, toto je trochu iný prípad. Preto som aj písal, že by som ju rád videl skôr ako si ju objednám!

Napísal som to, lebo veľa aj odborníkov si to pletie a snaží sa uplatňovať nesprávne znenie zákona, s tichým súhlasom vydavateľstiev, ktoré by najradšej zakázali aj knižnice. Ale povedz sám ak autor dostane za jednu 500 Kč knihu v najlepšom prípade 50 halierov, tak neposlal by si mu trebárs aj pár korún za možnosť si ju stiahnuť ?
Pan Žeravík má z knihy víc, protože ji vydal vlastním nákladem. U toho stahování je jeden problém, který se nedá ošetřit. Jakmile ji stáhne jeden, který ji vystaví třeba na warfóru, nebude důvod, aby za ni někdo další platil. Na sraz ji přivézt můžu, ale skenovat v žádném případě.
Klidně ji objednej už teď, lepší kniha v tomto oboru u nás není.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
Waldes
Zasloužilý člen
Příspěvky: 460
Registrován: pon 22 kvě 2006 20:52
Bydliště: planeta Zem, Slovensko
Dal: 262 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kniha Stavíme tepelné čerpadlo

Příspěvek od Waldes »

Ilem píše:
Waldes píše:
Jasne, plne súhlasím, toto je trochu iný prípad. Preto som aj písal, že by som ju rád videl skôr ako si ju objednám!

Napísal som to, lebo veľa aj odborníkov si to pletie a snaží sa uplatňovať nesprávne znenie zákona, s tichým súhlasom vydavateľstiev, ktoré by najradšej zakázali aj knižnice. Ale povedz sám ak autor dostane za jednu 500 Kč knihu v najlepšom prípade 50 halierov, tak neposlal by si mu trebárs aj pár korún za možnosť si ju stiahnuť ?
Pan Žeravík má z knihy víc, protože ji vydal vlastním nákladem. U toho stahování je jeden problém, který se nedá ošetřit. Jakmile ji stáhne jeden, který ji vystaví třeba na warfóru, nebude důvod, aby za ni někdo další platil. Na sraz ji přivézt můžu, ale skenovat v žádném případě.
A nič iné som ani nechcel, stále dávam prednosť riadnej papierovej forme ...
Waldes.


Nieje nič nové, len zabudnuté ...
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Kniha Stavíme tepelné čerpadlo

Příspěvek od Akord »

Ilem píše:Na sraz ji přivézt můžu, ale skenovat v žádném případě.
Klidně ji objednej už teď, lepší kniha v tomto oboru u nás není.
Obe citované vety považuji za velmi výstižné a cenné.


Odpovědět

Zpět na „Dílna“