Meyer-Replikace

Praktická část fóra.

Moderátor: rival

Odpovědět
bony1
Starší člen
Příspěvky: 129
Registrován: čtv 01 pro 2016 20:42
Dal: 2 poděkování
Dostal: 21 poděkování

Re: Meyer-Replikace

Příspěvek od bony1 »

No comment. Uz jsem to tu nekolikrat psal, pouze sdeluju, nedokladam! A tento poznatek jsem psal pro ostatni cleny fora, NE pro tebe Duraj. Paradoxne se nikdo neozve jen ty a to mne mrzi


duraj
Zasloužilý člen
Příspěvky: 283
Registrován: ned 10 dub 2016 7:20
Dostal: 4 poděkování

Re: Meyer-Replikace

Příspěvek od duraj »

bony1 píše:No comment. Uz jsem to tu nekolikrat psal, pouze sdeluju, nedokladam! A tento poznatek jsem psal pro ostatni cleny fora, NE pro tebe Duraj. Paradoxne se nikdo neozve jen ty a to mne mrzi
Jasně, a já ti zase sděluju, že je strááášně "výhodný" si udělat díru do nádrže a vypouštět palivo na zem.
Je to totéž, co motat trafo odporovým drátem.

Ale co od tebe, technického analfabeta, čekat, když se pustíš do povídání na téma "trafo", kterému nemůžeš rozumět, protože ti na to tvoje hlavinka nestačí...

:lol:


bony1
Starší člen
Příspěvky: 129
Registrován: čtv 01 pro 2016 20:42
Dal: 2 poděkování
Dostal: 21 poděkování

Re: Meyer-Replikace

Příspěvek od bony1 »

Kdyz nepotrebuji z trafa tahat vykon, ale pouze napeti, vinuti z odporoveho materialu v pohode vyhovi. Meyer pouzival trafo s peti civkama a ctyri byly motane odporovym dratem z nerezove oceli typu 430FR. Je to feriticka magneticka ocel ktera zpusobuje ztraty navic jeste vyrivymi proudy. Takove trafo s vhodnym prurezem jadra je dokonalym zdrojem vysokeho napeti s omezenim proudu. V kombinaci s pulznim obvodem a fazovym zavesem PPL dokaze vodu nabijet az do roztrhnuti molekul. O znalostech traf radeji mlc, namotal jsem jich tolik ze bys to kamionem neodvezl


duraj
Zasloužilý člen
Příspěvky: 283
Registrován: ned 10 dub 2016 7:20
Dostal: 4 poděkování

Re: Meyer-Replikace

Příspěvek od duraj »

bony1 píše:Kdyz nepotrebuji z trafa tahat vykon, ale pouze napeti, vinuti z odporoveho materialu v pohode vyhovi. Meyer pouzival trafo s peti civkama a ctyri byly motane odporovym dratem z nerezove oceli typu 430FR. Je to feriticka magneticka ocel ktera zpusobuje ztraty navic jeste vyrivymi proudy. Takove trafo s vhodnym prurezem jadra je dokonalym zdrojem vysokeho napeti s omezenim proudu. V kombinaci s pulznim obvodem a fazovym zavesem PPL dokaze vodu nabijet az do roztrhnuti molekul. O znalostech traf radeji mlc, namotal jsem jich tolik ze bys to kamionem neodvezl
1.
Ze sekundáru je VŽDY odebírán VÝKON - i když není odebírán stále a nepřetržitě, pořád jde o výkon při určitém napětí a za určitého proudu.
Odpor vinutí je nežádoucí, snižuje účinnost trafa a přináší zbytečné ztráty. Neexistuje důvod, proč odpor vinutí trafa zvyšovat.

2.
Již jsem tu psal, že "meyer" x cokoliv = nesmysl.
To platí i pro fantasmagorii s pěti cívkama, kterou sis vymyslel.

3.
Nezkoušej tady poučovat o trafech někoho s odbornou kvalifikací a dlouholetou praxí a neoblbuj pohádkami, cos namotal.
Už jsem měl v rukách dost různých výtvorů od rádobyodborníků a hodně toho letělo do recyklace. Mezi tvůrci všelijakých takových paskvilů se našli dosti často různí perpetomobilníci a bylo moc dobře, že jsem s tím zatočil, než ty výtvory stačily někomu ublížit.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Meyer-Replikace

Příspěvek od lajos »

Meyerem sem se dlouho nezabýval ale ještě bych měl mít někde zapojení dva generátory modulovaný a hlídaný s fázovým závěsem, udělal sem i plošnák a i fungoval jen nastavit správné frekvence které meli souviset s rozměry vyvíječe, jezdili (nebo na to jezdí) dvě auta v čechách co vím, 1.6 Toyota a jako replika octávka . Elekttronika myslím skončilo u Martinq, jak dál dopadl nevím-nemluvil o tom.


duraj
Zasloužilý člen
Příspěvky: 283
Registrován: ned 10 dub 2016 7:20
Dostal: 4 poděkování

Re: Meyer-Replikace

Příspěvek od duraj »

lajos píše:Meyerem sem se dlouho nezabýval ale ještě bych měl mít někde zapojení dva generátory modulovaný a hlídaný s fázovým závěsem, udělal sem i plošnák a i fungoval jen nastavit správné frekvence které meli souviset s rozměry vyvíječe, jezdili (nebo na to jezdí) dvě auta v čechách co vím, 1.6 Toyota a jako replika octávka . Elekttronika myslím skončilo u Martinq, jak dál dopadl nevím-nemluvil o tom.
1.
Jak jsem již uvedl, "meyer" x cokoli = nesmysl.

2.
Elektrických generátorů existuje mnoho.

3.
Pohádky o tom, že někde jezdí nějaké "auto na vodu" či "auto spořící palivo díky jakémusi tajemnému zařízení" se šíří světem i u nás v Čechách.
A samozřejmě jde jen a pouze o fámy.

4.
Jasně, elektronika kdesi skončila, pak taky ještě tajemný příběh o agentech, co někoho sebrali apod., bo snížil zisk ropným kartelům. Hoaxy, nic víc.


bony1
Starší člen
Příspěvky: 129
Registrován: čtv 01 pro 2016 20:42
Dal: 2 poděkování
Dostal: 21 poděkování

Re: Meyer-Replikace

Příspěvek od bony1 »

Jezdi jako ze spori nebo jezdi ciste jen na Meyer vyvyjec? Meyeruv 9-ti trubkovy vyvyjec nevyrabi mnoho plynu, pri maximalnim vykonu 7L hho/min ovsem se spotrebou proudu pouze 0,3A/12V coz je 4 waty. Na tak male mnozstvi plynu by zadny motor nejel, Meyer dale zvysoval energeticky vynos ionizatorem vzduchu a s timto mnozstvim plynu se dostal na 40KW vykonu motoru. O tom, ze by nekdo v CR a vubec ve svete amatersky uspesne zreplikoval komplet Meyera vcetne ridici jednotky jsem neslysel


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Meyer-Replikace

Příspěvek od lajos »

Bylo to kolem roku 2004-5. Komu se co líbí nebo ne, to je podobné jako jestli mám diplom nebo ne. Když máš psa tak štěká, s tím nic neuděláš.
Jo jezdilo se na elektrolyzer jenom s doplňováním vody. Tehdá jsem o tom tady i psal. No a co? Já si děsně rád vymýšlím, 12-13 let nazpátek. Mám ještě předlohy v Splan layout plošňák i s osazovákem. Sem to nejde dát, popř. se na to nepodíváš bez nainstalovaného programu Splan, dá se to nahrát na podívání ale bez možnosti vytištění plošňáku.
Replikaci Meyera v čechách jsi nemohl slyšet proto že o tom nikde nikdo nepsal mimo mně(jo jsem velký informační guru)-pokud si někdo z členů vzpomene, bude se mu chtít ozvat-je možnost, je to mimo mně.
Mám v paměti i některé technické podrobnosti ale nechce se mi tady dohadovat s milánkem durajem.
Proč, proč si to nezreplikoval taky?? Bylo to otázka rozměru a materiálů vyvýječe které jesem tehdy neměl šanci sehnat a také naladění generátoru.
Pak se objevil Mim a jeho konstrukce byl víc než slibný. Byli tady min. dva lidi kteří byli úspěšný-petr610 a myslím že ještě Digi(ten také od té doby ani necek). No a jeho směr (Mim) taky nebyl bez těch tajemstvý moc úspěšný-keci druhu už máte všechno a na zbytek přijdte si sami, pro většinu bylo málo a úspěšný, asi radši jezdí než by se tady s nějakýma orgánama dohadovaly.
Cena byla zřejmě si to trochu domyslet-konstrukci taky udělalo hafo lidí a také dost řvaly že to nefunguje.
Jo o tom trafu s odporovým drátem slyším poprvé od tebe, máš nějaký odkaz? nebo přilož pdfko. My se na tom rádi přiživíme-pokud to k něčemu je-kdo ví? Odporový drát a trafo je málo i když se to něčemu podobá-že by málem Tesla?
Jo chudák Mim byl asi kriminálník nebo alespoň dlužil a možná že a za to seděl, dost nás to vý, jen tady kvůli tomu neřveme, neb nám je to jedno.
Ty jsi ještě neseděl?? No asi bys to potřeboval, možná bys držel hubu a nesral se do toho, do čeho ti nic není.


bony1
Starší člen
Příspěvky: 129
Registrován: čtv 01 pro 2016 20:42
Dal: 2 poděkování
Dostal: 21 poděkování

Re: Meyer-Replikace

Příspěvek od bony1 »

Muzu doložit několik PDF kde Meyer používá izolovany odporový drat 430FR místo medi. K tomu spoustu foto a vysvětleni proč odporový drát a ne klasiku. Meyer taky tvrdil ze vodíkovy vyvyjec s obvodem PPL funguje i s trafem namotany medi ale s mnohem menší ucinosti kvůli úniku proudu. Problém je v tom ze v ČR se izolovany odporový drat neda sehnat ani na ebay nebo aliexpresu. Je k dostani pouze ve velkem baleni za astronomickou cenu (desetitisice korun)


bony1
Starší člen
Příspěvky: 129
Registrován: čtv 01 pro 2016 20:42
Dal: 2 poděkování
Dostal: 21 poděkování

Re: Meyer-Replikace

Příspěvek od bony1 »

Jinak mi přijde ujetý ze někdo vlastní schema na vyvýječ do auta který stačí vyrobit nainstalovat a jede se. Co regulace vyvinu plynu, dávkování do motoru a energetický výnos? To jsou velmi důležité věci a nikde o tom není ani zmínka. Meyer vyvýjel motor na vodík několik let a to měl jiné možnosti jak my a po ruce dva zručné automechaniky a svého bratra špičkového elektronika, který mu dělal ridici jednotku. I pres veškerou snahu provozovat motor na vodík se mu nedařilo a přetrvávaly problémy udržet vyvýječ v rezonanci a s tim i vyvin plynu. Technologie byla neprodejna z důvodu nestability a později přešel na vstřikování vody. Tim chci říct ze to není o jednom plosnaku stylem "hej franto dej to sem, já si to zkopíruju a budu jezdit taky" ale o funkcním celku, který je tvořen mnoha provozních častí


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Meyer-Replikace

Příspěvek od lajos »

Hm, nikdo netvrdil že to je jednoduché. Pár okolností ještě je jak k tomu dospěli, zatím jsem nenapsal vše. Funkční auta byli nebo jsou dvě na stejném principu-co se ti nezdá je tvoje věc i když tvoje pochybnosti chápu. Že jsem to schema hodil na plošnák asi 6x6cm se omlouvat nebudu, bavilo mně to, bylo tam asi 6-7 švábů i s frekvencema oscilátorů související s vyvýječem-už jsem psal, ten měl dost zvláštní konstrukci. Zatím jdu na pivo, bavte se


bony1
Starší člen
Příspěvky: 129
Registrován: čtv 01 pro 2016 20:42
Dal: 2 poděkování
Dostal: 21 poděkování

Re: Meyer-Replikace

Příspěvek od bony1 »

Nechci se ptat blbe jako Duraj, ale musim. Videl si na vlastni oci ze ten motor jel pouze na vyvijec bez primesi uhlovodiku a prokazatelne overene treba merenim splodin? Znal jsi je osobne a duverne aby jsi jim mohl 100% verit? Pokud by motor jel pouze na tak male mnozstvi plynu, musi obhajit puvod energie. Kdyz jsem já testoval motor na plazmove spalovani vody, videli to vsichni v mem okoli, nijak jsem se tim netajil a jako dukaz si mohli strcit nos do vyfuku a citili jen cisty vlhky horky vzduch, to je dukaz misto slibu. Energeticky pokryt beh motoru vyvijecem znamena vyrobit 100 a vice litru plynu hho za minutu


duraj
Zasloužilý člen
Příspěvky: 283
Registrován: ned 10 dub 2016 7:20
Dostal: 4 poděkování

Re: Meyer-Replikace

Příspěvek od duraj »

bony1 píše:Jezdi jako ze spori nebo jezdi ciste jen na Meyer vyvyjec? Meyeruv 9-ti trubkovy vyvyjec nevyrabi mnoho plynu, pri maximalnim vykonu 7L hho/min ovsem se spotrebou proudu pouze 0,3A/12V coz je 4 waty. Na tak male mnozstvi plynu by zadny motor nejel, Meyer dale zvysoval energeticky vynos ionizatorem vzduchu a s timto mnozstvim plynu se dostal na 40KW vykonu motoru. O tom, ze by nekdo v CR a vubec ve svete amatersky uspesne zreplikoval komplet Meyera vcetne ridici jednotky jsem neslysel
1.
Jezdí po republice nejméně několik desítek vozidel s přídavným zařízením - elektrolyzérem, které o několik desetin litru na sto km ZVYŠUJE spotřebu paliva.

2.
4 watty výkonu pro elektrolyzér se na zvýšení spotřeby paliva u osobního auta neprojeví tak, aby bylo možné jej naměřit.

3.
Meyer x cokoliv = hoax, takže i kdybys něco slyšel, je to zase jen fáma.


duraj
Zasloužilý člen
Příspěvky: 283
Registrován: ned 10 dub 2016 7:20
Dostal: 4 poděkování

Re: Meyer-Replikace

Příspěvek od duraj »

lajos píše:Bylo to kolem roku 2004-5. Komu se co líbí nebo ne, to je podobné jako jestli mám diplom nebo ne. Když máš psa tak štěká, s tím nic neuděláš.
Jo jezdilo se na elektrolyzer jenom s doplňováním vody. Tehdá jsem o tom tady i psal. No a co? Já si děsně rád vymýšlím, 12-13 let nazpátek. Mám ještě předlohy v Splan layout plošňák i s osazovákem. Sem to nejde dát, popř. se na to nepodíváš bez nainstalovaného programu Splan, dá se to nahrát na podívání ale bez možnosti vytištění plošňáku.
Replikaci Meyera v čechách jsi nemohl slyšet proto že o tom nikde nikdo nepsal mimo mně(jo jsem velký informační guru)-pokud si někdo z členů vzpomene, bude se mu chtít ozvat-je možnost, je to mimo mně.
Mám v paměti i některé technické podrobnosti ale nechce se mi tady dohadovat s milánkem durajem.
Proč, proč si to nezreplikoval taky?? Bylo to otázka rozměru a materiálů vyvýječe které jesem tehdy neměl šanci sehnat a také naladění generátoru.
Pak se objevil Mim a jeho konstrukce byl víc než slibný. Byli tady min. dva lidi kteří byli úspěšný-petr610 a myslím že ještě Digi(ten také od té doby ani necek). No a jeho směr (Mim) taky nebyl bez těch tajemstvý moc úspěšný-keci druhu už máte všechno a na zbytek přijdte si sami, pro většinu bylo málo a úspěšný, asi radši jezdí než by se tady s nějakýma orgánama dohadovaly.
Cena byla zřejmě si to trochu domyslet-konstrukci taky udělalo hafo lidí a také dost řvaly že to nefunguje.
Jo o tom trafu s odporovým drátem slyším poprvé od tebe, máš nějaký odkaz? nebo přilož pdfko. My se na tom rádi přiživíme-pokud to k něčemu je-kdo ví? Odporový drát a trafo je málo i když se to něčemu podobá-že by málem Tesla?
Jo chudák Mim byl asi kriminálník nebo alespoň dlužil a možná že a za to seděl, dost nás to vý, jen tady kvůli tomu neřveme, neb nám je to jedno.
Ty jsi ještě neseděl?? No asi bys to potřeboval, možná bys držel hubu a nesral se do toho, do čeho ti nic není.
1.
Titul nemáš.

2.
Na elektrolyzér se nejezdí.

3.
Ano, Mim.
Podvodník, který seděl v base za šméčka velkého rozsahu.
Vím toho o něm asi nejvíc ze všech, co sem kdy psali.
A taky o jeho dalších pokusech o zpronevěru, za které ani trestán nebyl.

4.
Trafo vinuté odporovým drátem je ryzí magořina.
Naposledy upravil(a) duraj dne stř 10 led 2018 20:34, celkem upraveno 1 x.


duraj
Zasloužilý člen
Příspěvky: 283
Registrován: ned 10 dub 2016 7:20
Dostal: 4 poděkování

Re: Meyer-Replikace

Příspěvek od duraj »

bony1 píše:Muzu doložit několik PDF kde Meyer používá izolovany odporový drat 430FR místo medi. K tomu spoustu foto a vysvětleni proč odporový drát a ne klasiku. Meyer taky tvrdil ze vodíkovy vyvyjec s obvodem PPL funguje i s trafem namotany medi ale s mnohem menší ucinosti kvůli úniku proudu. Problém je v tom ze v ČR se izolovany odporový drat neda sehnat ani na ebay nebo aliexpresu. Je k dostani pouze ve velkem baleni za astronomickou cenu (desetitisice korun)
Doložit nemůžeš nic - leda tak nějaký malůvky od hoaxerů.
Takových umím nadělat mraky.

Transformátor se nikdy nevine odporovým drátem.
Mělo by to stejný smysl, jako udělat si dírku do nádrže a za jízdy si upouštět palivo na zem.


Odpovědět

Zpět na „Dílna“