Meyer-Replikace

Praktická část fóra.

Moderátor: rival

Odpovědět
Uživatelský avatar
ZeusJuri
Stálý člen
Příspěvky: 69
Registrován: úte 21 bře 2006 22:45
Bydliště: Ostrava
Dal: 1 poděkování

Meyer-Replikace

Příspěvek od ZeusJuri »

Omluvte špatnou kvalitu fotek
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


I když nemám auto efektivní výroba vodíku mě velice zajímá.
LoL

Příspěvek od LoL »

ide ti to dobre?? uz si robil stim nejake pokusy??


Uživatelský avatar
ZeusJuri
Stálý člen
Příspěvky: 69
Registrován: úte 21 bře 2006 22:45
Bydliště: Ostrava
Dal: 1 poděkování

Příspěvek od ZeusJuri »

jj jede to vpoho a zdá se mi že vývin plynu je stejný ale spotřeba proudu nižší než při klasické elekrolíze (jen osobní dojem nemám ampérmetr ale použivám zdroj z PC a při zatižení se mění otačky ventylátoru)


I když nemám auto efektivní výroba vodíku mě velice zajímá.
LoL

Příspěvek od LoL »

zaujimave meranie - znizenie otacok ventilatoru :lol: ake mas elektrody??skus pridat KOH a zozen si ampermeter :) mohol by si poslat niake fotky nadoby a elektrod??


Uživatelský avatar
ZeusJuri
Stálý člen
Příspěvky: 69
Registrován: úte 21 bře 2006 22:45
Bydliště: Ostrava
Dal: 1 poděkování

Mezer - Replikace

Příspěvek od ZeusJuri »

Tady jsou fotky :roll:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


I když nemám auto efektivní výroba vodíku mě velice zajímá.
Karel
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: úte 30 kvě 2006 20:54

Re: Elektrolyzér

Příspěvek od Karel »

ZeusJuri píše:Tady jsou fotky :roll:
Ahoj Zeusi kde si sehnal tu nádobu a za kolik .
Dík Kaja :lol:


Uživatelský avatar
ZeusJuri
Stálý člen
Příspěvky: 69
Registrován: úte 21 bře 2006 22:45
Bydliště: Ostrava
Dal: 1 poděkování

Nádoba

Příspěvek od ZeusJuri »

V Obi stála něco přes 100Kč ale je problém ji utěsnit. Má obsah 2,25litrů


I když nemám auto efektivní výroba vodíku mě velice zajímá.
miso

ZeusJuri

Příspěvek od miso »

chcem sa ta opytat ci si uz s tym aj natocil nejaky spalovaci motor? myslim ze to je dobre prirovnanie kolko to vyvyja vodiku. :)


Uživatelský avatar
ZeusJuri
Stálý člen
Příspěvky: 69
Registrován: úte 21 bře 2006 22:45
Bydliště: Ostrava
Dal: 1 poděkování

Re: miso

Příspěvek od ZeusJuri »

1: nemám motor
2: nedostatečný vývin plynu


I když nemám auto efektivní výroba vodíku mě velice zajímá.
LoL

Příspěvek od LoL »

robil som to podla tej schemy.fici mi to.ked som to skusal tak obycajna elektroliza mala odbre 3A.z generatorom to malo tiez odber 3A ale zdalo sa mi ze sa trosku viac vyvijal plyn.ale este to skusim poriadne doladit a lepsie elektrody spravit s vatsou plochou.a musim este zohnat niaku uzavretu nadobu.

P.S.: ZeusJuri keby mas niake auto napr. skodovku tak myslim ze alternator dava 40 A neviem presne a keby das viac elektrod tak by ju to utiahlo.A keby nestacil vyvyn plynu tak staci pridat KOH popr. dalsi alternator- ale to asi nutne nebude........ :D


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Příspěvek od lajos »

Než přidat alternátor, je šikovnější ho vyměnit na výkonnější, základní bývají do 50A pak jsou kolem 70A a u aut do kterých se dává klimoška bývá i typ s 80-90A. KOH se přidává asi 2,5% max. 4%. Jsem to nezkoušel zatím s KOH ale asi potečou slušné ampéry. Zatím jsem občas použil NaOH, stačilo jedno nebo dvě zrníčka do 1,5l vody a proud letěl k 20A a výš.


LoL

pre lajosa

Příspěvek od LoL »

no to nieje zle stym alternatorom.na to by sme mohli rozbehnut aj niake auto si myslim..........a ked uz ani to nebude stacit tak by sme mohli dat aj viacej elektrod a viac nadob.......


miso

pre LoL

Příspěvek od miso »

presne nad tym uvazujem ze viac nadob a elektrod a potom by to malo ist aj ked to nebude uplna rezonancia.


Habo
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: stř 09 dub 2008 17:03
Bydliště: Krivá
Kontaktovat uživatele:

A co tak klasicky generator

Příspěvek od Habo »

co tim skusit napchat "nahradny generator" ktory sa pouziva ked nejde elektrina nemuseli by ste uz platit len dolievat vodu:)


Slobodný užívateľ slobodného softwaru....
Uživatelský avatar
vladapeta
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 22 kvě 2008 15:57
Bydliště: PRAHA

Replika Meyerova rezonančního vodikového vyvíječe

Příspěvek od vladapeta »

Zdravim všechny.
Po dlouhém študování tohoto fora jsme se rozhodli pro stavbu kopie Meyereva vodikového rezonančního generátoru.
Válec byl hotov již před měsícem a použily jsme válec z plexiskla o vnitřním pruměru 123 a sile stěny 5 mm, který jsme koupily na http://www.zenit.cz ua cca 2500 kč s dph. Všechny rozměry jsme pouze odhadli z videa Meyera.
Trubku jsme nařezaly na délky 50 cm.
Pozor prodávají pouze roury o délce 2 metry a toto je cena za 2 metry.
Byly použity nerezové trubky o délce 33 cm a sila stěn je 1,5 mm.
Venkovni elektroda má vnitřní pruměr 17 mm a vnitřní elektroda ma venkovní pruměr 14mm. Material zasílaji na dobírku z http://www.akros.cz
Všechny fotky vyvíječe jsou v sekci fotogalerie.
V případě nejasností pište prosim přispěvky jako soukromou zprávu a nejzajimavější příspěvky vložíme do tohoto vlákna kvuli přehlednosti.
Distanční uložení elektrod je zatim pouze z plexiskla ale neni to vhodný material na jemné opracováni a vrtání (praská a štípe se). Nejlepší material by byl cuprextit o síle 0,5 mm se zpevnující tkaninou, ale ten se nám nepodařilo sehnat. Dno bylo puvodně vyrobené z plexiskla ale protože plexisklo praská, bylo nahrazeno vodovzdornou překližkou kvuli pevnosti a elektrické nevodivosti materiálu. Jako izolace byla použita silikonová izolace. Protože máme k dispozici ZÁMEČNICKOU dílnu s kompletním vybavením, vrchní část je komletně ze železa kvuli jednoduchosti opracování a výroby. Uložení elektrod je na nerezovém trnu.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Odpovědět

Zpět na „Dílna“