„ Karban a jeho oponentura “

Přesunuté příspěvky s "nulovou" informační hodnotou...

Moderátor: FUP - Moderátoři

Odpovědět
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Příspěvek od Akord »

Viliam píše:o vysokej skole radsej mlc, bavit sa na tejto urovni nedokazes.
Pozri, ja viem napríklad počítať a konštruovať točivé elektrické stroje, alebo navrhovať elektronické obvody vrátane výpočtov, aj pre iné firmy, ktoré by neradi platili šarlatána. Čo Ty nazývaš úroveň, a čomu rozumieš mi jasné nie je, rovnako ako si načrtnutý problém odmietol upresniť. Popri Karbanovi som odpovedal preto, lebo som pružinovú analógiu použil ešte v dobe, keď Karban nebol na fóre a tiež preto, že už v tej dobe odzneli niektoré protiargumenty. Kto urobil fakultu zaslúžene sa obvykle vyjadruje korektne.


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Karban opět na scéně

Příspěvek od Akord »

Neviem o tom, že by sa v nejakej učebnici preberal pružinový MODEL magnetu. Nepíšem o prirovnaní, takých sú desiatky. Napísal som to práve preto, lebo v danej úlohe prestalo stačiť jednoduché prirovnanie. Okrem toho Viliam necitoval názov učebnice. Je potrebné čítať poriadne, nemať zakalené oči a hneď pľuť. Vyzerá to tu ako založenie nejakého nového krúžku.


Návštěvník

Re: Karban opět na scéně

Příspěvek od Návštěvník »

Akord píše:Vyzerá to tu ako založenie nejakého nového krúžku.
Presne tak. Musis to vediet, sam si ho zalozil! :bye:


Karban

Re: Karban opět na scéně

Příspěvek od Karban »

martin11 píše: ...z důvodu potřebnosti , jsem zakomponoval pružinu do mag. motoru...jedinej, kdo se posmívá je ...kdo jinej ..než Karban....viz pístové mag. motora..poslední příspěvek...nechal jsem ho bez komentáře....karkulka si myslí svoje... :oops:
Ano, přidals pružinu do toho kafemlejnku.
A přidáš ještě další prvky - dojde na přídavné mechanismy, možná i malé zdroje pro tzv. "nabuzení" atd.


8)


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Karban opět na scéně

Příspěvek od martin11 »

Karban píše:
martin11 píše: ...z důvodu potřebnosti , jsem zakomponoval pružinu do mag. motoru...jedinej, kdo se posmívá je ...kdo jinej ..než Karban....viz pístové mag. motora..poslední příspěvek...nechal jsem ho bez komentáře....karkulka si myslí svoje... :oops:
Ano, přidals pružinu do toho kafemlejnku.
A přidáš ještě další prvky - dojde na přídavné mechanismy, možná i malé zdroje pro tzv. "nabuzení" atd.


8)
...těšim se , že budeš mít pravdu....martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
Karban

Re: Karban opět na scéně

Příspěvek od Karban »

martin11 píše: ...těšim se , že budeš mít pravdu....martin11 :lol:
Ten aparát dostane ještě nejméně několik přídavných zařízení.

Když se zahledím do budoucnosti, vidím, jak to dopadne....sice ještě trocha mlhavě, avšak jisté rysy vystupují z mlh a počínají tvořit obraz....

8)


GRS
Stálý člen
Příspěvky: 92
Registrován: stř 01 lis 2006 16:48
Bydliště: Brno
Dostal: 1 poděkování

re

Příspěvek od GRS »

Akord píše:
Viliam píše:o vysokej skole radsej mlc, bavit sa na tejto urovni nedokazes.
Pozri, ja viem napríklad počítať a konštruovať točivé elektrické stroje, alebo navrhovať elektronické obvody vrátane výpočtov, aj pre iné firmy, ktoré by neradi platili šarlatána. Čo Ty nazývaš úroveň, a čomu rozumieš mi jasné nie je, rovnako ako si načrtnutý problém odmietol upresniť. Popri Karbanovi som odpovedal preto, lebo som pružinovú analógiu použil ešte v dobe, keď Karban nebol na fóre a tiež preto, že už v tej dobe odzneli niektoré protiargumenty. Kto urobil fakultu zaslúžene sa obvykle vyjadruje korektne.
Jedna vec je vediet konstruovat tocive motory, druha vec je vyjadrovat sa k problemu inzinierskym sposobom a s inzinierskym pristupom.



Ak si nepostrehol, toto je vlakno karban a jeho oponentura. Tvoje reakcie v tomto vlakne ma nezaujimaju. Napisal som to dostatocne jasne?
O tom, ze by si bol schopny este dnes navrhnut cely vackovy mechanizmus nepochybujem, ale problem bol definovany inak. Karban bere magnet ako pruzinu, tak mal moznost svoje tvrdenie obhajit.


Jedine, co som chcel, chcel som vidiet, ako si karban v ulohe, ktoru som navrhol podla jeho ponimania problemu, ani neskrtne. Neksrtne si, pretoze karbanovo ponimanie problemu nieje spravne ponimanie kvoli principu.

Moje ego bolo uspokojene, karban nenapisal ani ciarku, a ani nenapise, protoze to nevie, je to blbost. takze podla tej blbosti, ktoru on tu prezentuje, je uloha, a teraz nieje tou blbostou schopny nejako reagovat. Hlavne ze tu robi zasvetene diskuzie o tom, ze magnet je aky je, hlavne ze o tom vie doslova hovno. Ak robil meranie priebehu mag. pola, velmi rad sa pozriem, ale to tu aj tak v zivote od neho neuvidime, pretoze by si sam dokazal, ze prezentuje blbosti.

Akekolvek karbanove zasvetene odpovede, ze magnet mozno nahradit pruzinou, alebo ze je to ako dva pretahujuce sa buldozery ci co si este vymyslel, su scestne (okrem pripadu, kedy sa to da).

Pretoze mag. pole existuje v priestore, miesto posobenia pruziny je max. na plochu. Ale o tom sa bavit nemusime, to obaja akord pozname.

Karban berie magnet stale ako mag. pole s lineranym priebehom, a to hovori samo za seba, vsetko ohladom mm sa toci okolo nelinearity. Tu nelinearitu karban akosi nevie stravit, nejde mu to cez rozum, jednoducho tu su jeho limity, dalej sa nedostane, preto nikdy funkciu mag. motora nepohopi :) a akekolvek diskuzie s clovek, ktory ma takyto pohlad na vec, su zbytocne.

Ak sem aj niekto hodi navod, karban ho skopiruje, postavi, ale nepochopi. Vlastne nepostavi, podla neho to nejde.
Ked som sa ho pytal a zistoval, co vie o rozklade sil, nebol schopny jedinej rozumnej odpovede, mlzil, odvadzal od temy, vyhybal sa odpovedi, neodpovedal, a ak aj odpovedal, odpoved bola blbost.
Ked nepreukaze znalost takejto veci, je to druhy dovod, preco nie je sa o com bavit s nim ohladom mm.

Karban, je dobre, ze systematicky naburavas vsetky vlakna, pretoze sa tu objavi este dalsich takych par ludi, a moze sa to tu zavriet, o to Ti predsa ide, vsak? Len tak dalej, drzim Ti palce, nech sa to coskoro podari...


howk.. ci ako sa to pise...


Karban

Re: re

Příspěvek od Karban »

Viliam píše:
howk.. ci ako sa to pise...
Howgh, ty "inteligente"...!

:roll:
-----------


nikto

Karban

Příspěvek od nikto »

Ešte vám to nedošlo že karban je Agent provokatér, hneď ako niekoho vyprovokuje, a dotičný niečo ukáže, zavolá svojmu nadriadenému zakrátko po dotyčnom pôjdu. NEDAJTE SA VYPROVOKOVAŤ A NEREAGUJTE NA KARBANA.
Na tomto fóru je takýchto ľudi viac!


GRS
Stálý člen
Příspěvky: 92
Registrován: stř 01 lis 2006 16:48
Bydliště: Brno
Dostal: 1 poděkování

Re: Karban opět na scéně

Příspěvek od GRS »

Akord píše:Neviem o tom, že by sa v nejakej učebnici preberal pružinový MODEL magnetu. Nepíšem o prirovnaní, takých sú desiatky. Napísal som to práve preto, lebo v danej úlohe prestalo stačiť jednoduché prirovnanie. Okrem toho Viliam necitoval názov učebnice. Je potrebné čítať poriadne, nemať zakalené oči a hneď pľuť. Vyzerá to tu ako založenie nejakého nového krúžku.
ano, akord, ja som citoval presne "tu knihu, ktoru poznas... "

(sory, ale toto je ucebnicovy priklad vety v style odpovedi, ake som sa dostal od karbana, a schytal si to prave ty...)


GRS
Stálý člen
Příspěvky: 92
Registrován: stř 01 lis 2006 16:48
Bydliště: Brno
Dostal: 1 poděkování

Re: re

Příspěvek od GRS »

ano, inteligenta hreje pekne ego, ani si moj mily karbanik nekrtnes :D...

je prirodzene, ze dosli argumenty, vsak? :)
hm, fyzika je dobra vec.
Co karbanik, kolko ze si tych poli okolo magnetov zmeral? :)...


Karban

Re: re

Příspěvek od Karban »

Viliam píše:ano, inteligenta hreje pekne ego, ani si moj mily karbanik nekrtnes :D...

je prirodzene, ze dosli argumenty, vsak? :)
hm, fyzika je dobra vec.
Co karbanik, kolko ze si tych poli okolo magnetov zmeral? :)...
Jestli neumíš číst, potřetí ti opakuji, že bych použil pružný element - torzní tyč, vinutou pružinu, spirálové pero s vhodným uchycením a podobně.

Psal jsem to i do SZ, tak nevím, co ještě hledáš...

.


GRS
Stálý člen
Příspěvky: 92
Registrován: stř 01 lis 2006 16:48
Bydliště: Brno
Dostal: 1 poděkování

Příspěvek od GRS »

Ale aby rec nestala..
a karban nemohol povedat, ze som sa nevyjadroval odborne...

karbanik nas mily, vies, v akom sfyzikalnom systeme neplati zakon zachovania energie?

Ak tuto otazku budes vediet zodpovedat, dostanes bod.
Ucili sme sa o tom v skole.

ak si taky strojar, ako mi tvrdis, budes vediet o co sa jedna...
tak sa ukaz..


GRS
Stálý člen
Příspěvky: 92
Registrován: stř 01 lis 2006 16:48
Bydliště: Brno
Dostal: 1 poděkování

Re: re

Příspěvek od GRS »

Karban píše:
Viliam píše:ano, inteligenta hreje pekne ego, ani si moj mily karbanik nekrtnes :D...

je prirodzene, ze dosli argumenty, vsak? :)
hm, fyzika je dobra vec.
Co karbanik, kolko ze si tych poli okolo magnetov zmeral? :)...
Jestli neumíš číst, potřetí ti opakuji, že bych použil pružný element - torzní tyč, vinutou pružinu, spirálové pero s vhodným uchycením a podobně.

Psal jsem to i do SZ, tak nevím, co ještě hledáš...

.
Nevies citat zadanie? Mam ti to prepisat do cestiny?


Karban

Příspěvek od Karban »

Viliam píše:Ale aby rec nestala..
a karban nemohol povedat, ze som sa nevyjadroval odborne...

karbanik nas mily, vies, v akom sfyzikalnom systeme neplati zakon zachovania energie? ..
Meleš nesmysly.

Ten zákon platí.

Ty se tu ovšem opět budeš snažit předvést nějakou spatlaninu typu "Zeměkoule se točí zdarma bláblá, žádný motor ji nepohání .." nebo něco podobného....

:roll:


Odpovědět

Zpět na „Černá díra“