Fórum U Pramene

Portál: www.upramene.cz   E-mail: rival@upramene.cz

Bleší trh U Pramene
Novinka: MMS2 Maxi  Bleší trh U Pramene

Aktuálně:   Prosba o finanční příspěvek na chod fóra pro rok 2018. Více zde...    

Právě je stř 25 dub 2018 4:34

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 274 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19

Jakým způsobem využíváte solární energii?
1. Fotovoltaický panel 8%  8%  [ 11 ]
2. Solární systém pro ohřev vody 18%  18%  [ 24 ]
3. Teplovzdušný panel nebo Trombeho stěna 36%  36%  [ 49 ]
Kombinace 1 + 2 3%  3%  [ 4 ]
Kombinace 2 + 3 2%  2%  [ 3 ]
Kombinace 1 + 3 2%  2%  [ 3 ]
Kombinace 1 + 2 + 3 (jiná další energetická řešení pro úsporu financí specifikujte v příspěvku) 2%  2%  [ 3 ]
Žádný, maximálně se nechávám sluníčkem opalovat. 28%  28%  [ 38 ]
Celkem hlasů : 135
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Teplovzdušný solární panel
PříspěvekNapsal: čtv 28 led 2016 13:45 
Nový člen

Registrace: stř 18 bře 2015 10:54
Darovaná ocenění: 0
Ziskaná ocenění: 0
dušík píše:
Mňa by chlapi zaujímalo, aký material ste použili na absorbér. Niektoré firmy používajú čierny filc?, máte s tým skúsenosti?,kde ste ho zohnali?, alebo je lepší plech?. Dík

Ja som videl ze tam bola pouzita cierna siet proti komarom co sa dava do okien.
https://www.youtube.com/watch?v=PyVPNOUpOVg

PříspěvekNapsal: sob 02 dub 2016 21:28 
Nový člen

Registrace: pon 03 pro 2012 12:28
Ziskaná ocenění: 1
Vyrobil jsem plochy panel 2x1. CD profil, OSB deska, ružovy polystyren. Jako absorbent černa tkanina na zahonky. Polykarbonat 10mm. Nasavani vzduchu zvenku. Puvodni koupelnovy vetrak s automatickou žaluzi se zkroutill na druhy den zkušebniho provozu. Teplota uvnitř byla vic než dovolil zmeřit digiteplomer na 70 st. Dal jsem zatim vetrak od PC cca 80 kubiku za hodinu. Ovladani termostatem s Aukra. Cena panelu cca 2 000

Tento příspěvek od Matvei ocenil: Nemo (ned 03 dub 2016 8:47)
  Rating: 3.13%

PříspěvekNapsal: úte 23 led 2018 13:12 
Nový člen

Registrace: pon 08 čer 2015 14:31
Ziskaná ocenění: 0
Pánové pánové , trochu fyziky do těch vašich úvah, černou nopkovou foli? Ani omylem! Uvědomte si že teplovzdušný solární panel může uvnitř dosáhnout teplot až okolo 100st. C co to asi udělá se zdravím lidí uvnitř místnosti? My jsme taky původně uvažovali nad domácí výrobou, ale tohle nás odradilo. Nakonec jsme teplovzdušný panel koupili z profi serie a myslím, že se to vyplatilo. Jak mi sám technik od prodejce ukázal vnitřní složení panelů je daleko složitější než se na první pohled zdá. Zkuste si to taky nechat vysvětlit třeba vám to trochu pomůže . Přikldádám link na prodejce kde jsme teplovzdušný solární panel pořídili my a jed podotýkám pro šťourali , že ho máme dva roky takže už o výsledcích něco vím :-)
teplovzdušné solární panely

PříspěvekNapsal: pon 16 dub 2018 9:54 
Starší člen

Registrace: čtv 09 zář 2010 18:30
Pohlaví: Neurčeno
Darovaná ocenění: 64
Ziskaná ocenění: 27
Já jsem koupil 2 desky 3mm polykarbonátu 2x3m. jednu jsem rozřezal na dva pásy vysoké 1m, aby se mi to vlezlo na stěnu nad okna. Pak jsem z CD a UD profilů udělal na stěnách (východní a jižní) "ohrádky" a opatřil je svrchu těsněním na okna. Pak jsem zeď natřel černou fasádní barvou a přišrouboval shora na ohrádku polykarbonát. Vznikly mi dva kolektory, které jsem spojil tak, aby se mi přesouval vzduch z jednoho kolektoru do druhého podle toho, jak postupuje slunce. Na východní zdi jsem udělal průraz a vrazil tam plastovou trubku 120mm v průměru. Na nejvzdálenějším konci od této trubky (na jižní stěně) jsem nechal v ohrádce půl metru otvor, kterým se nasává vzduch. K časově řízenému ventilátoru jsem se ještě nedostal. Od slunečného jara do slunečného podzimu mi to samovolně fouká v poledne vzduch teplý max. 65 stupňů Celsia. Když se přehoupne slunce na jižní stěnu, tak se teplota vzduchu sníží zhruba na polovinu. 12 metrů čtverečních kolektoru mě stálo příbližně 3500 Kč. Bez ventilátoru, který si napojím na zásuvku a časovacích hodin :D.

Tento příspěvek od Nemo ocenili: 2 aNONym (stř 18 dub 2018 22:31), cimirek (pon 16 dub 2018 13:31)
  Rating: 6.25%

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 274 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]