Rakovina - doporučený postup

Chloritan sodný a chlornan vápenatý - efektivní použití.

Moderátor: Palo

Odpovědět
francimor
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: stř 30 zář 2009 18:39
Dal: 3 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Rakovina - jak ji likviduji

Příspěvek od francimor »

Batles píše:Konečně jsem se k tomu dostal, jak a proč postupuji při léčbě rakovin:
K pochopení je dobré vědět z jakých materiálů jsem čerpal během stovek hodin četby a studií, než se mi začal objevovat ucelený obraz:
Lidské tělo přelož. z angl. orig – má sice 350 stran form. A4, je ovšem úžasná, Akupunktura v teorii a praxi od MUDr. Růžičky CSc, Reflexní terapie od Janči, Tajenky života od Jonáše, Orientální diagnostika od Michio Kushi-neuvěřitelná kniha, Co nám chybí od Janči, Stopové prvky a kovy života v přírodě, Léčba ovocem a zeleninou od MUDr. Christiane Lentzová, Léčení a pevence všech druhů rakovin od Ph.D. R. Clark, Léčba rakoviny, která fungovala – je o poznatcích a způsobech Dr.R.R. Rife, Paraziti – nerozpoznané příčiny nemocí od MUDr. Eliseeva, Pryč s kyselostí od prof. Kurta Tepperweina, Několik knih o Homeopatii, Urinoterapii, pročetl jsem 2 knihy o Autopatii a jak tak koukám, asi tak ještě trojnásobné množství dalších souvisejících knih….., stránky Jardy Zajíčka a všechno co psal a dával na net Slávek Křepelka mě vždycky nějak oslovilo v souvislosti s tím, jak Palo znovuobjevil HCl atd.

Všechno mě to směrovalo k jednomu poznatku. Veškeré fyzické a psychické nenormální stavy vznikají díky nesprávnému prostředí, ať vnějšímu, nebo vnitřnímu. Při rakovině se nejrychleji dá upravit vnitřní prostředí, vše ostatní má čas.
Rakovinu z daleka nezpůsobje jen přítomnost parazitů, přemnožení nepřátelských bakterií, virů a různých toxinů, ale vnitřní prostředí, které umožňuje tuto přítomnost a hromadění.

Rakovina je nejvyšší stupeň překyselení těla a je to poslední pokus vnitřní inteligence těla o prodloužení života.

Tohle mi dávalo naprostý smysl a logiku. A z toho je jasné, že je v prvé řadě nejdůležitější upravovat vnitřní prostředí, nikoli hubit parazity a doplňovat HCl, to je až za druhé, pokud to bude vůbec potřeba. S HCL je situace taková, že 15 -20% lidí nepotřebuje intenzivně dodávat HCl. Je to dost vysoké číslo, takže tam jsem opatrný a citlivý při mých doporučeních, zvláště u malých dětí.
Proto vždycky navrhnu domácí testy na HCl, jód, candidu, pokud je to možné i krevní testy a pak poradím, jak na to. Ale chci vědět o dotyčném co nejvíce informací. Zvláště mne zajímá způsob řeči, tvar rukou a délky prstů, jak vypadají rty, tvar uší, chůze a pohyby věk, váha, výška, povolání, vše co souvisí se stravou, vztahy v rodině.......z toho se už během pár vteřin rozpozná kondice i konstituce a mnoho mi tím napoví. Cosi se mi při tom objevuje v myšlenkách a sílí. Je to intuice? Nevím.

Pak teprve hledám cesty, jak a proč zrovna tím získat acidobazickou rovnováhu. Není tak důležité jak (např.soda, syr.šťáva z brambor, jablečný ocet – to vše považuji za rychlou záchrannou brzdu), ale čím vším, aby se nastolila acidobazická rovnováha. Napřed je třeba kyselosti rozpustit, pak neutralizovat, nakonec vyloučit a jako poslední to nejdůležitější proti možnosti návratu rakoviny dozásobit tělo desítkami ingrediencí. Takže nezáleží až tak na odkyselení, jako na správném doplnění minerálů, aby si je játra mohla uložit a v případě výpadku dozásobit. To je mimo jiné i úkol jater. Tohle se bohužel nedá udělat jen tak nějakou zásadou. Nejlepší a nejspolehlivější metodou ke zjišťování pH těla je průběžné sledování a vyhodnocování náměrů moči.

Že není zrovna nejlepší aktivovat MMS pouze pomocí HCl je rozhodující ukazatel Kineziologický test provedený s MMS aktivovaný kys. citronovou a pak HCl. Teoreticky by měla vždy vítězit HCL oproti kys. citronové, ale není to tak. Taky bych rád věděl proč. Jenže tělo nelže, znatelně víc síly dodá při klasickém MMS1, tedy aktivace s kyselinou citronovou. Testy jsem dělal na 3 teoreticky zdravých lidech. Rozhodně si to ověřte všichni, kdo tohle čtete.
Ostatně i Slávek Křepelka zjistil, že některé citráty z kys. citronové jsou prospěšné, je to možná odpověď i na KinezTest.

Ing.Bláhová je skvělý odborník, ovšem každý z nás má své slabiny.
MMS1 hubí parazity, ne že nehubí! Byla provedena diag. u Bláhové se všemi jejími obvyklými návrhy na léčbu, pak proveden protokol 1000 pouze s MMS1 a na kontrolním měření byly výsledky o 65% lepší. Měl jsem ještě konkrétně u své ženy podezření na určitého parazita, nebyl jí zjištěn, protože nebyl ani automaticky měřen, až po konkrétní žádosti manželky a byl tam. Takže bohužel Bláhová není schopna zjistit celou možnou škálu parazitů kvůli velkému počtu možností, to by člověka musela měřit neskutečně dlouhou dobu, je to prostě nemožné.

Další praktický poznatek je, že pokud je pH krve 7,345 tak už rakovina má dokořán otevřenou cestu.
Dokonce správná hladina jódu v těle, zabrání vzniku určitých druhů rakovin. Není to skvělé?

Dlouhá léta mě přitahovala četba a i praxe všeho možného o alt. medicíně, často jsem přemýšlel proč vlastně? Vždyť já jsem původně elektromechanik, později seřizovač CNC a naposled programátor CNC obráběcích center.
Odpověď přišla v loni-rakovina v rodině.

Vím, že neexistuje žádná náhoda, vše má svůj řád a smysl, jenže k tomuto poznání musí člověk dospět. Nedá se to koupit, ani získat tím největším množstvím informací. Musí se k tomu dospět.
Jéžiši, to je dlouhý, končím, omlouvám se.
Ahoj a veselé dny všem.
Batles :D

myslel jsem reakci na tvuj prispevek. Mozna jsemt o spatne pochopil a nebyl to tvuj prispevek, pouze prevzaty?


Kdyz můžu, tak pomůžu. "Možností je pokaždé dost, důležité je vědět, jakou ve správném okamžiku použít."
Uživatelský avatar
Batles
Zasloužilý člen
Příspěvky: 681
Registrován: ned 14 pro 2008 22:59
Bydliště: poblíž města Tišnov
Dal: 283 poděkování
Dostal: 709 poděkování

Re: Rakovina - doporučený postup

Příspěvek od Batles »

Ano, je to můj příspěvek. Napiš přes mi SZ, jak a s čím ti můžu konkrétně poradit.
Hezký den :D


Drta.tom
Stálý člen
Příspěvky: 70
Registrován: pon 19 dub 2010 20:52
Bydliště: Brno, Přerov
Dal: 8 poděkování
Dostal: 3 poděkování

Re: Rakovina - doporučený postup

Příspěvek od Drta.tom »

Ahoj Palo,
jaká jsou tvá aktuální doporučení v léčbě rakoviny, nebo přesněji v léčbě nádorových onemocnění? Doba a vývoj zde na fóru již již mezitím pokročiy...

Je to aktuální téma už i u mě v rodině - s mým tchánem to v půli měsíce seklo - vypadalo to na mrtvičku, ale objevili mu v hlavě nějaký nádor (kolem 5 cm), který tlačí na vše okolo. Momentálně jakž takž funguje (má od doktorů nějaké prášky na otok mozku) a doma čeká na operaci. Mývá výpadky paměti, alek jinak nějak funguje. O úrovni naší lékařské péče svědčí i to, že pro něho odmítla přijet záchranka, protože je při vědomí a přímé nebezpečí tedy nehrozí.

Bohužel je to typ, kterej strašně dá na doktory - teď mu nějakej vůl (asi obvoďák) předepsal něco na snížení kyselosti - ovšem nikoliv organismu, ale žaludku, ikdyž ho ani nepálí žáha. Proč mu to ten doktor předepsal, jsem nepochopil - akorát mu zruší ty zbytky trávení, co ještě v cca 70 letech má. Jinak tchán míval desítky let problémy se střevama.

Tchyně se dlouhodobě zajímá o alternativní medicínu, doma má dokonce Salvii (jen s ampulemi, bez programu, ale umí to s ní), ale tchán s tchýní zásadně nespolupracuje a odmítl zajít i na domluvený Diacom - to je pak těžký. Alespoň by jsme věděli, které orgány jsou nejvíce v loji a také, jestli to v hlavě je rak, nebo parazitická cysta.

Tak jsem mu alespoň poslal balení 600 mg Betainu s trávícími enzymy - s tím, že to na tu kyselost má vysadit. Řekl jsem mu, že to je novinka z USA (i když to žádná novinka není), ať to bere před a po jídle a pořádně to zapije. bere to pouze k obědu a večeři (celkem 4 tablety) - víc se mu toho bojíme dát - ráno bere léhy na snížení otoku mozku a nikdo neví, co to udělá.

V reálu půjde tchán na kudlu a pak s ním snad půjde něco dělat (pokud ho doktoři nedorazej).

Normálně bych začal tchána odkyselovat. Ovšem to s jeho přístupem nehrozí - jsem rád, že jsem mu alespoň ty jeho "odkyselovadla" nahradil betainem.


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rakovina - doporučený postup

Příspěvek od Palo »

Drta.tom píše:...jaká jsou tvá aktuální doporučení v léčbě rakoviny...
Máš nelehký úkol, pokud chceš tchánovi pomoct... "Univerzální" návod na rakovinu je stále stejný, jen přibývají antihelmintika. Pokud nechcete postupovat naslepo a nechcete testovat na něj všechny antihelmintika, tak by byla ta diagnostika nutná. Je velmi pravděpodobné, že u rakoviny se vyskytují dirofilárie, na které se kombinuje Ivermectin + Hetrazan. Také se stává, že rakovinu způsobují motolice (ve střevech), rakovinu pak často vyřeší samotný Praziquantel... Ale těch příčin může být povícero, může to být třeba trichomonada vaginalis (ano, i u chlapů). Na tu se podává metronidazolum (Entizol nebo Metrolex). Také to mohou způsobovat plísně, tzn. na to zase MMS / VMS / CDS. Nejsou vyjímkou ani Echinokovové, tak ty zase podává Hanka Bláhová Praziquantel... No a na finále, abych netroškařil, tak za všechny tyto přítomné breberky může mít vliv malárie v organizmu, které ho oslabí natolik, že pochytává kde jakou zmíněnou potvůrku...
K podpoře jater a žlučníku by pak neškodila jaterní kůra s epsomkou...

Takže to máme chlordioxid (VMS / MMS / CDS), Metrolex, Praziquantel, Ivermectin, Hetrazan, na tu malárii podle druhu buď chininovou kůru, pelyněk roční, homeopatika Natrum Mutriaticum CH30, Paraquin... Snad jediné, o čem se nezmiňuji je Albendazol, ale i zde bych zřejmě našel nějkou bestijku, která tu rakovinu může vyvést...


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
dlouhynick
Stálý člen
Příspěvky: 67
Registrován: úte 18 zář 2012 8:11
Dal: 6 poděkování
Dostal: 25 poděkování

Re: Rakovina - doporučený postup

Příspěvek od dlouhynick »

Palo píše: ...Takže to máme chlordioxid (VMS / MMS / CDS), Metrolex, Praziquantel, Ivermectin, Hetrazan,....
Jen skromně upozorňuji (a bohužel to nikdo stále nebere v potaz), že farmaka a chlordioxid (VMS / MMS / CDS) nejdou dohromady. Neutralizují se navzájem. Jdou proti sobě! Tato nevědomost zřejmě mého příbuzného stála život. Tedy život ho stála pozdní diagnóza a chemoška MUDrů, která tomu všemu 2 roky předcházela. Tato nevědomost byla už jen poslední hřebíček... Jak Drta.tom píše, je tchán ve spárech MUDrů a ti mu jistě nějakých 5-10 "prášků napsali", jinak by měli pocit že neléčí. Takže znovu: Buď farmacie, nebo chlordioxid (VMS / MMS / CDS) . Dohromady to je k ničemu !!! Budu opakovat kdykoli kdekoli stále dokola... Dokud TOTO nebude základní informace k použití chlordioxidu (VMS / MMS / CDS), jsou všechny ostatní u těžkých onemocnění zbytečné... :?
Vzhledem k tomu, že jde o problém v mozku, použil bych opět jen CDS, protože je prokázáno (a každý si to může zkusit na sobě) že při "předávkování" se dostaví stav jakoby opilosti cca do 30 minut... tedy podobný jako má na mozek vliv alkohol. Tedy to je signál, že CDS se do mozku spolehlivě dostává (a tedy i musí tam ničit patogeny a nádory) až to indikuje tím stavem "opilosti". Z MMS/VMS se člověk dřív poblije/pose*e, než této dávky a stavu dosáhne. Dochází k němu při dávkách nad 100 ppm/Litr/denně, u každého individuálně a bez následků. Takže zase je to rozcetí: Buď nechat MUDry ať nad pacošem experimentují jak jim farmacie velí, nebo to vzít do vlastních rukou... Dohromady to bude exitus... :(


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rakovina - doporučený postup

Příspěvek od Palo »

dlouhynick píše:Jen skromně upozorňuji (a bohužel to nikdo stále nebere v potaz), že farmaka a chlordioxid (VMS / MMS / CDS) nejdou dohromady. Neutralizují se navzájem.
Ale no tak... Záleží na druhu. Většinou co používají MUDři, tak se to s našima věcma tluče, to je pravda... Ale nejsou všechny farmaka stejné.


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
dlouhynick
Stálý člen
Příspěvky: 67
Registrován: úte 18 zář 2012 8:11
Dal: 6 poděkování
Dostal: 25 poděkování

Re: Rakovina - doporučený postup

Příspěvek od dlouhynick »

Palo píše: Ale no tak... Záleží na druhu. Většinou co používají MUDři, tak se to s našima věcma tluče, to je pravda... Ale nejsou všechny farmaka stejné.
Nejsou, to máš pravdu, ale marně se pídím po seznamu farmak a jejich interkaci s CLO2. Zatím ho asi nikdo nevytvořil a nezabýval se tím. K velkému překvapení, třeba i Chlorella, koncentrát z mořských řas proti těžkým kovům a jiné chemii, tak ta nám likviduje chlordioxid velmi intenzivně. Dnes už bych nedal jakýkoli preparát z krabičky někomu, kdo bere chlordioxid v jakékoli formě (CDS, MMS1, VMS, MMS2). Vždy nejprve změřit a pak zjistíš, že krabička Chlorelly za 1000 Kč teď asi půjde těžko použít. Zkoušel jsem to rozhodit časově, Chlorellu ráno, Chlordioxid odpledne do večera... ale už bylo pozdě. Tyto výzkumy jsou velká výzva, časově náročná. Asi by to chtělo stanovit metodiku měření a udělat na to tady téma... aby každý mohl změřit co se mu dostane do ruky a zveřejnit to. Bez týmové práce formou sharingu info to asi nepůjde. Zkusím se toho tématu chopit, když už jsem ho načal. Snad se někdo přidá... Pořád to vidím jako stěžejní, pokud to má fungovat....


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rakovina - doporučený postup

Příspěvek od Palo »

dlouhynick píše:Nejsou, to máš pravdu, ale marně se pídím po seznamu farmak a jejich interkaci s CLO2.
U rakoviny je to zbytečné... Alespoň ze začátku, kde je priorita odkyselovat do takové míry, aby se překročilo určitou hranici, kdy se nahodí "spalování". Když do organizmu cpeš kde co bez tohoto nahození, tak tomu organizmu akorát ještě přidáš zátěž = zhoršení stavu...

Tuhle tchýně přestávala tchánovi podávat Betain HCL, že začal hodně vylučovat... A to jí vadilo, protože mu padala váha (jedl minimálně)... Já si v duchu řekl, že "Tu rakovinu mu chce asi nechat"... Měl jsem pocit, že chtěla, aby umřel. Ale to ona popírala. Tak já vlastně nevím... Dělala jako by ho chtěla zabít, ale zabít ho nechtěla. Já ty lidi někdy fakt nechápu, asi jsou fakt úplně zblblý...

Víme, že plísně chlordioxid likviduje, takže antibiotika na bázi plísní jsou jasné. Pak víme o antioxidantech... Zde si dělám test, že kápnu tekutý chloritan na testovanou věc (třeba vit. C) a když se zadýmí, tak to bude makat proti sobě - ale to se týče jen těch antioxidantů... Ale kapat na Penicilin jsem ještě nezkoušel, zřejmě "jen" zmizí :)


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Bodyfit33
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: sob 03 lis 2012 20:16
Dal: 4 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Rakovina - doporučený postup

Příspěvek od Bodyfit33 »

Dobrý den,
omlouvám se , že do toho vstupuju. Jenom, jak tady píšete, že se navzájem léky a MMS/CDS ničí. Je podle vás možné , že to samé se to stává i s inzulínem a s CDS. Syna ,,léčim,, od 2.10. poctivě nejdříve 3 týdny MMS1 a teď další už 2 týdny CDS. Zatim cukr v krvi nejde vůbec dolů - spíš naopak :-( Prosim tedy o radu, jak mam udělat test, abych zjistila, jestli se to vzájemně neníčí . Nebo co to má udělat přesně na reakci

Děkuju moc za odpověď !!!


Uživatelský avatar
Batles
Zasloužilý člen
Příspěvky: 681
Registrován: ned 14 pro 2008 22:59
Bydliště: poblíž města Tišnov
Dal: 283 poděkování
Dostal: 709 poděkování

Re: Rakovina - doporučený postup

Příspěvek od Batles »

Pár doplňujících otázek pro Bodyfita:
Kolik dávek MMS/CDS denně bere?
Co přes den nejčastěji a nejvíc pije?
Bere nějaké léky mimo inzulin?
Bere vitamíny?
Jí často citrusové plody, jakou zeleninu a ovoce?
Bere nějaké zásady - šťávy, minerály?
Zkus napsat co nejvíc podrobností :D
Obsah chlordioxidu se zjišťuje Instatestem (umělohmotné proužky).
Batles :D


django1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 317
Registrován: úte 29 kvě 2012 6:38
Dal: 4 poděkování
Dostal: 60 poděkování

Re: Rakovina - doporučený postup

Příspěvek od django1 »

Jestli je tu lepší vlákno, tak si to přesuňte, ale spoustu lidem by mohlo pomoci :
http://havranekdaniel.blog.idnes.cz/c/3 ... oviny.html


Zkus se podělit o své zkušenosti namísto hlásání své pravdy. Jsem huhu
Bodyfit33
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: sob 03 lis 2012 20:16
Dal: 4 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Rakovina - doporučený postup

Příspěvek od Bodyfit33 »

Batles píše:Pár doplňujících otázek pro Bodyfita:
Kolik dávek MMS/CDS denně bere?
Co přes den nejčastěji a nejvíc pije?
Bere nějaké léky mimo inzulin?
Bere vitamíny?
Jí často citrusové plody, jakou zeleninu a ovoce?
Bere nějaké zásady - šťávy, minerály?
Zkus napsat co nejvíc podrobností :D
Obsah chlordioxidu se zjišťuje Instatestem (umělohmotné proužky).
Batles :D
Teď bereme CDS - 10x denně začínáme v 8 ráno... vitamíny jsme vynechaly.. citrosové plody nejí - to je prý všechno co může učinnost CDS ovlivnit. Ostatní léky nemá. Pije ledvinový čaj nebo vodu. Právě , že nevim co jinýho by to mohlo rušit. Dnes druhý den mu dávám ráno bramborovou šťávu. A chtěla jsem mu zase začít dávát večer vitaníny - 2 hodiny po dobrání CDS. Co jí - většinou chleba, jablka,kroupy - ty jsou dobrý na játra. Brambory, rýži - spíš základní potraviny, ať moc nezatěžujem trávení. Včera jsme po 14 dnech zase začali dávat od energy. bylinný extrakty - king kong a regalen. Právě, že jsem zkoušela všechno vynechat jestli to nepomůže a spíš se to ještě podle hodnot o trochu zhoršilo. Začala jsem dělat poctivě masáže - celýho těla a hlavně chodidel a akupresuru, tak snad to taky pomůže. Jinak má za sebou odparazitování - Slavie - bral entizol, Prazignatel a Albendazol - nevim jak se to přesně píše. To jsme dobrali postupně asi před 14cti dny. Takže už popravdě nevim, jak dál. V pátek jedem zase na Salvii na přeměření, tak uvidim jestli tam bude zlepšení . Myslim, že snad ano - má hodně energie, lepší ,,barvičku,, takže z něčim to tam určitě hnulo :-) Díky moc za zájem ..
tak jsem akorát vyzkoušela a inzulín účinnost CDS vůbec nesnižuje - pořád stejná hodnota. Jenidný co si myslim, že toho má v tělíčku moc na vyčištění, proto to tak dlouho trvá :-(


Uživatelský avatar
Batles
Zasloužilý člen
Příspěvky: 681
Registrován: ned 14 pro 2008 22:59
Bydliště: poblíž města Tišnov
Dal: 283 poděkování
Dostal: 709 poděkování

Re: Rakovina - doporučený postup

Příspěvek od Batles »

Jsme mimo téma, odpovím ti v SZ.
Ano, problém je v přítomnosti velkých parazitů.....


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

O tomto je potřeba vědět

Příspěvek od NAVAR »

Doufám že to tu není 2x. Stojí to za přečtení, postupně to do sebe všechno zapadá.
Přílohy
TAK O TOMTO BYSTE MELI ROZHODNE VEDET1.pdf
(378.64 KiB) Staženo 7606 x


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: O tomto je potřeba vědět

Příspěvek od Slavek Krepelka »

NAVAR píše:Doufám že to tu není 2x.
Minimálně dvakrát Navare, ale to je úplně jedno :D Jednak to nejde uhlídat a jednak je to informace skutečně velice na pováženou. Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Odpovědět

Zpět na „VMS - Chlordioxid...“