Aktivace pomocí hydrogensíranu sodného - NaHSO4

Chloritan sodný a chlornan vápenatý - efektivní použití.

Moderátor: Palo

Odpovědět
Matrix_One
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 17 říj 2013 10:18
Dal: 1 poděkování
Dostal: 4 poděkování

Re: Aktivace pomocí hydrogensíranu sodného - NaHSO4

Příspěvek od Matrix_One »

Je tak těžké smíchat např. 300g vody a 300g toho krystalického hydrogensíranu a dostat tak 50% roztok ? Vážně je to tak složité ? Už jen ve svém příspěvku v tomto vlákně jsem vše tak dopodrobna popsal že by to zvládlo i dítě z první třídy. Lidi začněte taky trošku u sebe a nečekejte že vám všechno jiní přinesou pod nos.


xdraho
Zasloužilý člen
Příspěvky: 271
Registrován: úte 08 led 2013 15:49
Dal: 23 poděkování
Dostal: 87 poděkování

Re: Aktivace pomocí hydrogensíranu sodného - NaHSO4

Příspěvek od xdraho »

Tady jsem se pokusil zveřejnit můj způsob výroby CDS:
http://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=125085#p125085
Je s tím nejméně patlání, výrobená koncentrace je vždy stejná a jak jsem se už kdysi přesvědčil, více méně odpovídá výpočtům.
50-ti procentní koncentrace hydrogensíranu mi připadá zbytečně velká (ve štamprli mi po reakci nakonec zůstal až krystalický hydrogensíran, jak vznikl prakticky nasycený roztok). Dle mého názoru stačí hydrogensíran ředit něco více než 400 g na litr. Pak už mám jistotu, že při výrobě 1:1 mi do reakce vstupuje dostatečné množství hydrogensíranu ať už je s krystalickou vodou nebo bez.


Simasima
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 02 led 2014 13:08

Re: Aktivace pomocí hydrogensíranu sodného - NaHSO4

Příspěvek od Simasima »

máte prosím zkušenosti s cds zakoupenými va czchem Koncentrovaný roztok kysličníku chloričitého s čištěnou vodou? děkuji


Simasima
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 02 led 2014 13:08

Re: Aktivace pomocí hydrogensíranu sodného - NaHSO4

Příspěvek od Simasima »

děkuji jen nevím kde ten hydrogen sehnat, myslíte, jako bazénovou dezinfekci, rozbít na prášek a smíchat s vodou a pak pokračovat ve výrobě dle návodu? nepracuji s chemikáliemi proto se ptám a je to pro mě nelehké :o)


Matrix_One
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 17 říj 2013 10:18
Dal: 1 poděkování
Dostal: 4 poděkování

Re: Aktivace pomocí hydrogensíranu sodného - NaHSO4

Příspěvek od Matrix_One »

Simasima píše:děkuji jen nevím kde ten hydrogen sehnat...
pokud ti nestačí odkaz co jsem ti posílal již dříve (v tomto příspěvku), tak pak už opravdu nevím...

Vzhledem k ceně 400,- za 300 ml z CZchem a ceně za výrobu doma v řádech korun za mnoho litrů CDS, je tento výrobek opravdu určen jen pro ty co nevědí co s penězi.
Naposledy upravil(a) Matrix_One dne pát 03 led 2014 10:05, celkem upraveno 1 x.


Simasima
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 02 led 2014 13:08

Re: Aktivace pomocí hydrogensíranu sodného - NaHSO4

Příspěvek od Simasima »

hm, tak dík za pomoc


xdraho
Zasloužilý člen
Příspěvky: 271
Registrován: úte 08 led 2013 15:49
Dal: 23 poděkování
Dostal: 87 poděkování

Re: Aktivace pomocí hydrogensíranu sodného - NaHSO4

Příspěvek od xdraho »

Vypadá to, že existuje tendence opět se od CDS vrátit k roztokům i se zbytky chloritanu.
Říkají tomu CDH. Podle mého názoru i zde je hydrogensíran výhodnější než HCl nebo kyselina citronová.
http://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=125745#p125745


sirius01
Stálý člen
Příspěvky: 79
Registrován: čtv 03 lis 2011 0:48
Bydliště: Brno-venkov
Dal: 135 poděkování
Dostal: 113 poděkování

Re: Aktivace pomocí hydrogensíranu sodného - NaHSO4

Příspěvek od sirius01 »

Ke srovnání "účinků" CDS a MMS se Andreas Kalcker opět vyjadřuje ve své knize "CDS - Zdraví je možné", a to na str. 117. Odkaz na knihu z tohoto vlákna už bohužel nefunguje (smazáno) - knihu lze nyní stáhnout (i zdarma) ze slovenského http://www.edisk.sk/sk/stahni-pomalu/71 ... _30MB.html
Držím palce všem hledajícím, aby našli, co potřebují!


S uctivým pozdravením HonzazMoravy
mirek.s
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 08 led 2015 22:07

Re: Aktivace pomocí hydrogensíranu sodného - NaHSO4

Příspěvek od mirek.s »

Předem díky xdraho a jardax za přínosné a především faktické chemické rozbory. Můj dotaz směřuje na kvalitu hydrogensíranu z distribuční sítě. Je podle vašich zkušeností jinak velmi doporučovaná Fichema kvalitou této suroviny v pořádku ? Mnohde mi totiž chybí uvedení technického listu slučeniny. Případně pokud jsou rozdíly v čistotě zásadní, koho byste z vl. zkušenosti mohli dnes doporučit. Díky.


Matrix_One
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 17 říj 2013 10:18
Dal: 1 poděkování
Dostal: 4 poděkování

Re: Aktivace pomocí hydrogensíranu sodného - NaHSO4

Příspěvek od Matrix_One »

Popravdě jsem hydrogensíran od Fichemy nakupoval a po rozpuštění v čisté vodě mi v něm plavalo relativně dost viditelného bordýlku. Né že by byla voda poté nějak kalná, ale pár fyzických nečistot viditelných okem jsem tam měl. Přefiltroval jsem to přes kávový filtr a bylo tyto hrubé nečistoty OK. Pokud jde o chemickou čistotu, to nedokážu posoudit.


mirek.s
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 08 led 2015 22:07

Re: Aktivace pomocí hydrogensíranu sodného - NaHSO4

Příspěvek od mirek.s »

Právě ta chemická čistota je podle mne důležitá aby nevznikaly při reakci další nežádoucí sloučeniny jež by mohly degradovat výsledný produkt. Fichema u NaHSO4 uvádí "Obsah NaHSO4 min. 93% hmotnostních" což odpovídá 7 procentům jiných příměsí, které se pak mohou účastnit reakce...


xdraho
Zasloužilý člen
Příspěvky: 271
Registrován: úte 08 led 2013 15:49
Dal: 23 poděkování
Dostal: 87 poděkování

Re: Aktivace pomocí hydrogensíranu sodného - NaHSO4

Příspěvek od xdraho »

Zde koupíte hydrogensíran sodný s krystalickou vodou v čistotě pro analýzy "p.a.", ale za nepoměrně vyšší cenu:
http://www.pentachemicals.eu/ciste-labo ... H&jazyk=cz


olin
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: pát 22 srp 2014 13:47

Re: Aktivace pomocí hydrogensíranu sodného - NaHSO4

Příspěvek od olin »

Dobrý den
Jsem trošku s těch výpočtu zmetený. Jestli to mu rozumím správně, tak když vezmu 1 l.chloritanu a 1l hydrogensíranu a vliju ho do 5 litrů vody, výsledek bude 14915,83 ppm ClO2 ve vodě? Neboli když chci v 1000 l koncentraci 10 ppm, tak musím použít 0,111 + 0,111 litrů těchto složek?
O co mě jde, používám ClO2 k dezinfekci vody v bazénu a potřebuji cirka vědět jaké množství mohu použít z chloritanu sodného (NaClO2) aktivovaného pomocí hydrogensíranu sodného (NaHSO4) na 1000 l aby výsledek byl 10 ppm.

Ještě jedna otázka, kolik mám dát chloritanu sodneho , a kolik (HCl) a tím vypočítat, kolik se vyvine ClO2 s reakcí s kyselinou chlorovodíkovou (HCl) 31 % ? Zajímá mě jaké množství potřebuji k nasycení 1000l vody aby výsledek byl cirka 10 ppm ClO2.
Děkuji za pomoc. Olin


xdraho
Zasloužilý člen
Příspěvky: 271
Registrován: úte 08 led 2013 15:49
Dal: 23 poděkování
Dostal: 87 poděkování

Re: Aktivace pomocí hydrogensíranu sodného - NaHSO4

Příspěvek od xdraho »

Už se mi to opravdu nechce znovu počítat. Najděte si návod k přípravku TwinOxide. To je právě balení chloritanu a hydrogensíranu pro aplikaci v bazénech. http://desinfekce.heureka.cz/twinoxide- ... kace/#text


Uživatelský avatar
jardax
Zasloužilý člen
Příspěvky: 222
Registrován: úte 06 dub 2010 1:57
Dal: 56 poděkování
Dostal: 104 poděkování

Re: Aktivace pomocí hydrogensíranu sodného - NaHSO4

Příspěvek od jardax »

Pro více informací, zkušeností s užíváním a výrobou CDS si vás dovolím pozvat do FB skupiny, věnující se této problematice.
https://www.facebook.com/groups/382886911808866/


Odpovědět

Zpět na „VMS - Chlordioxid...“