Gravitace

Filosofie přírodních jevů.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jim68
Zasloužilý člen
Příspěvky: 668
Registrován: úte 29 zář 2009 14:36
Dal: 1 poděkování
Dostal: 26 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Gravitace

Příspěvek od Jim68 »

To Poota:
musím Ti potvrdit, že se Ti to nezdá: nejprve z Tebe kočka ssaje energii, tedy se přitahuje k Tvé schráně a zdá se těžší. Posléze, když je nasycena, se tlak sníží. A pokud myslí na svoje věci, vaše energetická pole se odpuzují a zdá se, že zmizela. (na nic se mě neptejte a nechci se tu s nikým hádat - prostě to vím)


Jim68
Be happy!
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Gravitace

Příspěvek od poota »

Díky, tvoje vysvětlení je zajímavé a pokud je tomu skutečně tak, tak by vážení kočky spící přímo na váze zřejmě nic neukázalo a jenom mě utvrdilo v přesvědčení, že je to jenom nijak nepodložený subjektivní pocit. Nicméně váha, umístěná mezi mě a kočku by rozdíl měla ukázat, tedy pokud by interakci nerušila.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Gravitace

Příspěvek od martin11 »

hm.... :bye: ....jsem si myslel, že jsem cvok...s tou kočkou, když jsme ji měli jsem měl stejný pocit....nikdy jsem to nikomu neřekl...až teď tady....no kočku nemáme, tak to nemůžu zkoušet....ale... :idea: jak jsem četl výše Jim :bye: a poota :pivko: tak mě napadlo uložit se na lože , pod kterým by byla váha a vážit se i s kočkou...no třeba bychom se doměřili toho, že ve spánku jsme sami lehčí...jako ta náměsíčná....chtělo by to váhu, která by změny zapisovala. Nevím, k čemu by výsledky byly dobré, jestli již někdy někdo někde provedl tento pokus, ale v kontextu předešlých příspěvků by to bylo zajímavé ověřit. Má někdo nápad, jak zapisovat údaje u digi osobní váhy???? mimo jiné, tento zapisovač by se hodil i pro jinou činnost nejen pro tento "bláznivý" test....s pozdravem všem "náměsíčnejch" zdraví :pivko: martin11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Gravitace

Příspěvek od poota »

Problém je v tom, že se může jednat o váhový/gravitační rozdíl pouze mezi člověkem a kočkou, jak píše Jim68 - v tom případě by váha nezaznamenala žádný rozdíl, pokud bude pod člověkem.
Další možnost je, že svoji "váhu" mění jenom kočka, pak by se zaznamenaly jenom rozdíly v její váze.
A další možnost je taky ta, že i člověk mění ve spánku svoji "váhu", nejspíš podle toho, jak "hluboce" spí.
Takže ten záznam by mohl dost naznačit.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Gravitace

Příspěvek od Slavek Krepelka »

poota píše:Problém je v tom, ...
Že když si člověk poněkud dá dohromady co se Aničce zrovna zdálo, kde to z ní Jim vytáhl, lze zjistit zajímavou souvislost. Jak jsem už neměl skutečně lítací sen ani nepamatuju, na dnešek jo a dost dlouhý. Samozřejmě nevím co se zdá kočkám, ale ve snu jsem se z toho co si jasně pamatuju naučil jako kluk plavat a v dospělosti se celkem spolehlivě trefit míčem do koše, tedy u košíkové. Je tedy otázkou, co vše se nám podvědomí snaží těma snama lehce naznačit a asi nás i naučit.

Zapisovací váha pod postelí by skutečně byla převeliká zajímavost a mohla by vědě uvařit zatracený bolehlav. Je zajímavé, že jsem nikdy na netu nechytil jedinnou zmínku, že by to někdo odzkoušel. Sice by vážení asi nevyřešilo mou otázku: Zda-li jde o půsopbení člověka na váhu (přístroj), nebo skutečně na váhu gravitační, ale to už by se dalo dopilovat použitím různých konstrukcí vah (přístrojů).

No a aby se neřeklo, že si něco tutlám, ještě je tu další "zádrhel" a to ten, že Jim je jeden z mála lidí, který má schopnost vidět Reichenbachovo světlo i ve dne a samozřejmě taky aury. Aj jsme spolu zjistili, že vidí dost jinak strukturu jiskření VDG než já. I proto je taky vynikajícím elektrikářem. Psal mi v jednom z následujících dopisů v odpovědi na můj, že:

(Volně cituju)
"Ano, máš pravdu, bylo to jak koberec, ale nebyl jsem si jistý, že bys to byl schopen takto popsané spolknout."

Šlo specificky o nulový náměr, kdy šla Anička po skleněném mostě. Na ty další jsem se opoměl poptat, anžto ty mě tak moc nezajímaly. On mi to původně popsal jen jako vlákna světla, která se plazila po podlaze pod Ančinýma nohama.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Gravitace

Příspěvek od poota »

Slavek Krepelka píše:Šlo specificky o nulový náměr, kdy šla Anička po skleněném mostě.
Na tom záznamu je zajímavé to, že Anička měla pocit, že sklo toho mostu je příliš tenké a bála se, že ji neunese. Následující náměr byl také nulový a to se Aničce zdálo, že jde po vrstvě slimáků - v obou případech se zřejmě snažila tlačit na podklad co nejméně. To by mohlo znamenat, že svoji váhu ovlivňuje tím, co si ve snu přeje.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Gravitace

Příspěvek od A(&F) »

martin11 píše:chtělo by to váhu, která by změny zapisovala. .... Má někdo nápad, jak zapisovat údaje u digi osobní váhy????
... v Tvém případě, fotografe mělnický, bych asi zvolil nějaký digitál s "časozběrem" (např. nějaký Cánon, s alternativním firmware ... nebo přímo do compu přes USB + "time lapse utility", ... popř. obyč. webovou kamerku, jenž to se správným software umí také) ... pak už jen nastavit snímek za snímkem ... po skončení papír + tužku a prohlížet a zapisovat (což je sice otročina, ale jde to) ...

... více komfortu s následným zpracováním (např. do interaktivního grafu i s mezními hodnotami) poskytují samozřejmě dig. váhy s výstupem (nejčastěj RS-232), přes který se dají údaje automaticky ukládat do PC ... většinou se užívají jako součást pokladních systémů (dnes jsou tyto zabudovány v téměř každé pokladně supermarketu), na poštách, v expedicích, laboratořích, výrobě, atd. ... takové váhy však něco stojí ... a ne zrovna málo ...

... bohužel, většina dnešních cenově dostupných vah je postavena na jednoúčelovém "švábovi" (int. obvod), ke kterému ale vůbec nic nepřipojíš ...... proto jsem to kdys před 15-ti lety vyřešil pomocí programovatelnýho jednochipu (Parallax), který přes odpory "krade data" :D přímo z multiplexu LED sedmisegmetovek displeje přesné váhy a v reálném čase je převádí zpátky na čísla (do BCD), jenž už se pak dají zpracovat libovolným požadovaným způsobem ...... dnes investice cca 250 korun do součástek (tehdy to bylo 15x tolik) + den dva práce spojené s napsáním a odladěním programu ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Gravitace

Příspěvek od Slavek Krepelka »

poota píše: ... Na tom záznamu je zajímavé to, že Anička měla pocit, ... že svoji váhu ovlivňuje tím, co si ve snu přeje.
Přesně. To je také přesně to, co se děje v hlavě lidem v případech, že se jim podaří, a většinou jde o ženy, zvednout v krizových situacích neuvěřitelné váhy. O totéž šlo kdysi v mém případě, kdy jsem se v krizovce potřeboval okamžitě dostat z vršku nedostavěné schodišťové konstrukce na betonové podlaží stavby (mám pocit že šlo celkově o čtvrté, či páté podlaží včetně sklepů) přes prkýnko, které bylo dobré tak akorát na svářecí kabely, kdy jsem zaručeně překvapil své automatické mentální zamítnutí takové možnosti rychlostí řešení, rozhodnutí a vykonání svého "iracionálního" závěru dříve, než mi ho rozum, či podvědomí dokázaly rozmluvit. Rozhodl jsem se, že jeden krok/skok kterým jsem potřeboval na prostředek prkýnka šlápnout bude tak lehký, že ho nezlomím. Bohužel si nepamatuju přesně, jestli se vůbec nějak prohnulo. Byl to fofr, ale otočil jsem se a prkýnko bylo v klidu a nešilo sebou a kabely jsem z něj taky neshodil.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
minsc
Starší člen
Příspěvky: 175
Registrován: stř 14 zář 2011 18:29
Bydliště: Absurdistán
Dal: 11 poděkování
Dostal: 55 poděkování

Re: Gravitace

Příspěvek od minsc »

Lehká chůze: Choď po okraji velké nádoby naplněné vodou. Postupně ubírej vodu. Měl bys být schopen kráčet po okraji i když už tam žádná voda nebude. Další metodou je: Navrstvi na cestu písek do výšky asi 30cm a přikryj ho tenkým papírem. Praktikuj na tom lehkou chůzi. Nakonec bys měl být schopen chodit po trávě nebo sněhu a nezanechávat stopy. Jsou zprávy o tom, že Jang Lu-čchan a další adepti tchaj-ťi toho byli schopni. Tato technika pravděpodobně přešla do japonského nindžucu.
Z knihy Asijská bojová umění (D. F. Draeger, R. W. Smith)


Jsem hrozně chudej, a tak hraju automaty abych měl hodně peněz.
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Gravitace

Příspěvek od martin11 »

:bye: ...zdá se to všechno dost "šílené" na to aby to byla pravda. Domněnky, že to a to a ten a ten a tam a tam....nikam nepovedou.
K věci. Hledači na internetu, dá se koupit osobní váha, která má výstup na PC / s příslušným programem/, který zaznamená každou změnu při vážení. představa je takováto. Ulehnu na lože které je uloženo na této váze. Při pohybu, jak sebou v noci mlátím, nebo se vzbudím abych se napil atd se zaznamená "nějaká změna" zároveň na sebe pustím web kameru, takže budu moci porovnat časy a vizuelně zhodnotit z kamery co se dělo. nic víc nic míň. jako bonus by se mělo napsat, pokud si vzpomeneme, co se nám zdálo.....jinak dobré tema do vlákna Gravitace...dějou se různe věci mezi nebem a Zemí :idea: m11 :D

p.s. už zbývá jen vymyslet jak do PC zapisovat údaje z váhy....aby ta váha byla co nejlevnější....nehodlám financovat výzkum, mě stačí můj MM :dknow: :help:


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Gravitace

Příspěvek od poota »

Pro začátek a taky pro jednoduchost by mohla stačit docela prostá webová kamerka, která by snímala celou noc současně ciferník jakékoli váhy s ciferníkem jakýchkoli hodin. Tím by se zjistilo rovnou, jestli dochází k nějakým plynulejším a výraznějším výkyvům váhy.
Mletí a obracení se v posteli by se prozradilo vyšší rychlostí změn, návštěva ledničky nebo záchoda několikaminutovou ztrátou hmotnosti s jejím následným návratem k hodnotě vyšší než původní (lednička), nižší (záchod) a nebo stejné (záchod + lednička).

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Gravitace

Příspěvek od A(&F) »

martin11 píše:.... jinak dobré tema do vlákna Gravitace...dějou se různé věci mezi nebem a Zemí ....
... čus Marťas, ... :) ...

... což o to, hezké to ono je, ale je na po-váženou, co vlastně naměříš ... ;) ... obávám se, že pokud spánku nenastane nějaká zásadní skoková změna (vzniklá např. "házením" po dobu erotického snění :D ... nebo tím, když Tebou z důvodu zamezení chrápání bude třásti Tvá drahá polovička, kteroužto tímto pozdravuji :bye: ), tak zřejmě během monitorování po dobu spánku zaznamenáš pouze lineárně postupně snižující se hodnotu v rozmezí 400 až 2000 g, a to v závislosti na okolní teplotě, Tvém zdravotním stavu, nasycenosti okolního vzduchu, popř. kvalitě erotických snů :zzz: :angel: ... což bude přesně odpovídat tomu, o kolik klesne Tvá hmotnost vlivem dýchání (neb i dech obsahuje vlhkost) a odparem při pocení se ... :) ...

... jediný způsob, jak v tomto případě zabránit degradaci měření, je přeměnit se komplet v "uzavřenou soustavu", např. tím, že budeš spát v "sucháči" (suchý potápěčský neoprén) a dýchat přitom budeš pomocí pomocí "rebrísru" (rebreather = dýchací aparatura s uzavřeným oběhem vzduchu / s rekuperací ... tj. takovým, ze kterého během potápěním nevydechuješ do okolní vody žádné bubliny http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... eather.JPG / http://www.stranypotapecske.cz/teorie/dolph01.jpg ) ....... ale obávám se, že kvalita takového spánku by nejspíše nenabyla valných hodnot .... :evil: :evil: :evil: ...

... měj se fajn .... přeji Ti příjemný zbytek dne i pohodový nastávající víkend ... :bye: ... Lexa ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Gravitace

Příspěvek od Slavek Krepelka »

http://www.instructables.com/id/How-to- ... ressure-S/

To je návod jak si vyrobit lacinka stejnosměrný analog snímač. Pěna je z protistatických obalů elektroniky a mění se na ní odpor s tím, jak moc se zmáčkne. Zapíchnout do ní dva dráty, popřípadě smočit v tekutém plastiku prodávaném na nabalení řekněme držadel kleští. Vrazit mezi dvě destičky s pružinama, možná by stačila i hodně tvrdá guma, zkalibrovat závažím a voltmetrem. Přesnost sice poněkud malá, ale na spoustu věcí dostatečná a překalibrovat se dá kdykoliv, pokud by se snímač unavoval. Přes elektroniku se jich dá dát dohromady jak je libo.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Gravitace

Příspěvek od martin11 »

zdravím zde zbylé nadšence, náměsíčné a ty co problém zajímá....
Dík Slávkovi za podnět...ale osobně nejsem schopen sestrojit, o elektrice vím jen tolik, že v Praze jezdí tramvaj :color: Anri /děkuji za pozdrav té mojí, co jsem vyměnil za obraz "Krajinka v zimním hávu"/ je pravda , že přes noc, jsou jisté váhové změny - přírodní...myslím ale, že ta změna by byla "asi" skokem, t.zn, že najednou třeba při nějakém snu, že jdu po tenkém ledu, najednou budu vážit méně...viz chůze po skleněném mostě...
pro Poota :bye: ....tou kamerkou by to šlo, ale kdo bude následně čučet na celonoční záznam :angel: při záznamu do PC by se "ofiltrovaly jen abnormální hodnoty, tj změny třeba + - půlkilo...a to za 10 minut nevypotím / ani při sexu/.
Tak....hezky jsme si podebatili a zase mám v hlavě další nezodpvězenou hádanku....mám doma starou digi váhu....skusím se jí podívat do útrob...ale asi nic neuvidím....
také mě napadlo spát v síti zavěšen na mincíři /digi/, bylo by to konsrtukčně jednodušší, nežli podkládat postel.....také bych si mohl ustlat na Přezmenu....vyvážit se na nulu.../ tedy vlastně zvážit i s postelí a dekou/ a kdybych se nááááhodou vlivem snu, nebo jiných okolností nadlehčil, tak by se to nějak zaznamenalo....to bych zvládl sestrojit mechanicky....už vidím, co tomu říká ta moje....."dědku bláznivej...." :pivko: :pivko: :pivko: zdraví Ten Karkulka :oops:

p.s. kde se dá v Česku koupit ten Rubber-guma tekutá na to nářadí...???....do teď jsem netušil, že něco podobného existuje...viz příspěvek výše "návod na výrobu váhy" od slávka :good:


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Gravitace

Příspěvek od A(&F) »

Slavek Krepelka píše:Přesnost sice poněkud malá, ale na spoustu věcí dostatečná a překalibrovat se dá kdykoliv, ...
... při použití tohoto matroše (antistatické gumy) se to nakalibrovat nedá ani náhodou ... a co se týče přesnosti, tam raději ani nemluvit ........ pokud by se měl tento způsob použít pro vážící účely, muselo by se to překalibrovávat po každém jednom vážení (kteréžto by se však muselo u každé vážené věci provést několikrát opakovaně a výsledky poté zprůměrovat) ... :ewhistle: ... vhodné maximálně leda coby tlakový snímač s několika hrubými stupni ... :dknow: ...... věř mi to, Slávku, před lety jsem s tím pokusničil ... :P ...... nicméně je Tvůj příspěvek v globálu beztak přínosný, anžto se díky němu Martin dozvěděl o existenci "rukojetí v pixle" ... (Marťas, dej si do vyhledávače např. tento řetězec : plasti dip shop cz ... :pivko: ) ...

-------------------

... jinak existuje ještě jeden poměrně triviální způsob, jak předělat std. váhu na přístroj připojitelný ke compu (realizovatelný aj "ala lama" ... :angel: ) ...... to se vezme váha a její odporové či kapacitní čidlo (popř. tenzometrický můstek) se odpojí od původní elektroniky ... to se pak připojí na vstup digitálního měřáku, který má možnost výstupu dat do PC (viz poznámka níže) ... následně se v celém rozsahu váživosti provede kalibrace pomocí přesných závaží a vypočte se křivka průběhu ... pak už jen stačí spáchat algoritmus pro přepočítání naměřených hodnot na skutečné, popř. použít tabulkový konverzní způsob, např. v Excelu, což je asi nejjednodušší možnost ...

... výhodou je, že k tomuto účelu lze použít i váhu s poškozenou elektronikou nebo rozbitým displejem, např. ze sběrného dvora (neb v tomto případku z ní potřebujeme pouze funkční mechaniku + snímací čidlo) ... a také to, že zmíněný digitál můžeme používat i pro jiné oučely, tudíž to není čistě jednoúčelový "prystroj" ...

pozn: ... vhodný měřák je např. tento typ http://www.gme.cz/digitalni-multimetr-r ... e-p722-379 ... za poměrně málo peněz docela hodně muziky ... (ale existují i lacinější s menším rozlišením ... nebo i dražší s vyšší přesností) ...

... :bye: ... Anri ...

-------------------
PeS: ... další možností, jak za pár korun zrealizovat PC on-line osobní váhu, je použít váhu s externím displejem, ať již s RF přenosem (radiově, nejčastěji na frekvenci 433 MHz) nebo infra (např. http://elektrocoleti.cz/osobni-vahy/83- ... -9901.html ) ... potom už jen stačí přijímací modul připojený ke kompu + kus napsanýho software ... a héja, héja ... :D ...... vysílači v základně je totiž úplně jedno jaké zařízení ve finále přijme vysílaná data ... ganz egál, jestli to bude orig. displej nebo nějaký úplně jiný přijímač, co se vyzná ve formátu jím vysílaných dat ...... jediný problém může nastat díky "stand-up" šetřícímu režimu, kdy pokud se po nějaký čas nezmění hmotnost váženého předmětu, tak se základna vypne (přejde do spánku) ...... ale i to lze řešit vhodně řízenou simulací = např. pomocí malýho motůrku s excentrickou vačkou (popř. se závažím) nebo pomocí elektromagnetu ovládaného časovačem (např. NE555, popř. spínání rovnou z měřícího compu), atd., kdy se před vypršením času základně na chvíli "rozhodí sandál" a ona se tím pádem nevypne (nastaví si nový "countdown") ... :roll: ... (ach bože, kam hodím na tydlencty kosočtverečný nápady ... :bhead: :mrgreen: )

... a byť je to vcelku elegantní řešení, tak pro jeho realizaci je zapotřebí určitých znalostí z oblasti HW i SW ...... (pozn: ... USB infra snímač se dá pořídit od stokoruny výše / popř. některé postarší noťasy mají toto dnes již zastaralé rozhraní vestavěno) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Odpovědět

Zpět na „Universum“