Magnetická Detekce, Simulace a Vizualizace

Své příspěvky můžete psát do "Diskuze".
Odpovědět
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Hmm

Příspěvek od Akord »

aNONym píše:Nikoliv tonery, ale "starter" určitě je. A nejenom u kopírek.
Bežne tomu laici ríkají toner, a nerozlišují pigment od nosiče, ať je jasné, že jde o černou smes v kartridži.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: phun

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Vlákno čisté 14.3.2012 SDK


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
FandaTDI
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: pon 19 bře 2012 18:37

Re: Magnetická Detekce, Simulace a Vizualizace

Příspěvek od FandaTDI »

Zdravim ve spolek, ta "fólie" pro sledování mag.pole je zajímavá, ale většina detektorů, simulátorů či vizualizátorů se mi zdá vhodnejch tak pro permanentní mag. pole ... co takhle nějaký slušný snímače pro elektronkovej oscilograf? V lecčems to nedosahuje kvalit propracovanějších simulací, ale na druhou stanu to může bejt hlavně u mm daleko užitečnější, když se to pojme "šikovně" ... zatim nevim přesně, jakej systém by byl nejužitečnější, ale napadá mě hned několik způsobů, jak měřit proměnlivý elmag. pole, jen je trošku problém konstrukce sond - pořád nevim, jestli je vhodnější použít sondy založený na pevnejch materiálech, kapalinách, či dokonce plynu (hlavně kvůli eliminaci vlivu gravitace, potažmo přitažlivosti kdejaký hmoty ... ) ... nejsem ten, kdo by měl za sebou několik let laborování, přesto vidim leckerý nedostatky v tezích těch, kdo to za sebou maj ... k dispozici mam zatim elektronkovej oscilograf Tesla BM370, s kterym zatim neumim ani pořádně zacházet(a teprv se chystam stavět VN sondy), ale rád bych si sestrojil i sondy pro zjišťování (průběhu) elmag. pole ... nějaký nápady? Díky


Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

Re: Magnetická Detekce, Simulace a Vizualizace

Příspěvek od la »

FandaTDI píše:Zdravim ve spolek, ta "fólie" pro sledování mag.pole je zajímavá, ale většina detektorů, simulátorů či vizualizátorů se mi zdá vhodnejch tak pro permanentní mag. pole
Zdravím, koukni.
http://www.tmvss.cz/e-shop/vyrobci/saga ... t-702.html
dražší
http://www.tmvss.cz/e-shop/vyrobci/saga ... 02-ex.html
nebo senzory
http://automatizace.hw.cz/integrovane-a ... ckeho-pole
:bye:


FandaTDI
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: pon 19 bře 2012 18:37

Re: Magnetická Detekce, Simulace a Vizualizace

Příspěvek od FandaTDI »

Ty magnetsticky toho moc neřeknou, ale AMR senzory vypadaj nadějněji :good:
Jen stále laicky dumam nad něčim jednoduchym (vysokou citlivost bych už z důvodu eliminace vlivu zem.pole pro začátek vynechal) a ideálně z toho, "co dům dá" (ač např. asi nezbytná "složitost" VN sond mě taky trochu překvapila) ... třeba něco jako hlavu od kazeťáku/videa použít jako sondu pro ten oscilograf, jen nevim jak na to prakticky, jak to udělat ideálně bipolární (směrový?) a event. třeba i aspoň zhruba zkalibrovat ... už čekam na první zásilku pro začátek malejch magnetů a až se mi něco "začne hejbat", bude to aktuální ;)


vonQ
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: úte 17 črc 2012 7:58
Dostal: 2 poděkování

Re: Magnetická Detekce, Simulace a Vizualizace

Příspěvek od vonQ »

Dobry vecer.
Magneticke simulace trpi jednim problemem. Magneticka pole jsou vizualizovana jako hotova bez pritomnosti protejsku. Neni bran v potaz samotny vliv detektoru a okoli. Ruzne tlumici prvky pouze zvysuji enteglovanost systemu. Simulace skutecneho prubehu magnetickeho ovlivneni musi probihat v ramci zucasnenych objektu s prihlednutim na dobu odezvy plynouci z c a momentalniho tvaru magnetickeho pole, ktere nelze radne zjistit ani pristrojem z priciny, ze samotny pristroj ma vyznamny podil ve vyslednem tvaru magnetickeho pole. Kovove piliny rovnez neukazuji skutecny tvar domnelych silocar. Vysledny obrazec je dusledkem interakce pole a pilin nikoliv pole samotneho. Kresba z kovovych pilin diskretne deli magneticky potencial cimz neco prozrazuje ze sve kvantove podstaty. Odstranenim kovovych pilin zamezime intermedialni vymene a relativisticka sila v tomto pripade zastoupena magnetickym polem mizi. Vetsina dostupnych simulatoru tento fakt ignoruje a snazi se vkladat nebo vyjimat komunikujici prvky do nebo z hotovych pretrvavajicich neexistujicich poli. Promenne pole vyvolane pohybem rovnez neni zanedbatelnou polozkou v cele veci a muze byt zdrojem dalsich relativisickych dusledku v silovem pusobeni. Kvalitni simulacni nastroj zohlednujici skutecne prubehy muze nabidnout zcela jine paradigma.


Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Re: Magnetická Detekce, Simulace a Vizualizace

Příspěvek od adam.benda »

vonQ píše:Magneticke simulace trpi jednim problemem. Magneticka pole jsou vizualizovana jako hotova bez pritomnosti protejsku. Neni bran v potaz samotny vliv detektoru a okoli.
Někdy je vliv okolních objektů a i měřícího aparátu tak malý, že to nemusí být nutně problém.
vonQ píše:Kovove piliny rovnez neukazuji skutecny tvar domnelych silocar. Vysledny obrazec je dusledkem interakce pole a pilin nikoliv pole samotneho.
Zcela jistě, naprostý souhlas. :good:


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Magnetická Detekce, Simulace a Vizualizace

Příspěvek od Slavek Krepelka »

adam.benda píše:
vonQ píše:Kovove piliny rovnez neukazuji skutecny tvar domnelych silocar. Vysledny obrazec je dusledkem interakce pole a pilin nikoliv pole samotneho.
Zcela jistě, naprostý souhlas. :good:
Dovolil bych si to trochu rozvinout. Je sice pravda, že piliny dost vážně ovlivní magnetické pole kolem magnetu tím, že se ho zůčastňují, specielně tím, že snižují magnetickou (permeability) propustnost? prostoru kolem magnetu a tím dovolí jednak stažení pole do menšího oběmu a do jisté míry i zvýšení jeho energie. Na starně druhé však nesouhlasím s tím, že by nepředstavovaly jeho celkový tvar. Jenom je si třeba uvědomit, že piliny malují třeba na papíře dvourozměrně to, co pole bez pilin maluje tří rozměrně, tedy toroid nikoliv poskládaný ze siločar, ale ze siloslupek. T samozřejmě neříká nic o detailním složení pole, kromě toho, že jeho celkový tvar je toroid. Jenže, je to jak s koukáním na hvězdičky. Vidíme jen to, na co jsme schopni se podívat buďto přímo, nebo prostřednictvím udělátka (dalekohled, radioteleskop) a podle mne lepší udělátko než ty piliny, nebo magnetický plastik, který dělá více méně to, co ty piliny, asi nemáme. Si vyber. Jakýkoliv elektronický detektor navíc mění i tvar pole, nejen jeho rozměry, díky tomu, že má buďto jen o jednu sondu, nebo jen několik málo a pevných. Tady maj ty piliny značnou výhodu.

Jinak zatím asi nezbývá, než si skutečnou strukturu pole dodedukovat z chování magnetického pole za různých podmínek v zavislosti na tom, co se ví o doménách a krystické struktury materiálů, cívkách, chování se elektrického proudu včetně suprkonduktivity ve studených a teplých supervodičích atd. a je hodně toho, co musí klapnout, aby to mohlo být tak, jak si to jeden odvodí. Jakmile dedukce neodpovídá jedinnému jevu, je s ní nejspíš něco špatně, nebo je něco špatně se znalostí toho dotyčného jevu, nebo se způsobem myšelní a vývodů ze skutečnotí.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Barbucha
Zasloužilý člen
Příspěvky: 611
Registrován: sob 19 črc 2008 2:10
Bydliště: Praha
Dal: 5 poděkování
Dostal: 61 poděkování

Re: Magnetická Detekce, Simulace a Vizualizace

Příspěvek od Barbucha »

Panáčkové, sice mám pocit, že zase někdo bude projčit, že to sem nepatří, ale pokud budete mít pořebu změřit magnetickou indukci a nekupovat drahý měřák, koukněte se na http://upramene.cz/forum/viewtopic.php? ... 05#p126705, třeba se vám to bude hodit. A podotýkám neuveřejňuji to z důvodu abych se plácal po zádech jak jsem dobrej, ale proto, aby kamarádi soukmenovci nemuseli zdlouhavě bádat, nýbrž to jen obyčejně opajcli. :bye: :pivko: :ewhistle:


čágo bélo kompaněros
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Já to říkám pořád / neřád /, nejhorší jsou trpaslíci, všude vlezou a strašně se množí, jo ještě taky ten divnej němec co nám všechno skovává.
Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

Re: Magnetická Detekce, Simulace a Vizualizace

Příspěvek od martinq »

MagNet v.7 ve verzi pro SolidWorks 2013 a 2014

http://www.infolytica.com/en/products/m ... dium=email


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Nové vizualizace

Příspěvek od adam.benda »

V roce 2015 chystám budovat zcela nový software na vizualizaci a analýzu magnetického pole (kromě zobrazení pole bude umět počítat silové bilance a několik dalších vymožeností). Teď jsem ale na web přidal ještě několik starších vizualizací, na které jsem si vzpomněl, jako na ty zajímavější...

http://adambenda.net/index.php?id=10051


django1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 317
Registrován: úte 29 kvě 2012 6:38
Dal: 4 poděkování
Dostal: 60 poděkování

Re: Magnetická Detekce, Simulace a Vizualizace

Příspěvek od django1 »

Tato aplikace je nástroj pro měření magnetického pole hodnot pomocí magnetické snímače, která je integrována do telefonu. Úroveň magnetického pole (EMF) v přírodě je asi 49μT odst. 490mG, 1μT = 10mg).

https://play.google.com/store/apps/deta ... etal&hl=cs


Zkus se podělit o své zkušenosti namísto hlásání své pravdy. Jsem huhu
Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Magin Projektor 2.0

Příspěvek od adam.benda »

Můj nový program na analýzu magnetického pole se už naučil první krůčky...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Magin Projektor 2.0

Příspěvek od Slavek Krepelka »

adam.benda píše:Můj nový program na analýzu magnetického pole se už naučil první krůčky...
Ti nevím. Pokud se podívám na piliny, nikdy neudělaj "siločáru" ve které by se piliny nestavěly podélně k čáře v každém jejím bodě. Tohleto Tvé schema tomu neodpovídá. Je asi maticky fajn, ale graficky nepostihuje tuhle zásadu a dost mne to zmátlo.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Magnetická Detekce, Simulace a Vizualizace

Příspěvek od poota »

Ono to není jenom o siločárách - znázorňuje to v jednom obrázku dvě věci najednou. Intenzita barvy odpovídá intenzitě magnetického pole a pro větší přehlednost naznačuje i její "vrstevnice".
Ty "čárečky" zase označují směr magnetického pole v daném místě, tedy asi tak, jak by se tam nastavila na ostatních nezávislá "ministřelka". U pilin tím, že se ovlivňují navzájem, dochází ke zkreslení.
Jestli jsou už první krůčky takhle slibné, tak se máme určitě na co těšit :good:

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Odpovědět

Zpět na „Seriál o magnetech + Diskuze“