Magnetické Stínění-Clonky

Své příspěvky můžete psát do "Diskuze".
Odpovědět
Razputin
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: pon 14 kvě 2007 17:10

Mag. stineni

Příspěvek od Razputin »

Tak,.. jak vas tady tak posloucham,.. hodne z vas ma problem jak se zbavit mag. pole,... no na videu je material ktery se pouziva na odstineni lelektroniky HDD :) takze prerusovat magnet neni az takovy problem :)




nazev na Youtube "Magnetic Shield on Torbay Hybrid"
kdyby mu zmenili poradove cislo


"Steel shields don't work"


dalsi s pokusem stineni zabudovat :),.... no ikdyz nevim jestli ten magnet nebude klast tomu stineni odpor,... takze se nakonec sily stejne vyrovnaji :),... stineni snad jenom hlinikove,... tezko rict :)


"Kdo chce najde zpusob, kdo ne, vymluvu"
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Steorn Low energy Actuator

Příspěvek od Palo »

Myslím, že tohle je to pravý ořechový – k nakopnutí by to mohlo stačit :D

Dřív jsem si říkal, že dokud nenajdu něco, co magnetizmus oslabí nebo vychýlí bez větší spotřeby energie (třeba vložení skla nebo tak něco), tak nemá moc smysl se s tím zabývat. Pak jsem řešil jiné věci a pak už se k tomu nedostal...
Proč mě napadlo sklo - víte jak je akvárko a ty magnety na čištění skla? Musí to být pěkní macci, aby se udrželi – že prej přes sklo magnetizmus slábne (a kam se tedy ta jejich magnetika ztrácí?!)...

Stálo by za to tohle nějak "prozkoumat", ale už na to nemám čas...

Hejbání bych udělal tak, že optika by snímala pozici a magneticky by hýbala s... však už víte :)

Anebo cívenku, kolem magnety s tím, že cívka i magnety by byly statické (vůči sobě nehybné) a rotovat s něčím, co magnetizmus (opět) oslabí a na střídačku... blábláblá :lol:


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Steorn Low energy Actuator

Příspěvek od Palo »

Palo píše:Myslím, že tohle je to pravý ořechový...
Ještě mě tak napadá - nevíte někdo náhodou o nějaký tabulce, kde by se popisovalo, jak který materiál snižuje či omezuje magnetické pole?
...nebo je to úplná kravina? :o


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Chuta
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: sob 24 úno 2007 20:17

Re: Steorn Low energy Actuator

Příspěvek od Chuta »

Palo píše:Ještě mě tak napadá - nevíte někdo náhodou o nějaký tabulce, kde by se popisovalo, jak který materiál snižuje či omezuje magnetické pole?
ano vime. jsou to latky zvana diamagnetika, ktere maji takovou vnitrni strukturu, ze oslabuji magneticke pole(svym "protismernym" indukovanym magnetickym polem), ktere jimi prochazi... ale jde o to, ze je zeslabovano pouze uvnitr te latky. jsou to latky: bismut, stribro, chlorid sodny (sul), sklo, med, voda, etanol, vodik - serazeno od nejvetsiho diamagnetismu po nejmensi.


Návštěvník

Re: Steorn - energie z magnetů

Příspěvek od Návštěvník »

Palo píše: Co Vám udělá magnet, když ho zespoda přiložíte na kov? Přichytne se a už se nepustí, alespoň po zbytek Vašeho života. ...

..jsem došel k názoru, že permanentní magnet je AKTIVNÍ SOUČÁSTKA
Podle tebe je aktivní součástka i hřebík, lepidlo, nebo kancelářská sponka?


lud

Příspěvek od lud »

existuje nějaký materiál který dokáže přerušit, omezit nebo utlumit magnetické pole


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

diamagnetický materiál

Příspěvek od Akord »

lud píše:existuje nějaký materiál který dokáže přerušit, omezit nebo utlumit magnetické pole
Uhlík, Bizmut ale iba veľmi málo.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

pole

Příspěvek od lajos »

jiné magnetické pole?


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: diamagnetický materiál

Příspěvek od Merlin »

Akord píše:
lud píše:existuje nějaký materiál který dokáže přerušit, omezit nebo utlumit magnetické pole
Uhlík, Bizmut ale iba veľmi málo.
Omyl. Vizmut reverzuje mag. pole.


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
lud

Re: diamagnetický materiál

Příspěvek od lud »

gewo píše:
Akord píše:
lud píše:existuje nějaký materiál který dokáže přerušit, omezit nebo utlumit magnetické pole
Uhlík, Bizmut ale iba veľmi málo.
Omyl. Vizmut reverzuje mag. pole.
Pokud tomu dobře rozumím tak po přiložení vizmutu k magnetu změním otočím polaritu magnetu? vizmut je magnetický, nebo neni přitahován magnetem?

jak sylný musý být uhlík aby jím neprostupovalo magnetické pole?


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: diamagnetický materiál

Příspěvek od Akord »

gewo píše:
Akord píše:
lud píše:existuje nějaký materiál který dokáže přerušit, omezit nebo utlumit magnetické pole
Uhlík, Bizmut ale iba veľmi málo.
Omyl. Vizmut reverzuje mag. pole.
Chyby podobného druhu často nedelám. Já nepsal o zpusobu, jakým diamagnetická
látka existující pole zeslabuje. Já jsem bežne odpovedel na otázku, a ty mluvíš o omylu, bez dalšího upresnení. Mohl bych se ptát, co je u tebe reverzace magnetického pole, není to zavedený termín v magnetismu, pokud mi sahá pameť.


Návštěvník

vykrytie mag. poľa

Příspěvek od Návštěvník »

Ja by som vážne potreboval vedieť čím vykryť mag. pole...
Čítal som niekde že 14mm hrubý Aluminiový plech... no ja som si to doma skúšal no je to úplna blbosť... potom „reverzovať“ mag. pole nemusim Bizmut škrtam...
Neskúšal som ten uhlík.... no nie som si istý že či by to fungovalo ... ak ma niekto s tým skúsenosti mohol by mi poradiť??? Ak je to pravda mohol by fungovať grafit (tuhy v ceruzkách) :P každopádne potrebujem vaše znalosti :D


Uživatelský avatar
carter007
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: pon 13 srp 2007 16:11
Bydliště: Východné Slovensko

dalo ma to anonymne

Příspěvek od carter007 »

dalo ma to anonymne ale som nový užívateľ Carter007 :)
nebol som prihlasený zjavne :P


tbest
Zasloužilý člen
Příspěvky: 444
Registrován: čtv 11 led 2007 0:55
Dostal: 1 poděkování

RE:vykrytie mag. poľa

Příspěvek od tbest »

Nevím jakou potřebuješ velikost, ale i neodym 40x10x2,5 mm dokáže odstínit asi 1mm silný plech který se používá v harddisku na stínění magn. pole lineárního elmagnetu.
Tento materiál mi magnet přitahuje. Ikdyž jej vložím mezi dva magnety které se odpuzují, oba se k plechu přitáhnou. Plech se působením magnetu dočasně zmagnetuje a přitahuje se k ostatním kovovým mateiálům. Po odstranění magnetu zmagnetování zmizí.
To jsou moje poznatky. Snad ti to pomůže. Pokud se mýlím, ať mě zdejší magnetická elita opraví. :)


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

stínění

Příspěvek od lajos »

Ano ten plíšek v hardisku můžu potvrdit


Odpovědět

Zpět na „Seriál o magnetech + Diskuze“