Proč magnetické motory nefungují

Své příspěvky můžete psát do "Diskuze".
Odpovědět
bagri
Starší člen
Příspěvky: 137
Registrován: pon 07 led 2013 0:48
Bydliště: Na Ko 69
Dal: 87 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od bagri »

Házet flintu do žita by bylo skutečně nerozumné jak píšete. Nabízí se plno hraček využívající například nekonečný Brownův pohyb grafitových částeček z verzatilky k výrobě neměřitelného potenciálu změnou magnetického pole či nabíjení desek kondenzátoru všudepřitomným ionizačním kosmickým zářením až po samovolné uvolňování prvků energetickým tlakem prostředí a náhodným rozpadem vlastních vazeb. Coriolisova síla dokáže v našich chalupách zasvinit jihozápadní kout u stropu místnosti a další nepatrné síly, které sic nepředstavují svatý energetický grál, ale existují. Bohužel, většina z nás podlehne kouzlu lejstru patent law, aniž bychom si dali práci s rozlišením, zda se jedná pouze o intelektuální vlastnictví, nejčastěji spojované s copyright, které přechází v trademark a končí trade secret. Copyright patenty jsou mylně obyčejnými lidmi spojovány s funkčním prototypem. V oblasti software je situace horší o to, že je možné udělení patentu na ideu software bez existence samotného programu. Podnikavci s volnou energií proklouzli sítem patentového úředníka celkem hladce - stačilo se zdržeti kontroverzních popisů a názvů. Tak jako pro řidiče z povolání je důležitý profesák, pro podnikavce, který nedosáhne na grant, je patent vstupenkou k zcela jinému podnikání se zaměřením na budoucnost - co kdyby. Táhnoucí se spor mezi Flynnem a skupinou Jamese, Hayese, Kennyho, Beardena, Mooreaa a Patricem ohledně shodných prvků namyšlených pro MEG, není o hmatatelném stroji s nějakou funkcí, ale o ideovém sporu v nároku na duševní vlastnictví. Flynn napadá skupinu za podvod s magnetem, kteréž to statické pole permanentního magnetu podle něj nemá žádný vliv. Sám však nedemonstroval na svém zařízení opak. Obé zařízení jsou nefunkční v rámci zacyklení i v rukou vlastních autorů, čiže nemůže být oficiálně rozhodnuto, kdo více nebo méně uplatňuje ve své myšlence myšlenku druhého. Navzdory různým fámám, nerozlouskne to žádná světová laboratoř natož Jožo z pod Tatier s dvěma klinci a lepenkou. Je občas dobré, před zahájením replikace setřídit dostupné informace o autorech, něco o filosofii presentovaného patentu zabývajících se možným zacyklováním produkující nadbytek a pod. Pak nebude YouTube přeplněno frustrujícími kameramany předvádějící zaručené PM v nějaké pomstě - když jsem naletěl já a investoval do toho nemalé prostředky včetně času, proč by nemohli naletět jiní. Co je skutečně stojí za pozornost, je ten fakt, kolik úsilí je věnováno boji o autorství zcela bezvýznamného šrotu pracující ve většině případech jako lepší střídač (osobní zkušenost). Dovolím si vlastní spekulaci - v mechanické nebo elektronické variantě záměrně chybí klíčový prvek. V jiné části energetického odvětví existuje soutěž o nejlepší likvidaci nebo zpracování jaderného odpadu. Dá-li se do jedné pomyslné přímky klubko drátů, primitivní elektronika, velmi silný magnet a nepatrné množství radioaktivního materiálu, pak to zákonitě spadne pod skutečný Top Secret, které neunese ani YouTube cenzurující i hudební podklad snímku. Až se jednou magnetické motory roztočí s duchaplným přebytkem, bude na nich žlutá nálepka upozorňující na radioaktivní obsah. Prozatím není důvod trhat závislost na energetických monopolech a potenciální zdroj špinavých bomb v každé domácnosti stát nedovolí LOL :-))))))


Tak tyhle hodiny se nám do kufru nevejdou - Maršál Koněv, Praha 1945, Staroměstské nám.
Magneto
Zasloužilý člen
Příspěvky: 316
Registrován: pát 02 zář 2011 13:28
Dal: 8 poděkování
Dostal: 26 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od Magneto »

Nejdříve k předchozímu příspěvku od ufo:
Říkáš: "Ano, je to přesně tak, jak zde "bagri" uvádí. Laboratorně lze vyzkoušet a roztočit ledacos, což jsem si osobně vyzkoušel - od testaticy, Joe, MM, Plauson...
Takže ty sis osobně vyzkoušel MM? Tak sem s ním! Jak funguje?
A teď druhé téma:
Co má s tebou, bagri, společného ufo? Oba jste zaregistrovaní letos, bagri aktivní, ufo sem tam přihraje na return... Rozsah jednotlivých příspěvků, stylistika i způsob vyjadřování "ako by jich jedna mater mala"...
Neříkám tak ani tak, ale ať tak či onak, všichni zde budou nadšení z toho avízovaného "osobně vyzkoušeného" MM.
Zdar a sílu :D
Magneto


ufo
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: čtv 20 čer 2013 14:03
Bydliště: ČR
Dal: 1 poděkování
Dostal: 2 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od ufo »

Zdravím"magneta"-tak tedy nejprve ta otázka cokoliv společného s "bagri"-kromě zřejmě podobného názoru na věc vůbec nic-"bagri" má jednoduše na věc dost podobný názor a já s ním v jeho příspěvcích souhlasím-nakonec možná bude reagovat na tvou poznámku on sám.
Další věc je má zmínka MM-nikdy jsem netvrdil a ani netvrdím-pokud jsi četl mé příspěvky všechny-že mi něco podobného fungovalo!Moje zkoušky a pokusy byly založeny na oněch známých principech Perendeva a z toho upravené mutace s různými clonami,popř.vloženými magnety s různou polaritou.V minulých příspěvcích jsem opakovaně uváděl,že celý systém vždy skončil v rovnováze,takže se to chvíli točilo a za jistou dobu celá soustava šla do klidu (bez ohledu na velikost setrvačníku,který jsem m.j. považoval za důležitou součást zařízení).Ostatní jsem rozebral již dříve.Pokud chceš jiné podrobnosti,rád je veřejnosti sdělím.Mimochodem,na čem pracuješ ty?
-UFO-


Magneto
Zasloužilý člen
Příspěvky: 316
Registrován: pát 02 zář 2011 13:28
Dal: 8 poděkování
Dostal: 26 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od Magneto »

Zdravím, ufo,
to jsem tě teda asi vzal moc doslova s tím, že laboratorně to roztočit "lze". Jinak je jasné, že video snese všechno, takže v tomto smyslu jsem stejného názoru.
Na čem dělám já, jsem tady už vícekrát popisoval, ale stručně řečeno je to deformace pole kterou vytváří soustava více než 3 magnetů (stator, rotor, kompenzátor), jejichž chod je vnitřně vyvážený (neklade odpor při otáčení). Pracuji pak jen s tou částí pole, která díky deformaci opustila vzduchovou mezeru mezi magnety. Je to jako virtuální magnet bez pevné schránky, který střídavě vzniká/ sílí/ slábne/ zaniká. Tato pulzace se mi šíří axiálně. Proto hledám vhodného protihráče, který by ji převáděl do otáčiva, ale zároveň neovlivnil zmiňovanou vnitřní vyváženost.
Dosavadní pokusy už mi malý zisk přinesly, ten ale zatím nestačí pokrýt provozní ztráty. Snažím se tedy postupovat cestou zjednodušení, zdokonalení mechaniky a vylehčení konstrukce. A jak píše Martin11 - věřím, že se to povede :o)
Magneto


Magneto
Zasloužilý člen
Příspěvky: 316
Registrován: pát 02 zář 2011 13:28
Dal: 8 poděkování
Dostal: 26 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od Magneto »

Ještě obrázek na doplnění k předchozímu příspěvku v reakci na SZ od ťuťu, ale i pro ufo nebo kohokoliv jiného. Je to 3x totéž (jpg., pdf. a doc.). Snad to bude fungovat.
Zdraví :)
Magneto
magnety 21 7 13.docx
magnety 21 7 13.pdf
magnety 21 7 13.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od martin11 »

hm....dobrý, ale!!!! rotorový magnet , a statorový i ten " kompenzátor"...mají svá vlastní pole, která působí na vše ostatní kolem sebe....když se podívám na ten "kompenzátor" tak si nejsem jist, jak bude CELKOVĚ působit na stator a rotor. ale jestli ti dílčí zkoušky naznačují kladné výsledky, tak pokračuj....je to něco jako ten můj pístový nesmysl....člověk se nestačí divit....jde konstruovat i bez teorie :devil: ...zdraví martin11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
Magneto
Zasloužilý člen
Příspěvky: 316
Registrován: pát 02 zář 2011 13:28
Dal: 8 poděkování
Dostal: 26 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od Magneto »

Zdarec Martine11,
o tom co vidíš, nepochybuj - mám to stát ve sklepě na ponku. Rotorem lze otáčet zcela volně, jakoby tam byl sám. Do prostoru mimo vzduchovou mezeru přitom střídavě proniká a zase se stahuje zpět pole. A to lze využít - může si každý ověřit zcela jednoduše. Jenom je třeba mít možnost jemného doladění polohy kompenzátoru - ideálně pomocí velkého mosazného šroubu, matic a kontramatky.
Máš pravdu - stator, rotor i kompenzátor mají svá vlastní pole, ale na odvrácené straně vzduchové mezery. Takže v tomto případě nehrají roli.
Hrají ovšem roli ve složitější konfiguraci, kterou jsem zmiňoval v souvislosti s oním malým ziskem. Pokusím se ji přiložit v obrazové příloze ještě během odpoledne.
Zatím zdraví :)
Magneto


Magneto
Zasloužilý člen
Příspěvky: 316
Registrován: pát 02 zář 2011 13:28
Dal: 8 poděkování
Dostal: 26 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od Magneto »

Tak tady ta slíbená složitější konfigurace :)
Zdraví
Magneto
dvojitá soustava 22 7 13.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od poota »

V tom "průniku", který označuješ "X" máš prostor, ve kterém dochází ke změně intenzity magnetického pole - za pokus by stálo umístit do něj cívku, protože i elektřina je koneckonců také forma energie a ne tak úplně k zahození :lol:
Ovšem nemám tušení, jak ta cívka bude ovlivňovat to hladké točení rotoru - obávám se, že nejspíš negativně :(

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Magneto
Zasloužilý člen
Příspěvky: 316
Registrován: pát 02 zář 2011 13:28
Dal: 8 poděkování
Dostal: 26 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od Magneto »

Průnik označený X je prostor, v němž se obě soustavy svými deformovanými poli přitahují (a dál nesmí) a nedeformovanými poli nepřitahují. Jinými slovy: Otočíš hřídelku o 180 st. a ony se ti přitáhnou, otočíš o dalších 180 st. a ony o sobě neví. Cívka je nadbytečná, protože už tohle je jako cívka, kterou střídavě protéká/neprotéká proud (pro elektroinženýry sen).
Magneto


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od martin11 »

zdarec....je krásné, že zde ještě někdo vzal magnety na milost :good: ....jojojo, druhý náčtrek-výkres popis system vysvětluje lépe.
z vlastní zkušenosti ...je třeba zkoušet i systemy které zdánlivě odporují logice....já jsem právě v této fázi "převracení logiky". samozřejmě práce a pokusy nejsou bezhlavé. zatím toto bastlení nezveřejňuji, protože pokusy jsou tak zvrácené, že bych jen stále čelil nějaké kritice. Ale je to zatím spíše pozitivní. Nyní "šetřím" na lineární ložiska / a vodící tyče / musím koupit nejméně 4 ks / mám jinak 12ti píst/ a jedna sada je za cca 2000.- :bhead: tak pokračování napodzim / snad /.
pro ostatní bastlíře MM....zkoušejte cokoliv....návod výše je inspirativní.....můj "pístový" podle uvážení....jinak každemu rád odpovím na případné dotazy na SZ....všem čtoucím hezké léto :pivko: martin11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
Magneto
Zasloužilý člen
Příspěvky: 316
Registrován: pát 02 zář 2011 13:28
Dal: 8 poděkování
Dostal: 26 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od Magneto »

Zdarec Martine,
kritikou se určitě nenech odradit, hoď sem, co máš, třeba dáme hlavy dohromady, dřív než proinvestuješ kalhoty. Ve svým pojezdu mám taky jeden lineár a v zásobě i malinký hybridní ložiska z nerezu s keramickejma kuličkama - žádná láce, ale občas to jinak nejde, když to má mít vypovídací hodnotu.
U tvýho písťáku, jak jsem ho zatím měl možnost poznat, mi neseděj ty kovový clonky (...kritika - ale v dobrým). Mám pozitivně a precizně odzkoušeno že:
- clonka aktivně vniká do vzduchové mezery mezi dva odpuzující se magnety
- clonka aktivně uniká ze vzduchové mezery mezi dvěma přitahujícími se magnety
Pro mě je to znamení, že soustava dvojice magnetů a clonky cíleně směřuje do klidové polohy a nic jiného ji nezajímá. Jestli to znásobíš dvanácti nebo ne, je asi jedno.
Dalo by se to brát i naopak, jak už tu někdo na fóru psal, že hybatelem můžou být clonky - ano, ale pak zbude na tobě, abys jim při každé obrátce připravil půdu, tedy napružený odpuz na příjezdu a vyrovnaný přitah na odjezdu, ale to stojí tu samou energii.
Na závěr si ještě neodpustím poznámku, že magnety jsou natolik fascinující a neprobádané, že nepotřebují, aby je kdokoliv bral na milost. Ale to ty víš stejně dobře jako já. Mimochodem: Mág je čaroděj, Magnus je veliký, proto jistě není náhoda, že ho lidé začali nazývat právě takto.
Zdar a sílu :)
Magneto


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od martin11 »

Pro magneto a ostatní, co se o pístový MM zajímají. Na příslušném vláknu ( Pístové magnetické motory) je na začátku popsán MM s rotující Fe clonou, statickými magnety na obvodu a pístovým mechanismem/klikou/ jako u klasického hvězdicového motoru. Tuto koncepci jsem asi po 2 letech "bádání" opustil a dále jsem popsal a jsou zde i fotky koncepci jinou.
Tak to opět pro oživení popíšu. osa motoru je exentricky osazená toroidem složeným z jednotlivých magnetů mechanismus hvězdicového motoru je zachován, ALE !!!! písty , osazené magnety pracují proti této rotující ose, takže ze statoru se stal rotor - vlastní osa motoru.
K Fe clonkám. Protože každý píst "drncal " po rotujícím Složenémrotoru, tento rotor se snažím, to drncání / po magnetických kopečcích jednotlivých magnetů/ vyhladit Fe clonou přímo na toroidu položenou. Toto by se dalo odstranit pouze speciálně vyrobeným magnetickým toroidem, aby bylo pole rotoru homogenní. protože jsem použil poměrně velké Neodymy, vedení pístů se v současnosti "kroutí" a jak jsem napsal, v dalších pokusech je možné pokračovat až bude tato mechanická vada odstraněna...tj koupí lineárních ložisek. k tomu není co dodat, co na tom vylepšit. kdyby to někdo chtěl také zkusit, napište popíšu moje chyby při konstrukci, co vše jsem musel během doby předělávat. ještě jednou, pro nadšence....projděte si vlákno Pístové magnetické motory :bhead: :pivko: martin11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
ufo
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: čtv 20 čer 2013 14:03
Bydliště: ČR
Dal: 1 poděkování
Dostal: 2 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od ufo »

Zdravím všechny nadšence-bohužel v současné době není moc času na vývoj,ale koukám že spousta z vás nezahálí-tak držím palce-jinak s těmi clonkami jsem to zkoušel-principiálně je jedno,zdali použiji FM,nebo Neodym-dokonce bych řekl,že na pokusy je lepší FM (nemá tak silné pole).Neodym může působit negativně na okolí (konkrétně např.clonky)a výsledky jsou pak hodně zkreslené.Fakt je třeba bojovat proti veškeré logice,ale bohužel to většinou dopadá tak,že z naoko jednoduchého zařízení posléze vypadne hrozná obluda nabalená všemožnými mechanizmy a hejblátky (které vlastně původně měly vést ke zjednodušení celého principu),která se po krátké době (a tím myslím třeba dva dny) úspěšně zastaví.Toliko z mé zkušenosti-ale jsem optimista a proto držím palce dál-ať se daří!


Magneto
Zasloužilý člen
Příspěvky: 316
Registrován: pát 02 zář 2011 13:28
Dal: 8 poděkování
Dostal: 26 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od Magneto »

Zlepsovak pro pistak.png
Zdarec Martine,
pročetl jsem si pozorně vlákno o písťáku a zjistil jsem, že z tvé nové koncepce jsou tam jenom fotky, které sice září spoustou lesklého kovu a řemeslné dovednosti (klobouk dolů), ale funkční princip tam oproti prvnímu řešení nikde není (dožadoval se toho i děda Slavík). Slovní vysvětlení je taky OK, ale malé schémátko by bylo lepší :)
Nicméně k tomu, co jsem pobral, že se chystáš dělat, mě napadlo pár věcí, které by ti snad mohly zjednodušit život - tak jsem je hodil na papír (viz příloha). Jedná se o:
- vyhlazení hrbolků
- zjednodušení pohybu pístů
Pokud ti to helfne, budu jenom rád.
Zdraví :)
Magneto
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Odpovědět

Zpět na „Seriál o magnetech + Diskuze“