Proč magnetické motory nefungují

Své příspěvky můžete psát do "Diskuze".
Odpovědět
Jirkason
Zasloužilý člen
Příspěvky: 236
Registrován: čtv 22 pro 2011 20:07
Bydliště: SK
Dal: 47 poděkování
Dostal: 125 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od Jirkason »

Ahoj kluci,
to Magneto: bravo konecne jdes na to spravne co jsem pochopil ze slov Bratr, bratr tomu nechape, to je v pohode vsak on se nauci, rozbehni tu masinku po draze, postav celou peknou drahu uvidis jak pofici, potom uz budes kousek od cile, uz tusis ze MM funguji, jasne ze ano!!!
to Bratr: to co chces na me vedet, na to ti zatim neodpovim, zatim delam kusé testy, cesta je narocna jak financne, tak vedomostne a hlavne casove, tedy jen tak aby jsi prisel a chtel na me dej, dej, tak to ne hochu, dej neco ty, to ze jsi nemel COP>1 je malo to maji vsichni, zacni od podlahy, nejdrive se mrkni na moje fotoalbum http://jirkason.rajce.idnes.cz/ tam jsou sice jen zaklady a trochu naznacen princip, na tom videu kde je videt na leve strane dlouha spirala, tak ta fici na plnej knedlik 1kW, je z ohrivace, to jen okrajove ze nejedou jen zarovky ale i spirala,
tak makej a dej taky neco do placu potom se muzeme bavit, zadne blbe teorie ale praxe.
Magneto jsem rad ze jdes do toho, jinak ten album zamykam, ty uz si poradis sam,...mimochodem mas uz tu folii?..hehe, ze ne vid, no nevahej drive nebo pozdeji ji budes sakra potrebovat, a navic skratis si cestu k vitezstvi.
Pani mejte se a nevzdavejte to a neposlouchejte keci, kdyz vam nekdo rekne ze neco nejde je to blud, jde vsechno!!!
Je to jenom otazka osvícení.
Bláznem je člověk do té doby než se prokáže že má-měl pravdu.
Jirkason.


Magneto
Zasloužilý člen
Příspěvky: 316
Registrován: pát 02 zář 2011 13:28
Dal: 8 poděkování
Dostal: 26 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od Magneto »

Zdar BraTře, nemám k tomu žádná exaktní měření, ale pokus byl dost výmluvný:
Přitažlivost statorů i rotorů byla 100 % kompenzovaná rameny s odpuzujícími se magnety (na obrázku nejsou, ale píše se tam o nich). Rozdíl mezi ON/OFF tedy pocházel čistě z laloků/nelaloků.
Celá pohyblivá část (lokomotivka) měla hmotnost 250 g
Pohyb přibližování a vzdalování se odehrával na dráze 10 mm
Nakloněná rovina měla sklon 15 stupňů
Pootáčet hřídelí šlo lehce dvěma prsty (asi jako když otáčíš maticí M15 po závitové tyči). Odpor přičítám vůli ložisek, která dostávají hodně zabrat střídavě v několika směrech.
Vozík se pohyboval vzhůru (laloky) a dolů (gravitace), tak jsem to napojil na klikový mechanismus se setrvačníkem, který měl navíc obstarávat i manipulaci s hřídelí (pootáčení po směru / proti směru hodin) - čistě mechanicky klip/klap. No a na tohle všechno to prostě nestačilo.
Ten potenciál tam ale je, jen se musí využít rotačně, protože posuvný pohyb je limitující a rychlé změny polohy taky. To jsou teď moje další úvahy. Rotační design už mám v hlavě - zatím ale bez ověření, takže uvidíme, co řekne pokus.
K tvé otázce, kterým rotorem jsem pootáčel, tak říkám - jenom jedním a přitom oběma zároveň. Jsou přece na spodní straně neviditelně spojené přitažlivou interakcí (ta je tam při ON i při OFF stále přítomná). Stačí tedy pootáčet na jednom konci a točí se obě hřídele. Dokonce jim ani nevadí střídavé přibližování a vzdalování - taková hodně pružná spojka bez tření (jen ne úplně pevná, protože potenciálně hrozí vibracemi).
Snad ti aspoň takové vysvětlení pomůže.
Jo a vřele doporučuju - nespoléhej při práci (při poznávání) jen na vlastní ruce. Ta trojice se musí poměrně přesně vyladit, aby byla opravdu neutrální. Přitom je dost napružená hned v několika směrech - takže pokud možno všechno pevné, přesné a když už nastavitelné, tak třeba právě šroubem v závitové vložce s kontramatkou, kdy se dá ladit v klidu a bez křečí v prstech.
Zdraví :o)
Magneto


Magneto
Zasloužilý člen
Příspěvky: 316
Registrován: pát 02 zář 2011 13:28
Dal: 8 poděkování
Dostal: 26 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od Magneto »

Zdar Jirkasone,
ta moje mašinka zatím není na dlouhé tratě, jak poznáš z předchozího popisu pro BraTra. Spíš to bude na okruhové závody, ale to až to dotáhnu do té podoby.
V tvém albu jsem trochu pošmejdil, ale nejsem hacker, abych ti odemykal složku s magnety. Možná bys byl překvapen, že kdybys ji odemknul sám, nestalo by se vůbec nic. Přesně takhle jsem já váhal se svými vyboulenými magnetickými poli a obava byla naprosto lichá. Někdo to pochopí blbě, někdo vůbec, jiný si to jen tak skoukne - většina to ale zaznamená jen jako zajímavý dokument, ale zůstává stejně zahleděná sama do sebe (a svých geniálních řešení). Případné poznámky ti nakonec můžou i pomoct k zamyšlení - vůbec jsme tady všichni přesvědčení, že to funguje, takže se neboj, že bychom naslouchali skeptikům. Cokoliv ale zazní jako kritika nebo skepse, je ve skutečnosti jenom oponentura, která slouží ke zkvalitnění "diplomové práce".
A ještě k té fólii:
Je to určitě skvělá pomůcka, pokud
neutral.jpg
jde o detail (co se děje právě tady a právě teď). V principiálních úvahách ale stačí počítat s celky a výsledek lze předjímat s naprostou jistotou i bez detekce (viz obr.). V tomto případě se magnet na lineáru bude přibližovat k oběma protihráčům, jako by tam nikdo nebyl - přitom je to jenom perfektně namíchaná směs přitahu a odpuzu (ambivalentní vztah). K tomu účelu ale nemusím vidět, jak se tam ty siločáry kroutí a odkud která kam směřuje, ne?
Zdraví :o)
Magneto

Duplikát přílohy odstraněn a Magnetův příspěvek s upozorněním na duplicitu a omluvou taktéž. SDK.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Jirkason
Zasloužilý člen
Příspěvky: 236
Registrován: čtv 22 pro 2011 20:07
Bydliště: SK
Dal: 47 poděkování
Dostal: 125 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od Jirkason »

Ahoj Magneto,
rozumim, spravne uvazujes, je mi jasne ze bagri mel dost pravdy, zadne tajemstvi jsem nezamknul, mysel jsem jenom ze jsi to uz davno videl, nikoho to moc nezajimalo, zadne reakce tak smazat,.... z nejakeho duvodu mi tam nejdou natacet videa, tak jsem se preorientoval na facebook, tam nejsou zadne problemy, ale nemam cas na to davat neco na net co neni opravdu ok,... ja osobne jen s magnety samostatne uz davno nepracuji, ale spis je pouzivam na testy k zesileni magnetoelektrickeho pole viz.TPU Steven Mark, tam vidim obrovske moznosti, nick magneto jsi si dal opravnene, vis toho jiste o magnetech hodne, to je dobre, drzim palce, ja se soustredim na zarizeni free energy z prostoru, magnety nechteji dat svoje tajemstvi jen tak hala bala, tak ani prostor s volnymi elektrony se jen tak nevzdava, musime to udelat spravne potom to pujde, ...., na vasem vebu jsem nasel cloveka vlastne dva, kde rezonujeme na stejne vlne, chlapici kteri vedi a tak spolupracujeme jen ne verejne, ani ty nedas vsechno do placu, ale az prace dozraje, kdyz dozraje dame to verejne. Tedy par lidi se na ty moje kuse informace podivalo, ale jak rikas, nekomu to pomuze nekdo to bere jen jakousi informaci, v kazdem pripade je to lepsi nez nic.
zadnej zazrak tam neni, je treba makat a testovat, jen me tesi ze verite ze MM, funguji, jinak by jste tady asi nedebatovali.
No pripadne mrkni na to co jsem tam dal, mozna te to slovi, s tou folii?...no jasne kazdeho vec, i tak dobra pomucka, je to neco jako kdyby jsem delal bez osciloskopu, delal jsem bez neho dost dlouho, bylo to vsechno na intuici, nekonecne hledani pravdy,... a kdyz jsem poprve zacal ty svoje hracky analizovat skopem, byla to nadhera, uz to,.... videt prubehy, a moznost zmenou parametru jistych komponentu ovlivnovat niance a nekdy velmi dulezite, je to neco jako mikroskop pro chemiky ci viorology, ale je to na kazdem z nas.
I tak nepatrim na toto vlakno, jen obcas se podivam jak pokracujete, ale je toho malo, opravdu malo, radeji chodim na jine vlakna do sveta.
Chlapi drzim palce.
J.


Magneto
Zasloužilý člen
Příspěvky: 316
Registrován: pát 02 zář 2011 13:28
Dal: 8 poděkování
Dostal: 26 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od Magneto »

Zdar Jirkasone,
díky za otevřenost - samozřejmě jsem se kouknul, a jak říkám: umět odkrýt svoje nitro = osobní odvaha !!!
Můžu ti říct, že stejně jako ty i já používám dřevěné bloky, CD disky, ale i systém Lego. Jsou to takové jednoduché záležitosti se zaručenou přesností. V rozhodujících bodech to ale nejde bez přesných ložisek, lineárů a šroubů. Ukázals tam spoustu práce, vychytávek atd. a určitě jsi pomohl všem, kteří se na to podívali.
Mimochodem:
Já osobně se rozhodně nechystám nic patentovat - to jde jenom u konkrétního výrobku (bez ohledu na princip). Než tedy strávit zbytek života v soudních sporech s Číňany, je lepší v klidu sledovat, jak obyčejní lidé profitují z obyčejného vynálezu, který nebude vázaný na jakékoliv poplatky.
Zdraví :o)
Magneto


Jirkason
Zasloužilý člen
Příspěvky: 236
Registrován: čtv 22 pro 2011 20:07
Bydliště: SK
Dal: 47 poděkování
Dostal: 125 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od Jirkason »

Ahoj Magneto,
dik za kladne hodnoceni, ale o to nam nejde i kdyz to potesi od cloveka ktery umi a pracuje.
Ani ja nestojim o patenty ci zbohatnuti, i Tariel chtel zbohatnout a do dnes se tahal po soudech, o tom urcite vis. Neprozradil nikdo z nich komu se to nakonec podarilo, princip, ja jsem ho uz pochopil z Bozi vule, je tam Tesla, ale jen jako dalsi obvod pro konecny vykon, samotne srdce ktere tam bije je uzasne jednoduche az primitivni, poprve otestovane kolem r. 1930 umyslne zapomenute, pouziva se to vsak ve svarecich invertorech, proto Kapanadze ve sve prvni verzi doslova pouzil svareci invertor, jen ho upravil podle patentu, s pochopenim jak to cele spichnout. Ale uz dost kecani, toto vlakno je o MM, aj tak nepovim nic dokud nebude uspech, jen clovek mate druhe, to co jsem dal na rajce, jsou jen moje zakladni testy pro kluky aby si s tim pohrali, kluky kteri zacinaji, nema smysl hned postavit generator a on samozrejme nebude fungovat, chce to krok za krokem.
Me jde v prvni rade dokazat ze to jde, a potom to dat globalne vsechno na internet, jako to KS, to byla tenkrat velika vec a jsem rad ze jsem tomu veril a byl jsem u zrodu i kdyz malym koleckem ve stroji mezi velkymi koly, a dotahly jsme to do zdarneho konce. Magneto to je uzasny pocit....i maly test kdyz slape, znas ten pocit, rozbusi se ti srdce a mas pocit ze jsi se dotkl Boha, mam pritele studoval kvantovou fyz., nedostudoval to a presel na informatiku, dodnes lituje, je reditelme jedne velke f. ma hodne penez, ale nema splnene zadne svoje sny, casto jsme spolu meditovali, uz pred deseti lety mi rikal ze pyramidy byli-jsou kvantove generatory, tenkrat jsem cumel jako puk, ale kdyz to zacal objasnovat melo to uzasnou logiku, dnes uz o tom nikdo nepochybuje, Videl jsi ty studie kruhu v obili, uzasne veci, garficke principy genratoru a MM.
Nevim jake mas idee, schopnosti, a financni prostredky, cas, atd.,... myslim, ze by jsem se radeji vrhnul na S.E.G. ale to je tvoje volba, myslim ze musi uzrat cas, MM je fajn, ale je to malo energie, magnet je jako prostredek k umocneni jeste vetsi energie ktera si spinka kolem nas a zatim se nam smeje, ale ceka na to aby jsme ji zacali uz konecne pouzivat, a lesy a dalsi prostredky zeme nechali na pokoji.
At je to jak chce preji vsem kdo poctive pracuji, testuji, studuji a hlavne věří, aby jejich snaha byla úspěšná.
J.


BraTr
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 17 čer 2010 22:38
Bydliště: Třetí planeta
Dal: 1 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od BraTr »

Ahoj Magneto, jak jsem pochopil z tvého dodatečného vysvětlení, ty jsi chtěl připravit vánoční dárek pro martin11 v podobě funkčního pístového MM s neobvyklou konstrukcí.

Přemýšlel jsem, jak tu 10 mm dráhu tvé mašinky prodloužit a napadlo mě převést posuvný pohyb na podélné přibližování, přičemž se bude pohybovat nejen mašinka ale i depo, čímž se dráha značně prodlouží. Namaloval jsem to na obrázek, na kterém zatím není zakomponován ten princip vydouvání mag. pole. Šlo mi jen o to, jak přinutit dva magnety na dvou vozících, aby při vzájemném přibližování ujeli oba dlouhou dráhu a to ještě kolmo do kopce, čímž získají velkou polohovou energii.

Na obrázku vidíš vlevo nahoře dva vozíky zboku, každý má pod sebou připevněn magnet. pod nimi je pohled na vozík zespodu. Vpravo je pak soustava nahoru stoupající dvojité dráhy, která se směrem vzhůru přibližuje k sobě. Čili vozíky by měly sami sebe vytáhnout do kopce jen silou svých magnetů při vzájemném přibližování.

Tak jsem to vymyslel a pak jsem to začal stavět z Merkuru. Už dvě odpoledne tady montím a dnes odpoledne jsem skončil.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Nestojím o to, být nazýván géniem. Stačí, když mě Einstein bude oslovovat Mistře ...
BraTr
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 17 čer 2010 22:38
Bydliště: Třetí planeta
Dal: 1 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od BraTr »

Mám doma dva vysloužilé podélné magnety z oběhového čerpadla z filtrace k bazénu, zatavené v plastových kulatých obalech, uprostřed je díra, kudy se dá krásně prostrčit tyčka z Merkuru a na každém magnetu je lopatkové kolo (které původně hnalo vodu, z jednoho jsem ho dočasně sundal) a tím se dá celý magnet v případě potřeby zaaretovat do jakékoliv sestavy z Merkuru. No je to pro Merkur jako dělané. Magnety jsou velmi silné i když jen na krátkou vzdálenost a hlavně mají ten méně obvyklý směr magnetizace (čehož si velmi cením) - což bylo nutné, aby to fungovalo jako motor ve filtraci, hnané cívkami. Tak jsem je přimontoval na dva vyrobené vozíky - viz foto.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Nestojím o to, být nazýván géniem. Stačí, když mě Einstein bude oslovovat Mistře ...
BraTr
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 17 čer 2010 22:38
Bydliště: Třetí planeta
Dal: 1 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od BraTr »

Pak jsem postavil tu zužující se dráhu, nasadil vozíky na "koleje" a čekal, jak to začne frčet do kopce. Bohužel ani tyhle silné magnety ty vozíky nahoru nevytáhly. Vozíky jsou železné a s magnety je to docela váha. Když jsem je vytlačil ručně nahoru, spíše měly vozíky snahu sjíždět dolů, pouze v místě kde jsou magnety blízko u sebe se drží vozíky nahoře. Viz obrázek. Takže takhle to nepůjde - přímý tah kolmo nahoru po dráze s takovou zátěží. Ale napadlo mě, že by to jistě fungovalo, kdyby ta dráha byla položena šikmo - jako nakloněná rovina. Ovšem na to tahle sestava vozíků nestačí. Když jsem dráhu i s vozíky naklonil, vozíky začaly vypadávat z dráhy a magnety se lepily všude možně jen ne k sobě vzájemně.

Chce to vybudovat úplně jiný typ dráhy i vozíků. Tyto vozíky musí jet při přibližování do kopce vedle sebe po kolečkách a další kolečka se budou opírat o stěnu mezi oběma vozíky.

A ještě je potřeba do toho dostat princip vydouvajícího se pole, které vymyslel Magneto. No bude na tom práce, jako na kostele. Ovšem jestli se k tomu dostanu ještě do konce srpna to nevím. Ale může to zkusit někdo jiný - námětů a podnětů je tady dost.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Nestojím o to, být nazýván géniem. Stačí, když mě Einstein bude oslovovat Mistře ...
Jirkason
Zasloužilý člen
Příspěvky: 236
Registrován: čtv 22 pro 2011 20:07
Bydliště: SK
Dal: 47 poděkování
Dostal: 125 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od Jirkason »

Ahoj kluci,
trochu vam do toho kecnu, zda se mi ze ta stavebnice merkur je cela z kovu, pokud ano spatna volba, ta sestava magnetu, je nic nerikající, i kdyz by to ty voziky vytahlo nahoru, tak co jako dal s tim udelat, pokusna draha musi byt z nemagnetickeho mat. nebo plasty. drevo, atd,. Ovsem nevim co jste s timto testem sledovali, proto z moji strany je to mozne nevhodne upozorneni,... jen se mi to zda jako strata casu a energie.
Jeste mam otazku, nemate nekdo magnety podkovu, dva kusy stejnych, vymenil by jsem to za neodymy, zatim to neni akutni, v nejhorsim je koupim, mam s tim vsak spatne skusenosti, koupil jsem v prodejne s magnety jednu podkovu cena 500Kč, je to sračka skoro jsem ji uz odmagnetoval, jeste testnu silnym polem ji znovu zmagnetovat, skoda ze nejsou k mani feritove podkovy.
Drzim palce v praci.
J.
Naposledy upravil(a) Jirkason dne pát 16 srp 2013 10:02, celkem upraveno 1 x.


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od A(&F) »

Jirkason píše: ... nemate nekdo magnety podkovu, dva kusy stejnych, vymenil by jsem to za neodymy, ...
... pokud máš silný neodym, tak na jeho póly připlácni Fe plocháče (hranolky) ... a máš z něj "podkovu" ... :shock: ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od Slavek Krepelka »

A(&F) píše: .... pokud máš silný neodym, tak na jeho póly připlácni Fe plocháče (hranolky) ... a máš z něj "podkovu" ... :shock: ...
Ani náhodou. Jde o simulaci jejíž vlastnosti se od podkovy hodně liší.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: podkova ...

Příspěvek od A(&F) »

... pokud ta "ramena" (pólové nástavce) nebudou "kilometr dlouhý", tak ani moc neliší ...... mmch, neznám žádnou rozumě použitelnou aplikaci, pro kterou by toto řešení nevyhovovalo ... :) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Magneto
Zasloužilý člen
Příspěvky: 316
Registrován: pát 02 zář 2011 13:28
Dal: 8 poděkování
Dostal: 26 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od Magneto »

Zdar BraTře,
tys vlastně zkoušel, do jak prudkého kopce dokážou ty magnety vyvézt samy sebe spolu se zátěží v podobě vozíků. Zkusil jsem to zjednodušit na obrázku jako dva válcové magnety v plastových kolejnicích s nastavitelným sklonem (pohled z boku + průhledně přes sebe). Nejvhodnější úhel by se tak dal najít vcelku snadno intuitivně - rozhodně užitečný údaj pro další úvahy. Jak ale do toho zapracovat to střídavé vydouvání, mě nenapadá.
Já zkusím jít do té rotace - mám určitou představu, ale nejdřív musím pár věcí odzkoušet, abych nežil v bludu :o)
Zdraví
Magneto
Bez názvu.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: podkova ...

Příspěvek od Slavek Krepelka »

A(&F) píše:... pokud ta "ramena" (pólové nástavce) nebudou "kilometr dlouhý", tak ani moc neliší ...... mmch, neznám žádnou rozumě použitelnou aplikaci, pro kterou by toto řešení nevyhovovalo ... :) ...
Jde o všechny aplikace kde člověk potřebuje dostat co nejvíc obou polarit na konce ramen a zabránit zkratování pole v "oblouku" podkovy. V mnoha případech je to velice kritické. Tohle platí i pro elektromagnety. Pokud není cívka na podkově namotaná od konce po konec, naprostá většína magnetického pole se na konce ramen nedostane. Jinak by se taky dalo říct, že pokud není vzdálenost mezi konci ramen o hodně kratší, než délka cívky, pole obchází cívku a na mezeru mezi rameny se nic moc nedostane, pokud mezi nimi není další jádro. Na tomhle například shořel Jeff když se pokoušel udělat generátor se zavíčkovanými cívkami. Osciloskop to jasně ukázal svou křivkou.

Ono to pole si vždy vybere nekratší cestu kde se může uzavřít přes nemagnetickou překážku jako je vzduchová mezera. U mnoha aplikací, jako jsou třeba magnetické příchytky dvířek a podobně je to skutečně dost putna, ale u pokusničení, kde člověk chce dostat slušnou indukci a zbránit právě tomu obcházení pole je to kritické. Navíc mnoho lidí mine to, jak se pole chová během akce proměn vzájemných vztahů pole domnívaje se, že co si namalujou na papír řekněme za největší a nejmenší vzdálenosti komponentů je vše, co se děje.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Odpovědět

Zpět na „Seriál o magnetech + Diskuze“